![]() |
![]() ![]() |
![]() |
![]()
Post
#21
|
|
Forum Homee Dołączył: Thu, 06 April 2006 Skąd: świdnik ![]() |
Samo ECU się nie dostosuje, przepływa i sonda lambda w bardzo niewielkim stopniu korygują dawkę paliwa. Ich główne zadanie, to zmniejszenie zużycia paliwa.
|
|
|
Wspieraj forum |
![]()
Post
#
|
![]() Dotacja ![]() |
|
|
|
![]()
Post
#22
|
|
![]() Super User Dołączył: Mon, 26 March 2007 Skąd: Pruszków ![]() |
... hmmm
troszkę źle sformułowałem pytanie inaczej. Czy przy soft turbo trzeba zakładać jakieś świnie czy ecumajstra dodatkowo czy wystarczy zmienić nieco mapy w ecu auta (czyli chiptuning) ?? -------------------- Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem |
|
|
![]()
Post
#23
|
|
Super User Dołączył: Sat, 14 March 2009 Skąd: Kraków ![]() |
Tak, aby wysterować nawet soft turbo trzeba założyć świnię bo raczej wątpię żeby ori komp miał możliwość podłubania w mapach.
|
|
|
![]()
Post
#24
|
|
![]() Super User Dołączył: Sun, 12 February 2006 Skąd: centrum PL ![]() |
Chciałbym dodać że low-cost-home-made-turbo wychodzi sporo drożej niż się na początku wydawało. U mnie przy turbo za 200zł całość wydatków sięgnęła chyba z 5tys (robocizna własna). Sporo też jest przestojów i zagadek.
Kiedyś był podobny wątek i polecano chłopakowi podtlenek azotu. Stosunkowo niedrogie (i można całość potem wymontować i sprzedać), mało inwazyjne, jak się nie używa to spalanie nie wzrasta. A jak używa to czuć różnicę w osiągach. -------------------- |
|
|
![]() ![]() |
![]() |
Wersja Lo-Fi | Aktualny czas: Friday, 18 July 2025 - 15:04 |