Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Volvo S70 T5 - skrzynia automatyczna(sie wysypała)
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
Marcin J
Sorry że na tym forum, ale część giełdy jest nieczynna, więc pozwoliłem sobie tutaj bo sprawa pilna.
Potrzebuje skrzynie aut. do T5 1998, raczej używaną.

I ciekawostka. Dwa tygodnie temu mechanik zmienił mi olej w tej skrzyni.
Jak się dzisiaj dowiedziałem (w serwisie) w tej skrzyni niedopuszczalne są zmiany oleju i właśnie to było przyczyną jej uszkodzenia.
Dziwne, bo wydawało mi się, że w autoamtach olej zmienia się częściej niż w manualu.
Tomo_HC3D
czy zmiany sa niedopuszczalne to moge zaraz isc na serwis i sie spytac ale to ze te skrzynie sie wysypuja to normalka... slabe sa z natury

Wysłany Czw Cze 03, 2004 10:11 am:

skrzynia jest bezobslugowa ale wymienianie jest dopuszczalne np. jak duzo jezdzisz z przyczepa lub na taksowce po duzych przebiegach

moze jakis kiepski olej wlali?
Marcin J
Odpowiedź serwisu była następująca : skrzynie są pancerne, awarie zdarzają się właściwie wyłącznie z niedopatrzenia użytkownika (np.wyciek oleju i praca na sucho). Jeżeli chodzi o wymiane oleju, to zaleca się ją tylko w specyficznych warunkach pracy (np. taxi) i tylko jeśli auto ma przebieg poniżej 100kkm (od wymiany oleju). Po prostu wymiana oleju w aucie z dużym przebiegiem niesie ryzyko odlepienia się nagaru i zatkaniu smoka olejowego co doprowadzi do zatarcia skrzyni.
Zestawów naprawczych akurat do mojej nie ma. Podobno jest kilkanaście modeli tych skrzyń (wierzyć się nie chce)

Wysłany Czw Cze 03, 2004 09:47 am:

CYTAT("Tomo_HC3D":3djnfgt7)
moze jakis kiepski olej wlali?


Podobno dedykowany do tej skrzyni, przy wymianie skrzynia była przepłukiwana tym właśnie olejem.
Samochód kupiony dwa miesiące temu, teraz niewiadomo czy zawinił poprzedni właściciel czy mechanik
Tomo_HC3D
pancerne ze oni nie boja sie pisac takich zeczy...
mario q.
A ile to auto ma przejechane?
Marcin J
CYTAT("mario q.":2u2qf6g4)
A ile to auto ma przejechane?


180 kkm na liczniku
PrOsIaQ
CYTAT("Marcin Jeliński":3qynwqy6)
Jeżeli chodzi o wymiane oleju, to zaleca się ją tylko w specyficznych warunkach pracy (np. taxi) i tylko jeśli auto ma przebieg poniżej 100kkm (od wymiany oleju). Po prostu wymiana oleju w aucie z dużym przebiegiem niesie ryzyko odlepienia się nagaru i zatkaniu smoka olejowego co doprowadzi do zatarcia skrzyni.

no tak... uruchamiamy myslenie...

wymiana oleju grozi "odlepieniem nagaru" - poraz kolejny potwierdza sie teoria o zbawczej mocy nagaru na czesci mechaniczne - uszczelnia, wycisza, smaruje... co to jest kurka..??? jak istnienie nagaru moze byc pozytywnym zjawiskiem???

rozumiem ze uzytkujac auto w ciezkich warunkach nagaru jest mniej i dlatego tylko mozna wymieniac olej...? wydawaloby sie ze bedzie odwrotnie...
jezeli w ciezkich warunkach mozna wymieniac do 100 tys km to w latwych warunkach (autostrada 150 km/h dookola europy - auto sluzbowe) mozna by pewnie dmuchnac i 200 zeby olej byl w takim samym stanie zuzycia - bez ruszania co 1 minute i stania godzinami w miejscu.

kontynuujac tok rozumowania panow z serwisu:
jezdzimy lightowo. przejechalismy 100000 km - nie wymianiamy oleju bo nie trzeba.
a pozniej wrecz nie mozemy go juz wymienic chocby nie wiem co - bo jest czychajacy na wymiane oleju nagar
- okazuje sie ze skrzynia Volvo jest bezobslugowa... - tzn najpierw nie trzeba serwisowac, a potem nei mozna bo sie zepsuje

LOL...
Marcin J
CYTAT("PrOsIaQ":1xdzi2xg)
wymiana oleju grozi "odlepieniem nagaru" - poraz kolejny potwierdza sie teoria o zbawczej mocy nagaru na czesci mechaniczne - uszczelnia, wycisza, smaruje... co to jest kurka..??? jak istnienie nagaru moze byc pozytywnym zjawiskiem???


Jest negatywnym, dlatego przy wymianie oleju zaleca się dokładne kilkukrotne przepłukanie olejem skrzyni aby ten nagar usunąć

CYTAT("PrOsIaQ":1xdzi2xg)
rozumiem ze uzytkujac auto w ciezkich warunkach nagaru jest mniej i dlatego tylko mozna wymieniac olej...? wydawaloby sie ze bedzie odwrotnie...


I jest odwrotnie, chodzi o to że samochód użytkowany w ciężkich warunkach powinien mieć ten olej wymieniany i to maksymalnie co 70kkm


CYTAT("PrOsIaQ":1xdzi2xg)
kontynuujac tok rozumowania panow z serwisu:
jezdzimy lightowo. przejechalismy 100000 km - nie wymianiamy oleju bo nie trzeba.
a pozniej wrecz nie mozemy go juz wymienic chocby nie wiem co - bo jest czychajacy na wymiane oleju nagar
- okazuje sie ze skrzynia Volvo jest bezobslugowa... - tzn najpierw nie trzeba serwisowac, a potem nei mozna bo sie zepsuje


Dokładnie niezły absurd
PrOsIaQ
CYTAT("Marcin Jeliński":6tjmb3d2)
CYTAT("PrOsIaQ":6tjmb3d2)
wymiana oleju grozi "odlepieniem nagaru" - poraz kolejny potwierdza sie teoria o zbawczej mocy nagaru na czesci mechaniczne - uszczelnia, wycisza, smaruje... co to jest kurka..??? jak istnienie nagaru moze byc pozytywnym zjawiskiem???


Jest negatywnym, dlatego przy wymianie oleju zaleca się dokładne kilkukrotne przepłukanie olejem skrzyni aby ten nagar usunąć
przeciez nie mozna wymienic juz oleju!!! bo sie zrobil nagar...!!!

hehehe... ale absurd.
Marcin J
Jest to rzeczywiście idiotyczne, co nie znaczy jednak, że przyczyną uszkodzenia skrzyni w tym volvo mógł być właśnie nagar
KIVI
A skad sie w skrzyni bierze nagar? Ze spalania??
Bo ,że opilki metalu to zrozumiałe, ale nagar?
BlitzZ!
Może wytrąca się coś z oleju, albo jakieś zanieczyszczenia przedostają się do skrzyni? Sam nie wiem...
artix
CYTAT("Tomo_HC3D":3h2vibrp)
pancerne ze oni nie boja sie pisac takich zeczy...


a co ty masz do tych skrzyn bo nierozumiem cie zbyt
Pietja
w V70 T5 posypała się skrzynia (auto) po +/- 20 000 km. Po prostu te skrzynie są za słabe na duże moce i padają. Zresztą nie tylko skrzynia, wszystko po kolei się psuje....
Bullitt
Nagar w skrzyni.... padłem ze smiechu i się nie mogę podniesć... O szlamie to słyszałem, ale nagar?
Tomo_HC3D
CYTAT("artix":ipmj2340)
CYTAT("Tomo_HC3D":ipmj2340)
pancerne ze oni nie boja sie pisac takich zeczy...


a co ty masz do tych skrzyn bo nierozumiem cie zbyt


znam je
aprezes
CYTAT("Tomo_HC3D":25dgqrl6)
CYTAT("artix":25dgqrl6)
CYTAT("Tomo_HC3D":25dgqrl6)
pancerne ze oni nie boja sie pisac takich zeczy...


a co ty masz do tych skrzyn bo nierozumiem cie zbyt


znam je


Pancerne, ha ha padają i każdy kto czasem zagląda do serwisów volvo to wie. Te skrzynie po prostu są na granicy swych możliwości. Zresztą samo Volvo to wie i niedługo będzie nowy automat, na razie szóstka temu kto zgadnie jaką moc i osiągi ma V70/S60R z automatem.
Marcin J
CYTAT("Bullitt":ojfaecm5)
Nagar w skrzyni.... padłem ze smiechu i się nie mogę podniesć... O szlamie to słyszałem, ale nagar?


Ja po prostu cytuje słowa ASO.
Wydawało mi się zawsze, po pierwsze że w skrzyniach automatycznych olej zmienia się częściej niż w skrzyniach manualnych (przeważnie), po drugie skrzynie automatyczne są zdolne do przenoszenia większego momentu niż skrzynie manualne.
Najwyraźniej Volvo nie podlega tym regułom
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.