Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: buick 455 big block odbudowa
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Muscle Cars
Octane
Silnik z 1972r., czyli ten z mniejszą mocą 250.
Co należy z nim zrobić by dodać więcej mocy. Tak 400+ żeby wyszło.
Jakich kompononentów najepiej użyć do odbudowy?
Jedenasty
400+ to ambitny cel. planujesz w jakikolwiek sposób doładowywać silnik ? bo jeśli tak to ja bym zrobił mały remont i strzelał nitro ok 150-200KM i z bańki.
Jak chcesz mechanicznie dłubać to do zrobienia standardzik, głowice o większych przepływach i doprężające, wałek, dźwigienki o większym ratio, kolektor dolotowy, gaźnik aftermarketowy, i po wystrojeniu powinno być te 400 może więcej. Zależy ile masz kasy na graty. szczególnie że to silnik B.O.P a nie Chevy więc z gratami ciężej by je dostać aftermarketowe dające duzo mocy.
Tu masz przykład silnika który ma zrobione to co wyżej wymienione tyle że z pojemności 350 (5,7L). Moc wyjściowa była podobna niższa bo ok 170 KM.


pzdr
Octane
Chcę go zostawić wolnossący.
A co z wydechem? 2,5" czy 3"
Na amerykańskich forach polecają wałek TA-212
Gaźnik holley? Kolektor edelbrock?
Tłoki doprężające do jakiej kompresji?
Jakiej firmy dźwigienki?
Jedenasty
Na 400 to juz bym szedl w 3 cale najelpiej w true dual na tlumikach magnaflow lub dynamax Vt. Walek ok choc ja wole bardziej agresywne, do yego wieksze glowy bo te maja mala wydajnosc do tego kolektor edelbrocka performer rpm najlepiej sie spisze. Co do gaznika wole edelbrocki ale holleye daja lepsze efekty tylko bardziej upierdliwe strojenie. Obowiazkowo duzy talez z filtrem k&n. Co do dzwigienek to jakies scorpiony badz trickflowy ew. Compcams i obowiozkowo full rollery.

Pzdr
Octane
Głowice edelbrocka są ok? Leppiej brać złożone czy gołe?
Jedenasty
edelbrock najładniej wygląda ale najsłabszy stosunek moc/cena, ja bym szukał darta, afr lub trickflow, bierz złożone, wystarczą ci żeliwne, nie ma potrzeby przepłacać za alu jeśli to nie jest projekt wyścigowy

pzdr
Octane
Tylko gdzie ich szukać, przejrzałem sporo sklepów nawet dedykowanych buickowi, ale tak jak pisałeś mało jest części do tego silnika. Najtańsze głowice to właśnie edelbrocka.
Narazie zamówiłem:
kolekotry wydechowe
kolektor dolotowy edelbrock performer
gaźnik performer cfm 750
duży filtr edelbrocka
zestaw MSD(MSD Mutliple Spark Ignition Digital 6AL,Ignition coil Blaster 2,MSD Spark Plug Wires Set Red ,MSD Distributor Pro-Billet Magnetic Trigger)
nową pompę wody
wałek ta212
tłoki, panewki, uszczelki będę zamawiał po rozebraniu silnika
kompletnego wydechu nie udało mi się znaleźć więc chyba w PL coś się wyspawa, chociaż tanszy byłby z USA raczej.
zostały ew głowice ale nie wiem gdzie szukać.
Dźwigienki z jakim ratio? 1.7?
A czy obróbka seryjnych głowic plus większe zawory to słaba opcja?
Pompę oleju kupić nową czy jakiś zestaw naprawczy?
Chyba nie pisałem buda to buick riviera 1972r.
Jedenasty
serię żeliwo poprawiać można jak najbardziej choć ja wolę rozwiązania gotowe. co do dźwigienek to trzeba dobrać je do max liftu głowic i wałka tak byś wykorzystał w 100% możliwości obu, na to tez wpływają dźwigienki, jak będzie wiadomo w 100% które głowy to się dobierze dźwigienki.
głowy do wyboru w firmie u której już raz zamawiałem:
http://www.taperformance.com/categories.asp?cat=418

i dwa teksty warte zapoznania:
http://www.carcraft.com/techarticles/ccrp_...ns/viewall.html
http://www.carcraft.com/techarticles/ccrp_...ds/viewall.html

pompę oleju zawsze nową!

pzdr
Octane
Oba te teksty widziałem.
Ale sam już nie wiem
Czyli są tak na prawdę 4 opcje.
Moje głowice zrobić w PL-chyba najtańsza opcja.
Seryjne głowice zrobione przez TA- cena ok 1400$ ale w rozliczeniu mogą przyjąć moje
Alu głowice edelbrocka ok 1700$
Alu głowice Ta ok 2500$

Zastanawiam się pomiędzy seryjnymi a edelbrockiem. Alu TA trochę drogo wychodzą.
W ich teście edelbrocki dały spore przyrosty a cenowo nie wyjdzie tak strasznie dużo drożej. Może ok 400-500$ drożej niż seryjne żeliwo.
A ty jak sądzisz? Co byś mi doradził?
Jedenasty
jeśli kasa faktycznie cię ogranicza to rób w PL serię, rozwiercić kanały na maksa, dorobić większe zawory i ogień, za edelbrocki to przepłacanie w stosunku możliwości, lepiej tą kasę wydać na przeróbki serii. jedyne co warto zrobić z gratów z USA jeśli masz kasę to sprężynki zaworowe z damperami

pzdr
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.