Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Większe zaciski tył Golf4/A3/Leon ?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Audi Sport
Samcrk
Witam, szukajka trochę wypluła ale za mało precyzyjnie dla mnie.
Do a3 wiem że szukać kompletu z s3 na tył. Sprawa się ma tak że potrzebuję info czy do leona/toledo też to podejdzie ?

Pacjent Toledo 2.3 vr5. Felgi zimowe 16"
Co tam wsadzić ? Fabryka s3 ma 256 jak kojarzę. Ale czytałem o swapie 280 na tył i 312 przód.

Jarzma podchodzą ?

Sory za głupie pytania ale w vagach świeży jestem rolleyes.gif
tomkierz
Wszystko co większe niż 256 to dorabianie adapterów. Warto pamiętać, że jarzma zacisków 256mm są inne w FWD i AWD, więc jak masz przedni napęd to komplet z S3 nie podejdzie.

Jeśli chodzi o adaptery to są różne zestawy i trzeba mniej lub więcej rzeźby. Są adaptery pod seryjny zacisk 256 i tarcze 280, 312 itd. Ja mam na przykład teraz z tyłu zacisk brembo z cayenne i tarcze 323mm.
Samcrk
no dobra to już wiem że nie podejdzie z s3 ... niestety fwd i belka z tyłu.

Z tego co na jakimś forum a3 wyczytałem jak się chcę fabrykę z s3 przenieść to tulejki do jarzm trzeba 6mm dać i będzie pasić.

A do 280 trzeba adapter zrobić, ktoś na forum u nas robi ? Na forum a3 były dwie osoby ale tematu nie mogę znaleźć i pod jakie zaciski to było :/ ...

Przód 312 z s3 podejdzie bez zmian czy też kombinowanie ? Fabrykę mam 288 więc jak z tyłu zagości 280 to przód będzie wyglądać śmiesznie rolleyes.gif
respect2
Z tymi wiekszymi hamulcami do tyl to chyba jest temat tabu. Nikt nic nie mowi bo adaptery to zyla zlota. Ale cos tam ponoc sie da zrobic. Poszperalem i okazuje sie ze i bez adapterow idzie to ogarnac. Jeszcze noe testowalem wiec nie chce wprowadzac w blad. Ale poczytaj cos o przedniej tarczy z a3 1.6 i tylnych zaciskach z jarzmami z a8 d2 lub s6
HubertRinkon
Ja mam w TT mk1
przód zacisk Cayenne 6 tłoczków tarcza z R32 334mm
tył zacisk Pheaton tarcza 288mm

zestaw zawierał adaptery , przewody , śruby itp ( montaż plug&play )





Pozdrawiam

Samcrk
hmm od kogo adaptery ?

HubertRinkon
Nie wiem czy można wstawiać bezpośrednio link

http://allegro.pl/swap-big-brake-kit-5x100...6102182239.html

Pcfan
Ktoś może robił tylne hamulce na jarzmach z a8d2 ?
addam24
CYTAT(tomkierz @ Sat, 16 Apr 2016 - 11:04) *
Wszystko co większe niż 256 to dorabianie adapterów. Warto pamiętać, że jarzma zacisków 256mm są inne w FWD i AWD, więc jak masz przedni napęd to komplet z S3 nie podejdzie.

Jeśli chodzi o adaptery to są różne zestawy i trzeba mniej lub więcej rzeźby. Są adaptery pod seryjny zacisk 256 i tarcze 280, 312 itd. Ja mam na przykład teraz z tyłu zacisk brembo z cayenne i tarcze 323mm.

addam24
CYTAT(tomkierz @ Sat, 16 Apr 2016 - 11:04) *
Wszystko co większe niż 256 to dorabianie adapterów. Warto pamiętać, że jarzma zacisków 256mm są inne w FWD i AWD, więc jak masz przedni napęd to komplet z S3 nie podejdzie.

Jeśli chodzi o adaptery to są różne zestawy i trzeba mniej lub więcej rzeźby. Są adaptery pod seryjny zacisk 256 i tarcze 280, 312 itd. Ja mam na przykład teraz z tyłu zacisk brembo z cayenne i tarcze 323mm.

addam24
A jest możliwość założenia na tyl 334mm na zacisku t5?Bo obecnie na tyle mam 312mm i czasem ręczny mógłby byc lepszy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.