Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Porady odnośnie doboru skrzyni pod silnikFORD MODULAR 4.6 V8 2V
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Muscle Cars
pajak2444
Po taniości wyrwałem V8 z forda, niestety spięty z automatem,
poszukuję jakiejś rozsądnej alternatywy, żeby spiąć ten silnik ze skrzynią manualną.

Koło zamachowe na 6 śrub, rozstaw ok 76mm,
czy ktoś posiada informacje, z jakich innych pojazdów możnaby zaadoptować koło zamachowe i skrzynię do takiego silnika ??
Patrząc na ustawienie śrub to skrzynka z sierry OHC ma wręcz identyczny układ śrub mocujących, niestety nie posiadam takiej skrzynki, żeby móc ją przymierzyć.

Koło zamachowe z tego silniczka ma średnicę 362mm
Montaż koła 6 śrub na obwodzie fi=76mm, rozmieszczenie asymetryczne
Odległośc pomiędzy dwiema przypadkowymi śrubami 38mm, 2 kolejne w asymetrii 41mm
odległość od osi wału do górnych śrub pomiędzy rzędami cylindrów 224 i 226mm

Wymiary zdjęte z bloku i naniesione w odbiciu na zdjęcie skrzyni MT-75 ze sierry OHC


Czy ktoś spotkał się z kołem zamachowym o takim rozstawie montażowym, jeśli tak to w jakm aucie?
Wszelkie porady mile widziane

Pozdrawiam


Pan. B
Jeśli nie znajdziesz odpowiedniego zamachu to możesz dorobic na zamówienie.
Jedenasty
Szukaj Borg Warner T-5 najlepiej seria World Class, zamach tanio dorwiesz na rockauto.com lub summitracing.com

pzdr
Kosiarz
MT-75 ze sierry OHC


w OHC seryjnie jest N9 (sierra)


a MT75 sidzie w DOHC i V6 seryjnie w fordach (sierra scorpio)
Tcharec
Z tym że skrzynie N9 oraz MT75 do silników 4cylindrowych są wzajemnie wymienne.
Jeżeli chcesz to mogę pomierzyć te odległości ze zdjęcia w swojej skrzyni, bo mam gdzieś luzem kilka skrzyń.
Odrazu mówię, że N9 do tych 300Nm może wytrzyma (fabryka podaje bodajże 220). Dla MT75 fabryka podaje max 300Nm więc może tego modulara z bólem ogarnie.
Ten rozstaw w zamachu po przekątnej podajesz czy pomiędzy sąsiadującymi otworami?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.