Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wahacze od e46 wytłuczone, co kupić/zrobić?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Kajman
Witam,
Ostatnio auto zaczęło wozić jak starą dziwkę, okazało się że przednie wahacze każdy ma cośtam wytłuczone, to są zwykłe oryginalne wahacze od e46. I co teraz dalej, czy może ktoś to obija na twardo, czy może meyle jest ok, czy tylko oryginał? Ma być jak najsztywniej i jak najbardziej trwale.
saron22
Moze lemforder?? W koncu to lemforder robi oryginaly
brus_ik
A ja bym poszedl w meyle HD jezeli chcesz zostawic alu wahacz z e46 bo masz w razie czego potem wszystko w nich wymienne bez zadnych kombinacji i w stosunkowo niskich cenach. Z trwałością meyle hd tez jest ok.
Kajman
O meyle tylko gdzieś spotkałem się z opinią, że trochę miękkie są i pracują na zakrętach, ale nie mam pojęcia czy to prawda.
Aguirre
Zakładałem trochę Meyle HD i są naprawdę OK.
Misior
A jakie się do nich aplikuje sworznie?
Pan. B
Lemforder podobno idzie jako pierwszy montaż. Ja montowałem i nie było problemów. Meyle hd też jest ok.
brus_ik
CYTAT(Misior @ Wed, 25 Jul 2012 - 10:42) *
A jakie się do nich aplikuje sworznie?


316 010 0003/HD - sworzeń krótki zewnętrzny (można też do tego wahacza zastosować zwykły sworzeń z E36 ale ten HD jest pozbawiony gumowej warstwy tłumiącej drgania przez co i sztywniejszy)

316 010 4305/HD - sworzeń długi wewnętrzny

300 311 2919/HD - tuleje tylne przednich wahaczy w wersji HD - zaryzykował bym że chyba są bardziej sztywne niż poliuretany powerflexa z którymi miałem styczność...

Wystarczy wkleic numery w google i można sobie zobaczyc jak wygladaja - ale sworzen jak sworzen... smile.gif Wszystko dostępne, nie jakieś specjalnie drogie, wymienne i pasujące bez żadnych dodatkowych kombinacji.

Jak ktoś chce się pozbyć "pływającego" zewnętrznego sworznia z oryginalnego wahacza E36 a nie chce inwestować w wahacze z M3 to pasuje właśnie ten krótki zewnętrzny sworzeń Meyle HD.
Misior
O tych sworzniach z meyle do e36 wiedziałem ze są HD ale nie wiedziałem że to właśnie one idą do wahaczy HD z e46.
Dzięki
Adrian K
Znam tez takich co pakuja te swoznie do zwykłych wachaczy od e46 i działa
wnt
poliuretan i sie nie będzie gibać
Kajman
kto ci zrobi sworznie na poliuretanie do e46!?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.