Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Adaptery hamulcowe na zamowienie
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
wjeska
Witam,
Poszukuje miejsca, ktore jest w stanie wykonac adaptery hamolcowe na zamowienie. Temat niby banalny ale kilka prob znalezienia kogos z frezarka zakonczylo sie cena z kosmosu lub jakimis innymi smiesznymi problemami. Bede wdzieczny za namiar na solidne miejsce.

Pozdrawiam,
Artur
mat13por
kol. ALI23
waldii
bez łaski,wydziwian i cena spoko
http://www.racingforum.pl/STELMI-m8782.html
ALI23
to ja zapraszam do siebie: http://www.racingforum.pl/ALI23-m26496.html

wink.gif
CZUCZU
Masz tutsaj mase takich osób. Kolega Ali, Kolega Skiba i paru innych
Lesiu.Z
CYTAT(wjeska @ Wed, 03 Apr 2013 - 22:23) *
. Temat niby banalny ale kilka prob znalezienia kogos z frezarka zakonczylo sie cena z kosmosu...


A ja bym poprosił o rozwinięcie tematu "cena z kosmosu" Kosmos czyli ile? I za jakie adaptery???

ALI23
CYTAT(Lesiu.Z @ Thu, 04 Apr 2013 - 14:18) *
A ja bym poprosił o rozwinięcie tematu "cena z kosmosu" Kosmos czyli ile? I za jakie adaptery???



no i okazuje się że adaptery które potrzebuje założyciel tematu są dość skomplikowanym elementem, do wykonania którego trzeba wykorzystać cnc, minimum trzy narzędzia, a najlepiej cztery (w tym gwintowanie) i przemocowanie na szczęście do zderzenia, czas około 5h

materiał jeśli alu to waga około 1kg/szt.
jeśli stal to jakieś 2,5kg/szt.
(oczywiście to waga materiału, na gotowo zostaje mniej niż 1/3)

i jak to wycenić żeby każdy był zadowolony??
co jest już ceną z kosmosu, a co jeszcze przyziemną??

yotomeczek
Ja myślę że ok 600 PLN nie jest ceną z kosmosu, najtańsze adaptery można wyrwać za około 500 PLN (oczywiście mowa o takich profi wykonanych).
Przy dużym stopniu komplikacji nawet wyższa cena niestety jest uzasadniona...
A wycena nie jest mega trudna - stawka za roboczogodzinę (i tu jak w grę wchodzi cnc to może wyjść grubo, skoro byle mechanior bierze 50 PLN/h) x czas potrzebny na wykonanie + cena materiału...
ALI23
dla zobrazowania:

ptq
godzina CNC to min. 100PLN
Dr Red Devil
Ale z drugiej strony te adaptery, to nie prom kosmiczny. Gdyby były zaprojektowane bez tych wszystkich łuków, które są zbędne dla funkcjonalności adapteru, to i cena byłaby normalna. One są przekombinowane w formie.
yotomeczek
Ale co to znaczy normalna?
Byłyby szybsze do wykonania o 1/2h?
Wykonanie ręczne (frezarka/wiertarka/szlifierka) byłoby zapewne trochę tańsze...
Nie zapominajmy, że najczęściej proces wykonania obejmuje stworzenie modelu i dokumentacji (wymiarowanie) - co jest również pracochłonne.
Rzadko kiedy klient przyjdzie z gotowym rysunkiem technicznym (zwymiarowanym z dużą dokładnością)
GTG SQUAD1
Ludzie ogólnie myślą, że zrobienie rysunku w CAD lub innym programie nic nie kosztuje i tu jest cały problem dużej ceny w warsztatach, które nie robią takich rzeczy na co dzień.
mihas66
Dobra panowie ale bez przesady zrobienie takiego rysunku w np CATI jeśli znamy mniej więcej wymiary to max 15min lecz jeśli przychodzi nam osoba całkiem bez pomysłu to wraz ze zdjęciem wymiarów itp element wykona w 30min....
wałek
adapter z rysunku spokojnie można wrzucić na manualna frezare i napewno dobremu frezerowi wykonanie nie zajmnie więcej niż 3-4 godz. Trzebabędzie pewne zrezygnować z niektórych promieni,łuków itp, ale koszta idą w dół. Co do wykonania modelu w w cadzie, jeśli klien wie czego chce to kwestia 15 min. niestety często jest tak że trzeba pomierzyć - narysować-jescze raz pomierzyć - poprawic i dopiero można myśleć o wykonaniu na gotowo. Pozdrawiam


apropo, też moge wykonać tegotypu adaptery wraz z projektem w cadzie smile.gif
kidzio_r5gtt
CYTAT(mihas66 @ Sat, 06 Apr 2013 - 08:19) *
Dobra panowie ale bez przesady zrobienie takiego rysunku w np CATI jeśli znamy mniej więcej wymiary to max 15min lecz jeśli przychodzi nam osoba całkiem bez pomysłu to wraz ze zdjęciem wymiarów itp element wykona w 30min....


czy robiłeś kiedyś adaptery do zacisków?
Dr Red Devil
Wykonanie z aluminium adapterów pod zaciski, z mocowaniem od czoła, z wykonaniem modelu i zdjęciu wymiarów, to koszt około 400zł (pod zacisk 4-tłoczkowy).
evo 11




potrzebuje w to miejsce zalozyc wieksza tarcze pod ten dzwon, dobiore z AP nie ma problemu, niestety rowniez potrzebuje zacisk 4 tloczkowy ktory bedzie lekki i przyjmie tarcze 315/28mm ,dobra kto mi to zrobi?
grzespe
lol lotus..smile.gif
grzespe
popatrz na www.eliseparts.com moze tam cos bedzie gotowego moge zalatwic tam rabat mysle..smile.gif
evo 11
CYTAT(grzespe @ Mon, 08 Apr 2013 - 22:38) *
popatrz na www.eliseparts.com moze tam cos bedzie gotowego moge zalatwic tam rabat mysle..smile.gif


nie maja, a jesli maja to pod ich zwrotnice a ja mam seryjne
masz u Geary'go rabat??
grzespe
powiedzmy ze dosc dobrze go znam smile.gif a treaz pracuje nad paddle shift to jego skrzyni smile.gif wiec napewno moge miec rabat smile.gif
grzespe
to sa dobre wzrotnizce ze zmienionymi pick up points wiec twoje roll center nie bedzie pod ziemia auto sie bedzie lepiej prowadzic..smile.gif
siewcu
A może coś od http://www.hispecbrake.co.uk/ ?
Dr Red Devil
CYTAT(evo 11 @ Mon, 08 Apr 2013 - 22:08) *




potrzebuje w to miejsce zalozyc wieksza tarcze pod ten dzwon, dobiore z AP nie ma problemu, niestety rowniez potrzebuje zacisk 4 tloczkowy ktory bedzie lekki i przyjmie tarcze 315/28mm ,dobra kto mi to zrobi?


Masz już zacisk i szukasz adapteru do niego, czy szukasz zacisku pod większą tarczę? Z jakiej średnicy na jaką przechodzisz i jak jest mocowany zacisk Twój obecny?
pltotom
Jak szukasz zacisku do 330mm to tanim rozwiązaniem są zaciski Brembo 4 tłoczki z Alfy Brery do 330mm montowane od czoła więc omija Cię problem nachodzących na siebie otworów, są jeszcze zaciski z Megane RS III ten sam system mocowania w serii zacisk siedzi na tarczy 340mm cena za te jest wysoka.. ale mi udało się ogarnąć ostatnio komplet z tarczami za 800zł biggrin.gif

pozdro
evo 11
CYTAT(siewcu @ Wed, 10 Apr 2013 - 11:47) *


rzeczywiscie, te zaciski wygladaja tak ja ten race z logo EP na stronie EP.
evo 11
to jest moj zacisk:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&am....44158598,d.ZGU


chce przejsc z 304 na 315. moj zacisk obsluguje do 308.
ALI23
jeśli zacisk jest mocowany od góry, a nie chcesz go zmieniać, to możesz go oddalić od osi tarczy o jakieś 4mm i z pewnością tarcza wejdzie, tyle że w zależności od konstrukcji klocków może nie obejmować całej tarczy, lecz będzie ją łapać bardziej po zewnętrznej co korzystnie przełoży się na siłę hamowania..

niestety przy zaciskach mocowanych od boku nie jest już tak łatwo..
evo 11
CYTAT(ALI23 @ Wed, 10 Apr 2013 - 18:48) *
jeśli zacisk jest mocowany od góry, a nie chcesz go zmieniać, to możesz go oddalić od osi tarczy o jakieś 4mm i z pewnością tarcza wejdzie, tyle że w zależności od konstrukcji klocków może nie obejmować całej tarczy, lecz będzie ją łapać bardziej po zewnętrznej co korzystnie przełoży się na siłę hamowania..

niestety przy zaciskach mocowanych od boku nie jest już tak łatwo..


jest to oczywiste i tak jak zuwazyles czesc tarczy nie bedzie obslugiwana przez zacisk co uwazam ze nie jest najlepsze. lepszym rozwiazaniem jest tarcza z wiekszym pcd bo bedzie lzejsza a czesci cierne beda sie idealnie pokrywaly

kolejna zaleta zmiany zacisku na powazniejszy moglbym isc w szersza tarcze, czyli z 25,4 na 28mm
Dr Red Devil
CYTAT(evo 11 @ Wed, 10 Apr 2013 - 18:40) *
to jest moj zacisk:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&am....44158598,d.ZGU


chce przejsc z 304 na 315. moj zacisk obsluguje do 308.



Wygląda to typowo, tak samo jak przy zaciskach Brembo mocowanych od czoła.
evo 11
tylko czy tarcza wypadnie w tej samej osi?
pltotom
Trzeba zmierzyć odsadzenie tarczy, tarcz jest ogrom, ważne żeby tarcza nie ocierała o zwrotnice końcówkę wahacza itd. żeby zacisk nie zahaczał i ramiona felgi od wewnętrznej strony. A wymieniając zacisk na większy evo 11 raczej będzie się wiązać z dorobieniem jarzm ( co na pewno wiesz) , wiec ich odsadzenie można będzie dorobić do docelowej tarczy a evo 11 zostawia dzwon a dobierać będzie tylko tarcze więc.
sebomaster
Poszukuję adapteru do Peugeota konkretnie model 206 .. mam zaciski 4 tłoczkowe Brembo z 406 Coupe. Aktualnie współpracują z serią w 206RC czyli 283mm . Chciałbym wsadzić tarczę z 406 Coupe czyli 305mm .. Pomoże ktoś?
ALI23
a potrafisz zrobić szkic z wymiarami?

Dr Red Devil
CYTAT(sebomaster @ Sat, 13 Apr 2013 - 20:03) *
Poszukuję adapteru do Peugeota konkretnie model 206 .. mam zaciski 4 tłoczkowe Brembo z 406 Coupe. Aktualnie współpracują z serią w 206RC czyli 283mm . Chciałbym wsadzić tarczę z 406 Coupe czyli 305mm .. Pomoże ktoś?


Na początek, zdejmij zacisk jaki masz teraz zamontowany i przymierz ten od 406 z tarczą 305, i sprawdź, czy tam jest miejsce na adapter, czy przypadkiem uszy od jarzma i zacisku nie nachodzą na siebie. Jeśli jest miejsce, to z adapterem nie będzie problemu.
evo 11
tak to wyglada z gory



evo 11
CYTAT(pltotom @ Wed, 10 Apr 2013 - 13:41) *
Jak szukasz zacisku do 330mm to tanim rozwiązaniem są zaciski Brembo 4 tłoczki z Alfy Brery do 330mm montowane od czoła więc omija Cię problem nachodzących na siebie otworów, są jeszcze zaciski z Megane RS III ten sam system mocowania w serii zacisk siedzi na tarczy 340mm cena za te jest wysoka.. ale mi udało się ogarnąć ostatnio komplet z tarczami za 800zł biggrin.gif

pozdro


jaki rozstaw maja te zacisko od brery? wyglada na to ze tarcza 330x28.
niestety nie ma tarczy ktory by przyjela tak potezny klocek, ktory ma ponad 70mm wysokosci sad.gif
Heniek22
Potrzebuję wykonać adaptery na tył do audi a4 b7 pod zaciski 4pot z TTRS i tarcze hamulcową przednią z audi RS3 8V0 365mm (kwiatek) polecicie kogoś o wykonania ?
G4 Racing
CYTAT(Heniek22 @ Thu, 22 Mar 2018 - 12:40) *
Potrzebuję wykonać adaptery na tył do audi a4 b7 pod zaciski 4pot z TTRS i tarcze hamulcową przednią z audi RS3 8V0 365mm (kwiatek) polecicie kogoś o wykonania ?


Co zamierzasz zrobić z hamulcem pomocniczym? Czy Twój samochód ma napęd Quattro? Robiliśmy i robimy projekty z dwoma zaciskami na tylnej osi.
Heniek22
nie interesuje mnie zacisk pomocniczy. Interesuje mnie tylko adapter pod większy zacisk.
Heniek22
nie interesuje mnie zacisk pomocniczy. Interesuje mnie tylko adapter pod większy zacisk.
Lexore
Czesc.
Robi ktoś jeszcze adaptery pod zaciski ??

Potrzebne na przód i tyl do audi 80
CZUCZU
Albert
Lexore
Jak go szukać?
Ktos jeszcze?
Coś bardziej opolskiego lub śląskiego ?
_adams_
Albert nie robi takich drobiazgów, nawet do B6 nie chciał zrobić, mimo że gdzieś reklamuje na forum zestawy do B6/B7
WojtekMR
https://www.facebook.com/BagCorpPl
wujek_
Pan Custom
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.