Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: M62 e30 - tryb awaryjny.
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Łysol
Witam.
Auto e30 z silnikiem m62 bez vanosów.
Auto na zimno chodzi dobrze. Dopiero po dłuższym pałowaniu - wpada w tryb awaryjny.
Jest błąd z sondami lambda , auto ma wydech wyżeźbiony cały , sondy są tylko 2 (te które w serii są przed katami ), 2 pozostałe nie podłączone.
Czujnik predkości podłaczony .
Sondy chyba bosal - tyle widać na nich - bez oryginalnych wtyczek .
Trzymac się tego błędu , czy jeszcze coś posprawdzać ?
Kajman
W takich przypadkach neistety musisz likwidować błąd za błędem i obserwować. Brak sond to poważny błąd.
markus344
piszesz 2 podłączone 2 nie podłączone sondy...!!!--- , czyli masz 4ry sondy w siniku bez vanosów ? to dziwne bo ja w m62b44 bo o tym silniku mówimy są dwie sondy i nigdy nie widziałem 4rech . 4ry były dopiero w m62TUb44 z tego co pamiętam! Piszesz rzeźbiony wydech- ja mam też składaka i zrobiłem miejsca na dwie sondy tak jak to w oryginale. Więc jeżeli piszesz,że wywaliło Ci błąd na sondzie to któraś z dwóch sond zaniemogła... A dlaczego chodzi na zimno, a no najprowdopodobniej dlatego, że z tego co pamiętam sondy dają sygnał,dopiero po rozgrzaniu silnika. Bosal to zamiennik jeżeli takiej firmy masz sondę. Jak piszesz,że jeszcze pokazało błąd sondy to na pewno one są winowajcami... m60b40 - 2 sondy , m62b44 - 2 sondy , m62TUb44 - 4 sondy, - poprawcie jak się pomyliłem...
kaczka23
łusol pamiętasz pod jaki nr kabla prędkość masz pod pięty bo ja mam taki sam problem
artix
No chyba ze predkosciomierz podpoal pod lambde , to moze to mas zna mysli ?

Sprawdzic ile sad ma miec DME.
Podppiac DME pod Inpa (cos w tym stylu) i sprawdic dzialanie lambd i bledy.

Łysol
CYTAT(kaczka23 @ Sun, 12 Aug 2012 - 00:46) *
łusol pamiętasz pod jaki nr kabla prędkość masz pod pięty bo ja mam taki sam problem

Z tego co pamiętam to 14 .
Łysol
CYTAT(artix @ Sun, 12 Aug 2012 - 01:36) *
No chyba ze predkosciomierz podpoal pod lambde , to moze to mas zna mysli ?

Sprawdzic ile sad ma miec DME.
Podppiac DME pod Inpa (cos w tym stylu) i sprawdic dzialanie lambd i bledy.

W dis-ie pokazuje własnie 4 sondy i te za katem nie podłączone .
Ale możliwe ,że któraś sonda padła - tego nie wykluczam .
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.