Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: FIAT COUPE 2.4 20V JTDM
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Projekty i modyfikacje aut
KamilC20XE
Trafił do nas ładnie utrzymany FIAT COUPE 16VT z uszkodzonym silnikiem 16vt a właścieiel kupił to auto z myślą o wsadzeniu dp niego mocnego diesla więc pomysł na silnik jaki mu podsunęliśmy to 2.4 20V JTD pochodzący z ALFY 156 seryjnie 175KM połączony ze skrzynią od FC 16VT ze szperą oraz zmienionymi przełożeniami biegów .

OPIS :

SILNIK:

- nowy kpl rozrząd z ASO
- głowica seria
- olej MOTUL
- łapy/poduszki silnika AR156

UKŁAD DOLOTOWY:

- orurowanie alu polerowane
- IC 2,5" od FMIC.pl
- front big FMIC
- łączniki silikonowe fmic.pl
- filtr powietrza 16vt
- zmodyfikowany kolektor ssący

UKŁAD WYDECHOWY:
- turbo GTB2260VK
- od początku do końca 2,75"
- EGT

UKŁAD PALIWOWY:

- pompa paliwa w zbiorniku ori 16VT
- wtryskiwacze narazie seria

UKŁAD CHŁODZENIA:

- chłodnica wody16vt
- chłodnica oleju AR156
- wentylator 16VT

UKŁAD NAPĘDOWY:

- skrzynia FC 16VT z zmienionymi przełożeniami biegów
- podwójny docisk
- tarcza organiczna
- koło jednomasowe smile.gif
- olej MOTUL
- półosie fc 16vt


ELEKTRONIKA:

- będzie ramap u CINKA
- dodatkowe wskaźniki ciśnienie oleju, temperatura oleju, boost

HAMULCE:
- nawiercane tarcze dedykowane do FC 16vt

ZAWIESZENIE:
- H&R z regulacją twardości


NADWOZIE / WNĘTRZE:

- seria

Reszta zdjęć niebawem jak prace ruszą dalej


Moc i moment ??













Hipo
Kiedy planowany termin strojenia u Marcina ? bo jestem ciekaw jak to GTB się sprawdzi i czy jest sens pakowania tego do 1,9 czy lepiej jednak 1749
ptq
całkiem kompaktowy ten motor.
KamilC20XE
Strojenie za około 2 miesiące .Fiat czeka w kolejce bo mamy inne projekty do skończenia.
Borys-Tech
No w końcu ktoś zaczyna opisywać projekt, z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. Będzie chyba to pierwsze takie Coupe w Polsce, a jak z europą??
kenobi
sledze temat uwaznie smile.gif

"moj" silnik w coupe, ciekawie, w PL mysle ze pierwszy taki smile.gif

kolo zamachowe i sprzeglo z 16VT ?

na jakim oleju bedziecie latac ?
lolix
Pierwszy to może od AR JTDM ale już zadieselowali Fiata Coupe. Jest bidny opis na FCKP
KOD
http://www.forum.fiatcoupe.pl/viewtopic.php?t=11244&postdays=0&postorder=asc&highlight=diesel&start=40
- Użytkownik o nicku artR do 16VT wsadził diesela od Lancii Delty. O dziwo bardzo dużo jak nie większość rzeczy pasowała. Z mocą z 192KM zleciał chyba na 90... wink.gif a z zewnątrz hmmm takie - co kto miał to przykręcił.
MArcin91
lolix, z tego co przeczytałem to seryjnie miał 2.0 16v N/A wiec pewnie około 130km a nie 192km ale to szczegół wink.gif
K47
Fajny projekt. Mocnego diesla w tej budzie nie widziałem. Ciekaw jestem jak to się tam upchnie...
KamilC20XE
Upycha się bez większej rzeźby . Sprzęgło i koło zamachowe nie od 16vt , Sprzęgło będzie naszego pomysłu i na pewno przeniesie więcej niż 600NM . Olej oczywiście MOTUL .Myślę że będzie to pierwszy Fiat COUPE 2.4 20V JTD w Polsce a w Europie też o takim nic nie słyszałem.
lolix
CYTAT(MArcin91 @ Tue, 12 Jun 2012 - 19:57) *
lolix, z tego co przeczytałem to seryjnie miał 2.0 16v N/A wiec pewnie około 130km a nie 192km ale to szczegół wink.gif

unsure.gif fakt niewiem gdzie tam za 16V widziałem T, ot takie małe fopaux... 60 koni to chyba nie problem wink.gif

"faux pas" się pisze, panie poliglota
rybakmj
Sprzęgła na więcej niż 600Nm to ci tam nie potrzeba.Max z tego motoru co wycisniesz to 260/550.Na więcej nie pozwoli paliwo,no chyba ,że będziesz miał receptę na CR-a,ale na chwilę obecną temat nie rozkminiony w PL ( problemy z kodowaniem obcych wtrysków).Fajny pomysł ,ciekawe co z tego wyjdzie.

Co do sprzęgła jeszcze,to możecie kombinować z dociskiem i tarczą od 3,0 MJTD 156 ( ducato).Zresztą Cinek wam to dobrze ogarnie i podpowie co i jak.
kiwi
Wszystko pięknie ,tylko skrzynia nie wytrzyma momentu seryjnego silnika .

Nie można zastosować getraga ??
KamilC20XE
CYTAT(kiwi @ Wed, 13 Jun 2012 - 22:13) *
Wszystko pięknie ,tylko skrzynia nie wytrzyma momentu seryjnego silnika .

Nie można zastosować getraga ??



Kolega chyba do końca nie wie jaka skrzynia będzie tu zakładana .....
kiwi
CYTAT(KamilC20XE @ Thu, 14 Jun 2012 - 00:40) *
Kolega chyba do końca nie wie jaka skrzynia będzie tu zakładana .....


Jest napisane w pierwszym poście 16vT... więc jeżeli to ori skrzynia to czarno to widze ,ale powodzenia wink.gif
kenobi
wiec kolo zamachowe z czego wrzucacie ?

konkretnie ktory MOTUL ?

dokladnie, paliwa na max 260 km ...

Cinek na pewno pomoze smile.gif sledze temat
KamilC20XE
CYTAT(kiwi @ Thu, 14 Jun 2012 - 07:32) *
Jest napisane w pierwszym poście 16vT... więc jeżeli to ori skrzynia to czarno to widze ,ale powodzenia wink.gif



To chyba nie wiesz co piszesz bo te skrzynie są niezabijalne a pewnie myślisz też że seryjnie Fiat Coupe 16v n/a jeździ na takiej samej jak 16vt .
Lesiu.Z
A 16vt mialo 530? Mi sie wydaje ze tam 503 jest a 530 z wisco bylo tylko w 20vt, ale oczywiscie mige sie mylic smile.gif
Lesiu.Z
A 16vt mialo 530? Mi sie wydaje ze tam 503 jest a 530 z wisco bylo tylko w 20vt, ale oczywiscie mige sie mylic smile.gif
kornat
Nie mylisz się smile.gif 2.0 16v ma skrzynię C510, 2.0 16vt - C503 a 2.0 20vt - C530

http://www.mobilverzeichnis.de/fiat_getriebecodes.htm
adrian1115
16VT też ma visco
KamilC20XE
16 VT oczywiście ma wisco i jest mocniejsza niż ta 5 gear z 20vt .
kola
Fajne!! W końcu będę miał się z kim pościgać Calibrą vel. traktor tongue.gif

Życzę powodzenia w przeróbkach smile.gif
BASS2XP
Witam. Jako wlasciel auta wprowadze maly update smile.gif Chlopaki sumienie skonczyli wczesniejsze projekty wiec przyszla kolej na FC.
Od wczoraj chlopaki zdazyli zrobic podwójny docisk, hybrydowa skrzynie(zbudowana z trzech:) i polaczyc calosc z silnikiem. Czekamy teraz na kompletny rozrząd. Jutro po wymianie bedzie wsadzany silnik.







sianko
Z ciekawością będę śledził ten temat,skrzynia w 16vt wytrzyma bardzo dużo u mnie 420nm znosiła przez rok mocnej eksploatacji i nic się nie działo i nadal jest sprawna:)
kenobi
cos ruszylo, sledze caly czas

kolo zamachowe od 16vt ? sprzeglo rowniez ?
KamilC20XE
Koło zamachowe nie pasuję od 16vt .
BASS2XP
W srode chlopaki wrzucili silniczek,poszlo im to calkiem sprawnie ;)przy okazji zostal wyczyszczony kolektor ssacy przy ktorym bylo najwiecej zabawy.


















ROBI 81
Wiem ,że jeszcze sporo pracy zostało ,ale mniej więcej kiedy auto wyjedzie na drogi ?
kenobi
no ladnie, bedzie cos z tego, napiszcie co ze sprzeglem/zamachem ? ew. PW smile.gif


aktualnie, u mnie w alfie z tego kotla wyszlo 237 km i 489 nm, stroil Cinek
tdik
pododba mi sie... tak wyglada jakby silnik pasowal plug and play duzo csiecia i spawania w komorze
KamilC20XE
Nic nie trzeba ciąć ani spawać , trzeba tylko wiedzieć od czego założyć łapy silnika i półosie żeby nie były na kamienie biggrin.gif
Pepto
A wszedł by JTD 20v na wówzku, skrzyni i mocowanaich od Marei 2.4JTD?
kenobi
wejsc to wejdzie normalnie, lapy pewnie inne, ale czy to problem ? smile.gif
KamilC20XE
CYTAT(Pepto @ Wed, 17 Oct 2012 - 21:41) *
A wszedł by JTD 20v na wówzku, skrzyni i mocowanaich od Marei 2.4JTD?



Jeżeli masz zamiar wsadzić do marei w której było 2.4 jtd to będzie pasował ori tylko musisz załozyć sprzęgło ze starego JTD.
Mirage
Projekt bardzo ciekawy. Powodzenia życzę
KamilC20XE
Jakoś nie było czasu na ten temat ... Auto jeździ już od jakiegoś czasu i ma się dobrze . Dostało wydech 2,75\\\\\\\", front cooler a jeździ na seryjnym programie , turbinie i wtryskach a mogło by zaskoczyć 16VT smile.gif












piwo
nie za ciezki ten silnik na przodzie? chyba seryjny silnik jest za ciezki do cupety a ten diesel pewnie z 50kg wazy wiecej. jakos to twardoscia amorow i sprezyn kompensowaliscie?
Lesiu.Z


ten dizel 2.4 raczej waży tyle samo (no może więcej o paczkę czpisów) od 2.0 20VT bo to są bliźniacze bloki.


[edycja]
a może i bena nawet więcej bo ma wałki balansujące itp, a dizel ich nie ma (chyba biggrin.gif)
ddziaduch
Ciekawe, klekoczące Coupe biggrin.gif
KamilC20XE
Waga 2.0 20VT i tego 2.4 20V JTD jest praktycznie taka sama .
andy_czarny
fajne to to tylko czekac az mocy przybedzie wink.gif
ciekawe kiedy ktos zrobi bardzo mocne tdi w tt wink.gif
samul2
Jak rozwiązaliście problem sygnału tacho do sterownika silnika, bo pewnie jak u mnie siedzi tam EDC16 C8 i jest on tylko w CAN-ie z ABS-u ?
Dziku
Tak z ciekawości, projekt ukończony? Żyje to auto?
P@bLO
Ukończony był jakiś dłuższy czas temu i trochę jeździ wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.