Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: slick z przodu , drogowa z tyłu ? tak/nie
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Technika jazdy samochodem po zakrętach
wojteczek_
Witam,

moje pytanie i problem dotyczy ogumienia na amatorskich imprezach pokroju Super Oes , itp . Z powodów finansowych jestem bardzo ograniczony w kwestii ogumienia i zastanawiam się nad dwiema opcjami . Pierwsza i zdaje się oczywista opcja to komplet tańszych semi-slicków , np . 595 RS-R . Druga opcja to drogowe opony z tyłu (w tym przypadku Michelin PSS) , a z przodu slick lub droższy semi-slick . Abstrahując od względów finansowych , jestem ciekaw , która opcja będzie lepsza ? Macie jakieś doświadczenia z tym rozwiązaniem ? Najbardziej interesuje mnie wpływ na prowadzenie samochodu , kiedy z tyłu nic się nie zmieni , a przyczepność przodu będzie większa , much większa . Będę wdzięczny za pomoc . Pacjent to FWD ~ 280 KM .
sebalenk
Jaki masz budżet? Ja kilka razy startowałem na takiej konfiguracji jak slick z przodu zwykła guma z tył, powiem tak średni pomysł. W M3RS problemem jest lekki tył który przy zbijaniu masą i gwałtownych zmianach kierunków lubi uciekać jest on bardzo łatwy w opanowaniu ale np na ciasnych kartingach lub pomiędzy oponami może grozić obcierką. Semi to taki wg mnie średni pomysł ja bym Został przy PSS i kupił slicki.
wojteczek_
W zasadzie im mniej to będzie kosztować tym lepiej , ale powiedzmy , że max to 4k . Pisząc o zostawieniu PSS i kupnie slicków masz na myśli dodatkowy komplet slicków , czy z dwójki złego właśnie to rozwiązanie ze slickami z przodu ?
Pancin
Jaki tam masz rozmiar felgi 17 czy 18"? Używanego slicka, który zadziała 100 razy lepiej niż drogowa opona kupisz za 300 - 400PLN szt. I po co szukać dalej? Dobrze trzymający slick z przodu w zestawieniu z drogową gumą z tyłu to walka o przetrwanie.
sebalenk
ooo Panie to Ty masz budżet na komplet felg i 1.5 kompletu slicków rolleyes.gif
wojteczek_
Właśnie dostałem bardzo fajną ofertę z Opony do Sportu . biggrin.gif Pirelli RX7 w średniej mieszance na przód , Pirelli RE7 w miękkiej mieszance na tył - jako kompromis i na suchy , i na mokry tor .
Mareq
Jak masz felgi 18 to sprawdź to:http://evo.org.pl/viewtopic.php?t=19316&am...asc&start=0 Co nowa opona to nowa opona.
robertMK
Megane RS to bardzo dobre auto do złapania dobrego balansu na zawodach , czy to lato , wiosna i deszcz czy jesien i zimno

tak naprawde wystarczy ci 4-6 opon , i przejezdzisz cały sezon do tego zawsze bedziesz miał trafne opony


2 x Twarda
2 x Srednia
2 x Media

jak jest sucho i przyczepnie oraz ciepło to
przód 2 x twarda tył 2 x srednia

jak jest sucho ale zimno lub mokro
przód srednia tył media


jak jest duzo wody i oberwanie chmury
przód media tył seryjna opona na ktorych jezdzisz nacodzien


koszt opon uzywanych to 300-400zł w stanie 90% , na takim RS starcza na jakies 10 imprez amatorskich


polecam ci ODSserwis ( opony do sportu ) , naprawde chłopaki doradza co i jak

https://www.facebook.com/odsserwis

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.