Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Klocki hamulcowe
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Technika jazdy samochodem po zakrętach
pawel934
Cześć,

Mam pytanie dotyczące klocków przednich do E36. Auto to puste E36 z klatką i M50 pod maską. Zwykle jeżdzę próby do kilku kilometrów, ale niedługo jadę na Jastrząb - tam będzie do 20 min ciągłej jazdy. Opona - slick (nie semi). Czy Mintex M1155 da radę, czy nie wytrzyma temperatury? Miał ktoś z tym klockiem do czynienia? Aha, hamulce mam od E46 330i (325 mm).

Pozdrawiam,
Paweł
lagadula
Jak sama nazwa wskazuje, to pośredni klocek, między 1144 a 1166. Jest przeznaczony na track day'e, do szybszych wozów , i cieższych wozów usportowionych. Producent podaje, że także do rajdów (N group / A group) ale z tym bym uważał. Sprzedawałem kiedyś Mintexa i sam miałem w Astrze GSI 1155 + wiercony Zimmerman i dzialało super, ale nie sprawdzałem przez 20 minut tego.
Powinno działać bo klocek działa podobno do 700 stopni ( a to jest już super goraco), bardziej bym sie martwił o twój płyn hamulcowy i chłodzenie hamulcy. Ten klocek wygeneruje więcej ciepła.
No i nie wspominam o tarczach, które na wykończeniu być nie mogą.
pawel934
Ok, dzięki. Zamówiłem na razie 1155.
lagadula
Przypomniało mi się coś. Miałem problem z klockiem, słabo auto hamowało, po założeniu na używaną tarczę. Następny kpl. to był wiercony zimmerman i 1155 i co bardzo ważne, procedura układania klocka: Kilka razy (ok 8-10 razy) hamowanie z 50 - 0 km/h. Potem ze 120/130 - 50 km/h kilka razy (5-6 razy), na koniec 2-3 razy ze 130 - o km/h ale boję się o twoj płyn hamulowy. Potem jedź aż do ostygnięcia, bez hamowania. Na koniec koniecznie przepompuj płyn ham. z zacisków.
A potem już Max Attack smile.gif


pawel934
Dzięki bardzo. Ja na razie zakładam same klocki, myślałem, że jeśli nie zdadzą egzaminu, to wrzucę nowe tarcze + Mintex F3R. To może lepiej od razu wrzucę jedno i drugie. Polecasz coś? Ten Zimmermann będzie OK?
Tommo
Paweł bierzesz gładkiego slicka wyścigowego na sobotę?
Ja bym nie szukał półśrodków, tylko brał najmocniejsze klocki.
pawel934
Biorę rajdowego Hankooka i gładkie Dunlopy chyba też wezmę. No właśnie boję się z tymi mocniejszymi klockami, że w ogóle nie będą hamowały na zimno. A nieraz jeżdżę krótkie próby, gdzie nie ma za bardzo gdzie rozgrzać hamulców.
kermit01
Panowie, a czy testował ktoś DBA STREET SLOTTED? jak wrażenia?
pawel934
Żeby było dla potomnych, napiszę o wrażeniach. Założyłem M1155 na tarcze, które miałem (to chyba OEM BMW). Co prawda przed następną imprezą założę nowe tarcze, ponieważ te są już na wykończeniu, ale zestaw jak najbardziej dał radę. Opona - slick rajdowy 210 mm. Hamowało to bardzo dobrze, spokojnie dawało radę przez 20 minut, przy jednym kółku chłodzącym pod koniec sesji ani razu nie przestały działać. Nie była to jakaś emerycka jazda, bo byłem szybszy od teoretycznie szybszych aut.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.