Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Mocowania pasów szelkowych
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Technika jazdy samochodem po zakrętach
[Yossarian]
Sprawa wygląda tak:

W KJS-owym sedanie E36 chcę zamontować czteropunktowe pasy szelkowe. O ile mocowania pasów biodrowych wiem jak zrobić (płytki z nakrętkami w próg i tunel), to już przy pasach ramieniowych jest kłopot.

Gdzie zrobić mocowania? Wykorzystać oryginalne? Tylko wtedy pasy będą pochylone na styk o 45 stopni (max, co dopuszcza zał. J), o ile tej wartości nie przekroczą. A tego bym nie chciał (najlepiej by było do 15 stopni z resztą). W takim razie gdzie indziej je zrobić? W E36 jest taka metalowa płyta między bagażnikiem a przestrzenią pasażerską. Ale ona wydaje się za słaba, żeby do niej przyspawać. A może zrobić w niej dziury, puścić nimi pasy na wylot i mocowania dać w podłodze bagażnika?

Klatki bezpieczeństwa nie mam. W sumie najlepszym sposobem chyba byłoby kupienie czegoś, co się nazywa "harness bar" i wtedy już bez stresu podczepić pasy do oryginalnych mocowań. Problem polega na tym, ze nigdzie nie widziałem czegoś takiego do sedana E36. Na jakimś zagranicznym forum znalazłem zdjęcie czegoś takiego w M3 i tylko tyle. Nawet nie wiem, czy to by do sedana podeszło.

Bardzo proszę o porady, co z tym zrobić.
!markos
Zamontować tam gdzie mocuje się na dole pasy dla pasażerów z tyłu. To ma być 45 od oparcia fotela, a nie od pionu, więc raczej bez problemu się wyrobisz.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.