Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Podróby pompy walbro z allegro opinie
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
swiety93
Czy ktoś jeździ na podróbach pompy walbro gss341 lub gss342 z allegro ? różnica w cenie jest jakieś 1/3 a jak to się ma do jakości - szukam pompy do drugiego projektu i przeglądając oferty rzuciły mi się podróby - warte to coś czy sobie odpuścić temat?
Łukasz GDY
Przy tak małej różnicy kwotowej to raczej nie warto ryzykować. Oczywiście zrobisz jak chcesz.
kowalczykowy
Ja moge z czystym sumieniem polecić zamienniki z pompy-paliwa.pl. Mam jedną zew. 6b i jedną wew. 4b i obie dobrze działają, a ceny są naprawde oki.

Pompy mają niby certyfikat TUV- nie wiem na ile to się faktycznie przekład ana jakość... ;p
Mickey
nawet w de TUV sie kupuje, znam firmy z de co rejestrują dziwne auta, więc TUV o niczym poza tym że ktoś zapłacił nieznaczy
swiety93
zapytałem z ciekawości bo widzę duży wysyp tych pomp - jakieś no name, EP man itp, cena dość atrakcyjna do 229 zł za cały zestaw montażowy gdzie przy oryginale trzeba dać koło 400 a to już prawie 50% ceny. Z drugiej strony gdyby zamienniki działały całkiem dobrze to czemu nie ?
choćby pierwsza lepsza aukcja:

http://allegro.pl/pompa-paliwa-high-perfor...3842557523.html

czy to

http://allegro.pl/pompa-paliwa-epman-320lp...3863067785.html

jeździł ktoś na tym ?

wojti RAYLLE
ja mam taka pompę w 1.8t i działa bardzo dobrze
tomkierz
Tutaj masz te pompy 2x taniej. Możesz sobie kupić w tej cenie dwie, to będziesz miał w razie czego na zapas.

http://www.aliexpress.com/item/EPMAN-High-.../683550725.html
FOOR!4
CYTAT(tomkierz @ Mon, 13 Jan 2014 - 00:51) *
Tutaj masz te pompy 2x taniej. Możesz sobie kupić w tej cenie dwie, to będziesz miał w razie czego na zapas.

http://www.aliexpress.com/item/EPMAN-High-.../683550725.html



Tylko ciekawe czy bedzie Ci sie chcialo 2x wymieniac. smile.gif
BTW, wymienialem pompy na rozne zamienniki nigdy nie bylo klopotu.
staszek 1
Olej walbro , malo silnika nie przekręciłem , kupiłem w dużym znanym sklepie , nie okazyjnie i padla po pol roku . Malo motoru nie zaje....m , warto oszczędzać ? Założyłem DeatschWerks DW200 , nie sa takie popularne i jeszcze nie podrabiają smile.gif
buniooo
troche odbiegajac od tematu - bedzie ktos zamawiac cos w aliexpress.com ? -> pw
grzespe
A ja kupilem piekna oryginalna Walbro i wytrzymala jeden trening !!!! zapodalem chinczyka i dziala pieknie... juz pare wyscigow..
tomkierz
CYTAT(FOOR!4 @ Mon, 13 Jan 2014 - 03:55) *
Tylko ciekawe czy bedzie Ci sie chcialo 2x wymieniac. smile.gif
BTW, wymienialem pompy na rozne zamienniki nigdy nie bylo klopotu.


A co ma piernik do wiatraka? Chodzi o to, że masz TĄ SAMĄ pompę na ali 2x taniej. Więc możesz sobie kupić jedną, albo ew. drugą na zapas i tyle. Kto powiedział o kolejnej wymianie i w jakim celu?

Buniooo, na aliexpress jest z reguły tak, że w zasadzie nie ma żadnych plusów z zamawiania powiedzmy 4szt. zamiast 1, czy 2. Z reguły przesyłka mnoży się razy liczbę sztuk , lub jest wliczona w przedmiot i tyle. Do tego przy większych zamówieniach jest ryzyko zatrzymania na cle, więc na twoim miejscu zamówiłbym sobie co trzeba samemu i tyle. Zamawiałem parę razy z chin, czy to na ebayu, czy na ali i z nigdy nie miałem żadnych problemów z otrzymaniem towaru. Ostatnia paczka (zamówiona przed okresem świątecznym) szła dwa tygodnie.
Łukasz GDY
Ja mam swoją walbro 4 lata i jest ok. Jestem sceptyczny co do chinczyków, zapewne przez rynek zalany tandetami, które nawet razu nie spełniają swojej funkcji. Przykład: klucz do filtrów oleju, który się wygiął zanim ruszył filtr (i tak można wymieniać). Uważam, że przy tej różnicy ceny nie warto ryzykować. Walbro ma sprzedane miliony egzemplarzy i nie ma negatywnej opinii (wiadomo każdemu wpadki się zdarzają). Co do podrób, jakby były tak przetestowane jak oryginał, można by wtedy powiedzieć która jest lepsza. I proponuję jeszcze zwrócić uwagę na gwarancję. Renomowane firmy załatwiają sprawę od ręki. Kupując na allegro podróbę nie rzadko można się pożegnać z gwarancją. Sprzedawcy sprowadzający kontenery tandet, co chwilę zmieniają konta.
redwater
Witam, pytanie o pompe epman PH044, czy ta pompa jest taka głośna, czy ja trafiłem na popsutą ? Wyje jak stado jeleni na rykowisku. Zagłusza pracę silnika.
hatsan
Tak jest bardzo glosna , dopierro przerabialem temat , zrobilem spechalna zabudowę i wygluszylem i dalej za głośno , zainwestowalem w DW bo piszą że jest dużo cichsza, straciłem 600zl bo wyje też głośno, może minimalnie ciszej minimalnie.. nie warte tych 600zl. Na początku pracowała cicho przez pierwsze 10 minut potem tragedia i już tak zostało..
Ogólnie to zewnętrzne tak mają, trzeba by wewnętrzna włożyć w zbiornik byloby ciszej. Ogólnie nie polecę ani epmana ani DW zewnetrznego bo są za głośne i denerwują mnie. Ale spełniać zadanie spełniają tak samo więc niema sensu przepłacać
redwater
Dzięki, czyli trzeba zainwestować w DW wewnętrzną, bo do fury do codziennej jazdy nie da sie tego wytrzymac.
CaliforniaKid
Mam Walbro 255 z pewnej dystrybucji i jest cichutka, bezawaryjna już prawie dwa lata.
redwater
Tak to słychać.



https://youtu.be/f_tqNDPWAtk

Co dziwne zdjęło mi dziś wąż powrotny, założyłem spowrotem i kliknęło, ale dlaczego go zdjęło ? Trochę mam stracha.
m52owner
Ja polecam replikę walbro 255 Epmana.Działa w obydwu autach.Sprawdzałem przepływ osobiście i wyszło mi 235l/h zamiast 255 ale chyba i tak jest dobrze:)
redwater
CYTAT(m52owner @ Tue, 16 Jun 2020 - 05:47) *
Ja polecam replikę walbro 255 Epmana.Działa w obydwu autach.Sprawdzałem przepływ osobiście i wyszło mi 235l/h zamiast 255 ale chyba i tak jest dobrze:)


Koledzy dziękuję za podpowiedzi, ale ja potrzebuję zewnętrzną pompę, bo w audi są problemy z tymi tanimi wewnętrznymi, przynajmniej tak czytałem, że cośtam nie gra w koszu i potrafi powietrze zaciągnąć. Wg mnie jedyne wyjscie teraz to kupic DW65v, droga strasznie, ale trudno.

edit: dobra wyczytałem, że problemy są w koszach od wersji 4x4, u mnie ośka. Teraz pytanie czy ten epman 255 podejdzie p&p w kosz a3 8l ?
redwater
No to założyłem epman 255 zamiennik walbro i mamy hit:


https://youtu.be/ma1FNS0Gwlc

Pochodziła cicho z 5 minut. angry.gif
MisioLBN
messerschmitt
MisioLBN
Daj to na gumach bo wyglada jak by na sztywno było do budy i niesie po całym aucie
redwater
CYTAT(MisioLBN @ Thu, 18 Jun 2020 - 19:13) *
Daj to na gumach bo wyglada jak by na sztywno było do budy i niesie po całym aucie


Jest w gumowym koszyku, dodatkowo w koszulce z takiej jakby gąbki z zestawu montażowego. Pozatym ona działała 5 minut cicho normalnie. Filtr paliwa nowy.

A i nie wiecie , bo nie napisałem wprost, ale to już nie zewnętrzna pompa, tylko w baku. Tamtą już odłączyłem.

ps. Użytkuje ktoś może deatschwerks DW300 ?
hatsan
Ja mam dw300 pisałem wcześniej. Pochodziła cicho jeden dzień teraz wyje tak samo jak epman. Tu dziwnie u ciebie wyje , moze masz za maly przekroj przewodow albo gdzies zwezke za duza i sie za bardzo meczy ta pompa. Zaworek zwrotny przy pompie odrazu trzeba wywalić. Temp. Paliwa też ma duży wpływ na to.
redwater
Gdzie jest zaworek zwrotny ? Przewody paliwowe oryginalne, nie modzone, specjalnie założyłem nowy filtr paliwa po pierwszych oznakach wycia. Co dziwne chodziła cicho jakies 5 minut wiec twierdze , ze jakby miala wyc przez za maly przeplyw, to by wyła odrazu.
Zmartwiłeś mnie tym, że popmpy dobrych marek też potrafią takie niespodzianki dawać.
A może są jakies pompy w bak seryjne o większej wydajnoci np. od porsche, bmw czy jakichś amerykanńskich V8 ?
Z poprzedniego postu wywnioskowałem, że kuipłeś zewnetrzną DW a nie wewnętrzną.
hatsan
Tak sory czytałem na szybkiego teraz ja nie doczytalem, mam zewnętrzna czyli dw350. Zaworek zwrotny jest w epmanach zewnetrznych , w wewnetrznych niewiem chyba niema
redwater
CYTAT(hatsan @ Thu, 18 Jun 2020 - 21:07) *
Tak sory czytałem na szybkiego teraz ja nie doczytalem, mam zewnętrzna czyli dw350. Zaworek zwrotny jest w epmanach zewnetrznych , w wewnetrznych niewiem chyba niema


No właśnie się zdziwiłem, bo przeglądam filmiki z działania DW wewnętrznych i prawie ich nie słychać. Mniej niż seryjne pompy vdo.
Np.
https://youtu.be/x99fLAyP7LE
https://youtu.be/S5okXrlVG90?t=680
redwater
I zaktualizuje jeszcze raz, poniewaz dzieja sie dziwne rzeczy. Pompa najpierw piszczała, na drugi dzien przestala piszczec, zaczela buczec, a wieczorem ucichła. I oby juz nie wrociła do poprzednich 2 stanów.

Edycja 2: Założyłem pompę deatschwerks DW200 uniwersalną i jest niebo a ziemia, ledwo ją słychać po przekręceniu kluczyka, a podczas pracy silnika wogóle. Polecam każdemu komu przyjdzie na myśl drutować podróbkami jak mi.
redwater

No i problem , pompa siedzi w koszu org i niestety ponizej polowy zbiornika paliwa zasysa powietrze zwlaszcza na zakretach spada cisnienie paliwa ponizej 1 bara na listwie wtryskowej. Co skutkuje odcinką paliwa , komp wariuje. Zastanawiam sie czy nie wywalic tego zbiornika ala swirlpot a pompke przytwierdzic z tym sitkiem z zestawu, ale chyba tez bedzie lipa.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.