Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kute korby custom
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
kakao
Kute korby custom czy ktoś wie gdzie można kupić najlepiej lokalnie, mogą być chińskie.
!markos
Chinskie, custom, lokalnie - te 3 slowa nie wystepuja razem w naturze, nie powinny znalezc sie w jednym zdaniu. Cudujesz. Po co Ci wypas kuta korba do seryjnego silnika?
przema72
np na fmic.pl
Gr00bY
Ktoś się jeszcze ogłaszał na rf.pl, że sprzedaje customy....
kakao
!markos była w silniku jedna stopa korbowodu dorabiana (nie przezemnnie) i przy sportowych wałkach, 1.7 bara boostu oraz wtrysku wody/metanolu nie dała rady. Dlatego potrzebuję nowe korby a custom kute wyjdą mnie taniej niż ori w aso. Czy jest tutaj ktoś co tym handluje?
!markos
Jesli i tak musisz kupic, to zmienia to postac rzeczy wink.gif
kakao
Dzięki siewcu.
A tak czysto teoretycznie, czy mozna wymienić jeden korbowód zostawiając trzy stare?
przema72
jeśli je wszystkie równo wyważysz to tak
Gr00bY
Wszystko można tylko po co? I tak musisz kupić komplet chyba, że gdzieś znajdziesz jedną...
kakao
Jedną mogę kupić ori w aso lub tu za $126.75 http://www.volvopartswebstore.com/products...53/9458233.html
Tylko nie kutą ale za to szybko będzie na custom się czeka z tego co gadałem to 1-3 mies.
!markos
Przy tej cenie kutych nawet bym nie myslal, zeby kupowac oemowa sztuke za 130$ + wysylki, clo/vat, blabla. Szkoda pieniedzy.
kidzio_r5gtt
jakie masz wymiary tej korby - może to jest dostępne i nie trzeba robić jako custom?
kakao
• długość korbowodu (między środkami otworów): tutaj nie mam pewności coś pomiędzy 139mm - 142mm
• rozmiar otworu pod panewkę: 53,00mm
• rozmiar otworu pod sworzeń tłoka: 23,00mm
R_poweR
http://thsperformance.co.uk/hbeamconrods.php tutaj są wymiary i wynika z nich, że korby są takie same jak w silnikach T5 Volvo
kakao
Dzięki KUBA V70R , może jednak uda się nie customa dorwać.
R_poweR
tu jeszcze możesz dowiedzieć się o kuciznę: http://kalmar-union.com/parts/volvo-s40_v40-engine/ albo ewntulnie coś ze szwecji: http://www.xtremt.se/?artnr=600402
kakao
Fajne stronki, jeszcze raz dzięki.
Rudiger
Sorry Kakao że wetnę się w twój temat ale jakie są opinie nt. tych korb? Bo w necie pusto jest, może temat zbyt swieży?
kakao
Jeżeli chodzi o PRISM to widać pan Korona profesjonalnie podchodzi do tematu, działa globalnie i pozostaje mu życzyć jak najwięcej klientów. A jeżeli ktoś już ma w silniku jego korby to niech napisze.
menel
CYTAT(kakao @ Tue, 01 Jan 2013 - 23:35) *
Jeżeli chodzi o PRISM to widać pan Korona profesjonalnie podchodzi do tematu, działa globalnie i pozostaje mu życzyć jak najwięcej klientów. A jeżeli ktoś już ma w silniku jego korby to niech napisze.


Ja mam zalozone prism w x30xe. Puki co pracują na wolnossacym ale kompresor niebawem wróci.
Na razie nie mam zadnych zastrzeżeń. Piszą że wytrzymują po200km na korbe.
pilachgt
CYTAT(kakao @ Tue, 01 Jan 2013 - 23:35) *
Jeżeli chodzi o PRISM to widać pan Korona profesjonalnie podchodzi do tematu, działa globalnie i pozostaje mu życzyć jak najwięcej klientów. A jeżeli ktoś już ma w silniku jego korby to niech napisze.


Co spowodowało, że zmieniłeś zdanie?? Jeszcze pół roku temu nie polecałeś tego Pana.
kakao
Pół roku temu chciałem kupić te korby jednak to się nie udało, ale nie chcę żeby to rzutowało na sam wyrób o którym mogą się wypowiadać Ci co kupili i używają. Wtedy nie dało się kupować bezpośrednio u producenta i nie wiadomo kto zawinił (producent czy pośrednik). Teraz jest sklep internetowy i sprzedaż na portalach aukcyjnych co jest wiarygodne tym bardziej, że ocenia się też termin realizacji zamówienia.
kidzio_r5gtt
jak to samo co T5 to na drugą połowę stycznia moge zrobić
kakao
Jaki koszt?
kidzio_r5gtt
Zapraszam na stronę:
http://re5pect.pl/kute-korbowody-techno-5-...lvo-s40-t4.html
kakao
CYTAT(!markos @ Tue, 01 Jan 2013 - 17:58) *
Przy tej cenie kutych nawet bym nie myslal, zeby kupowac oemowa sztuke za 130$ + wysylki, clo/vat, blabla. Szkoda pieniedzy.

Rajt!

Zdecydowałem się na kute korby PRISM, przede wszystkim ze względu na czas realizacji zamówienia dzięki czemu nie będzie przestoju w pracach nad moim bolidem. Kupiłem na ebayu te korby w czwartek a już w poniedziałek były u mnie. Nie były dedykowane do v40 T4 ale do volvo 850. Potwierdzam za katalogiem części, że organoleptycznie też są identyczne.


Porównanie korby PRISM dedykowanej dla volvo 850 do mojej wyjętej z T4.
Wnioski: Są identyczne, co potwierdza również Vadis i katalogi części.




Dzięki wszystkim za pomoc w tym temacie.
MadeInPoland
ile ważą te i te?
Rudiger
No właśnie miałem spytać jak wygląda waga poszczególnych kutych korb Prism pomiędzy sobą, czy waga jest taka sama?

Szkoda że jak kiedys robiłem w Skodzie silnik to nie było takiej opcji na korby - zamiast siedzieć tydzień nad polerowaniem korbowodów by zwiększyć ich wytrzymałość to bym kupił gotowce zrobione na zamówienie i tyle....
specu
Też żałuje ,że jak remontowałem V6 nie było kręciłbym 9k huh.gif
jarcyk
ciekawe jak z ich osiowościom, ostatnio od pana Kusia usłyszałem że kucizna jest krzywa nieraz nawed 2 setki
kakao
CYTAT(MadeInPoland @ Thu, 10 Jan 2013 - 07:44) *
ile ważą te i te?

Różnica wynosi 58,2 grama na kożyść kucizny biggrin.gif


CYTAT(Rudiger @ Thu, 10 Jan 2013 - 07:58) *
No właśnie miałem spytać jak wygląda waga poszczególnych kutych korb Prism pomiędzy sobą, czy waga jest taka sama?

Korby są wyważone z dokładnością do +-1grama. Waga ich jest taka sama w tym zakresie. Dodatkowo sprawdziłem wagę stóp - są równe we wszystkich korbach podobnie główki co było dla mnie pozytywnym zaskoczeniem, bo przygotowałem się na zabawę w samodzielne wyważanie.

Co do osiowania to jeżeli chodzi o główkę to wątpie, żeby nie trzymała wymiaru, ponieważ sworzeń nie chciał wejść na sucho, dopiero po namoczeniu w oleju (główki) dało radę go wpasować. Jeżeli chodzi o stopę to jak to się sprawdza?
farmer91
odgrzeje trochę kotleta, jeździ ktoś na tych korbach? jak z ich jakością i wytrzymałością? bo różne rzeczy o nich się słyszy...
MisioLBN
Korby Maxspeedingrods - chinol z Aliexpress polecany przez dziaka. Ktoś coś ? I pytanie czy te 1.8T 20mm sworzeń pasują do 2.0 tfsi BWA ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.