Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: c20let turbo jakie? co? ile?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > GM Power Corner
spriter1984
Witam panowie moze ktos mial doczynienia ile mozna obrobic turbo takie jak TD04HL-19T noweczka ori nie zadna hybryda z 16 itd. a najlepiej w silniku c20let. czy to ladnie wstanie i da rade zrobic 350+/500nm? i pytanko do znawcow wsadzac to czy zostac przy Holsecie hx35? dzieki pzdr.
Mis
Takie TD04 wstanie dwa razy lepiej od Holseta, żeby zrobić na TD04HL-19T realne 350/500 to musisz mieć muszlę gorącą 7cm2 (wyjście na DP 3 cale), zdrowy silnik, porządny wydech, IC, orurowanie, strojenie. Na grubo 350+ nie licz.
spriter1984
kolektor baran uspawany. kolektors ssacy na trabkach nierdzewka przepustnica s2 , fmic 600x300. orurowanie jest cale. silnik zakuty tloki korby wszystko skrecone ARP glowica noweczka. wolal bym cos co ladnie wstaje ale i cos dmuchnie. a silnik sie wytroi na Vemsie. wiec mysle ze to ugra smile.gif
strus
TD05 albo jak nowke to BW S200 maja dobra cene a wstaja lepiej niz stare KKK. Chyba ze jest budzet to EFR6258 smile.gif
spriter1984
ale ja mam nowke Td04hl-19T to nie usmiecha mi sie kupowac jeszcze turbiny. same tloki 2100 kucizna. wiec no a gdzie reszta.wiec chce to wladowac. i interesuje mnie ile to ogarnie . czy wgl ktos mial stycznosc z nia?
strus
Na tym turbo nie zrobisz 350KM. A skoro masz juz zakuty silnik warto by go wykorzystac. Ja osobiscie wolal bym sprzedac to turbo i poszukac czegos wiekszego a jest w czym przebierac.
spriter1984
no dobra wyjdzie w praniu. tu nie chodzi o moce max. ile zrobi tyle zrobi. moze i warto ale samochod fwd wiec sensu nie ma. widzialem coobcio zrobil na 16T 330km i przy 2 tys juz 1bar byl smile.gif mi chodzi zeby to z dolu jechalo a nie wstawalo od 4. pozniej bedziemy myslec, jak bedzie lipa wpadnie td z evo X
Mis
Jeśli będzie miał muszlę 7cm2 i downpipe 3 cale to zrobi okolice 350KM nawet mając ssący wirnik 19T. Warunek to idealny setup mechaniczny i dobre podjechanie zapłonem, pomijam, że turbo będzie na krańcu mapy/poza nią. Przy okazji fajnie wstanie, o niebo lepiej, niż HX35 na jakiejkolwiek dupie i z TS czy bez.
spriter1984
o taka odpowiedz mi chodzilo smile.gif downpipe 3 to minimum jak wlazie wiekszy to sie uspawa smile.gif dupy nie zmierze bo nie ma mnie w Pl a turbo w garazu smile.gif rozumiem to strojeniem Krzysiek z Cp-tuning sie zajmie . mysle ze powinno dac rade osprzet. auto mozna powiedziec dupenwozen ale zeby mialo tez czym przyp........ dlatego chce z dolu. kolka rozrzadu regulowane to najwyzej sie pokreci jak cos smile.gif zapomnialem wspomniec blok rozwiercony,
duct tape
Fmic.pl ma w ofercie jakieś JRspec GTX3076R BB na kulkach które ma ogarniać do 500km. Ori GTX niestety się cenią dry.gif . Mniej niż 400km z zakutego leta to trochę lipa...
strus
CYTAT(Mis @ Mon, 07 Mar 2016 - 21:30) *
Jeśli będzie miał muszlę 7cm2 i downpipe 3 cale to zrobi okolice 350KM nawet mając ssący wirnik 19T. Warunek to idealny setup mechaniczny i dobre podjechanie zapłonem, pomijam, że turbo będzie na krańcu mapy/poza nią. Przy okazji fajnie wstanie, o niebo lepiej, niż HX35 na jakiejkolwiek dupie i z TS czy bez.


Holset to porazka. Jak masz te TD04 to sprawdz skoro ma wydac na 350 smile.gif
Mjecio
wszystkie td04 z dupa hl mialy 7cm?
spriter1984
dobra dzieki panowie. zobaczymy kucizna to boosta sie dolozy smile.gif. jak cos bede dawal znac. a jeszcze pytanie. jak zloze motor to musze mu program zmieniac na docieranie czy jak wsadze wtryski z 850cc jakie sa teraz np na 400 na dotarcie moze tak byc>? czy pisac program? odrazu mowie ze na wczesniejszym motorze byl bardzo podlany smile.gif dzieki pzdr.
strus
Jak bylo przelane to na takich wtryskach tym bardziej nie bedzie oki pewnie nawet nie odpali albo bedzie zalewac po dodaniu gazu i zdlawi
spriter1984
no wlasnie byly 850 a chce 400 wrzucic. nie wiem zobaczymy jak juz silnik bedzie w budzie.
strus
CYTAT(spriter1984 @ Fri, 11 Mar 2016 - 12:49) *
no wlasnie byly 850 a chce 400 wrzucic. nie wiem zobaczymy jak juz silnik bedzie w budzie.


Finalnie i tak zostana pewnie 850 wiec dogadaj sie z kims gdzie bedziesz stroil zeby Ci podstroil na docierke a za jakis czas wystroi finalnie.
spriter1984
na pewno zostana smile.gif dobra dzieki. pzdr.
DSTurbo
CYTAT(Mjecio @ Thu, 10 Mar 2016 - 22:29) *
wszystkie td04 z dupa hl mialy 7cm?

były jeszcze 6cm^2
Mjecio
Dzieki, jakos latwo mozna je odroznic? Ew. Czy siedzialy typowo w jakims modelu? Bo zapewne volvo lub saab.
DSTurbo
W volvo s70 td04hl 18t nr turbo 49189-01375
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.