Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Filtr powietrza w dieslu????
Wolf_Lub
post Fri, 02 Jan 2004 - 10:37
Post #1


User
Dołączył: Thu, 01 January 2004
Skąd: Warszawa





Witam. Pytam Was bo spotkałem się z różnymi opiniami na temat wymiany filtra powietrza na sportowy, niektórym niby coś pomogło innym wogóle . . . . jak to jest z tym tak naprawde w TDi'kach i SDi'kach - ten drugi szczegulnie mnie interesuje bo mam Polo 1,9 SDi i do niego chce zapodać wkładkę???? Podobno najlepiej włożyć tylko wkładke - zamiennik fabrycznego filtra - ma to dać swoje dwa koniki i nic więcej, niema sensu inwestować w jakieś "dolotowe wynalazki" - co o tym myślicie, może ktoś to ćwiczył na swojej skórze????


--------------------
..........:::::::Fiat Nuova Bravo 145KM@320NM :::::::..........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 02 Jan 2004 - 10:37
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
macra
post Fri, 02 Jan 2004 - 10:51
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 March 2003
Skąd: warszawa





doloz turbinke i tyle

PS kazde auto inaczej reaguje, wiec ciezko tu generalizowac


--------------------
Diesel
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolf_Lub
post Fri, 02 Jan 2004 - 10:54
Post #3


User
Dołączył: Thu, 01 January 2004
Skąd: Warszawa





Turbinka może i bedzie ale jak cuś to na wakacjach dopiero - wcześniej napewno zechce spróbować go zawirusować - oczywiście nie sam - pozostane w roli sponsora . . . hehehe


--------------------
..........:::::::Fiat Nuova Bravo 145KM@320NM :::::::..........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
macra
post Fri, 02 Jan 2004 - 10:58
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 March 2003
Skąd: warszawa





kiedys gdzies masters sie wypowiadal n/t "urwania kilku sekund do setki" w jakiejs fabii sdi! jak ci sie chce to poszukaj w archiwum! ale i tak..bez turbinki duzo nie zdzialasz!


--------------------
Diesel
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolf_Lub
post Fri, 02 Jan 2004 - 11:01
Post #5


User
Dołączył: Thu, 01 January 2004
Skąd: Warszawa





Czytałem ten post i tylko przez niego decyduję się na zmianę softu - u mnie jest w tej chwili do setki 15s - mieżone spoterem więc niebardzo dokładnie - ale jak by mi miało skoczyć do 12-13 to chyba byłbym usatysfakcjonowany - zresztą nie o to tu chodzi - przy kilku osobacz w budzie i niewielkiej górce mam problemy z wyprzedzaniem tir'ów a to już chyba porażka )))


--------------------
..........:::::::Fiat Nuova Bravo 145KM@320NM :::::::..........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MACH
post Fri, 02 Jan 2004 - 19:21
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("Wolf_Lub":odh9jwtg)
Witam. Pytam Was bo spotkałem się z różnymi opiniami na temat wymiany filtra powietrza na sportowy, niektórym niby coś pomogło innym wogóle . . . . jak to jest z tym tak naprawde w TDi'kach i SDi'kach - ten drugi szczegulnie mnie interesuje bo mam Polo 1,9 SDi (...)


bylo cos kiedys na forum...
ze przeplywka moze byc bardziej narazona na wysranie... bo "sportowy" filter wiecej syfu przepuszcza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Fri, 02 Jan 2004 - 21:25
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("MACH":1e0p04yd)
CYTAT("Wolf_Lub":1e0p04yd)
Witam. Pytam Was bo spotkałem się z różnymi opiniami na temat wymiany filtra powietrza na sportowy, niektórym niby coś pomogło innym wogóle . . . . jak to jest z tym tak naprawde w TDi'kach i SDi'kach - ten drugi szczegulnie mnie interesuje bo mam Polo 1,9 SDi (...)


bylo cos kiedys na forum...
ze przeplywka moze byc bardziej narazona na wysranie... bo "sportowy" filter wiecej syfu przepuszcza


bzdura....w SDi nie ma przepływki. Ponadto filtr...jak sama nazwa mówi filtruje i to dokładnie zassysane powietrze


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wolf_Lub
post Fri, 02 Jan 2004 - 22:59
Post #8


User
Dołączył: Thu, 01 January 2004
Skąd: Warszawa





O tym to wiem że niema przepływki, z filtrowaniem jeśli się dba o filtr to chyba niema problemów - ale mi nieoto chodzi - pytam o kożyści mocowe płynące ze stosowania filtrów w aucie - chodzi mi o wasze własne doświadczenia - krótko i rzeczowo a nie odp w stylu ja słyszałem . . . .


--------------------
..........:::::::Fiat Nuova Bravo 145KM@320NM :::::::..........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Fri, 02 Jan 2004 - 23:04
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("Wolf_Lub":2lp9ymj8)
O tym to wiem że niema przepływki, z filtrowaniem jeśli się dba o filtr to chyba niema problemów - ale mi nieoto chodzi - pytam o kożyści mocowe płynące ze stosowania filtrów w aucie - chodzi mi o wasze własne doświadczenia - krótko i rzeczowo a nie odp w stylu ja słyszałem . . . .



chcesz znać prawdę....???????

nie ma żadnych kożyści . Ot rodzaj dodatkowego gadżetu nic nie dajacego.....tak jak magnetyzer


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kichcio
post Fri, 02 Jan 2004 - 23:23
Post #10


Frequent User
Dołączył: Fri, 04 July 2003
Skąd: Radom (okolice)





Naprawde totalnie nic w Dieslach??


--------------------
AutoElegance...(prawie) wszystko czego potrzebuje Twój samochod.
http://www.AutoElegance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oziatko
post Sat, 03 Jan 2004 - 01:05
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Mon, 13 January 2003
Skąd: Szczecin





CYTAT("kichcio":3hp0u9x5)
Naprawde totalnie nic w Dieslach??


naprawde nic
http://www.forum.streetracing.pl/viewto ... owy+dieslu - jush to kiedys bylo przerabiane na forum


--------------------
byle dalej do przodu i nie rozbic samochodu
patrz ten koles w sejczencie, smieje sie, padnie na pierwszym zakrecie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grisza
post Sat, 03 Jan 2004 - 02:11
Post #12


User
Dołączył: Tue, 19 November 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("Master/s":2lkncw2i)
nie ma żadnych kożyści . Ot rodzaj dodatkowego gadżetu nic nie dajacego.....tak jak magnetyzer


Magnetyzer nic nie daje ? No co ty, daje chociażby lepsze samopoczucie właściciela takowego wynalazku, poza tym jak pisał Jacek Chojnacki czasami dobrze wpływa na trakcję bo dociąża przód autka


--------------------
Pozdrawiam
GriSza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Sat, 03 Jan 2004 - 11:15
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("grisza":1deyrf1t)
CYTAT("Master/s":1deyrf1t)


nie ma żadnych kożyści . Ot rodzaj dodatkowego gadżetu nic nie dajacego.....tak jak magnetyzer


Magnetyzer nic nie daje ? No co ty, daje chociażby lepsze samopoczucie właściciela takowego wynalazku, poza tym jak pisał Jacek Chojnacki czasami dobrze wpływa na trakcję bo dociąża przód autka


Kiedyś z Michałem K. z pisma GT bawiliśmy się pół dnia na hamowni mordujac furaka z zamontowanymi wynalazkami. Napewno zapytacie o wyniki??.......powiem krótko....szkoda światła które zużyły dmuchawy chłodząc IC .

Moze w wolnossacym benzyniaczku to się sprawdza...ale na boga nie w turbodoładowanym nowoczesnym dieslu [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img]


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
macra
post Sat, 03 Jan 2004 - 11:34
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 March 2003
Skąd: warszawa





CYTAT("Master/s":3dkda949)
bzdura....w SDi nie ma przepływki


czyli w caddym po "uturbieniu" tez nie ma przeplywki, bo jak wnioskuje, pociagnelo bo to za soba dalsze modyfikacje sterowania w kompie, etc, tak??? czy dobrze rozumuje ? w sumie to jeden element mniej to wysrania sie


--------------------
Diesel
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MACH
post Sat, 03 Jan 2004 - 12:01
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("Master/s":3cp0vyuv)
CYTAT("MACH":3cp0vyuv)
CYTAT("Wolf_Lub":3cp0vyuv)
Witam. Pytam Was bo spotkałem się z różnymi opiniami na temat wymiany filtra powietrza na sportowy, niektórym niby coś pomogło innym wogóle . . . . jak to jest z tym tak naprawde w TDi'kach i SDi'kach - ten drugi szczegulnie mnie interesuje bo mam Polo 1,9 SDi (...)


bylo cos kiedys na forum...
ze przeplywka moze byc bardziej narazona na wysranie... bo "sportowy" filter wiecej syfu przepuszcza


bzdura....w SDi nie ma przepływki. Ponadto filtr...jak sama nazwa mówi filtruje i to dokładnie zassysane powietrze


ups... nie wiedzialem ze SDI jest bez przeplywki
btw: dlaczego tak jest? rozumiem ze nie potrzebna jest informacja o ilosci powietrza tak jak w innych starych dieselach?

co do drugiego to sie nie zgodze !!!
oczywiscie ze filtr sportowy przepuszca wiecej syfu niz papierowy !
tzn wieksze drobinki jest w stanie przepuscic niz papier...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Master/s
post Sat, 03 Jan 2004 - 12:30
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 11 November 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("macra":3lwpa9by)
CYTAT("Master/s":3lwpa9by)
bzdura....w SDi nie ma przepływki


czyli w caddym po "uturbieniu" tez nie ma przeplywki, bo jak wnioskuje, pociagnelo bo to za soba dalsze modyfikacje sterowania w kompie, etc, tak??? czy dobrze rozumuje ? w sumie to jeden element mniej to wysrania sie



w moim Caddym SDi jest przepływka....bo ją sobie zamontowałem i podłączyłem.....a co...nie mozna???????


--------------------
http://www.tdi-tuning.pl
Profesjonalny Chiptuning. Hamownia Podwoziowa Maha LPS3000 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
macra
post Sat, 03 Jan 2004 - 12:42
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 March 2003
Skąd: warszawa





CYTAT("Master/s":26y56zwt)
w moim Caddym SDi jest przepływka....bo ją sobie zamontowałem i podłączyłem.....a co...nie mozna???????


aha, po prostu sie pytalem co i jak .. zeby byc madrzejszym ! w koncu bez ciekawosci nie ma madrosci!

zreszta juz sobie sam odpowiedzialem na poprzednie pytanko, wszystko widac na zdjeciach -> http://www.forum.streetracing.pl/viewto ... ght=wydech


--------------------
Diesel
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 16:41