Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Short shifter
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
qczarq
Rafałek, pokaż jakiś film jak działa to CAE, bo sam chcę coś takiego do Kuraka.
kkkacper
Kurczak a malo masz na youtubie filmow? xD

Nie ma co, konkret daily, a dla kobiety to juz w ogole szok tongue.gif
Joker
CYTAT(weede @ Thu, 14 Jan 2016 - 16:10) *
O co chodzi z tym shifterem?

Przyłączam się do pytania?

Chodzi o to, żeby było bardziej pod ręką? Czy jeszcze jakieś plusy?
wojti RAYLLE
wygodniej jest jak gałka jest wyzej , do bicia biegu
Joker
CYTAT(wojti RAYLLE @ Tue, 19 Jan 2016 - 09:51) *
wygodniej jest jak gałka jest wyzej , do bicia biegu

To własnie zaznaczyłem i jest zrozumiałe. Ale to wszystko czy coś jeszcze? smile.gif
barott
Jest przeokrutnie precyzyjny, masz znacznie krótszy skok lewarka, silną centralną spreżynę która praktycznie nie pozwala Ci wbić 1 zamiast 3, dodatkowo możesz ustawić sobie zabezpieczenie żeby nie wbić 1 zamiast 3. Do tego jest przeokrutnie ładny smile.gif szkoda tylko że tak się cenią..
cowboy
słowem jest przeokrutny wink.gif

Rafałek, czy te shiftery CAE są dedykowane do auta /skrzyni czy jakoś uniwersalne ?
masz mozliwość zrobienia do skrzyni z audi S5 4.2... mocowana bedzie u mnie w audi B2 wiec sobie dorobie mocowania, pytanie czy jest towar z półki ?
kkkacper
Na stronie cos pisali teraz, ze czas zamowien sie wydluzyl do kilku tygodni.. chyba, ze Rafal ma swoje jakies zapasy tongue.gif

Zestawy sa dedykowane w wiekszosci, ale mysle, ze to akurat zaden problem dla nich i moga zrobic co bys chcial wink.gif
Rafalek114
QUOTE (cowboy @ Tue, 19 Jan 2016 - 13:59) *
słowem jest przeokrutny wink.gif

Rafałek, czy te shiftery CAE są dedykowane do auta /skrzyni czy jakoś uniwersalne ?
masz mozliwość zrobienia do skrzyni z audi S5 4.2... mocowana bedzie u mnie w audi B2 wiec sobie dorobie mocowania, pytanie czy jest towar z półki ?


Są dedykowane , ale nie ma problemu zeby zrobić shiftera na twoja płytę podłogowa plus mocowanie jak w 01e . Wszystko sie da , tylko czasem trwa to trochę dłużej , i w takich prototypach występują czasami problemy z długościami linek . Ale dajemy rade .

Zgadza sie , cena jest naprawdę wysoka , ale załatwiając to ze mną można liczyć na rabat w stosunku do oficjalnych cen . CAE jest bardzo precyzyjny , sam producent to "pedant " i zawsze stara sie dopracować kazdy model aby działał jak najlepiej . Mam jakis film przed korekta softu i bez ssącego . Spróbuje go pózniej wrzucić .

Ps CAE testowalo juz wiele osób w Pl , można zapytać o opinie : Cieplak , Krzysik z colta ,Robin w Calibrze , Patryk z CS , AW Racing , Witek miał tez montować , wiec pewnie tez moze juz cos powiedzieć . Koraszewscy . I pewnie pare innych osób o których juz zapomniałem
Rafalek114
Przykladowy film naszego audi 100 2,2 turbo na skrzyni 01e plus CAE



Tutaj CAE w naszym Audi RS3 02m , ale za wiele niestety nie widac

cowboy
CYTAT(Rafalek114 @ Tue, 19 Jan 2016 - 16:31) *
Są dedykowane , ale nie ma problemu zeby zrobić shiftera na twoja płytę podłogowa plus mocowanie jak w 01e . Wszystko sie da , tylko czasem trwa to trochę dłużej , i w takich prototypach występują czasami problemy z długościami linek . Ale dajemy rade .

Zgadza sie , cena jest naprawdę wysoka , ale załatwiając to ze mną można liczyć na rabat w stosunku do oficjalnych cen . CAE jest bardzo precyzyjny , sam producent to "pedant " i zawsze stara sie dopracować kazdy model aby działał jak najlepiej . Mam jakis film przed korekta softu i bez ssącego . Spróbuje go pózniej wrzucić .


Rafał, ja mam skrzynie 0B4 z audi S5 4,2 V8
to jest sterowanie jak w Audi B8 i Audi A5 bo cała seria 0B ma taki sam wybierak
pytanie czy CAE ma juz shifter na te platformy ?
farmer91
Na stronie producenta są filmiki które ładnie obrazują jaką robotę robią te shiftery.

http://www.shop.cae-racing.de/index.php?a=102&lang=eng
http://www.shop.cae-racing.de/index.php?a=35&lang=eng
k64
co do lewarka , w pl tez wzieli sie za robienia podróbek, z tego co wiem niby jest to kopia -od klienta ktory kupil taka opinia, ale ja osobiscie nie dotykalem.
http://allegro.pl/ultra-shifter-short-shif...5923765334.html

sorki za ot.
Rafalek114
QUOTE (k64 @ Tue, 19 Jan 2016 - 20:34) *
co do lewarka , w pl tez wzieli sie za robienia podróbek, z tego co wiem niby jest to kopia -od klienta ktory kupil taka opinia, ale ja osobiscie nie dotykalem.
http://allegro.pl/ultra-shifter-short-shif...5923765334.html

sorki za ot.


Wiele osób kopiuje Adt w de tez kopiuje , natomiast kompletny zestaw CAE składa sie z wybieraka , linek zakończonych unibalami , ( w przypadku 01e uchwytami i podporami ) wiele osób kopiuje , natomiast nie wiele z tych shifterow tak naprawdę działa . Nie twierdze ze nie da sie tego skopiować , bo z pewnością sie da , ale ani pierwsza , ani 5 ta kopia nie bedzie działał tak jak CAE . Zreszta zapytajcie Konrada , on tez robił do tsunami i wie ze nie jest to tak banalnie proste jak mogło by sie wydawać .

Cowboy trzeba zapytać . Będę tam jechał w przyszłym tygodniu odebrać pare shifterow to mogę zapytać .
cieplak
haha jak napisalem na fb to moje posty polecialy w kosmos na stronie producenta
farmer91
Tylko że ten do BMW jest akurat na sztywnym wybieraku tak jak ori, co jest dużo prostsze do wykonania. Nie ma konwersji na linki tak jak jest to w przypadku innych aut. Ludzie robią sami a widziałem też i trzy firmowe ale tylko BMW. Jak widać przy wybierkach na linki pozostaje tylko CAE.
cowboy
CYTAT(Rafalek114 @ Tue, 19 Jan 2016 - 21:17) *
Cowboy trzeba zapytać . Będę tam jechał w przyszłym tygodniu odebrać pare shifterow to mogę zapytać .


zaoytaj prosze
seria skrzyn 0Bx jest sterowana sztywnym cieglem które sie obraca i przesuwa, nie ma żadnych linek
ale seryjny lewarek nie chodzi mega precyzyjnie

takie cos robi JHM za 285 USD

cowboy
Rafałek: jak cos to moge wydzielić dyskusje o shifterach do odrębnego tematu ?

jakby co moge byc testerem dla CAE, ja juz jeden element plastikowy mam wytoczony z metalu (szczegóły Guzik) bo rozwaliłem to po paru szybszych zmianach wink.gif
pinin
Ok, a o cenie w jakich widełkach mówimy w przypadku takiego wybieraka do e46? Skrzynia 5 biegowa, jeśli to coś zmienia.
cowboy
CYTAT(pinin @ Thu, 21 Jan 2016 - 18:14) *
Ok, a o cenie w jakich widełkach mówimy w przypadku takiego wybieraka do e46? Skrzynia 5 biegowa, jeśli to coś zmienia.



http://www.shop.cae-racing.de/index.php?a=35&lang=eng

jakies 25% wartosci E46 wink.gif
pinin
CYTAT(cowboy @ Fri, 22 Jan 2016 - 08:50) *


Hehe, no bez przesady wink.gif
3kpln to z drugiej strony nie tak dużo, jeśli weźmiemy pod uwagę w zasadzie minimalne prawdopodobieństwo miss shifta wink.gif
Polski kosztuje 1,5kpln, tutaj myślałem, że będzie bliżej 1,5keur smile.gif
farmer91
Jest jeszcze litewski IRP oraz Coolerworx, trochę inaczej skonstruowane niż CAE, bo bez sprężyny. IRP kosztuje 250 €, a coolerworx nie wiem. CAE nie miałem niestety w rękach, ale ten nasz z Swagier custom parts jest na prawdę bardzo dobrze wykonany wedle mnie.
cowboy
jak juz zostało napisane, działanie tego ustrojstwa ma byc dobre
Rafalek114
Cowboy na dzien dzisiejszy nie ma CAE połączonego z ta skrzynia który by cie intereoowala , ale cos leży juz w prototypach . Być moze w najbliższych miesiącach sie cos pojawi .

Farmer91 - ja tez myslalem 4 lata temu ,ze to co robie jest na wysokim poziomie , niestety myliłem sie , bo to co robie nawet na dzien dzisiejszy , jest jeszcze daleko odległe od wysokiego poziomu .
steveo
Po tylu latach nadal CAE nadal na topie ? Czy może jednak podróbki dają radę? Słyszałem, że polskie podróbki FTWL są raczej słabe
wałek
Do czego potrzebujesz?
.wide
CYTAT(steveo @ Tue, 20 Aug 2019 - 02:06) *
Po tylu latach nadal CAE nadal na topie ? Czy może jednak podróbki dają radę? Słyszałem, że polskie podróbki FTWL są raczej słabe

Obiektywnie rzecz ujmując uważam, że za dużo CAE życzy sobie za know-how, które sprowadza się w zasadzie do korelacji kilku przemieszczeń i dopracowania paru(nastu?) pasowań elementów.
Produkt rzeczywiście wykonany jest całkiem starannie i estetycznie (oraz ufam, że działa), ale dla kogoś kto cokolwiek poważniejszego w życiu projektował i wykonywał (np. w technologii CNC) nie robi żadnego "wow".
Dla mnie 6,5/10 ze względu na cenę vs namacalny produkt (nie wnikając w to, czy siła nie tkwi w jego prostocie).
steveo
CYTAT(wałek @ Tue, 20 Aug 2019 - 05:16) *
Do czego potrzebujesz?


Do driftu, do skrzyni z BMW.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.