Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: b204l. skrzynia biegów
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > GM Power Corner
kluczyk
Siema, robię trochę modów w b204l (wtryski, turbina td04 itd) więc przybędzie mocy (320-350KM i około 450-470Nm w zależności co wyjdzie na strojeniu)
Obecnie silnik jest spięty ze skrzynią Lanosa (D16)

Pytanie brzmi: czy ta skrzynia to zniesie . ?

Jeżeli nie to co pakować zamiast D16 żeby było bezawaryjne .. ?

Silnik siedzi w Oplu Vectrze B.

Pozdro
strus
Dlugo tego nie zniesie, u mnie przy 330nm wytrzymala rok a to ponoc i tak dlugo teraz bede pakowal d20 i zobaczymy, mi auto nie sluzy do jazdy na codzien i nie wiele km sie robi rocznie. Kolega przy podobnej mocy zajezdzil w ciagu roku chyba ze 3 w tym d20 i f18 z diesla ktore sa dluzsze ale wcle nie wytrzymalsze. Nie sadze zebys znalazl cos trwalego do takich mocy, ze stajni GM to chyba tylko f28 ale w dobrym stanie trzema miec na nia 2tys. a i tak sie naszukasz.
JME
@up
Sam też rozglądam się w tym temacie. Trochę mnie przestraszyłeś.. W takim razie jaką skrzynie najlepiej szukać do spięcia z B204? Podejdzie coś p&p na ten moment? Interesuje mnie 4 z przodu jeśli chodzi o moc.
kluczyk
ja się trochę zorientowałem ..

w saabach wkładają fm55 507, ale to się niestety nie zmieści do opla (takie info znalazłem)
polecają F28 ale znaleźć ją w dobrym stanie to praktycznie cud

w UK jeżdżą na F20 (około 300KM i 400Nm ) i jakoś im to wytrzymuje

co do D16 różnie piszą, jednym pada przy 250Nm, u innych wytrzymuje 450Nm, loteria
ja narazie zostawiam D16, zobaczymy jak to będzie wink.gif
spriter1984
z tego co wiem siadze skrzynia f40 oploska szukaj z signuma albo vectry . u mnie na tej skrzyni ponad 500Nm
ILKU
FM55 to to samo co F25 więc do vectry się zmieści smile.gif
kuki_VU
F23/25 wkladaj powinna dac rade
Hudy
f23 latają w letach o podobnych mocach i wytrzymują
Rafciu
Miałem w uturbionym c20xe skrzynie f20. Nie dotrwała nawet do finalnego strojenia i wypluła zęby. Obecnie mam zamontowaną f28 6biegów. Póki co jeżdżę na 0,9bara i jest dobrze. Niestety dwójka wchodzi jak w roburze, prawdopodonie synchronizator umarł.
Mjecio
ja bym pakowal f23 bo jest tania i paleta przelozen spelni wymagania kazdego.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.