Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Średnice wewnętrzne końcówek AN5/6/8
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
Bugalon
Nigdzie nie mogę znaleźć średnic wewnętrznch końcówek AN6 i AN8. Niby na stronie Tomsona podają:

AN-5 średnica wewnętrzna 5/16"
AN-6 średnica wewnętrzna 3/8"
AN-8 średnica wewnętrzna 1/2"

Ale żadnego rysunku nie ma i nie wiem czy rozumieją przez to średnicę zewnętrzną rurki pod nakrętką czy średnicę wewnętrzną tej rurki. Całość chcę zastosować do układu paliwowego. Wąskim gardłem są przewody zasilające na listwie i mają wewnętrzną średnicę (rozumianą jako średnice wewnętrzną otworu w rurce) 6mm. Nie chcę schodzić poniżej tej średnicy w całym układzie i nie wiem który rozmiar końcówek zakupić. To samo dotyczy przewodów paliwowych (będą tylko teflonowe w oplocie stalowym). Używał ktoś tego i może mi powiedzieć jakie rozmiary kupić? Może ktoś dysponuje rysunkami technicznymi tych końcówek?
kidzio_r5gtt
tutaj są średnice wewnętrzne Auroquip'a:
http://re5pect.pl/category/aeroquip-moquip-fc333

do paliwa raczej AN6/ 6JIC
pinin
AN6 ja u mnie w seju zakładam. Wewnętrzną średnicę mają 8mm (przewody), nie wiem dokładnie jak to jest z końcówkami, wrócę z delegacji, to mogę Tobie zmierzyć.
8mm powinno styknąć już na ciekawsze moce, ale bez przesady.
Skiba
ztcw to są złączki wg normy SAE-AS4395. Poszukam jutro w pracy tej normy.
Bugalon
Bede wdzieczny za kazde info. Przydałby mi sie tez rozmiar gwintu po drugiej stronie (ten do łączenia z innym złączem a nie z przewodem - mowa o AN6). Generalnie ten przekroj ma mi dac okolo 450 koni. Nie wiem czy to przesada czy nie smile.gif Limiterem są przewody w listwie (oryginalna listwa z 1.8T VW) i pod nia probuje calosc poskladac.
kidzio_r5gtt
żeby połączyć z czymś innym - trzeba znać gwint tego "innego" i zastosować taki nypelek:



http://re5pect.pl/category/aeroquip-moquip...ic-na-metryczne
Bugalon
Ja bym wolał znać gwint tego co jest w złączce AN6 (wychodzący) - to jakis calowy gwint jest?
kidzio_r5gtt
CYTAT(Bugalon @ Thu, 16 Jan 2014 - 11:17) *
Ja bym wolał znać gwint tego co jest w złączce AN6 (wychodzący) - to jakis calowy gwint jest?


on się nazywa 6JIC
sam gwint jest 9/16x18tpi z uszczelnieniem na stożku, a że stożki mają kształty wypukłe, wklęsłe i bywają różne kąty to się nazywa -6JIC
Skiba


tak to wglada wg w/w normy
Bugalon
Wielkie dzieki Skiba, przydalo sie.
yatta
Odkopie nieco, bo aktualnie mam ten sam problem.

Mam przewod gumowy w oplocie stalowym 8/12 mm.
Teraz pytanie jakie zlaczki an do tego powinny byc?
Chodzi mi o zlaczki typu swivel - czyli zaciskane przez skrecanie.

Z tego co patrzyłem w sieci to powinienem użyć AN4, ale wole się upewnić.
Bugalon
jak wewnetrzna srednica jest 8 to powinienes uzyć an6.
MadeInPoland
Jaka jest średnica zewnętrzna gwintu 6JIC?
Potrzebuję zamontować przewód teflonowy z końcówkami jak należy. Jak połączyć przewód z listwą paliwową, która ma zwykły króciec?
Czy takie nyple bywają stalowe i czy połączenie nypel stal końcówka aluminium AN6 jest dopuszczalne i będzie szczelne?
Listwę mam niestety stalową i nie mogę zmienić.
http://re5pect.pl/category/aeroquip-moquip...ki-do-wspawania

P.S. znalazłem stalowe nyple, mogę uciąć i dospawać co potrzeba, więc ta część pytania odpada.
MadeInPoland
Oglądałem katalog zanim napisałem. Wiesz z jakiego materiału są te śruby?
.wide
Jakie śruby? O śrubach nic nie pisałeś.
MadeInPoland
AN971
.wide
No to Katalog podaje takie informacje.


D - aluminium
P - stal cynkowana

Zamawiajac zamawiasz AN971-XXD / P
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.