Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Projekt- mustang 67' z silnikiem hemi!! pytania
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Muscle Cars
cichy8989
Witam! Jestem nowy i zaczynam swoja przygode z autami, bo zarazil mnie tym starszy kolega ktory zaczyna swoje drugie auto, i chcialem zaczac z nim wiec postanowilem sie troche dowiedziec na temat tego czy to wogole mozliwe.Mam garaz kolo niego, zapal i troche kasy na poczatek a on ma caly potrzebny sprzet Wiem ze jak na pierwszy projekt to jak z motyka na slonce ale to takie marzeni.

Wiec pytanie ogolne czy silnik Hemi 5,7 wogole bd ciezko zamontowac go w mustangu.
Co bd trzeba jeszcze wymienic z czesci mustaga ?

Bd dopiero kupowal wszystko z USA na przelomie marca kwietnia bo wtedy bd mial wiecej czasu i bd juz cieplej i chcialbym to jakos zaplanowac aby nie kupic silnika i reszty i bd lezalo i nic nie pasowalo.
Marlon
po co hemi do mustanga, herezja kompletna, silnik Ford Modular to bardzo udana konstrukcja
Jedenasty
Jaki jest cel ćwiczenia z tym Hemi ?? bo jak moc to taniej i łatwiej włożyć tam coś ze stajni Chevy.
Poza silnikiem i jego osprzętem trzeba zrobić łapy pod silnik i skrzynię, zapewne czeka cię przerobienie kawałka tunelu skrzyni, dorobienie wału napędowego, wymiana układu zawieszenia i hamulcowego bo seria z taką mocą może sobie nie poradzić, zakładam że chcesz zostać przy wtrysku (bo to ma być nowe Hemi tak?) więc cała wiązka i programowanie kompa tak by nie waliło toną błędów a z tymi komputerami u nas w PL mało kto ma większe doświadczenie i sprzęt.

pzdr
|Joteusz|
Dzwoniłeś do Łomianek pod Wa-wą ?
cichy8989
Dobra widze ze to byl treche zly pomysl z tym hemi. teraz mam tylko chwile wiec pisze posta pozniej poszukam troche tez sam jakiegos innego silnika. To bylo troche takie marzenie wiec dalsze pytania:
jaki silnik proponujecie zeby nie trzeba bylo wszystkiego zmieniac a zeby moc byla tez przystepna lub porownywalna z hemi (najleppiej jakies V8- ale to tylko sugestia) i co wtedy bd trzeba przerabiac bo uklad zawieszenia i haulcowy to raczej napewno
i czy wogole jest mozliwosc skrzyni manualnej bo nie moge nigdzie znalesc samochodu z manualna ani na aukcjach ani w sklepach, i czy ewentualnie ktos wie czy w euopie jest jakis dostawca?
Jedenasty
silnik albo fordowy 351W (Windsor - najwięcej gratów i najtaniej) lub inny tego typu. Jeśli ma być na wtrysku to albo z nowszych stangów lub jakiś LS Chevroleta, zestawy montażowe typu łapy itp. w USA są łatwo dostępne, Hemi po prostu nikt tak do Rustangów nie swapuje. Manuale do tego da się założyć bo wychodziły.

pzdr
Pietrek.L
jak pisze Jedenasty bierz LSa (lekki, tani, nowoczesny, dużo części), jak ma być ford i hemi to buduj coś takiego blok seri ford 385 (429, 460cui) i głowica

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.