Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: CL63 program
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Mercedes AMG
Green Apple
Nie oparłem się długo i dłubnąłem lekko mojego CL'a. Zostały założone wkładki K&N i zrobiony program oraz zdjęty ogranicznik prędkości.
Auto to CL63 AMG z 2009r więc jeszcze wolnossak. Pomiar na serri pokazał że ładnie trzyma moc. 517KM katalogowe i 519KM zmierzone.
Po programie przy 9 stopniach na dworzu hamownia pokazała 558KM ale ostatecznie po kolejnych próbach i przeliczeniu już wg temperatury 17 stopni było 547KM.
Myślę że to ładny wynik jak na serię. No i daje nam to możliwość zamknięcia licznika
mat13por
Mirek dał rade smile.gif
Green Apple
Zastanawiam się co można dłubnąć dalej. Jakiś kolektor, decat, wydech? Ma ktoś jakieś ciekawe firmy godne polecenia?
saleen
CYTAT(Green Apple @ Thu, 05 May 2016 - 13:10) *
Auto to CL63 AMG z 2009r więc jeszcze wolnossak. Pomiar na serri pokazał że ładnie trzyma moc. 517KM katalogowe i 519KM zmierzone.


Gwoli scislosci - z tego co wiem, CL63 ma katalogowo 525 koni, a nie 517.
517 koni to moc wersji CL600 (V12 biturbo).
Ale to tak tylko dla formalności koryguję - wszak to tylko 8hp różnicy smile.gif
Fajny przyrościk jak na wolnossaka - wydech total seria, nieruszany ze wszystkimi katami?
Green Apple
No z tym jest różnie bo często znajduję 525PS a to 517KM
QbaqBA
Czuć różnicę?
Green Apple
Różnica bardzo subiektywna. 10-20KM to się zmienia między tym jak jest zimno a ciepło na zewnątrz. Jak robiliśmy pierwszy pomiar i było 9 stopni to bez ingerencji pokazało 528KM. Potem jak było 17 to 519KM. Przy tej masie to + 100KM by się odczuło konkretnie. Zastanawiam się czy zrobienie całego wydechu z kolektorami dałoby konkretny przyrost.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.