Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Opony cywilne
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Off-topic
Stron: 1, 2, 3, 4
RiDE_oR_dIe
Witam. Panowie, potrzebuje wymienić opony w swoim A8, rozmiar 275/35 20. Wybór padł na pirelli P zero. Opinie w necie pozytywne...no ale lepiej zapytać tutaj wink.gif nadają sie? Dobrze kleją? Nie zużywają sie przesadnie szybko? Nie są za głośne? Dzięki za info i wszelkie sugestie!
Honada
Ja tam te opony uwielbiam. Świetnie trzymaja i płynnie przechodzą w kontrolowany w poślizg. Zużywają się adekwatnie do pracy jaką muszą wykonać. Dla mnie są świetne.
PioterW
Czołem Panowie,
(nie mamy tu wątku o oponach cywilnych, więc i ja założę, a może potem się coś wymyśli wink.gif ) mam krótkie pytanie: jeździ(ł) ktoś, warto, nie warto? Zastanawiam się nad EfficientGrip i Eagle F1 Asymmetric 2, bo można je można kupić w całkiem dobrej cenie i w internecie mają dobre opinie, ale pamiętam, że ktoś tu na forum chyba na nie narzekał. Potrzebuje opon do e46 330xi.
jagus
Jeżdżę na oponach EfficientGrip Performance. 215/50/R17. Opona mocno się kładzie w pierwszej fazie zakrętu powodując uczucie płynięcia auta. Na początku czułem przy każdym zakręcie. Później się przyzwyczaiłem. Poza tym szczegółem nie narzekam.
PioterW
Dzięki, a na f1 ktoś jeździ(ł)?
RsFordFan
Ja mam f1 w rozmiarze 235/45/17 w mondeo mk4, w sumie dość krótko bo dopiero 4tyś na nich zrobiłem, nie ma uczucia płynięcia, są ciche, ostrzejsze łuki czy też zmiany kierunku ruchu nie robią na nich wrażenia, oczywiście na tyle ile można zaszaleć mondeo haha. Zobaczymy co będzie dalej.
adamlass
Mam u siebie (auto z podpisu) F1 Asymmetric 2 w rozmiarze 235/45 R17. Opona cicha, moim zdaniem bardzo poprawna i w cenie w jakiej jest dostępna to świetny wybór. Znika raczej proporcjonalnie do przebiegu, nie jest zbyt miękka (co osobiście lubię). Na mokrym nie zauważyłem aquaplaningu, skutecznie odprowadza wodę, a nie mam już najświeższego bieżnika.
Techno
Skoro temat o cywilnych oponach.
Jakieś opinie odnośnie opon z tej samej grupy, Dunlop Sport Maxx RT ? Auto E90 xd
KrisSz
Małżonka używa Dunlop Sport Maxx RT 23/45/17 (Mondeo FWD 240 KM). Główna zaleta - bardzo ciche, przyczepność w dobra - opona ewidentnie cywilna do limuzyny a nie na tor. Miękkie boczne ścianki, zużywanie się równomierne, przewidywalna na mokrym ale nie jest to opona do upalania. Subiektywne odczucie jest takie że dość delikatna i auto bardziej na niej "pływa" przy gwałtownych zmianach kierunku (niż na np Pilot Super Sportach czy Goodyearach Eficcencygrip) - ale działa dość dobrze w dzieciwozie.
Techno
Dzieki, czyli na długie trasy po autobahnie się nadadzą tak jak oczekiwałem.
tracer45
ja jeżdżę i warto, opony tej marki dobrze się sprawdzają póki co
tracer45
wiem że jak je miałem kiedyś to trzymały się bardzo długo mimo ciągłego używania
Fiki
Mój ojciec miał je kilka lat temu. Pamiętam, że kleiły świetnie, ale jeszcze lepiej pamiętam fakt, że znikały w oczach.
Wszystko zależy od oczekiwań. On by drugi raz nie kupił, bo zamiast poszukiwać granic, trzaska kilometry. A ja może nawet bym się skusił, ale aktualnie zdecydowałem się na CSC5. Póki co rewelka. happy.gif
ncixgtx
Witam ,potrzebuję kupić opony w rozmiarze 225/45 R17 ,ale niestety mam dosyć mocno ograniczony budżet (do 1tyś zł) i chcę zapytać , czy ktoś miał doświadczenie z oponami Sportiva Performance ? Marka należy do Continental ,cena bardzo kusząca bo trochę ponad 900zł za komplet . Styl jazdy na ogół normalny , czasem agresywnie . Samochód 1500kg , RWD , 125kW. Opinie o tych oponach na jednym z portali oponiarskim całkiem dobre . Chętnie wysłucham wszelkie sugestie i rady .



P.S : Mój pierwszy post na forum więc wypada się przywitać . Cześć jestem Oskar.



prekursor
Sam stałem przed podobnym wyborem.
Kupiłem rozmiar 215/45/17'' poprzez Oponeo. Są z roku 2016. Made in France.
Wyglądają całkiem przyzwoicie. Do estetyki chyba nie można się przyczepić.
Przejechałem na nich może z 500 km. Nic nie bije. Nie było problemów z założeniem.
Hamowanie na suchym ok. W zakręcie tez to jakoś trzyma.
Wydaje mi się, że jest dość twarda. Ale myślę, że każda opona za ta kasę będzie dość twarda ponieważ musi trochę pojeździć.
BartekSz
Sportiva to marka należąca do koncernu Continental, to samo know-how, ten sam park maszynowy. Różnica w cenie będzie wynikała głównie z pozycjonowania marki na rynku.
PioterW
Niekoniecznie. Kiedyś kupiłem opony marki reklamowanej w morotsporcie, należącej do grupy Dunlop i na suchym było OK, ale na mokrym - tragedia.
Myślę, że oprócz know-how olbrzymie znaczenie ma mieszanka, a tu jest spore pole do oszczędności.
Z jakiegoś powodu te opony nie są jednak produkowane pod marką Continental. Zaznaczam, że to jedynie uwaga ogólna, bo nigdy nie miałem okazji jeździć na tych Sportivach.
kamilgt
Może Viking za 200 z groszem za sztukę ? smile.gif
mireczek89
Hankook Ventus Prime 2, znajdziesz za 1100. Po co szukać wrażeń?
LAWNOWERMAN
Baruma i dębice masz w podobnej cenie

http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/let...HGdUpSA4+wN3ag=
andrzejbadgirl
to ja się dopne..kormoran gamma b2? da radę tym przejezdzic 4 miesiace w miare bezpiecznie?

ncixgtx
Ciekawym chyba wyborem będzie Debica Presto UHP . Ma rant ochronny felgi , dobrą klasę przyczepności na mokrym - 'B' (ciekawe ile w tym prawdy) i są ciche 66dB. Do normalnej jazdy wydają się być OK
iktorn92
Ja od siebie polecę Firestone SZ90u, dobry prajs jest w IC jesli ktoś ma rabaty sensowne. Kupiłem 16" i dobrze kleja suche mokre, do tego maja twardą sciankę co dość mocno poprawiło precyzję prowadzenia wink.gif
hz10
coś sie zmieniło w jakości polskich opon czy dalej tak sama kutasówa na mokrym? stoje przed zakupem 19 i sie zastanawiam czy dać jeszcze jedną szanse polskiemu zakładowi.
BartekSz
HP i UHP w 19 calach nie są produkowane w Polsce...w Polsce Dębica robi max 17 cali. Świetna opona.

P.S.
Nie ma grupy Dunlop, jest grupa Goodyear do której należy marka Dunlop wink.gif
hz10
http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/let.../r=1/255-50-r19 to gdzie to produkują ?
BartekSz
O grupie Michelin nie mogę nic powiedzieć. Tylko grupa Goodyear Dunlop.
markzo
Ziomek miał tą presto, tylko chyba 16', dramatyczna na mokrym :/ od siebie polece Yokohame S.drive, bardzo fajna oponka i daje rade na mokrym wink.gif
matteusz
Panowie, jak to jest z indeksem nośności: określa on maksymalne obciążenie opony przy maksymalnej prędkości wynikającej z indeksu prędkości. Dla niższych prędkości to dopuszczalne obciążenie będzie większe, mam rację?
W praktyce wygląda to tak: Laguna III, masa własna ca. 1400kg, DMC 1950. Fabrycznie szły opony 95W (czyli 690kg na oponę), mam do kupienia w dobrej cenie 91W (615kg na oponę). Auto ledwo rozpędza się do 190 km/h. Mogę założyć takie opony czy lepiej nie ryzykować?
Patee
Nie wiem czy to najlepszy temat do pytania, ale spróbuję..

Szukam opon do Mercedesa W211 4Matic w kombiaku. Waga auta to 1980 kg. Opony w rozmiarze 245/40/18.
Obecnie założone Hankook Ventus V12 (DOT 2012), ale jedna umarła po spotkaniu z dziurą.

Zależy mi na niezłych właściwościach w mokrych warunkach, w miarę cichej pracy oraz żeby nie była za twarda.

Co polecacie w budżecie około 500zł/szt.??
Maxim555
Jak jest możliwość naciągnięcia budżetu to może Continental http://www.oponylux.pl/ceneo/opony-osobowe...3529530000.html
Joker
Szukam szukam i znaleźć nie mogę, ktoś się wypowiadał na temat CONTISPORTCONTACT - mam do wzięcia 5 lub 6 .... jedna z nich to rzekomo kolejna wersja 2-ki lub 3-ki (taka była wypowiedź tu na forum) - jedne typowo twardsze , drugie bardziej cywilne.

Które to które?
Ewentualnie które brać jeżeli ktoś jeździł?
K@rol
Tak strzelam,ale nowy Civic Type R ma zakladane 6'stki wiec chyba to sa te twardsze.
Joker
Ok, dzięki za info - może być tak jak mówisz.

Ktoś jeszcze jakieś za i przeciw?

Do wyboru zostało mi to:

Pirelli PZERO
Continental CONTISPORTCONTACT 5 (ew. "6" jeżeli ktoś da jakieś większe zalety poza innym bieżnikiem).

Rozmiar 245/40 19" oraz 275/35 19" - auto to moje F10

Miałem PZERO z tym że runflaty, ale jeździło się całkiem dobrze. Warto pójść w Conti zamiast PZERO ?


hexx
a rozpatrywałeś jakieś TOYO ?
Joker
A powinienem?
jackkpl
Miedzy CSC5 a CSC6 jest większa przepaść, niż między PS3 a PSS. CSC5 są bardzo miękkie, jak trochę poupalasz na torze, to brakuje kawałków gumy. Była nastawiona na mokrą nawierzchnię, w testach na suchym mocno ustępowała konkurencji. CSC6 jest zupełną odwrotnością - lepsza na suchym niż PSS, ale na mokrym będzie kupa.
Joker
Na tor tym autem się nie wybieram.

Jeżeli jest dobra na mokrym a na suchym jako cywilna i nowa będzie dobrze kleić (jak np. PS3) to mi wystarczy.

Cena zbliżona do PZERO, także nie wiem nadal na którą postawić...
hexx
CYTAT(Joker @ Sat, 07 Jan 2017 - 16:53) *
A powinienem?

wydaje mi się, że tak
mają dobre produkty, dobrze wykonane

do Conti jestem mocno zrażony, jak z nowym autem 3 opony były wadliwe.. Conti olało reklamacje (bo założenie potężnej ilości ołowiu nie jest rozwiązaniem problemu wadliwej opony) i poszły na śmietnik
Joker
Na dwa inne auta zakładaliśmy Conti i było ok....ale biorę przez pośrednika - on odpowiada za to jak coś także się nie martwię o ewentualną reklamację.

Co z TOYO do cywilnego auta podejdzie - jeżeli się orientujesz oczywiście? Nie chcę mega sportowej/głośnej opony.
Lincoln e30ix
Jak ma być dobrze to PSS, albo CSC6, zresztą zobacz co montują w topowym modelu Twojej generacji i będziesz miał odpowiedz.
hexx
CYTAT(Joker @ Sun, 08 Jan 2017 - 11:28) *
Co z TOYO do cywilnego auta podejdzie - jeżeli się orientujesz oczywiście? Nie chcę mega sportowej/głośnej opony.

imo, to będzie dobre : http://www.toyotires.eu/tire/pattern/proxes-t1-sport-plus

Joker
CYTAT(hexx @ Sun, 08 Jan 2017 - 12:00) *


18" największa sad.gif
hexx
a jakie rozmiary potrzebujesz ?
Aval
CYTAT(hexx @ Sun, 08 Jan 2017 - 21:02) *
a jakie rozmiary potrzebujesz ?


Post #34
hexx
uuu.. tylko takie są :

275/35 R19 100Y TOYO Z T1 SPORT XL
hexx
takie pytanie...
Czy UNIROYAL RAINSPORT 3 jest w wersji z bieżnikiem w jednym kierunku czy są opony "lewe" i "prawe" ?

pawel934
Nie ma opon lewych i prawych, jest tylko jedna wersja.
BartekSz
Opona "lewa"



a jak chcesz "prawą" to zwyczajnie odwracasz ją

P.S.
Wszystkie napisy na sidewall będę normalnie widoczne smile.gif nie będzie to lustrzane odbicie.
hexx
głupio wyglądają te opony jak są na aucie założone
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.