Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: vw golf 2 r30 4x4
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Projekty i modyfikacje aut
Stron: 1, 2
wojti RAYLLE
Model - Vw Golf 2 1.6 gażnik 1991

Witam, po wielu przemyśleniach postanowiłem przedstawić swój projekt szybkiego streetowego auta który został zbudowany w przydomowym garażu.


Silnik - baza to 3.2 v6 phateon

blok 3.2 , montaż wału z 2.8 , kuta korba (fmic.pl) seryjne tłoki ,nowe pierscienie, całość wyważona, osiowana, honowanie, planowany blok
głowica pełna obróbka gniazd, planowana, nowe gumki,prowadnice, seryjne wałki

kolektor ssacy z plenum, przepustnica r32, produkcja własna, bov , orurowanie i złacza gumowe oraz opaski , ic najwiekszy jaki był dostępny (fmic.pl)

kolektor wydechowy 2x 3w1 flansz ts produkcja własna wastegate audi turbo, układ wydechowy 3.5 na 1 tłumiku, turbo chiński 76rr na kulce od Tx performance

układ wtryskowy 6x 2200cc bosch , zbiornik wyspawany, pompa aeromotive eliminator, specjalna przejsciówka na 2x zawór 3b

sterowanie silnika Emu, kontroler haldexa ecumaster , wiązka zrobiona u nas, strojenie nasze

chłodnica wody vr6 z wiatrakami

układ napedowy przerobiony przez nas z fwd na 4 motion , haldex 1 generacji , sterowanie z kabiny, połosie (ali ), przerobione kolo zapasowe, pod dyfer, sprzegło całość własna produkcja, 1 skrzynia pomodzona (GQV)

zawieszenie gwint fk, piasty i koła 5x100 vr6
body - brak

Podziękowania ;
dziękuję każdemu kto okazał wsparcie mniejsze lub większe, w postaci przysłowiowej dołożonej swojej cegiełki, a między innymi
TXperformance za turbo i pomoc finansową,
Fmic.pl za mega ceny na części
Dziak Motor sport za obróbkę silnika i trochę upustu cenowego
Swiątek za regulowane koła oraz wałki

Firmie Carmasters za silną motywację (bez Was bym tak daleko się chyba nie posunoł) rolleyes.gif

i wymienię kilka osób ktorzy pomagali wiedzą , wskazówkami itd.
Cieplak
Rafałek
GTO
i dwie osoby z Niemiec ktorych wymienić nie mogę
oraz mojemu młodemu (Barott) za pomoc od samego początku przy budowie auta, za instalcję za jeżdzenie, myślenie , konfigurację programu, i wiele innych spraw związanych z autem i nie tylko biggrin.gif


a więc
auto cwiczymy od roku było masę prób drogowych , setki litrów przepalonego paliwa, trochę nerwów od samego początku mixy alkoholowe
pierwotnie działała zmienna faza pierwszym razem shamowany na dynomecie na 1.8b


po tym nie długo były zawody na vw manii , oczywiście pojechałem , no i udało się wygrać




po zawodach wywaliłem zmienna fazę i wstawiłem regulowane koła, pojechaliśmy dostroić podnieśliśmy 0.2b wiecej i zmieliło skrzynię ,
zamówiłem wkład dogbox 4 biegi, czekałem 2 miesiące złożyliśmy, i pojechaliśmy zobaczyć jak to działa na 2 barach i mocnym zapłonie, był kilka razy strzał 3 biegiem , nawrota i próba czasowa 100-200 3 i 4 bieg - według loga z emu 3.8sec, w drodze powrotnej luzny start z miejsca 1 bieg , pełna kita wsadzenie 2jki i bum, urwało doga zmiełil wałek głowny i zębatkę 2 biegu (30min radości) potem płacz,
no nic życie, kupiłem kolejną skrzynię tym razem drp przełozenie zostały seryjne tylko całkiem inne wzmocnienie zrobiłem, pojechaliśmy zobaczyć i ale zanim próba to ujęty zapłon na dole żeby oszczędzić napęd i zeby chociaz wytrzymała hamownie,
wykres pośdredni 2gi tu do shamowanie podniesiony boost na 2.2 ale wg nie ogarnia sutyacji juz bo jest bardzo nie stabilny są rózne piki


mniej więcej tak auto jeżdzi











Plany hmm.. w chwili obecnej zmiana na nowy kolektor wydechowy , oraz wastegate forge(podziękowania dla Rafałka)
rewizja silnika , montaż wałków od Swiątka oraz zmiana sprężyn zaworowych, i lekkie zmiany w układzie paliwa
i jak Bóg da to atakuję 4 cyfry, i jak się uda zrobić wynik to zdejmujemy boost i paliwo na normalne , żeby można było zwyczajnie pojeżdzić, bo w tym momencie ten samochód który sobie wymarzyłem szybki street się nie stety nie nadaję , jest zbyt brutalny jeśli chodzi o użytkowanie
całoś można śledzić u nas na stronie fb
https://www.facebook.com/WBTuningParts-309628329418832/
RasPL
No Bartek coś wspomniał o tym projekcie. Jest wojna są ofiary szkoda że tak drogie. Te 4 cyfry na drp próbujecie ? 0-100km/h udalo sie zmierzyć ? Ile na 400m ? Hamulce jakie ? Jezdzi tylko na E czy Pb też. No i co to za turbo tam siedzi smile.gif

Auto z taką mocą wagą i dalszymi planami to nie street napewno biggrin.gif
Gratulacje zacięcia.
wojti RAYLLE
tak będzie próba na drp , hamulce są seria vr6, jeżdzimy tylko na e , kiedyś był raz zmierzony czas 0-100 ale jak był słabszy setup (2.8)
jako że raz tylko byłem na zawodach na manii i na tym lipnym torze sam czas przejazdu to 10.5
a turbo to chińskie t76 rr na kulkach z wirnikiem cnc od gtx42
RasPL
Dziwna sprawa z tym dog boxem ze tak się poddał ... Jaki producent ? Róźnicowy wzmocniony ?
Wałki to obróbka seyjnych czy całkiem nowe ?
wojti RAYLLE
to prawdziwy dogbox całkiem nowe, grube żeby i kły
Mirage
Biorę go biggrin.gif
wojti RAYLLE




marszall
Jak już wspomniałeś o Barrocie to tak mnie zastanawia bo tam tylko 2 litry tu az 3, 4 garki tu 6 a moce chyba w miarę podobne. Vr6 ma więcej potencjału jak rozumiem?
wojti RAYLLE
każdy silnik ma potencjał , z tym że w 4 cyl trzeba duzo dmuchnąć aby moc osiągnąć
RasPL
A nie dało się go reklamować ?
wojti RAYLLE
znaczy?
Fawor
pewnie chodzi o wkład. Nie ma gwarancji do jakiegoś obciążenia?
kkkacper
W co Wy wierzycie Panowie wink.gif
wojti RAYLLE
na tuning mało kto udziela gwarancji tym bardziej takie mocne auta, choć odesłałem uszkodzone elementy mineły prawie 4 miechy i żadnego odezwu
farmer91
Wkład był od Don Octana?
BlackDaro
Agresywny skurwiel wink.gif Ladnie podaje. Gdzie w tym roku będzie można Cie zobaczyć na zawodach?
wojti RAYLLE
nie wiem czy pojadę i gdzie
Jacek6804
Moim zdaniem producent dogbox'a powinien chcieć załatwić jakoś sprawę po cichu, bo teraz wiele osób zawaha się przed zakupem, jak zobaczy fotki.
Poza tym gratuluję wyniku wink.gif
Barejka
wałki seryjne, a później dziękujesz p. Swiatkowi za walki :-) więc jak jest? :-)
barott
Wałki leżą gotowe do montażu. Chcieliśmy sprawdzić ile i jak są w stanie przepchac seryjne wałki. Teraz przygotowjemy głowicę pod wieksze obroty i wsadzamy wałki.

Co do dogboxa, też liczylismy na to ze producent będzie chciał wyjaśnić sprawę po cichu. Niestety się nie udało.
RasPL
Dziwne podejście do klienta tym bardziej patrząc cenę. Podano jaką kolwiek przyczynę awari ? Sięgam pamięcią po wielu forach i nie widziałem podobnego przypadku by przy 800Nm po paru minutach się rozpadło.

W tej pierwszej 02Q co się rozpadło ? 16VG60 w drp przy 250KM rozwalił różnicowy smile.gif
wojti RAYLLE
niee, pojechalismy docelowym doładowanie i mocnym zaplonem, mogło byc ponad tysiac nm, bo w tej chwili mamy wycofane kilka stopni zaplonu a ma 950nm
kkkacper
Bo Bartek to rzeznik, tylko zamiast w kielbasach to w skrzyniach upodobanie znalazl.. ile razy jeszcze to trzeba napisac? Wiec przestanmy ciagnac ten jeden przyklad w nieskonczonosc, bo puszcze pawia w koncu..
Fiodor
ta moc jest dalej na seryjnych tłokach czy byli zmieniane?
wojti RAYLLE
ta seria tlok
siewcu
to gdzie jest granica wytrzymałości tych tłoków? ja wiem, że motor jest mocno odprężony, ale jeśli to przyjmuje okolice 900 KM to ciekawi mnie, ile jeszcze wytrzymają zanim się rozpadną...
wojti RAYLLE
tak samo i mnie ciekawi, ale pomijając fakt że ponoć miały nie wytrzymać to bardzo dzielnie znoszą , a widziały też 2.5b te tłoki
mlody1921
Z ciekawości to jaki jest cr
wojti RAYLLE
tego powiedzieć akurat nie mogę
siewcu
ale to jest na zasadzie "wiem, ale nie powiem" czy nie wiecie? mnie by nie zdziwiła żadnych z tych opcji... choć jak widziały 2,5 bara z takiego turbo to muszą być naprawdę pancerne... jak szacujesz, ile wtedy mogło być KM/Nm? dobiłoby do 1000 KM?
RasPL
Jak mogą nie wiedzieć jakie cr jak od niego wszystko zależy biggrin.gif Ciekawe ile startow wytrzymają. Ale to tylko ciekawość.
wojti RAYLLE
ja wiem jakie cr , tak w tym silniku jest bardzo ważne, dlatego to wszystko działa do tej pory , i nie pękł ani tłok ani półki, ile moglo byc na 2.5 b to tylko domysły , napewno wiem to ze jak było na dogu 4 stopnie wiecej ign, to napewno było ponad tysiac niuta, auto ćwiczone jest od zeszłego sezonu, i kluczowa było jego obróbka u Dziaka
Fiodor
musza być dobrze zrobione kolektory tak ze obciążenie równomiernie rozłożone. Bo zazwyczaj nie pękają wszystkie na raz a tylko jeden lub dwa zresztą nie od dziś wiadomo...
wojti RAYLLE
oho, cwiczę juz 4 kolektor w tym silniku a mam w planie jeszcze jeden,
wojti RAYLLE

dzisiejsze testy nowej skrzyni
pinin
Grubo!
kubzik123
Daje rade. Gratulacje wyniku.wink.gif)
RasPL
Kiedy finalne ustawienia i kreski ? Ciekaw jestem prazebiegu momentu smile.gif
wojti RAYLLE
nie długo , generalnie teraz z tydzień temu byliśmy shamowac auto finalnie , ale nie udało się z powodu uślizgu kół na rolkach , po 9 chyba pomiarze poddało się sprzegło
https://www.youtube.com/watch?v=rlQyd-zLAe4
sprzegło zrobione , wkład kłowy założony, za jakiś czas pojedziemy zmierzyć co tam wyszło
bielawa
w 35 sekundzie słychać strzały, a potem alarmy w okolicy!
Grubo!
szymi870
A udało się w końcu dogadać w sprawie tego dogboxa ?? Wyniki masakrycznie dobre , gratulacje, jakiś film udało się nagrać ??
wojti RAYLLE
cos tam udało, mam jednego kompletnego dog boxa do sprzedania 4 biegowego pod skrzynie 02M, ja obecnie testuję swojego dogboxa zaprojektowanego i wykonanego przez zaprzyjażnioną firmę na prostych zębatkach, cholernie głośna ale działa
https://youtu.be/D4vtTRurMoM
RasPL
Za duze luzy miedzy zebami skoro glosna wink.gif ciekaw jestem strat mocy na tej skrzyni.
wojti RAYLLE
to fakt luzy są tylko nikt mi nie potrafił się określic ile ma być tego luzu a sam jestem ciekaw strat
killme
A jak dobrze skrzynie skatujesz to nie cichnie trochę? Jeśli tak to luzy nie takie złe wink.gif Tak czy inaczej robi mega wrażenie ohmy.gif
wojti RAYLLE
to że rzezi przy jechaniu to wiedziałem że tak będzie, ale na wolnych hałasuje jakby miała się wysypać
RasPL
Jak luzy sa za duze to sie skrzynia nie uciszy po rozgrzaniu.
Dlatego pisze bo wiem ze nikt tego nie poda.
Tak z ciekawosci nacina sie zeby proste poprzecznie rowkami tak jak helikalne ? To chyba zeby olej wyciskać z pomiędzy zębów zeby straty i opory byly nizsze i hałas też automatycznie zmniejszy
wojti RAYLLE
moje zębatki wyszły z pod elektrodrążarki, były tępe i chropowate, ja na koniec po utw. se wypolerowałem lekko ale nic to nie zmieniło w pracy
RasPL
No z drazenia tak juz jest. Drutówką było by szybciej wink.gif
Same by sie wypolerowaly wink.gif
wojti RAYLLE
inne elementy byly z pod druta i nie wygladały na gładkie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.