Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: W203 C55 AMG
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Mercedes AMG
Stron: 1, 2
weede
Witam,

Interesuje mnie model C55 AMG. Silnik podobno pancerny podobnie jak skrzynia biegów. Wnętrze już fajne, bo po lifcie. Czy jest coś wyjątkowo drogiego w utrzymaniu tego auta? Nie pytam o paliwo i tylne opony oczywiście smile.gif Jakieś wady fabryczne? Jak wygląda ochrona korozyjna tego modelu?
karpiurban
Rowniez jestem ciekawy, bo szukam na biezaco info o c32 i c55.
z tego co ludzie pisza to niby silnik lubi spalic troche oleju, nie wiem ile w tym prawdy, wiedza wyczytna.
Fajnie by bylo gdyby jakis wlasciciel sie mogl wypowiedziec.
Buda w rocznikach produkcji c55 jest juz poprawiona i nie gnije tak jak w203 przed liftem.


weede
Jeśli nikt nie wie nic o C55 to może chociaż opinie o silniku M113?
SajneK
Same pozytywne raczej, było w wielu tematach tu.
Krisu_K13TL
Niech mnie ktoś poprawi, ale z tego co wyczytałem na forum, to pierwsze skrzynie 7-g tronic nie były takie super pancerne... A z tego co wiem, to c55 wychodziły właśnie tylko z 7-g tronic...

BTW chyba lepsze miejsce na temat:

http://www.racingforum.pl/ChcAe-kupiAe-aut...m-auto-f48.html

Więcej ludzi zagląda... wink.gif
weede
Jeśli mogę prosić moda to proszę o przeniesienie.

W C55 wychodziły 5G-Tronic z AMG Speedshift. Znajomy z ASO mówił, że skrzynie pancerne, a w razie czego w miarę łatwo naprawialne.

SajneK
5G były w 55amg, pancerne. Znaczy nie to że nie do zaje%ania ale na pewno wytrzymalsze od 7G smile.gif
Lincoln e30ix
Silnik fajny i rozwojowy, 5G naprawdę mocny, świetny setup na mocne daily!
Ryzykon
Mój C32 nie bierze oleju ani grama. Od wymiany do wymiany. Mam niewielki przebieg, mało jeżdżę, ale przepustnica nie ma łatwego życia.
Jeśli jesteś zainteresowany ładnym i pewnym egzemplarzem C32 AMG to daj znać na PW .

https://youtu.be/Qi6VeMlWI7M



https://youtu.be/NKdk_il_qww

Oba filmy pokazują moje auto.
hug
Ryzykon na tych filmach nic niema. Każdy wie jak wygląda c klasa. Było nagrać jakiś sparing.

W kombi wygląda mało ciekawie
weede
Z tego co przeglądam strony z częściami np. ta http://mbpartsoem.com/2005-mercedes-c55_am...ension-5775240/

To przednia tarcza 82$
Przednie klocki hamulcowe 56$
Amortyzator 141$
Chłodnica wody 188$
Filtr powietrza 45$
Poduszki silnika 123$
Przepustnica 887$
Zawór EGR 143$

Chyba nie ma tragedii...
ledziu
CYTAT(weede @ Fri, 29 Apr 2016 - 01:32) *
Z tego co przeglądam strony z częściami np. ta http://mbpartsoem.com/2005-mercedes-c55_am...ension-5775240/

To przednia tarcza 82$
Przednie klocki hamulcowe 56$
Amortyzator 141$
Chłodnica wody 188$
Filtr powietrza 45$
Poduszki silnika 123$
Przepustnica 887$
Zawór EGR 143$

Chyba nie ma tragedii...


Ogólnie nie ma tragedii ale sprawdź takie tematy jak rozrząd bo nawet jeżeli jest łańcuch to warto wiedzieć ile kosztuje komplecik, zobacz procedure wymiany bo może trzeba rozłożyć pół silnika a w dodatku wyjąć go z auta... do tego w c55 miałem przypadek że obsrało się coś z ładowaniem prawdopodobnie alternator i komputerek tak się przestraszył że wracałem lawetką.
Oczywiście pewnie sama usterka kosztowałaby około 1k ale całokształt wyszedł prawie 4k bo komputerek musiał być ogarnięty w ASO.

W/g mnie C55 jest fajnym autkiem ale jak kupujesz to nie patrz tak bardzo na cenę tylko na stan tech...
weede
A zawieszenie to wszystko jest normalna C-Klasa czy są jakieś magiczne inne wahacze itd?
weede
Czy ktoś może mi oszacować ile by kosztowała robota/częsci za wymianę uszczelniaczy zaworowych w M113? Czy to możliwe, że przy przebiegu ponad 100k km są do wymiany w 10-12 letnim aucie?
EssiRS
Te silniki jakoś bardzo nie różnią się pod względem wytrzymałości co M119. Przebiegi rzędu 300-400tys km najczęściej udaje się zrobić bez żadnej ingerencji w silnik. Pada głównie osprzęt, wiązki itp.

Z tego co pamiętam to kupujesz w Polsce gdzieś koło Szczecina. W Polsce nie ufałbym w przebieg, nawet jakby miał papiery. Zawsze po kupnie wyłazi milion patentów.
Jeżeli jeszcze nie kupiłeś to poważnie zastanów się nad kupnem takiego samochodu w CH. Warto nawet dopłacić i mieć pewność że nikt nic nie narzeźbił tuż przed sprzedażą.
weede
Kupiłem wink.gif
GIB
Ile taki stage 2 od kleemana dodaje do bazowych 354?
weede
Seryjnie jest 367hp. Kleemaan twierdzi, żę stage K2 w C55 to 415hp.
K@rol
No gratuluje, jak wrazenia z jazdy?
weede
Póki co jestem zachwycony smile.gif Auto przy pierwszym kontakcie nie wydaje się szybkie ale do czasu aż się dokręci wyżej. Hamulce są dobre, skrzynia trochę wolna ale łopatkami można ją pogonić - fajnie, że w trybie manualnym nie zmienia na odcięciu. Z trakcją na dobrej opinie nie ma problemu. Stabilność przy prędkościach 200+ jest rewelacyjna. Póki co nie szaleje, bo nie mam dużego doświadczenia w RWD ale nawet przy dynamicznej jeździe sporo poniżej limitów auto daje dużo frajdy. Czuć, że przód trochę waży. No i ten dzwięk V8 na luźniejszym wydechu wink.gif I ktoś wspomniał, że auto lubi olej - ja mogę to potwierdzić, bo manual mówi, że norma to nawet 1l/1000km i u mnie na pewno w okolicach górnej granicy.

Osiągi zmierzone na ulicy 4,7s do 100 i 13,2s na ćwiartkę zupełnie bez spiny i z kontrolą trakcji.

Tak brzmi:
https://youtu.be/CDoUEcqs3Lg
Honada
Pieknie brzmi! Lepiej niż nowy Mustang GT V8. A wyglądem powala! Jedyny minus to chyba ten automat, ale powiem Ci, że i tak chętnie bym nim ganiał smile.gif Dbaj o niego! Szerokości!

PS. Ile sobie cenił taki egzemplarz poprzedni właściciel?
Krisu_K13TL
Wow, 4,7s do 100 to super wynik jak na rwd z taką ilością momentu i chyba bez szpery... Rewelacyjny samochód! Gratuluje, też się rozglądałem za takim, ale jednak wygrał manual... Co nie zmienia faktu, że dla mnie c55 jest genialne! biggrin.gif

Mierzyłeś może 100-200? Jaka waga w dowodzie, bo z tego co pamiętam to chyba swoje waży, coś koło 1,7t?
weede
Dzięki za miłe słowa. W dowodzie jest 1635kg.

Tu nagrałem jak jedzie - skrzynia w trybie S z włączoną kontrolą trakcji.
https://www.youtube.com/watch?v=fgHHtrmsnpI

0-200 z tego co pamiętam wyszło 17.2s.
EssiRS
Bardzo jestem ciekaw czy faktycznie ma tyle mocy. Z racji że to automat to lepiej go nie hamowac tylko wyskoczyc na 1/4 mili. Powinien zejsc ponizej 13s z tą mocą.

Jeszcze na automatycznej skrzyni u mnie przy 1800kg i okolo 350KM od 0-200km/h zajmowalo około 18s, a 1/4 mili w 13:3s:


Gratuluje zakupu.
Wyrzyk
CYTAT(weede @ Tue, 16 Aug 2016 - 11:18) *
I ktoś wspomniał, że auto lubi olej - ja mogę to potwierdzić, bo manual mówi, że norma to nawet 1l/1000km i u mnie na pewno w okolicach górnej granicy.


Ja bym nie chciał rozpętać gównoburzy ale litr na 1000 km to właściwie nie potrzeba wymieniać oleju co 10tyś bo non stop jest nowy olej. Manual manualem ale moim zdaniem to lekko przy sporo nawet jak na AMG mellow.gif Jeśli mógłbym prosić o informację ile "dukatów" taki bolid kosztuje byłbym zobowiązany. Fajnie ze mocny Merc a nie kolejne BMW M3 wink.gif

pozdrawiam
KrisC
CYTAT(EssiRS @ Wed, 17 Aug 2016 - 09:25) *
Z racji że to automat to lepiej go nie hamowac t


ciekawa teoria, szkoda że bez najmniejszego sensu i pokrycia w praktyce
ledziu
Fajne autko wink.gif , z hamką to nie ma czego się bać chociaż olałbym co wyjdzie ponieważ raczej to nie ma większego znaczenia czy będzie seria z dużym plusem czy "tylko" seria... ważne że zapitala.
Jedynie co bym sprawdził to branie oleju bo w manualu zazwyczaj opisywane są wysokie normy ale ma się to nijak do normalnej jazdy autem ze zdrową motorownią.
Tym co ja jeździłem to jak wziął 1,5l-3l oleju na 10tyś.km. to max... i kolega lubił raczej ostrą jazdę.
weede
Auto ma tzw Dyno Mode nawet, czyli odłącza ESP i ABS ale poprzedni właściciel też nie chciał ryzykować skrzyni i nie hamował. Auto jedzie trochę lepiej od serii i to mi wystarczy. Co do zużycia oleju - na pewno jest większe, bo dzisiaj na trasie widziałem,że jak się po spokojnym odcinku dam redukcję o dwa biegi i ogień to puszcza bąka na siwo. Auto jeździ na motulu 10w60. Póki co jeźdze i będe w przyszłym sezonie myślał może co zrobić z motorem żeby to zużycie oleju opanować. Zupełną ostatecznością będzie otworzenie motoru, na razie kocham go takiego wink.gif


Krisu_K13TL
CYTAT(weede @ Wed, 17 Aug 2016 - 21:13) *
na razie kocham go takiego wink.gif


I bardzo dobrze, bo jest świetny... biggrin.gif

Fajnie gdybyś tutaj dzielił się różnymi "ciekawostkami" z eksploatacji, bo jak ja szukałem informacji to na rodzimych forach nie było ich zbyt wiele...

Jak spalanie? Pytam w celach "porównawczych"... tongue.gif
Joker
Piękna sztuka, gratki smile.gif

PS. Nie widziałem jeszcze żadnego 5.5 w Mercedesie, do którego nie trzeba dolewać sporych ilości, także nie brałbym póki co do bani smile.gif
EssiRS
CYTAT(KrisC @ Wed, 17 Aug 2016 - 18:58) *
ciekawa teoria, szkoda że bez najmniejszego sensu i pokrycia w praktyce

Jaką masz praktykę z tymi skrzyniami na hamowni?
weede
Spalanie to wiadomo jak kto jeździ - ja nie upalam cały czas spod świateł, raczej żwawo ale bez szaleństw. To taka jazda po mieście to 15-17l. Szybka trasa na krajówkach np. dzisiaj Bydgoszcz - Poznań - Bydgoszcz wyszło 12l. Da się spalić nawet 9 - 10 w trasie na tempomacie 90-100kmh, wiem bo raz długo czekałem na odpowiednią stacje ale to naprawdę wymaga cierpliwości smile.gif

Co do ciekawostek to auto ma ściągniętą blokadę prędkości i podobno pójdzie "czysta". Na razie jechałem 280 i było zupełnie OK. Seryjnie auto ma kaganiec na 250, można było dokupić pakiet do 280 lub w ECU wyłączyć to w ogóle.
bambero
Czyli auto ze Szczecina ma nowego właściciela smile.gif

Ps: Fajnie że powstał temat o mercedesach tych w mocniejszej wersji... oby się rozwijał...
domino92
Jeżeli to nie tajemnica, to też chciałbym wiedzieć jaką kwotą trzeba dysponować, żeby dorwać zdrowy egzemplarz smile.gif
K@rol
Swietny,ja bym tylko felgi przemalowal na srebrno/grafit bo sie zlewa.
Liftowy w203 w dobrej opcji chyba lepiej wyglada wewnatrz jak 204.

Mam takie pytanie,jak z fotelami? Trzymanie boczne ok? Wydaja sie dosc plytkie,czy "podudzie" mozna regulowac jak np. w "sportsitze"?
weede
Trzymanie w barkach jest OK, bo na krawędziach tam gdzie ramiona jest chyba alcantara, tyłek też w miare. Na pewno głębsze niż w zwykłym w203 ale nie są to jakieś mega sportowe fotele jak np. w RS4 czy M3. Regulacji podudzia nie ma albo może jest w siedzeniu z pełną elektryką - ja mam półelektryke. Siedzi się raczej wysoko, kierownica jest duża wink.gif

Co do kół do plan jest na zmienię na te C63 AMG.
HMP_inc
Powiedz kolego jak z rudą w tym modelu, bo standardowe W203 zawsze rdzewieją w tych samych miejscach. AMG jest lepiej zabezpieczone przed korozją? Czy to problem blachy ze zbyt dużą ilością siarki? Twój miał już jakieś poprawki?
bambero
Polifty juz tak nie rdzewiały. I elektronika też była poprawiona. Sam szukałem jakis czas temu c55 ale strasznie trzymaja cene.
weede
Nie jestem jakimś specem od Mercedesa i moja wiedza jest tylko z tego co ostatnio czytam na forach ale w203 AMG po lifcie mają dużo lepsze zabezpieczenie antykorozyjne od przedliftów - miejsca kluczowe to standardowo tylne nadkola oraz dół przednich drzwi, tylna klapa ale u mnie jest tam bez żadnego ogniska. Cały lakier ma 100um, bo mierzyłem przed kupnem. Z ciekawostek podwozie jest obudowane praktycznie całe plastikami i w moim egzemplarzu nie ma żadnego dodatkowego zabezpieczenia położonego. Więc generalizując jak nie dzwoniony to nie powinno być problemu, a mam 210k przebiegu.
K@rol
Polifty juz tak nie gnily, soczewke na przod, grill z duzym znaczkiem i kozak.
Audio w amg jest jakie?
weede
Ale on ma seryjnie soczewki, bo cały przód jest od CLK, dlatego wydaje się taki długi wink.gif Z dużym grilem jeszcze się biję z myślami, czy zmieniać czy zostawić ori.


Audio w amg jest chyba zwyczajne jak w innej c-klasie nie wiem, u mnie jest opcja 810 SOUND SYSTEM, czyli Harman Kardon Logic 7 - ale to chyba też opcja do każdej c-klasy.

Czytając fora z USA ludzie bardzo zalecają kupowanie C55 z ostatniego rocznika czyli 2006, bo poprawiono kilka błędów fabrycznych (było kilka akcji serwisowych w latach 04-05) + dodano w końcu normalne łopatki, a nie przyciski do zmiany biegów.
bambero
CYTAT(weede @ Thu, 18 Aug 2016 - 21:43) *
Z dużym grilem jeszcze się biję z myślami, czy zmieniać czy zostawić ori.


Ja bym zostawił ori
Lincoln e30ix
Świetne auto, wygląda i brzmi bdb.
Jak będziesz miał kiedyś chęć pośmigać po północnej cześci A1 i sprawdzić auto na RL to zapraszam wink.gif
karpiurban
Przepiekny smile.gif czarne c55 z 2006 to moje marzenie, ktore musi sie spelnic (ew. c32 amg)
Szkoda ze to pali takie ilosci oleju...
Gratulacje zakupu, jak mozesz to wrzucaj jak wyglada na biezaco eksplotacja smile.gif
Ryzykon
Gratulacje.
Oby ten zakup był udany a samochód bezawaryjny
weede
CYTAT(karpiurban @ Sat, 20 Aug 2016 - 21:12) *
Przepiekny smile.gif czarne c55 z 2006 to moje marzenie, ktore musi sie spelnic (ew. c32 amg)
Szkoda ze to pali takie ilosci oleju...
Gratulacje zakupu, jak mozesz to wrzucaj jak wyglada na biezaco eksplotacja smile.gif

W głównej mierze kierowałem się tym, że auto ma bardzo jasną historię serwisową praktycznie tylko w ASO oraz że jest bezwypadkowe. Auto kupowałem też przez ASO w którym było od czterech lat serwisowane. Silnik to rzecz do ogarnięcia, poszukam i popytam co by można było z tym fantem zrobić, wymienna w ostateczności. Poza tym można trafić te silniki z przebiegiem 0km smile.gif

Jak będzie coś nowego w temacie to coś skrobne wink.gif
pr0skater00
No to ile takie auto mniej wiecej kosztuje skrobnij wkoncu, bo sporo osob pytalo.
SajneK
Przeciez jest allegro :

http://otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-kla...g-ID6yh4O5.html

dodać trzeba pewnie troche z racji historii serwisowej i mlodszego rocznika.
weede
uff w końcu mnie ktoś wyręczył wink.gif

PS. Tego srebrnego byłem obejrzeć. Jak kogoś interesuje ten egzemplarz to mogę coś więcej powiedzieć na priv.
miselton
Z amg to chyba jeden z trwalszych modeli. Sam chętnie bym się na takiego skusił.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.