Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: N62B44 jaka skrzynia manualna do tej wersji
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
rifresz
Silnik N62b44 (nie m62) w tej chwili z automatem, orientuje sie ktos od czego dopasuje skrzynie manualna wraz z zamachem i sprzeglem?

Skrzynie od m62 oraz m5 podejda?
rifresz
Nikt nie jest w temacie?
markus344
wiem jedynie,że lata e30 z takim silnikiem moc jak pamiętam 333KM seryjnie ... postaram się sobie przypomnieć z kim o tym gadałem i dopytać sprawę o ile będzie wiedział.... ale wątpię aby chodził ten silnik z automantem w e30,więc podejrzewam,że coś pasuje... Jeżeli chodzi Ci o skrzynię z m62 to ostatecznie można pomierzyć średnicę kielicha skrzyni z m62, później otwory mocujące skrzynię do bloku -te z N i te z M- jeżeli by pasowały to zostaje rodzaj mocowania koła na wale korbowym. Jak znam życie BMW aż tak dobre nie jest i duuuużo zmienia nawet z takich dupereli np: skrzynia 6biegów z e34 4.0 m60 nie pasuje do 4.4 m62 i odwrotnie , sprzęgła mają inne i frezy. Mają za to ten sam numer części- wystarczy zamienić parę rzeczy i jednak wszystko pasuje-ale zamiana części już jest. Napiszę ,że raczej trzeba Ci skrzynię z m62 przynajmniej pomierzyć co i jak i rodzaj mocowania koła dwumasowego z tej skrzyni. Jeżeli zamontujesz dwumasa do bloku to nawet jak otwory mocujące skrzynię do bloku nie będą pasować to można coś porzeźbić- w końcu to alu i dorobienie mocowania nie stanowi ogromnego problemu.

Jak ten silnik się sprawuje? jeżeli mozna wiedzieć w czym lata?
ja niestety odszedłem od tego silnika, cena też wtedy była ostra jakieś 4500E w dobrym stanie z helmutowni oczywiście, ale też słyszałem,że w e30 z elektr.jest problem przy tym piecu i tak się trochę zraziłem-wiadomo w pl. ciężko przeciera się szlaki.
Ale tak na prawdę piec jest pierwsza liga z tego co słyszałem nie ma tyle wad co m6X
markus344
......
rifresz
hej kompletny piec ze skrzynia dostarczyl klient za bagatela 7 tys zl heh jak za darmo

Skrzynia od m60 nie bedzie pewnie pasowac z racji tego ze czujnik walu wn62 jestw s krzyni a nie z przodu silnika

Musze w tygodniu zwalic skrzynie z tego automatu i obadac co i jak

Jesli uda Ci sie dowiedziec czegos wiecej o tym projekcie a najlepiej znalesc jakis namiar na goscia to bede mega wdzieczny
Camil
Proponuje zadzwonic do braci Jagiello, powinni od razu odpowiedziec. Slyszalem tez, ale nigy nie weryfikowalem, ze pasuje skrzynia z m62/m5.
rifresz
Numer kom dysponujesz? Dzieki
Łysol
Skrzynia pasuje od m60 jak i od m62 , czy 5 czy 6 biegowa.
Zostaje kwestia sprzęgła i czujnika na kole .
Jedni robią sprzęgło serie -ale na dwumasie za długo to nie trzyma , drudzy rzeźbią inaczej .
mokun
Czujnik polożenia wału to chyba tez nie jest ogromny problem.
markus344
przekładają czujnik położenia wału z powodzeniem wink.gif więc na pewno się da. A co z ori skrzynią manual do N62 -6? mało tego było,ale było i warto bo dobre- w 645 jest pierwsza klasa.
rifresz
Ta skrzynka podpasuje? http://allegro.pl/bmw-5-e60-6-e63-4-5i-ben...2575394501.html
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.