Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Opinie i porowniania oleju SORT
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
mlody1921
Czy ktos mial doczynienia z olejem SORT ?
adrian055
Powiem Ci tak po zalaniu sorta 400 km motor zatarty. Zrazilem się do tego oleju, przyjechał przedstawiciel wziął olej do badania, i cisza. Mieli wysłać najpierw do Włoch, potem do siedziby Orlenu i dalej cisza. Ogólnie olewaja sprawę jeśli chodzi o mój przypadek.
W moim przypadku olej ładnie wypłukal nagar i zatarł wal na panewkach.

Znajomi latali na oleju ale po mojej Przygodzie zmienili na inny olej
marszall
Wyplukal nagar ale chyba nie z panewek?
adrian055
Po rozebraniu silnika panewki były bardzo uszkodzone, i przy awarii nie szukały panewki tylko stracił ciśnienie na głowicy i hydropopychacze Zaczęły grać.
mlody1921
Przedstawiciele firm poszli wprzekonania rodem z USA maszynka i pokazanie że nie zaciera sie i nie gubi filmu olejowego ale to wszystko przy zimnym oleju nie wiadomo jak zachowa sie na rozgrzanym.
matteusz
Ja zalałem Sorta 5w30 do e46 330d, ale przejechałem na nim jedynie 3kkm, wcześniej był Mobil 0w40. Jak dla mnie nie było ani lepiej, ani gorzej, a dystans niestety mało reprezentatywny, w każdym razie nic się nie wysrało. Z tego co słyszałem to właśnie chwalą się dużą wytrzymałością na ścinanie.
Croom
Z tą maszynką już kiedyś pisałem że jest mega ściema !
Szampon jest lepszy niż dobry olej więc po co tu mydlić oczy , lepiej zrobic testy na ścieranie kulek w tescie kulowym.
Test na ścieranie na maszynce względem szamponu dla ciekawych:
https://www.youtube.com/watch?v=Ne7ayhPVVYY

Jeszcze na zimno heheh.

Testy na zużycie podaje w każdym swoim oleju Amsoil więc może ktoś inny podaje takie dane ?
Jestem ciekawy

ps. Wiem że wielu zostało przekabaconych w GSMP na Sorta olej może być nie zły :-)
Ja kazdemu mojemu kleintowi robię analizę albo gratis w Amsoil, Millers Oils a jak jest podbarmkowo to daję 24 godziny na pełną analizę taką jak ta w EVO tyle że muszę kasować za to bo to już komercyjna usługa :-)

hz10
ktoś u nas handluje amsoil? potrzebuje interceptora, jak nie ma chorej ceny to tak ze 30l, na sezon.
Croom
Witam,
Tak są różne punkty sprzedaży ja zaczynałem w Polsce z Amsoil i powinienem go mieć jak coś to daj znać na priva lub po porstu napisz maila biuro@zmienolej.pl
Pozdrówka
adrian055
Widzisz Croom, robisz analizę itd. Mnie Przedstawiciel i potem ktoś nad nim zapewniali Będzie raport analiza oleju, dlaczego mogło się tak stać itd do Dziś cisza, pół roku. Olewaja strasznie.
Najpierw mówili że idzie olej z próbki silnika do głównej siedziby do Włoch potem ze do Orlenu, z miesiąc temu dowiedziałem się że jednak chyba do Włoch pójdzie ale to są koszta duże ekspertyzy u w Orleanie i w sporcie w siedzibie. Więc się ich pytałem dlaczego ja mam pokryć koszta ekspertyzy skoro to oni zapewniali że takową zrobią?
Kpina z ich strony osobiście nie zaleje i nie polecam na warsztacie w którym pracuje sorta.
Croom
Bo widzisz ludzie w sporcie w Polsce nadal kierują się jakimiś irracjonalnymi decyzjami.
W normalnych zastosowaniach kupują "Panie edża, mobila, szela ale nie wiem jaki...."
Mechanicy bojąc się że coś się zepsuje leją to co lali do tej pory nie wżne skąd i od kogo.
Nikt ich nie szkoli bo każda hurtownia woli takowych podkupywać aby brał od nich jakimiś wycieczkami, narzędziami a później się to mści w różny sposób ale dla takich nie liczy sie wizja rozwoju ale konsumpcja.

Odnośnie Ciebie i oleju jaki miałeś może powiem jak to jest u mnie.
Każdy olej jaki oferuję daje mi możliwosć bezpłatnego jego sprawdzenia u producenta chodzi o Amsoil, Fuchs, Millers Oils,
Ale to trwa ok. miesiąca.

Ja robię również analizy odpłatnie co trwa ok. 24 godzin to na wypadek awarii, koszt 160zł dla moich dobrych klientów w przypadkach że coś się dzieje gratis.

Przykład analizy podaję poniżej jak to wygląda:



Wieć finalnie naprawdę nie rozumiem dlaczego ludzie wybierają oleje któe nie dają im żadnego wsparcia.

Odnośnie Polskich firm - nie wypowiem się za podobną analizę w Polsce jak powyżej trzeba zapłacić ok. 1000zł albo i więcej bo u nas więcej doktorów, magistrów i kierowników którzy poupadali na głowę jak i firmy w których pracują
adrian055
No i widzisz, jak byś widział co mi na początku wysłali z sorta jaka niby analiza i podpisał się pod tym doktor, to byś padł. Tytuł analiza porównawcza oleju sort i mobila. I się zaczęło jaki to jest super olej ten sort itd, a ja się zapytałem w jakiej temp robione badania, jaka lepkość badanego oleju. Po czym usłyszałem że to tylko tak mi wysłali. Będę gościa od sorta Męczył o ekspertyzy bo sami mi ją mieli zapewnić.
Jak dla mnie to jest kiepska reklama dla sorta ale prawdziwa, opowiadają jak to w sporcie auto się przewraca na dach silnik pracuje i nic się nie dzieje potem. Z mojego doświadczenia wynika jednak coś innego auto pracowało super aż nagle silnik padł.
Co do olejów dla klijenta, my z kolei lejemy co klijenta miał albo chce, coraz więcej zalewamy motula na dzień dzisiejszy.
uki82
Ten olej jest zielony? jeżeli tak to takiego Sorta rzekomo Czoper ( Ci od serwisu subaru w Piasecznie) zalewa do silników które serwisują. Kojarzy mi się ten koń z rogiem na łbie z etykiety biggrin.gif. Podpytajcie właściciela serwisu. Jak chipowałem swojego kopciucha u Mastersa ( sąsiad Czopera ) to widziałem jak sam Masters zalewał swój samochód tym olejem i wspomniał własnie że w tym serwisie subaru leją do wszystkich silników i że to bardzo dobry olej.
Croom
Z olejami trzeba uważać a ten zielony to nie czasem TOP 1 Oil ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.