Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zadanie drugiej sondy lambda - ME7
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
kamilgt
Witam, proszę o opinię jakie zadanie spełnia druga sonda lambda (za katalizatorem) w me7 np. 1.8T ? Czy ma tylko za zadanie kontroli sprawności katalizatora czy również bierze udział w korektach paliwa ? Pozdrawiam
marszall
Sprawdza stan katalizatora, sprawdza sprawnośc pierwszej sondy oraz moze brac udzial w kontroli dzialania ukladu napowietrzania po rozruchu zimnego silnika
kamilgt
Czyli jak wywaliłem katalizator, a drugą sondę mam cały czas podłączoną i sprawną to wystarczy wyciąć z softa diagnostykę katalizatora i pozostawić w dalszym ciągu jej pracę ? Czy wyłączyć również jej pracę ? Która opcja lepsza, jakieś plusy/ minusy jej działania po mimo braku kata ?
Mis
CYTAT(kamilgt @ Thu, 23 Feb 2017 - 16:45) *
Czyli jak wywaliłem katalizator, a drugą sondę mam cały czas podłączoną i sprawną to wystarczy wyciąć z softa diagnostykę katalizatora i pozostawić w dalszym ciągu jej pracę ? Czy wyłączyć również jej pracę ? Która opcja lepsza, jakieś plusy/ minusy jej działania po mimo braku kata ?

Póki druga sonda jest sprawna i zamontowana w układzie wydechowym wystarczy wyłączyć diagnostykę kata. Jak sonda się zepsuje to wtedy wyłączysz jej obsługę/grzałkę/DTC z nią związane.
zaprzal
Można zrobić tak jak napisali koledzy wyżej jeśli jest sprawna, ale dla ścisłości tylna sonda ma też wpływ na korekty z przedniej sondy
kamilgt
CYTAT(zaprzal @ Thu, 23 Feb 2017 - 18:51) *
Można zrobić tak jak napisali koledzy wyżej jeśli jest sprawna, ale dla ścisłości tylna sonda ma też wpływ na korekty z przedniej sondy

Dziękuję za odpowiedź. Wystarczy, że zrobię w programie CDKAT ->0 i CWDLSAHK -> 0 ? ME7.5 BFB
kluczykpl
Uzyj ESKONF .
kamilgt
Wtedy całkiem wywalę diagnostykę, a jak ma być podłączona i działać to w sumie niech sygnalizuje jak ma być coś nie halo. smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.