Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Smart Roadster ,,Elise"
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Projekty i modyfikacje aut
civiced6
MODEL: Smart Roadster

Modyfikacje


Silnik: Seryjne 0,7 turbo zastąpione k20a2

Układ dolotowy: stożek z nadmuchem zimnego powietrza : w trakcie

Układ wydechowy: troche nierdzewki i tlumik komorowy z diesla 60mm :zakonczone

Elektronika: Hondata Ru

Układ chłodzenia: Aluminiowa chłodnica z VTI plus spal :zakończone

Układ hamulcowy: seria, leży i czeka zestaw wentylowany 280mm przod na alu zacisku z bmw i gladka 280mm na alu zacisku z audi

Zawieszenie: zmiana miejsca mocowania sprężyn

Pomysl na rwd mid narodził sie kilka lat temu. Byl już nawet początek prac przy crx ed9 oklatkowany ale z racji braku czasu temat upadł.
Po zakończenie projektu Audi 80 b3q z 4.2 V8, które odpycha się super, natomiast przy dużych prędkościach na torze czy lotnisku bujało sie niemiłosiernie, pomyślałem, że może pogodzic osiagi z mega prowadzeniem.
Fizyki nie oszukasz więc ważniejsze w zakręcie od miliona koni byłą jak najmniejsza waga.
Kolejny warunek to cena. Nie stac mnie na auto za 50 czy 100kPln
kolejna sprawa to koszty utrzymania i dostępność czesci. I tu pomimo wielu zalet Lotus Elise odpada.
Więc może prawie replika tongue.gif
Ideal dla mnie to:

Plan jest aby za cene seryjnego speedstera osiągnąc 7X0kg 220KM
Bierzemy małą, lekką budę roadster, wsadzamy mocny silnik, robimy heble (co przy 7X0kg nie jest skomplikowane), zawias i powinno to przyspieszac i się prowadzic.
Zobaczymy, marze o 1:4X na Poznaniu.
Mam nadzieje w kwietniu na pierwsze upalanie życie pokaże
Seria









Początek prac, warunki srednie



Zacisk seria Vs BMW



Silnik w belce



Wydech





Paliwo i chłodnica



W planie jest dokończyć ukłąd hamulcowy, zawias w poli, trochę zabawy z aero i jezdzic jezdzic.
yotomeczek
Dla mnie bardzo fajny projekt smile.gif
Ile waży taki Smart z silnikiem Hondy?
Jaka skrzynia?
civiced6
Skrzynia z ep3. Po wszystkim pojadę na wagę ale celuje w 750kg
m52owner
Dla mnie ,pomysł świetny.Powinna wyjść fajna zabawka na tor.Będę śledził temat.
Co z napędem,podpiełeś już półośki itd,bo na zdjęciach nie widzę,chyba z tym będzie problem?
piwo
pytanie o koszty takiej zabawy. powiedzmy ze potluczonego opla speedstera 2,2 idzie dorwac za 35tys zl. zobaczymy jaki budzet wyniesie to autko po skonczeniu. ja nie wierze ze bedzie nizszy niz 40tys zl. no i czekam na efekt w postaci czasu na torze Poznan. jak to autko zrobi 1m55s to pogratuluje.
civiced6
Smart 9kpl minus sprzedane graty wyszedł 3.5kpln
Swap k20a2 6kpln
Hondata Plus elektryka 3kpln
Układ paliwowy 1.5kpln
Układ chłodzenia 500
Wydech 1kpln
Układ hamulcowy 1,5kpln
Dolot 500
Zawias b14 3kpln
Graty typu lewarek, linki, pedały, 500zł
Filtry. Oleje paski 500
Wiadomo że do tego sporo czasu przymierzalnia, rozkminiania, przerabiania ale jako ciekawostkę padam ze większość gratow to OEM z innych aut kupione za grosze i poddane lekkim modyfikacją.
Lewarek colt 50zl
Pedały civic 50zl
Pompa hamulcowe 1" z serwem accord 200zl
Zaciski aluminiowe BMW i Audi 200zl
Tarcze Combo 250
Regulator siły hamowania Lancer 30zl
Tlumik jakiś diesel 150zl
Chłodnica civic VTI weze seria smart 300zl
Smart z Nowym kublem, pasami zamyka się w kwocie 25kpln
I 5kpl na pracę z aero i chorobami wieku dzieciecego


P@bLO
Projekt fajny smile.gif zawsze zastanawiałem się czy w tą budę zmieści się jakiś męski silnik, a tu proszę - wlazł smile.gif
piwo
no to powiem szczerze ze 30tys jak na lekkie auto rwd z 230kucami pod maska wydaje sie ze to niewiele. nic nie napisales o polosiach skrzyni szperze itp. to ma wielowahacz na kazdym kole? ciekaw jestem jak to bedzie sie prowadzic na poznaniu bo waga to nie wszystko i jakosc zawiasu i balans beda mialy zasadnicze tam znaczenie.
civiced6
Skrzynia seria z k20 6biegowa bez szpery. Chodzi mi po glowie wsadzenie lsd i krotkiego fd ale to dopiero jak stwierdze, ze potrafię choć trochę tym autem jeździć. Bo co z tego, ze auto gwizda jak kierowca pi..a Polosie muszą być dorabiane pod przegub zewnętrzny smarta i wewnętrzny Civica. Boje się o zewnętrzne ale z racji, ze mam 3kpl felg do smarta piasty zostaja narazie seryjne. Zawieszenie tyl jest to seria ze smarta czyli belka i 2 wahacze poprzeczne. To jest najwieksza wada tego auta (tak mi się wydaje) Rozkład mas powinien być w miarę. Tyl ,,ciężki" silnik, natomiast przod chłodnica, bak paliwa. Życie zweryfikuje ale po coś sa marzenia. Jakbym miał dużo więcej $ to poszedlbym w speedstera lub elise. Ale tam cena lamp czy zderzakow zabija. Bo baze smart do opla czy lotusa to wstyd porównywać.
piwo
CYTAT
Ale tam cena lamp czy zderzakow zabija.

o to prawda. jedna uzywana lampa dochodzi do 2000zl a nowa przednia do opla to koszt 8tys zl brutto.
CYTAT
Bo baze smart do opla czy lotusa to wstyd porównywać.

ale to tym bardziej cel zejscia na 1m4.. na poznaniu mega ambitny. niejeden w evo X czy lotusie elise by chcial taki czas osiagnac. no ale tu juz wieksza role gra kierownik. i tak jak piszesz:
CYTAT
co z tego, ze auto gwizda jak kierowca pi..a
civiced6
Ambitny tak ale czy niemożliwy? Zobaczymy. Napewno nie będą to pierwsze tptd ale po kilku bedziemy walczyc o coraz lepsze czasy.
WojtekMR
1. fajnie jak ktoś umie sam grzebać i nie liczy robocizny - w przypadku zlecenia tych robót fachowcom dochodzi z 20 000zł i niestety projekt już tak dobrze nie wygląda.
2. skąd te 7XX wagi? wikipedia podaje 765 - 915 kg z minisilniczkiem (a zawyczaj producent podaje suche wagi), rozumiem że wywalamy co się da ale wsadzamy dwulitrówkę ze skrzynią.

reasunując:jeżeli ktoś sam ogarnia całość tematu to jest to stosunkowo niedrogi sposób na mocne i lekkie autko z centralnym silnikiem, jeżeli chciałby zlecić to komuś to taniejwyjdzie speedster 2,2
specu
Tak ale Opel speedster ma 147 koni nie 230.
kamilgt
Które k20 ma 230Km ?
civiced6
Sporo sztuk po wydechu, dolocie i hondacie
KSJZ_Kuba
Tylko speedy ma pewne znakomite prowadzenie, plaska podloge, dobre aero, dobre hamulce i od tego juz zaczyna sie jago baza, nie mowiac i potencjale wiec te 230hp z k20 to akurat malo istotne i najmniej potrzebne na tor a na tle calosci bo poki co to suche liczby, ciekaw jestem efektu i kibicuje.
done4
CYTAT(kamilgt @ Sun, 02 Apr 2017 - 19:24) *
Które k20 ma 230Km ?

CYTAT(civiced6 @ Sun, 02 Apr 2017 - 19:53) *
Sporo sztuk po wydechu, dolocie i hondacie

Raczej trudne do osiągnięcia w wersjach przedliftowych które mają po 180-kilka KM.
specu
Nawet 200 to nie 147...
piwo
bez przesady. nie ma to na poznaniu az takiego wielkiego znaczenia (oczywiscie roznica bedzie paru sekund, ale nie 10ciu na pewno, wazniejsza jest przyczepnosc).
147 konny opel speedster best lap 1m50,5s:

230 konny opel speedster ( ten sam kierowca, ten sam samochod, silnik zamiast oem 2,2 - hondowski k20) 1m47,7:
specu
Czyli lepiej jak jest więcej smile.gif
KSJZ_Kuba
CYTAT(specu @ Mon, 03 Apr 2017 - 07:27) *
Nawet 200 to nie 147...


Nawet z frankiem smart to nie speedster, tak można bez końca. Czekamy na wyniki wink.gif

CYTAT(piwo @ Mon, 03 Apr 2017 - 08:54) *
bez przesady. nie ma to na poznaniu az takiego wielkiego znaczenia (oczywiscie roznica bedzie paru sekund, ale nie 10ciu na pewno, wazniejsza jest przyczepnosc).
147 konny opel speedster best lap 1m50,5s:

Jednak bądźmy precyzyjni, ten speedster tylko silnik miał chyba seryjny, na pewno to nie seria na oponie z DOT'em, co nie zmienia faktu że czas zacny.
MakosZ
Gratuluję projektu. Czekam na pierwsze jazdy. I na odp. na sms też czekam smile.gif
flapjck1
CYTAT(specu @ Mon, 03 Apr 2017 - 09:31) *
Czyli lepiej jak jest więcej smile.gif


Albo lepiej jak driver wjezdzony, nie zawsze moc decyduje...
Kras
CYTAT(done4 @ Sun, 02 Apr 2017 - 23:05) *
Raczej trudne do osiągnięcia w wersjach przedliftowych które mają po 180-kilka KM.

Raczej normalne do osiagniecia w kazdych, byle zdrowe i serwisowane.
specu
CYTAT(flapjck1 @ Mon, 03 Apr 2017 - 12:31) *
Albo lepiej jak driver wjezdzony, nie zawsze moc decyduje...


Jak driver ten sam to lepiej jak więcej. Dajcie już spokój
Alex_R53
Na wstępie powiem, że projekt fajny. Lubię takie "nietypowe" ale jestem pełen obaw. Gdyż:

CYTAT(KSJZ_Kuba @ Sun, 02 Apr 2017 - 22:52) *
Tylko speedy ma pewne znakomite prowadzenie, plaska podloge, dobre aero, dobre hamulce i od tego juz zaczyna sie jago baza, [...]


Kwestie zawieszenia, dopracowanego geo, układu kierowniczego i aero gdzie ktoś to dobrze przemyślał robią różnicę.

CYTAT
ale bez przesady. nie ma to na poznaniu az takiego wielkiego znaczenia (oczywiscie roznica bedzie paru sekund, ale nie 10ciu na pewno, wazniejsza jest przyczepnosc).


Właśnie Tor Poznań jest miejscem gdzie w znaczącym aspekcie to moc robi różnicę. Jest to dużo bardziej widoczne w momencie bliżej 1.45-1.47 niż 1.52-1.55 ale zdecydowana większość jeżdżących tam powie, że "jak na Poznań to moc".

CYTAT( @ Sat, 01 Apr 2017 - 07:31) *
pytanie o koszty takiej zabawy. powiedzmy ze potluczonego opla speedstera 2,2 idzie dorwac za 35tys zl. zobaczymy jaki budzet wyniesie to autko po skonczeniu. ja nie wierze ze bedzie nizszy niz 40tys zl. no i czekam na efekt w postaci czasu na torze Poznan. jak to autko zrobi 1m55s to pogratuluje.


To samo z Elisem. Teraz jest do wzięcia pare w dobrych pieniądzach. Nie są to tak tanie rzeczy jak Smart ale wg mnie po po ogarnięciu chorób wieku dziecięcego i doprowadzeniu do stanu gdzie Smart będzie "szybki" to nie wyjdzie 25tys pln smile.gif

CYTAT(piwo @ Sat, 01 Apr 2017 - 11:24) *
o to prawda. jedna uzywana lampa dochodzi do 2000zl a nowa przednia do opla to koszt 8tys zl brutto.


Od czego jest eBay/Aliexpres i lokalne firmy łatające laminaty smile.gif jak rozwaliłem na balocie z opon pół skorupy z przodu to dało się posklejać i (jeszcze poprawić) a kwota nie zabiła smile.gif no ale faktycznie wtedy całe szczęście lampy przeżyły biggrin.gif

CYTAT(piwo @ Sat, 01 Apr 2017 - 11:24) *
ale to tym bardziej cel zejscia na 1m4.. na poznaniu mega ambitny. niejeden w evo X czy lotusie elise by chcial taki czas osiagnac. no ale tu juz wieksza role gra kierownik. i tak jak piszesz:


Tu się całkowicie zgadzam. Złamanie 1.50 to ambitny cel, tym bardziej jak na taki pionierski setup.



Aby nie wyjść na teoretyka mój onboard z Lotusa Elise K20A2 (by PromotoR) przy zaledwie 207KM @ Tor Poznań. Tutaj 1.49.3 ale finalnie przy lepszej pogodzie zrobiłem 1.47 (Optimal z RaceChrono 1.46.6)




jackkpl
Po cholerę tam ktoś nastawiał pachołków w apexach? Nie można przez to grubo ciąć smile.gif.
flapjck1
Bo chyba tam lezaly betony rozorywajace podloge nieszczesnikow ktorzy na nie mieli przyjemnosc wpasc smile.gif
tomp
CYTAT(Alex_R53 @ Wed, 05 Apr 2017 - 09:33) *
Teraz jest do wzięcia pare w dobrych pieniądzach.


Gdzieś są wystawione?
Alex_R53
CYTAT(tomp @ Tue, 11 Apr 2017 - 20:12) *
Gdzieś są wystawione?


Ostatnio patrzyłem na eBay.co.uk, jakieś racecarsdirect itp. Ceny były względnie racjonalne...

Na polskim podwórku to "polecam": http://lotus-car.eu/strona.php?id=3
KSJZ_Kuba
CYTAT(Alex_R53 @ Wed, 12 Apr 2017 - 08:45) *
Ostatnio patrzyłem na eBay.co.uk, jakieś racecarsdirect itp. Ceny były względnie racjonalne...

Na polskim podwórku to "polecam": http://lotus-car.eu/strona.php?id=3


Tylko że oferty z tej strony ani aktualne ani w tej cenie, raczej forma zachęty ale widzę że działa wink.gif
Alex_R53
CYTAT(KSJZ_Kuba @ Wed, 12 Apr 2017 - 09:33) *
Tylko że oferty z tej strony ani aktualne ani w tej cenie, raczej forma zachęty ale widzę że działa wink.gif


Od Mariusza kupiłem swojego Lotusa który to był wystawiony u niego na stronie i cena zakupu była niższa niż przedstawiona on-line. Więc działało. To było 4 lata temu więc nie wiem jak teraz wygląda sprawa ale skoro tak mówisz to pewnie masz rację.
KSJZ_Kuba
CYTAT(Alex_R53 @ Wed, 12 Apr 2017 - 10:54) *
Od Mariusza kupiłem swojego Lotusa który to był wystawiony u niego na stronie i cena zakupu była niższa niż przedstawiona on-line. Więc działało. To było 4 lata temu więc nie wiem jak teraz wygląda sprawa ale skoro tak mówisz to pewnie masz rację.

Ja też u niego kupowałem, też w miarę dobrej cenie ale nie pewno nie takiej jak na stronie albo jak czasem wrzucane były na allegro, tych aut nawet nie było smile.gif

Kras
Tam duzo rzeczy nie bylo smile.gif
the_molka
Witam,


https://www.youtube.com/watch?v=P1Vxu2TyvE8


pierwsze odpalenie smile.gif



miałem okazję robić w tym smarcie pełną elektrykę (pomoc Darek J. - dzięki smile.gif który na marginesie działał przy mechanice ), jest na ukończeniu wrzucę parę fotek niedługo.

MJ
bielawa
Jakieś update w temacie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.