Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Uszkodzone opony, odszkodowanie od zarzadcy drogi
tryall
post Wed, 10 Mar 2010 - 18:17
Post #1


Rookie
Dołączył: Tue, 15 January 2008
Skąd: Poznan





Problem taki, ciemno , dziura i 2 guzy po prawej stronie auta. Policja spisala notatke, zglosilem w ZDMie i bylem u ich ubezpieczyciela na ogledzinach. Teraz czekam na decyzje okolo 30 dni. Zastanawia mnie tylko czy w takim przypadku ubezpieczyciel wyplaca oszkodowanie za 4 opony (bo przeciez wymienia sie je parami) czy tylko za 2 sztuki? Miał ktos z Was już taką przygodę???


--------------------
R6 Fanatic // 328 Ci '00
A3 Sportback 2.0 kle kle kle daily
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 10 Mar 2010 - 18:17
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
!markos
post Wed, 10 Mar 2010 - 18:23
Post #2


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





na 99% dostaniesz za jedna opone. codziennie przerzucam kilka ocen techicznych z takich ogledzin, wpisana jest tam zawsze tylko uszkodzona opona, nie para, ani nie komplet.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tryall
post Wed, 10 Mar 2010 - 18:39
Post #3


Rookie
Dołączył: Tue, 15 January 2008
Skąd: Poznan





Opony są uszkodzone dwie, tj prawy przód i prawy tył. Jeśli policzą mi za dwie sztuki , to czy w odwołaniu mogę napisac, że przepisy zobowiazują mnie do posiadania takich samych opon na jednej osi i o tym samym stopniu zużycia?


--------------------
R6 Fanatic // 328 Ci '00
A3 Sportback 2.0 kle kle kle daily
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Wed, 10 Mar 2010 - 18:43
Post #4


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





nie wiem, dogaduj sie z likwidacja szkod u ubezpieczyciela
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PioterW
post Wed, 10 Mar 2010 - 18:44
Post #5


Administrator
Dołączył: Wed, 17 August 2005
Skąd: go brać, skąd go brać?





Napisać możesz wszystko. Jeśli masz dobre uzasadnienie, a z tego co widzę masz, to masz również szansę powodzenia.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Wed, 10 Mar 2010 - 18:47
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





a masz rachunek na opony? jaki był stopień ich zużycia (amortyzacja) bo chyba nie chcesz za nowe opony?


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tryall
post Wed, 10 Mar 2010 - 18:59
Post #7


Rookie
Dołączył: Tue, 15 January 2008
Skąd: Poznan





Zdarzenie mialo miejsce wczoraj okolo 22.30. Zazwoniłem po policje, byli średnio mili, stwierdzili nawet, że niewiadomo czy sobie tej historii nie wymysliłem, ale mniejsza z tym, mam świadka jechalem z dzieczyną. Dzis bylem w ZDM, napisalem wniosek, który przyjęto i dostałem numer do ubezpieczyciela drogi - InterRisk. Pojechałem sporządzic protokół i jest w nim wpisana amortyzacja 50 %, opony miały 4mm - tył i 3,8 mm przód. Czyli rozumiem ze policzą mi jak za nowe opony minus 50% za amortyzację. Więc na chłopski rozum powinni oddac za 4 opony bo wymienia się je parami minus 50 % za amortyzację. Choc znając życie oddadzą za 2 minus amortyzacja. Opon na razie nie wymieniałem , szukam nowych, ale uszkodzonych nie bede się pozbywał.


--------------------
R6 Fanatic // 328 Ci '00
A3 Sportback 2.0 kle kle kle daily
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Sat, 13 Mar 2010 - 08:26
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Znając życie to ciesz sie jak Ci wogóle cos oddadzą. Brat walczy juz od pół roku o odszkodowanie i sprawa wyląduje chyba w sądzie bo ubezpieczyciel twierdzi ze dziura o głębokości 15cm (są zdjecia, notatka z policji) nie moze uszkodzic opony i felgi.
Dowiedz sie równiez o umowe jaka wiąze zarządce dróg z ubezpieczycielem bo u nas byl jeden taki przypadek ze kumplowi w ubezpieczalni wrócili połowe kwoty i jak zrobił zadyme to dopiero sie okazało ze połowe wypłaca gmina i babki nic nie powiedziały bo liczyły na przedawnienie sprawy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LuiG
post Sat, 13 Mar 2010 - 08:43
Post #9


Uno Racing
Dołączył: Fri, 19 September 2003
Skąd: Opole





Ja dostałem za jedną oponę i jedną felgę stalową, w sumie wszystko bardzo fajnie przeszło w MZD też miła obsługa powiedzieli co gdzie jak dokładnie wpisać, potem rzeczoznawca i pieniądze przyszyły. Taka ciekawostka żeby ktoś się nie zdziwił że za mało dostał, jak jest więcej niż jeden własciciel to każdy dostaje swoją część osobno.


--------------------
Be smart, drive safe, stay legal.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
loggan
post Sat, 13 Mar 2010 - 11:03
Post #10


Rookie
Dołączył: Fri, 20 January 2006
Skąd: Gdynia





Podejrzewam,ze nawet, gdy zdecyduja sie na jakakolwiek wyplate to bedzie to mniej niz te 50%, jako ze zalecana wysokosc bieznika w wiekszosci opon to zazwyczaj 3 mm a dopuszczalna ztcp ok 1,5 mm. Tak wiec te 50% jakbys nie liczyl to nie wychodzi.

Pzdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tryall
post Sat, 13 Mar 2010 - 13:55
Post #11


Rookie
Dołączył: Tue, 15 January 2008
Skąd: Poznan





Nowe opony mają 8mm, moje miały 4mm tył i 3,8 przód - na protokole wpisane jest amortyzacja 50 % liczona od nowych, czyli 8 mm. Na razie czekam na decyzję. Co do obsługi w ZDM i ubezpieczalni , to obyło sie bez problemów. Upewnie się jeszcze co do wypłaty odszkodowania, czy całośc pokrywa ubezpieczyciel, czy po połowie z ZDM. Mam nadzieję, że odszkodowanie zostanie przyznane w jakieś rozsądnej kwocie, bo nie za bardzo mam ochotę bawic się w odwołania, celem zyskanie 200 zł więcej. Ojciec uszkodził auto o studzienke i od rozpoczęcia postępowania do wypłaty odszkodowania (licząc odwołanie) minęlo 10 miesięcy dry.gif


--------------------
R6 Fanatic // 328 Ci '00
A3 Sportback 2.0 kle kle kle daily
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 18:02