Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Nurburgring - ubezpieczenie
pbaczek
post Tue, 29 May 2012 - 22:29
Post #1


Rookie
Dołączył: Mon, 26 March 2007





Czy ktoś przechodził w praktyce procedurę likwidacji szkody z AC, która odbyła się na Nordschleife?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 29 May 2012 - 22:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_Golfista_*
post Wed, 30 May 2012 - 06:36
Post #2









A czytałeś wyłączenia w OWU?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pbaczek
post Wed, 30 May 2012 - 06:55
Post #3


Rookie
Dołączył: Mon, 26 March 2007





w OWU jest jedynie następujący wpis:

W odniesieniu do Kierowcy pojazdu lub Pasażerów
z odpowiedzialności HDI wyłączone są następstwa
nieszczęśliwych wypadków powstałych:
(...)
2) podczas jazd wyścigowych i konkursowych oraz
związanych z nimi treningów, jak również podczas
użycia pojazdu jako rekwizytu,

w sumie tam odbywają się jazdy turystyczne, więc ten punkt nie powinien stanowić problemu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Golfista_*
post Wed, 30 May 2012 - 07:21
Post #4









A jak wytłumaczysz im jazdę "turystyczną" na torze wyścigowym.?
IMO nie działa AC.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MikeB
post Wed, 30 May 2012 - 08:37
Post #5


Frequent User
Dołączył: Mon, 16 November 2009
Skąd: Lublin





Chyba tylko znajomy sędzia łyknie, że oglądałeś widoczki jeżdżąc po ringu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TDesign
post Wed, 30 May 2012 - 08:47
Post #6


Frequent User
Dołączył: Thu, 17 December 2009





Jakos mi sie obilo o uszy ze Ring ma status Drogi publicznej - ale moze walnolem gafe !!
Widze ze nikt tu nie ma konkretnych odpowiedzi - a ubezpieczenie Ring zniósł ??


--------------------
Usunięto komercyjną sygnaturę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the Hitcher
post Wed, 30 May 2012 - 09:28
Post #7


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





z tego co czytałem, a czytałem sporo, Ring jest normalną drogą publiczną, płatną, jednokierunkową, bez ograniczeń predkosci (w wiekszosci bez)

czyli normalne AC i OC powinno działać. oczywiscie okazaloby sie dopierow w praktyce, i pewnie przy jakims sadzie ale myśle, że będzie działać, spokojnie przed sadem do wygrania
zabronione jest natomiast sciganie sie na torze i mierzenie sobie czasu. ale kto Wam udowodni, że sie scigalicie? przeciez normalnie pojechaliscie sie przejechac wink.gif

co innego miedzynarodowe wypozyczalnie, ktore mają zapis w Ac podobno jasno wykluczający Ring... (Hetrz, Avis?)


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SokółR33
post Wed, 30 May 2012 - 12:07
Post #8


User
Dołączył: Thu, 26 March 2009
Skąd: 3-miast





CYTAT(the Hitcher @ Wed, 30 May 2012 - 09:28) *
z tego co czytałem, a czytałem sporo, Ring jest normalną drogą publiczną, płatną, jednokierunkową, bez ograniczeń predkosci (w wiekszosci bez)

czyli normalne AC i OC powinno działać. oczywiscie okazaloby sie dopierow w praktyce, i pewnie przy jakims sadzie ale myśle, że będzie działać, spokojnie przed sadem do wygrania
zabronione jest natomiast sciganie sie na torze i mierzenie sobie czasu. ale kto Wam udowodni, że sie scigalicie? przeciez normalnie pojechaliscie sie przejechac wink.gif

co innego miedzynarodowe wypozyczalnie, ktore mają zapis w Ac podobno jasno wykluczający Ring... (Hetrz, Avis?)



Kolega ma rację.
Ring ma status drogi publicznej i wszelkie szkody na nim powstałe są rozliczane z Oc lub AC w zeszłym roku rozbiliśmy E90 M3 szkoda zlikwidowana z AC, teraz niestety uszkodziłem swoją nyse nie mam AC bo auto za stare, ale za uszkodzone barierki, musiałem zapłacić na miejscu bo nie posiadałem zielonej karty do OC co jest oczywiście absurdem bo takich kart już się nie wydaje.
Obecnie jestem w trakcie odzyskiwania kosztów poniesionych na owe barierki, z OC, posiadam wszelkie faktury za to i dowody wpłaty. Dam znać jak się sprawa zakończyła.

Mała uwaga, są ubezpieczalnie w których istnieje zapis gdzie ring jest wyłączony z ubezpieczenia, tak jak kolega pisze, tyle że jest ich więcej.

Co do wypożyczalni to sprawa jest bardziej skomplikowana dlatego też są tam zapisy, iż pokrywasz koszty np: do 7tyś euro albo więcej, zależy od auta. Ale możesz wykupić ubezpieczenie np suzuki swift na cały dzień ok 300euro a ubezpieczenie 2600e. i wtedy nic cię nie interesuje możesz dachować i co tam se jeszcze wymarzysz tongue.gif Ceny np: Gt2 innych wynalazków to chyba nie temat na nasze portfele.

Pozdrawiam
Tomek


Go to the top of the page
 
+Quote Post
CELICA FAN
post Wed, 30 May 2012 - 13:38
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Thu, 23 February 2006
Skąd: Kraków





To na tym ostatnim wyjeździe puknales Nissana!?


--------------------
Celica Caros Sainz, Outback, Legacy, Q3. Jeszcze sie driftrajka na bazie taczek buduje :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 16:51