Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: grupa 45 AMG stage 1/stage 2
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Mercedes AMG
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
micky
Mamy juz swoje podforum wiec jestem za otworzeniem kilku nowych tematów.
Dużo piszemy o performance naszych 45.
Wiec otworze taki temat,powinien się szybko rozwinąć.
Od siebie napisze ze są trzy boxy sprawdzone i działają w tych wozach : Rebellion, CPA ,Racechip.
Co do dolotów to zdania są podzielone. Na dniach wybieram się na hamownie celem ustalenia czy dolot coś daje ,nie daje i czy warto go kupić.
Bo jak ogólnie wiadomo do tanich nie należy biggrin.gif
Geno
Czekam ze swoimi decyzjami do czasu, aż wrzucisz coś o dolocie. Za kilka dni mija rok z A45, mocy jeszcze w sumie nie brakuje, ale jak można mieć zapas i 400+ to czemu nie biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Ralf01
Co sądzicie o boxach speed buster?
http://www.speed-buster.de/en/chiptuning-b...s/a-1928422334/
Tutaj pomiary dla wersji 360
https://www.youtube.com/watch?v=aeEjFyQ7tKg
micky
CYTAT(Ralf01 @ Wed, 02 Mar 2016 - 22:04) *

Czasy z RL dowodzą że box działa wiec może być dobry ,widzę że skopiowali od konkurencji (Racechip) możliwość zmian trybów pracy boxa przez smartfon. Fajna sprawa kolega ma tego od Racechip i chwali sobie te możliwości ,wystarczy ściągnąć apke do telefonu i możemy zmieniać kilka trybów od ECO po Race smile.gif
Drzewo
QUOTE (Ralf01 @ Wed, 02 Mar 2016 - 22:04) *



masz inne sprawdzone, czasy porównywalne, więc nie ma sensu wink.gif
Ralf01
Tylko, że jak na razie oprócz Rebelliona nikt z wymienionych nie robi boxa do FL.
Poza tym można go kupić w Polsce i obiecują przyzwoite przyrosty:
http://speed-buster.pl/chiptuning-box-merc...-km-p-8694.html
Prawdopodobnie się zdecyduję ale dopiero za kilka miesięcy jak dotrę auto.
Ralf01
CYTAT(micky @ Tue, 01 Mar 2016 - 14:55) *
Co do dolotów to zdania są podzielone. Na dniach wybieram się na hamownie celem ustalenia czy dolot coś daje ,nie daje i czy warto go kupić.
Bo jak ogólnie wiadomo do tanich nie należy biggrin.gif

Jak będziesz miał jakieś wyniki to dawaj bo powoli się przymierzam do AMS.
micky
CYTAT(Ralf01 @ Wed, 02 Mar 2016 - 22:52) *
Tylko, że jak na razie oprócz Rebelliona nikt z wymienionych nie robi boxa do FL.
Poza tym można go kupić w Polsce i obiecują przyzwoite przyrosty:
http://speed-buster.pl/chiptuning-box-merc...-km-p-8694.html
Prawdopodobnie się zdecyduję ale dopiero za kilka miesięcy jak dotrę auto.

Bardzo zeszli z ceny za ten moduł po fl. Widzę obniżkę o 50% względem tego do 45 przed fl .To chyba najtańszy moduł na rynku.Biorac pod uwagę aktualny kurs €, £ to jest to okazja. Pytanie czy z tym boxem nie będzie żadnych problemów ?

Jeżeli planujesz zakup dopiero za jakiś czas ,to mi się wydaje że konkurencja nie będzie spać i napewno będą moduły od tych sprawdzonych przez nas producentów.
Toldi
Speed bustery w wiekszosci działaja dobrze i auto robi sie szybie.
Po w/w filmiku widac jak wóz jedzie i ma sporo lepsze osiagi niz niektórzy majacy softa na ponad 400KM biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Ralf01
Soft launch control.
Nie wiem czy było, jak coś daję do przypomnienia.
Tryb "S", ESP - sport
Lewa na hamulec, prawa pełny gaz, obroty ok. 3000 i go!
micky
CYTAT(Toldi @ Thu, 03 Mar 2016 - 08:35) *
Speed bustery w wiekszosci działaja dobrze i auto robi sie szybie.
Po w/w filmiku widac jak wóz jedzie i ma sporo lepsze osiagi niz niektórzy majacy softa na ponad 400KM biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


Tutaj gość robi jeszcze lepszy czas ; https://youtu.be/Vn-YNFNv9HM
Ciekawe co się zmieniło ,może to kwestia temperatury ?
Jak na sam moduł to czasy robi naprawdę przyzwoite.Na jego filmach widać ze z innymi rywalami idzie mu nie najgorzej, wiec osiągi z RL by się potwierdzały.
AlMastar
w tym speedbuster można od razu zrobić pomiar - pytałem jakiś czas temu to proponował dopłatę 200PLN i wtedy z pomiarami (nie pytałem jaka hamownia)
Ralf01
CYTAT(micky @ Thu, 03 Mar 2016 - 10:08) *
Tutaj gość robi jeszcze lepszy czas ; https://youtu.be/Vn-YNFNv9HM
Ciekawe co się zmieniło ,może to kwestia temperatury ?
Jak na sam moduł to czasy robi naprawdę przyzwoite.Na jego filmach widać ze z innymi rywalami idzie mu nie najgorzej, wiec osiągi z RL by się potwierdzały.

Założył nowe koła Beneventi...
http://wheelsboutique.moscow/beneventi/
Ralf01
Tutaj na benzynie 100
https://www.youtube.com/watch?v=cpqIwQGLgsk
micky
Ralf01 dotrzyj silnik i spróbuj z tym boxem od Speedbuster, w zasadzie wszystkie Niemieckie boxy działają bez zarzutu - wiec z tego też pewnie będziesz zadowolony.
Tym bardziej że jest opcja hamowni,wiec chyba satysfakcja gwarantowana i to w najlepszej na rynku cenie.
Ralf01
Pewnie tak zrobię.
Micky jak zrobisz pomiary z dolotem to daj znać jakie wyszły wyniki.
AlMastar
a jak nie przypasi to jeszcze 14 dni na zwrot, więc wydają się pewni siebie a przyrost momentu jest całkiem spory
Irys1976@poczta.fm
Witam!!!!

Czy Ktos slyszal albo moze ma cos takiego zamontowanego???
http://www.racechip.com/chiptuning/mercede...265kw/index.php
micky
Irys1976 przenosze do tematu o modach.
Box od Racechip jest polecany i działa, mój znajomy ma najlepszy model od tygodnia - jak chwile na nim pojezdzi to zdam relacje.
Tylko nie wiem co na to silnik i napędy bo to jest kierowca wyścigowy - przypuszczam że auto zostało wystawione na duża próbe.
skandaloo
CYTAT(micky @ Thu, 03 Mar 2016 - 20:03) *
Irys1976 przenosze do tematu o modach.
Box od Racechip jest polecany i działa, mój znajomy ma najlepszy model od tygodnia - jak chwile na nim pojezdzi to zdam relacje.
Tylko nie wiem co na to silnik i napędy bo to jest kierowca wyścigowy - przypuszczam że auto zostało wystawione na duża próbe.

czekam na informacje bo nie wiem czy box czy soft wink.gif
Ralf01
Na pewno dobry soft zrobiony przez dobrego tunera da lepsze wyniki niż najlepszy box i nie chodzi tutaj bynajmniej o maksymalne wartości Nm i KM. Inna sprawa to gwarancja.
Drzewo
QUOTE (Ralf01 @ Thu, 03 Mar 2016 - 23:01) *
Na pewno dobry soft zrobiony przez dobrego tunera da lepsze wyniki niż najlepszy box i nie chodzi tutaj bynajmniej o maksymalne wartości Nm i KM. Inna sprawa to gwarancja.



Inka ma zrobiony soft i pamiętam, że jej auto jeździło lepiej niż cla po boxie... Jeśli chodzi o wawę to ECU to ogarnia wink.gif
micky
Dynodosoft bardzo fajnie ogarnał CLA z wydechem,dolotem i ciekawostka ze sportowym katem! Na paliwie 98.
Duża szkoda że właściciel nie zdecydował się na downpipe bez kata + indywidualne strojenie na ron100 byłoby ciekawiej.
Mają profi hamownie obciążeniową ,więc nie ma co doszukiwać się błędów w pomiarach ;
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid...366330206784880
micky
Póki co nie byłem na hamowni ale skonsultowalem z Niemcami od CPA jak poprawnie ustawić boxa żeby spełniał moje oczekiwania.
Wyszło tak : https://youtu.be/6DH92MHHaCY

Czas na stage 2 - downpipe 3" bez kata już się robi ,sam jestem ciekawy jakie będą osiągi po montażu biggrin.gif
Ralf01
Fajnie jakbyś zmierzył czasy RL.
Czujesz różnicę po dostrojeniu boxa?
micky
CYTAT(Ralf01 @ Wed, 09 Mar 2016 - 13:49) *
Fajnie jakbyś zmierzył czasy RL.
Czujesz różnicę po dostrojeniu boxa?

Mierzyłem RL latem na starych nastawach 100-200 10.2
Teraz jest dużo szybciej biggrin.gif
Naprawdę jestem zadowolony z obecnych osiągów ,ale idę za ciosem i montuje custom downpipe.
bob.dsk
CYTAT(micky @ Wed, 09 Mar 2016 - 13:37) *
skonsultowalem z Niemcami od CPA jak poprawnie ustawić boxa żeby spełniał moje oczekiwania.


Co tam jest do ustawiania ?
micky
CYTAT(bob.dsk @ Wed, 09 Mar 2016 - 14:16) *
Co tam jest do ustawiania ?

Boost level i timing - w zasadzie tak samo jak u innych producentów,ustawiamy odpowiedni stopień w zależności od paliwa i modów.

Testujemy razem z Nicram100 i póki co jesteśmy zadowoleni.

gucior
QUOTE (micky @ Wed, 09 Mar 2016 - 14:55) *
Mierzyłem RL latem na starych nastawach 100-200 10.2
Teraz jest dużo szybciej biggrin.gif
Naprawdę jestem zadowolony z obecnych osiągów ,ale idę za ciosem i montuje custom downpipe.


zdrowo jedzie na prawdę, najpewniej przez tą zemstę Adama Małysza na dachu biggrin.gif

jeździsz po przestrojeniu tylko na VPR+?
DP custom kto Ci robi? Nie wolałeś któregoś z gotowych przetestowanych rozwiązań?

btw - to z Waszką KRK ganiane?
micky
CYTAT(gucior @ Wed, 09 Mar 2016 - 17:59) *
zdrowo jedzie na prawdę, najpewniej przez tą zemstę Adama Małysza na dachu biggrin.gif

jeździsz po przestrojeniu tylko na VPR+?
DP custom kto Ci robi? Nie wolałeś któregoś z gotowych przetestowanych rozwiązań?

btw - to z Waszką KRK ganiane?

Nie ,przestawiłem boxa po męsku bo teraz wiem że Niemcy ustawili go na 95 oktanów biggrin.gif
DP ,będzie zrobiony na wzór tego od Rebellion'a a zrobi to dla mnie profi firma która zajmuje się moimi samochodami od 10 lat.
Mają człowieka który robi najlepsze wydechy w Krakowie ,żeby nie napisać małopolsce - wiec z dp do 45 da sobie świetnie rade.
Nie chce robić reklamy na forum ,jak przetestuje i nie będzie cel'a i moc będzie fajna to dam znać na PW zainteresowanym.
Dolot im się udał w 100% i napewno dodaje power'a i w tym temacie nie ma nawet dwóch zdań.

Tak ,jeśli chodzi o mojego konkurenta to już tak mamy od dawien dawna biggrin.gif
Ralf01
Micky, ilu kanałowy jest ten box od CPA?
Znalazłem jeszcze takie rozwiązanie :
http://www.cpa-chiptuning.de/en/chiptuning-connective-5.htm
Co na ten temat sądzisz?
micky
CYTAT(Ralf01 @ Wed, 09 Mar 2016 - 19:58) *
Micky, ilu kanałowy jest ten box od CPA?
Znalazłem jeszcze takie rozwiązanie :
http://www.cpa-chiptuning.de/en/chiptuning-connective-5.htm
Co na ten temat sądzisz?

Mam właśnie ten model nitro tylko bez switcha bo on jest w ofercie dopiero od kilku miesięcy.
Musze kręcić ręcznie otwierając aluminiowa pokrywę. Teraz mam ustawione na Race i tak cały czas śmigam.
Tyle że u mnie jest potencjometr z cyframi i musiałem ustalić z ludźmi od CPA na ile można odkręcić
Używam tego ustrojstwa juz ponad rok i jestem zadowolony.
Mam tylko pilot zdalnego sterowania którym mogę zmieniać prace z OFF na ON lub na odwrót.
Nie wiem ilu kanałowy jest box ale ma najszybszy procesor patrząc na te inne od konkurencji np Racechip.
Możemy się zobaczyć to pokaże na żywo.
nicram100
Na razie z kolega mam ustawione na 9 smile.gif pózniej to juz literki wiec jest niepewność i ryzyko smile.gif będzie się działo. Mi auto z@#&¥!×$+a na 9 boje sie kręcić dalej i tak poszło z 7 na 9 . Auto śmiga TYlko na 100+ shell
Ralf01
Może inaczej, do ilu czujników jest podpięty? Jeżeli jest wpięty w jeden czujnik - jednokanłowy, dwa czujniki - dwu, trzy - trzykanalowy itd.
Np Rebellion ma boxa 4 kanałowego (1.Boost Pressure Sensor,2. Throttle Body Switch, 3.Map Sensor, 4.Camshaft Sensor). Teoretycznie im więcej kanałów tym większe możliwości korekty impulsów sterujacych pracą silnika.
nicram100
w dwa masz zdjęcia na FB https://www.facebook.com/MercedesCLA45 w moim folderze SB
Drzewo
Nicram, a mierzyłeś może auto RL?
nicram100
mam na dniach pożyczać, czekam na Mickiego czy nie wybuchnie mu auto na literkach z boxa tongue.gif taki żarcik . A poza tym to nie mam czasu ostatnio bo mam małego szkraba który zajmuje dużo czasu . Ale na czasie będą pomiary
gucior
QUOTE (micky @ Wed, 09 Mar 2016 - 19:30) *
Nie ,przestawiłem boxa po męsku bo teraz wiem że Niemcy ustawili go na 95 oktanów biggrin.gif
DP ,będzie zrobiony na wzór tego od Rebellion'a a zrobi to dla mnie profi firma która zajmuje się moimi samochodami od 10 lat.
Mają człowieka który robi najlepsze wydechy w Krakowie ,żeby nie napisać małopolsce - wiec z dp do 45 da sobie świetnie rade.
Nie chce robić reklamy na forum ,jak przetestuje i nie będzie cel'a i moc będzie fajna to dam znać na PW zainteresowanym.
Dolot im się udał w 100% i napewno dodaje power'a i w tym temacie nie ma nawet dwóch zdań.

Tak ,jeśli chodzi o mojego konkurenta to już tak mamy od dawien dawna biggrin.gif


Co z gwarancja przy dp z decat'em? Rozmawiales z kims z MB?
W kwestii paliwa bo nie kumam - przestawiles kompa CPA z trybu 95 oktan na 100 oktan i na tylu jezdzisz teraz na co dzien?
Drzewo
QUOTE (gucior @ Wed, 09 Mar 2016 - 22:47) *
Co z gwarancja przy dp z decat'em? Rozmawiales z kims z MB?
W kwestii paliwa bo nie kumam - przestawiles kompa CPA z trybu 95 oktan na 100 oktan i na tylu jezdzisz teraz na co dzien?



Z gwara wszystko zależy od delera... Jak zgłosi cis do centrali to moze być rożnie ...
nicram100
ja ma ustawione tak samo jak micky i śmigam od bodajże 3000 tys na wyłącznie 100 . CPA suport zalecał na ustawieniach boxa poz 6 - na niej pojawił się CEL , później długo śmigałem na 7 . Aż micky zaczął testować na 8 - i z@+#$&+$#a , a jak z@+#$&#a na 8 to czemu nie podbić na 9 . Cały czas na 9 trzyma wysoko boost . Jak pisałem powyżej zaczynają cię literki i tu czekam jak Micky nie zjara auta to też przestawię tongue.gif Ale chyba prędzej będzie hamownia ...
micky
CYTAT(gucior @ Wed, 09 Mar 2016 - 22:47) *
Co z gwarancja przy dp z decat'em? Rozmawiales z kims z MB?
W kwestii paliwa bo nie kumam - przestawiles kompa CPA z trybu 95 oktan na 100 oktan i na tylu jezdzisz teraz na co dzien?

To taki żart był biggrin.gif Ustawienie wyjściowe jak pisze Nicram jest ustawieniem mega lightownym.
Inne boxy jak Racechip czy TMC motorsport tez ludzie o dwa stopnie podciagaja ale wtedy musi być dolot,jak wyżej to już 100ron.
Podepne zegar doładowania I sprawdzę AFR w kilku konfiguracjach.Widze ze na mocniejszych nastawach samochód więcej pali wiec komputer nie ma problemu z dolaniem.Ten sterownik w M133 naprawdę fajnie reaguje.
Ja nie będę wybierał się z gratami do MB ,chociaż znam s tad jednego forumowicza który smiga na gwarancji na przeglądy z dp,dolotem i softem biggrin.gif

@nicram nie przestawiam juz boxa dalej bo montujemy dp.
AlMastar
nie jest tak że śmiga do MB a dopóki coś się nie stanie do MB to olewa a potem wyciągnął zdjęcia, czy co tam innego i odrzucą mu gwarancję
DarooDG
A są komuś znane jakieś porównania wszystkich boxów? Ma ktoś film z porównania jak jedzie seria obok?
gucior
jakieś porównanie dały zawody na 1/4 w sierpniu 2015 w Łodzi aut 45 amg w różnych konfiguracjach ale nie mogę odnaleźć wyników w sieci teraz. były tam wtedy 3 sztuki cla 45 każde po innych modach i seryjne a45.
micky
Anglicy i Amerykanie mają przetestowane na 1/4 :
a45 stock - 12.7-13
a45 stage 1 - 12-12,2
a45 stage 2 - 11.7(high)-11.9
Dla nich stage 1 to przeważnie box + dolot.
Napewno wyniki zależne są od temperatury zewnętrznej, opon,nawierzchni itp.
Wiadomo że samochody ze stage 2 z softem mają ściągnięte limitery i zrobią lepsze czasy od tych na boxach.
Jak widać najwięcej da dobry box z dolotem w stosunku cena/osiagi,ale wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia i z czasem chce się wiecej biggrin.gif
DarooDG
Ok, to, który box wybrać? RaceChip ULTIMATE nie da nam 446KM jak podają prawda? A może one wszystkie są takie same tylko naklejkami się różnią? smile.gif
micky
CYTAT(DarooDG @ Thu, 10 Mar 2016 - 14:54) *
Ok, to, który box wybrać? RaceChip ULTIMATE nie da nam 446KM jak podają prawda? A może one wszystkie są takie same tylko naklejkami się różnią? smile.gif

Wszystkie moduły wymienione w tym wątku działają, więc decyzja już należy do Ciebie.
Zawsze możesz rzucić monetą biggrin.gif
gucior
albo spojrzeć na ceny, Niemcy mają te ceny bardziej atrakcyjne. smile.gif
micky
CYTAT(DarooDG @ Thu, 10 Mar 2016 - 07:29) *
A są komuś znane jakieś porównania wszystkich boxów? Ma ktoś film z porównania jak jedzie seria obok?

Proszę bardzo : http://www.benzboost.com/content.php?5010-...lion-Automotive
Willall robi też fajny moduł który działa z E85.
Z tego co się orientuje to w Wawie jest jedno a45 które na E85 śmiga,ale nie ma go u nas na forum.

Duża szkoda że w małopolsce nie ma dostaw tego paliwa.

Fajnie jest mieć 450hp na stage 1 z lepszym paliwem biggrin.gif
skandaloo
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1...7379&type=3


STAGE 2 dla CLA 45 AMG by Ecuproject 428Ps i 570 Nm


Komentarz : Seria nie powala jak na nowe auto porównanie 360ps 450nm bmw e39 286 ps 1996 rok 420nm

Przecież to ma prawie 24s do 200 laugh.gif laugh.gif



przenosze do tematu o modach,bo w "ciężkim temacie" robi się bajzel ! - MOD
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.