Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Supra - Swap tarcz hamulcowych
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Japanese Performance
Frącek
Witam wszystkich,

Dojść obficie przeszukiwałem neta i nie mogłem znaleźć odpowiednich informacji.

Sprawa może wydawać się teoretycznie prosta, ALE... Chciałbym założyć do supry mk3 na seryjną zwrotnicę tarcze performance friction z evo 5-9. Odnośnie ogólnego swapu hamulców większość osób pyta o adaptery do zacisków, ja tego problemu nie mam, bo to jeden zestaw. Kwestia tyczy się adaptera do samej tarczy. Rozstaw śrub jest ten sam. Różni się jedynie otwór centujący - w suprze mamy 60,1 mm, a w EVO - 67,1 mm.

Pytanie, jak to ugryźć? Jaki adapter zacząć projektować, coś na zasadzie zwykłego pierścienia, pierścienia z szeroką podstawą na całą powierzchnię piasty (jakiej grubości, żeby później szpilki nie były za krótkie), z jakiego materiału to wykonać. Chciałbym solidnie to wykonać, ponieważ efektywnie hamować czasem wypada smile.gif Adapter i tak planuję zrobić na maszynie cnc.

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
mat13por
Zwykły pierscien, minimalnie cienszy od grubosci tarczy. Najlepiej z metalu, nie tworzywa.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.