Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Trasa , wybór drogi, utrudnienia itd - temat wspólny
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Off-topic
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
ju-by
w tym temacie mozna pytac o optymalną trase, informowac o utrudnieniach, nowych obwodnicach oraz jest to miejsce na wszelkiego rodzaju porady na temat poruszania sie po naszych w drogach w celu optymalnego pokonania zaplanowanej trasy

warto podac oczywiscie punkty A i B ale takze o jakiej porze bedziesz jechał? dzien noc, jakim autem, małym duzym, szybkim itd, co jest priorytetem, czas, spalanie, płynnosc, długość trasy itd




Czy ktoś ćwiczył taki wariant trasy? A może inaczej, fragment Warszawa-Poznań znam dobrze, kwestie są następujące :
- czy po zjeździe z A2 trzeba przejechać cały Poznań żeby dostać się do wylotówki na północ (Piła, Koszalin) czy można uniknąć jazdy przez centrum? (w sumie i tak jadę w nocy, ale nie chciałbym błądzić w Poznaniu)
- którym zjazdem z A2 powinienem zjechać?
- czy trasa Ponań-Koszalin jest w miarę komfortowa?
- dużo fotopstryków na niej stoi (Bydgoszcz-Koszalin to jakiś dramat...)
- z Ponania do Koszalina jest około 250km - da radę to w nocy przelecieć w 3-3,5 godziny?

Z góry dzięki za szybkie info, startować chcę dziś w nocy.
bielawa
jak będziesz na a2 to masz węzeł z którego wjeżdżasz na zachodnią obwodnicę poznania (kierunek piła).
Omijasz spokojnie cały poznań, nawet nie zauważysz że byłeś.
Pierwszy zjazd za zjadem komorniki.
5 zjazd w okolicach poznania za ostatnim punktem poboru opłat.

Co do jazdy do koszalina to nie wiem;-)
MatiSC
- Zjeżdżasz z autostrady we Wrześni. Stamtąd do Poznania ładna dwupasmówka, z dwoma żóltymi fotoradarami. Zaraz po wjeździe do Poznania, za VW, skręcasz w prawo (na wiadukcie). Tą drogą kilka kilometrów, do pierwszego napotkanego ronda (rondo Obornickie), na którym znów w prawo i już jesteś na właściwym kursie. Będzie bezkorkowo i szybko.
- jak na Polską trasę jest
- bez dramatu
- letko
ju-by
Ok, dzieki za info!
Patp
Po co zjezdzac we Wrzesni i jechać tym poligonem skoro można do Poz doleciec autostrada smile.gif ?
Przejazd A2 to taki majątek ? smile.gif

Od Chodzierzy do Koszalina pstryków jest hurtem... Szczegolnie okolice Szczecinka. Istna masakra.
stef
S11 jest już cala gotowa od A2 do 11? jeśli tak to tylko w ten sposób, najszybciej. później 11 do pily droga taka sobie ale w miare pusto, raz tamtędy jechałem raptem smile.gif
MatiSC
CYTAT(Patp @ Fri, 02 Aug 2013 - 21:06) *
Po co zjezdzac we Wrzesni i jechać tym poligonem skoro można do Poz doleciec autostrada smile.gif ?
Przejazd A2 to taki majątek ? smile.gif

Od Chodzierzy do Koszalina pstryków jest hurtem... Szczegolnie okolice Szczecinka. Istna masakra.


A po co jechać do niewłaściwej części Poznania autostradą i przebijać się przez więcej miasta?
Trasa z Wrześni jest dobra. To na pewno prostsze i szybsze rozwiązanie.
Lakier
Przecież zachodnia obwodnica Poznania (S11), czyli droga którą polecał Bielawa ma wyrwę kilkukilometrową w środku. Nie jest w całości przejezdna. Otwarta będzie dopiero za rok - według planów.

Krajówka z Poznania do Piły jest beznadziejna - drogi raczej wąskie, żadnej przyjemności z jazdy. Tak jak wspominali wcześniej, zaletą tej drogi jest mały ruch, szczególnie za Obornikami. Do Piły nie ma żadnego załadowanego fotoradaru. Policja też rzadko kiedy stoi. Potem do Podgaj jakoś leci - też nie spotkałem załadowanego fotoradaru, trzeba tylko uważać w Jastrowiu na wjeździe, bo często policja stoi. Dalej do Koszalina to nie wiem.
Patp
CYTAT(MatiSC @ Sat, 03 Aug 2013 - 11:41) *
A po co jechać do niewłaściwej części Poznania autostradą i przebijać się przez więcej miasta?
Trasa z Wrześni jest dobra. To na pewno prostsze i szybsze rozwiązanie.


Nocą ? Przebijanie ? mellow.gif
Jak kto woli, jeden brunetki, drugi blondynki. Ja zawsze lece autostradką.
BartekSz
@ JuBy normalnie jedź przez miasto Poznań, ciężko będzie zabłądzić w nocy. Dwa tygodnie temu wracałem przez Poznań i dalej A2 do Łodzi.
kompot
Hej.
Temat jaki jest każdy widzi...
A pytanie brzmi czy do jednego z najodleglejszych zakątków Polski opłaca się jechać z Wawy po "przekątnej" tak jak TUTAJ czy też lepiej jechać 685 km (zamiast 545 km w wariancie nr 1) autostradą przez Poznań i obwodnicę Szczecina. Podstawowe pytanie jaka jest jakość nawierzchni od Grudziadza?

Z góry dzięki za pomoc.
cowboy
połaczyłem 2 tematy w jeden, zeby zebrac to w całość

w tym temacie mozna pytac o optymalną trase, informowac o utrudnieniach, nowych obwodnicach wink.gif i wszelkiego rodzaju porady na temat poruszania sie po naszych w drogach w celu optymalnego pokonania zaplanowanej trasy

warto podac oczywiscie punkty A i B ale takze o jakiej porze bedziesz jechał? dzien noc, jakim autem, małym duzym, szybkim itd, co jest priorytetem, czas, spalanie, płynnosc, długość trasy itd
Nuttie
W Świebodzinie mieli w czerwcu otworzyć S3 do Gorzowa Wlkp. i dla mnie ta trasa jest najbardziej optymalna (no może pod względem kosztów nie, bo raz że opłaty za A2, dwa że lecąc 160-200 pali się znaczne ilości paliwa).
kompot
Dzięki cowboy, już myślałem, że przeoczyłem ogólny temat smile.gif

@Nuttie - koszt nie ma znaczenia, głównie chodzi o nawierzchnię, jeśli w wariancie 1 za Grudziądzem jest kiepska, to nie ma w tym przypadku o czym rozmawiać. Drugim w kolejności czynnikiem jest czas przejazdu.
JJacek
Tutaj masz mapę stanu nawierzchni polskich dróg http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1310317
Ostatnio pokonywałem podobną trasę W-wa - Świnoujście. Pojechaliśmy przez Toruń, Bydgoszcz, Piłę, Stargard a póżniej już S3/DK3 do końca. Wyjechaliśmy o 7 w sobotę i dojechaliśmy o 15.30 na prom w Świnoujściu, czyli jakieś 8.5h (ale ja jeżdzę powoli wink.gif 100-110 km/h licznikowe i zwalniam w wioskach). Po drodze zatrzymaliśmy się jakieś 2 razy (30 minut), straciliśmy 30 minut koło Torunia (korek do wjazdu na autostradę przed Lubiczem, ale nie wiem czy zawsze tak jest) i 30 minut za Goleniowem w Miękowie gdzie S3 się kończy i zwęża. Oczywiście korek jeden i drugi pewnie nie występuje w ciągu tygodnia. Jak wracaliśmy w kolejną sobotę to był jeszcze jeden korek na S3 w Ostromicach gdzie S3 też się kończy i zwęża (do ludzi jadących z Miedzyzdrojów i Świnoujścia pewnie dojeżdżają ludzie jadący z Pobierowa itp).
Trasy, o którą pytasz nie znam, ale mapa stanu nawierzchni w moim przypadku sprawdziła się w 100% (czyli, że nawierzchnia jest bdb na prawie całej długości).
Jeśli będziesz jechać A2 i S3 to musisz uważać na korki między Skwierzyną a Gorzowem no i ten na S3/DK3, o którym pisałem. Z tego co czytałem część osób jedzie DK24 i DK22 do Gorzowa, albo jedzie do Torzymia i tam DW138, DW136 i DK22. Z rana w sobotę S3/DK3 od Szczecina do Świnoujścia można powiedzieć, że 'stoi' jak na te parametry drogi, my na szczęście jechaliśmy popołudniu. Można zresztą w każdej chwili podejrzeć mtraffic.pl lub korkowo.pl. Jak się jedzie do Świnoujścia/Międzyzdrojów to nawet jest coś takiego jak trasa alternatywna, więc w twoim przypadku może dobrze jest odbić na Nowogard a później Kamień Pomorski. DK6 jest w fatalnym stanie pomiędzy w. Kijewo a w. Rząśnica, ale to tylko jakieś 5-7 km.
EDIT: co do tego co napisał Nuttie, S3 otworzyli od Międzyrzecza do Sulechowa (ostatni kawałek wczoraj). S3 od Międzyrzecza do Gorzowa otworzą dopiero w 2014 roku. Na skyscrapercity masz szczegółowe mapy i informacje.
Nuttie
Korzystam czasem z tej stronki (skyscrapercity), mapa którą podrzuciłeś jest super.
kompot
Wielkie dzięki za info i linki dla obydwu panów, mega przydatne!
BartekSz
CYTAT(BartekSz @ Mon, 05 Aug 2013 - 16:48) *
@ JuBy normalnie jedź przez miasto Poznań, ciężko będzie zabłądzić w nocy. Dwa tygodnie temu wracałem przez Poznań i dalej A2 do Łodzi.


skromnie, lepiej jechać wariantem A2 a następnie hop do góry, 40 km między Skwierzyną a Gorzowem Wlkp. jest słabo. Z Warszawy do Strykowa dojedziesz w godzinę, za kolejne dwie będzie już za Poznaniem.
TJung
Za taki temat dostałem niegdyś ostrzeżenie...
cowboy
CYTAT(TJung @ Thu, 22 Aug 2013 - 19:59) *
Za taki temat dostałem niegdyś ostrzeżenie...


nie wypominaj, bo Ci Albert rok temu zdjął to ostrzezenie, a poza tym jestes zasłużonym kombatantem forumowym wink.gif

ps. OT w tym temacie nie jest mile widziany wink.gif
D.M.
Ktoś się orientuje w jakim stanie jest most na drodze 780 w Chełmku?
TJung
CYTAT(cowboy @ Thu, 22 Aug 2013 - 20:24) *
nie wypominaj, bo Ci Albert rok temu zdjął to ostrzezenie, a poza tym jestes zasłużonym kombatantem forumowym wink.gif

ps. OT w tym temacie nie jest mile widziany wink.gif

Temat oczywiście jest bardzo przydatny i jakby nie było, mocno powiązany z samochodami wink.gif. Dobrze, że forum do tego "dorosło" wink.gif
MadeInPoland
CYTAT(D.M. @ Fri, 23 Aug 2013 - 07:10) *
Ktoś się orientuje w jakim stanie jest most na drodze 780 w Chełmku?


Jakiś tydzień temu jechałem tamtędy ostatnio, niestety nadal w przebudowie.
Javie
Troche to jeszcze potrwa z tym mostem.
Andrzej87
Witam

Za tydzień jadę trasę Warszawa-Zakopane. Którędy polecacie pojechać? Przez Radom, Kielce, Kraków czy Piotrków Tryb., Częstochowa, Kraków? A może jeszcze inaczej? Chce ominąć remonty, słabe drogi i jechać płynnie.
Przejazd kolejowy między Chabówką, a Rabą Wyżną jest zamknięty? Na moście w Białym Dunajcu jest ruch wahadłowy nadal?
BartekSz
CYTAT(Andrzej87 @ Sun, 08 Sep 2013 - 09:16) *
Witam

Za tydzień jadę trasę Warszawa-Zakopane. Którędy polecacie pojechać? Przez Radom, Kielce, Kraków czy Piotrków Tryb., Częstochowa, Kraków? A może jeszcze inaczej? Chce ominąć remonty, słabe drogi i jechać płynnie.
Przejazd kolejowy między Chabówką, a Rabą Wyżną jest zamknięty? Na moście w Białym Dunajcu jest ruch wahadłowy nadal?


1. Radom, Kielce, Kraków - nie jechałem tą trasą
2. Piotrków Tryb., Częstochowa, Kraków? - Piotrków luzik, Częstochowa już powoli się rozkopuje i utkniesz w korku dry.gif ale nie na długo, zależy o której porze będzie jechał, z Wawy do Piotrkowa świetnie jedzie się S8.
3. Na moście w Białym Dunajcu jest ruch wahadłowy nadal? tak wahadło
adamlass
Wybieram się na Top Gear Live na Stadionie Narodowym. Podpowiedzcie jak wygląda sprawa z parkingiem? Rezerwować jakiś parking w pobliżu? Jakie jest najlepsze rozwiązanie?
Z góry dzięki za odpowiedź smile.gif
Andrzej87
Będę w Częstochowie około 7-8 więc może być ciasno.
Dzięki za radę.
Marlon
CYTAT(adamlass @ Tue, 10 Sep 2013 - 16:30) *
Wybieram się na Top Gear Live na Stadionie Narodowym. Podpowiedzcie jak wygląda sprawa z parkingiem? Rezerwować jakiś parking w pobliżu? Jakie jest najlepsze rozwiązanie?
Z góry dzięki za odpowiedź smile.gif

Parking pod stadionem jest wystarczająco duży, o ile nie przyjedziesz na ostatnią chwilę możesz być pewien że spokojnie zaparkujesz. Byłem na dużym koncercie (DM) i parking był zapełniony może w połowie.
Wjazd jest dobrze oznaczony, trafisz
Łukasik
jak szybciej z powiedzmy swiebodzina dojechac do gostynia?

jade A2 i wyskakiwac na Nowy Tomysl, Grodzisk, Koscian i Gostyn

czy

jade A2 do zjazdu na Katowice na droge 11 potem na Kornik, Srem i Gostyn?



stef
Jechalem tym pierwzym wariantem i byl spoko. Drogi raczej puste i nawierzchnia ok. Czasowo mysle ze bedzie podobnie
Łukasik
dzieki Stef wink.gif

zrobilem kolko aby zobaczyc trase... teraz wybralbym jednak wariant 2... szybciej sie jedzie mimo nadrabiania drogi...

MadeInPoland
Wybieram się z Katowic do Szczecina. Jest 350 km do pokonania między A4 oraz Szczecinem przez Zieloną Górę oraz Gorzów Wielkopolski.
Jak wygląda ta trasa? Cały czas jedna jezdnia? Jeśli tak to dużo wiosek? Jest gdzie wyprzedzać czy więcej zakazów? Ile godzin na przejazd tej trasy trzeba liczyć?
Marlon
jedź przez Niemcy smile.gif serio, kilometrów nadłożysz, ale będziesz szybciej i mniej umęczony
Łukasik
Marlon juz sie nie opyla jechac przez DE. Z 350 km jedziesz ponad 200 km 2 pasami a reszta normalnie jednym pasem albo jednym z poboczem... Ostatnio z Wrocławia (jadac A4) jechałem spokojnym tempem 4:15 minut.
Marlon
Wiem że tam dużo przebudów ciągle
Łukasik
Nie ma wahadel ani takich rzeczy... Dla mnie najgorsze kawalki to kawalk miedzy legnica a ZG i od skwierzyny do gorzowa... Aha teraz jest +5 minut na objezdzie w gorzowie... I tyle. Jest calkiem Spoko wink.gif Robie ta trase 2 razy w miesiącu. Przetestowałem ją juz we wszystkich wariantach.
JJacek
MadeInPoland w moim poście na poprzedniej stronie masz linki do map z aktualnym stanem dróg:
stan nawierzchni
mapa stanu autostrad i dróg ekspresowych
Jedyne problematyczne miejsce to okolice Gorzowa (jakieś 40 km). Większość trasy jest dwujezdniowa lub jednojezdniowa ekspresowa (czyli bezkolizyjna, 180 z 300 km od Legnicy do Szczecina). Reszta czyli 80 km to zwykła droga krajowa z poszerzonymi poboczami, z czego 20 km od Lubina do Polkowica jest dwujezdniowe.
CYTAT(Marlon @ Sun, 17 Nov 2013 - 20:53) *
Wiem że tam dużo przebudów ciągle

40 km pod Gorzowem, czy to dużo i ciągle ? Otwierają w maju przyszłego roku, zresztą problematyczny fragment można ominąć.

kompot którędy pojechałeś?
MadeInPoland
Dzięki za rady, Kato 3.45, zjazd z A4 Legnica 5.25, Szczecin Połabska 9.00. w sumie najgorzej nie jest. w czwartek powrót i pytanie czy Gorzów objezdzac zalecanym czy miastem dostać się na S3? Lubin dojeżdżać wschodem czy zachodem, tzn. gdzie jest mniej świateł? do A4 jechać do Legnicy czy dalej na zachód? w okolicach Glogowa można odbić prosto na południe w kierunku A4.

złapał mnie fotoradar w Nowym Miasteczku. zaskoczył mnie w lesie, wyprzedzalem kolumne i nie widziałem znaków informacyjnych, kończę manewr i fotka prosto w twarz. ponieważ to 1 fotka w życiu to zapytam czy twarz wychodzi wyraźnie? czy działa opcja niepamięci celem uniknięcia punktów?
SajneK
Musisz czekać na foto, moze przyjdzie moze nie... zawsze jest jakaś szansa że nie przyjdzie. Jak przyjdzie to masz tu oddzielny wątek odnośnie fotoradarów smile.gif zależy jeszcze skąd przyjdzie...
Aval
Teraz już się mało kto w służbistę bawi, chyba że się będziesz odwoływał i kłócił.

Nie wskażesz to nie wskażesz, nawet jak będziesz miał identyczną fryzurę i wyraz twarzy jak w prawku wink.gif
Ale na pińcet się wtedy szykuj.
SajneK
A jak masz chwile na czytanki wieczorne to polecam:

http://3obieg.pl/mandat-podetrzyj-sie-wezwaniem
stef
CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 18 Nov 2013 - 12:59) *
Dzięki za rady, Kato 3.45, zjazd z A4 Legnica 5.25, Szczecin Połabska 9.00. w sumie najgorzej nie jest. w czwartek powrót i pytanie czy Gorzów objezdzac zalecanym czy miastem dostać się na S3? Lubin dojeżdżać wschodem czy zachodem, tzn. gdzie jest mniej świateł? do A4 jechać do Legnicy czy dalej na zachód? w okolicach Glogowa można odbić prosto na południe w kierunku A4.


Gorzów najlepiej ominąć S3 ->22->24, ostatnio pierwszy raz tamtedy jechałem i było pusto, objazd przez miasto jest taki sobie, potem wpadasz w niekonczace się wioski.
Lubin zawsze robie od wschodu, w miasto się nie wbijam, może szybciej ale watpie.
Do A4 jechać lepiej do Legnicy, kiedyś jechałem Kożuchów -> Szprotawa->A4 ale nie widzę żeby było szybciej a drogi gorsze.

Na tej trasie jest sporo fotoradarów, ale wiekszośc to atrapy albo nieczynne, ale trzeba wiedzieć które smile.gif. Ten przed Nowym Miasteczkiem za zakrętem raczej jest aktywny, tam jest 90kmh.
cowboy
otwierają wkrótce kolejny odcinak S8 - Syców - Walichnowy !

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,1...ml#TRNajCzytSST
Patee
Pytanie do znawców smile.gif

Trasa Warszawa - Zagrzeb. Wyjazd w poniedziałek o godzinie 10:00-10:30.
Auto cytryna C5.

Podpowie ktoś którędy najlepiej jechać?

Dzięki z góry
specu
Ja leciałem przez /Czechy Austrię Słowenię tam tylko 60 km podobno można ominąć autosrade i nie płacić winiety, a dalej leciałem tylko w okolice Zadaru
JJacek
CYTAT(Patee @ Wed, 12 Mar 2014 - 16:57) *
Pytanie do znawców smile.gif

Trasa Warszawa - Zagrzeb. Wyjazd w poniedziałek o godzinie 10:00-10:30.
Auto cytryna C5.

Podpowie ktoś którędy najlepiej jechać?

Dzięki z góry

Jest kilka wariantów, z tego co pamiętam
1. Wwa -> Katowice (A1, z 10 km objazdem Świerklany - Mszana) -> Ostrava -> Brno
- Bratysława -> Wiedeń (jak ktoś nie lubi zjeżdzać z autostrad, ale ta Brno - Bratysława to już wyrób autostradopodobny zwłaszcza jeśli chodzi o jakość nawierzchni)
- bezpośrednio Wiedeń
minusy -> warto pamiętać o korkach w godzinach porannych i popołudniowych (Wiedeń)
2. Wwa -> Katowice (S1) -> Bielsko-Biała -> Żywiec -> Zilina -> Bratysława -> Wiedeń
minusy -> odcinek Tychy -> BB (słaba nawierzchnia, światła), trasa BB -> Zilina poza fragmentami S69 to dość wolna jazda, na pewno przejazd 'obwodnicą' Bratysławy przez jej środek (jak wyruszycie o 10 to pewnie na 17-18 tam dotrzecie) i traficie na korki

Dalej z Wiednia do Graz:
1. Autostradą przez Słowenię (winieta tygodniowa 15 eur) do Ptuja
2. Zjazd przed granicą austriacko-słoweńską i przejazd przez Mureck -> Lenart -> Ptuj (trasa krajobrazowa https://www.google.com/maps/dir/46.725246,1...1!3e0?hl=pl)
3. Były jeszcze jakieś warianty żeby przejechać przez Węgry, ale ich nigdy nie próbowałem

Może jeszcze przeczytasz i skorzystasz smile.gif
Patee
OK, dzięki za info.
Udało się elegancko dojechać wraz z noclegiem w fajnym miejscu w Mariborze.

Pytanie o trasę powrotną BELGRAD - WARSZAWA/BIAŁYSTOK

Budapeszt-Bratysława-Ołomuniec-Ostrava-Katowice

czy Budapeszt-Bratysława-Żylina-BielskoBiała

czy Budapeszt-Bańska Bystrzyca-Kraków???

Dzięki z góry za pomoc
specu
Opcja nr 1
Marlon
Jeśłi się komuś nie spieszy, to na trasie Budapeszt - Banska Bystrzyca - Kraków są super zakręty smile.gif Ale pewnie przez czechy będzie szybciej
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.