Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Starlet i swap silnika 1.6 4AFE z corolli
latoruna
post Fri, 02 Feb 2007 - 15:52
Post #1


User
Dołączył: Tue, 26 September 2006





witam
chciałem na początku podziękować i przeprosić tych co się naprzykrzyłem ale w końcu jest. Zabrałem sie za swapa starlet z 94 i wsadziłem do niej silnik z corolli 1.6 z 1999 roku. Efekt jest jak dla mnie to bardzo silny mały wóz. Było ztym troche kłopotu ale wszystko jest do przejścia, na dodatek powiem, że nie robił tego nikt wyspecjalizowany, tzn nie mówię, że nie miał pojęcia ale robił to po raz pierwszy. Koszty owszem były ale warto. Trwało to z przewami 1,5 miesiaca gdyby nie przerwy to po zgromadzeniu materiału efekt byłby po max 25 dniach. aha dziekuje kuchcikowi troche mi pomógł
pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 02 Feb 2007 - 15:52
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
JJasiek
post Fri, 02 Feb 2007 - 16:10
Post #2


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 May 2004
Skąd: Płock





Wrzuć trochę opisu. Jakie miałeś problemy. Jak przerzucałem w corolce z 4efe na 4afe miałem dużo prościej bo 4afe seryjnie pochodził z tego samego modelu. Dawaj szczegóły. Nie myślałeś nad 7afe?? Jakieś dalsze plany ??


--------------------
JJasiek & RED SCOR(olla)PIO
(4agze na pokładzie --> było 180KM --> ??210KM??)

Galerie:
Moje autko http://www.forum.corollaclub.org/garage.ph...icle&CID=38
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latoruna
post Fri, 02 Feb 2007 - 18:39
Post #3


User
Dołączył: Tue, 26 September 2006





Starlet ma mocowanie silnika w trzech punktach, corolla w 4 ,mocowanie silnika jest zupelnie inne, trzeba było całe mocowanie zmieniać przesuwać mocowania na podłużnicach do przodu, silnik od corolli zostal przełożony razem ze skrzynią, jest on długi i szuroki jak cholera, a komora w starletce bardzo mala, odległość od prawej podlużnicy w najblizym punkcie tj ,koło pompy wodnej około 5 mm, trzeba bylo lewą podlużnicę podcinać aby weszła skrzynia. odległość do chłodnicy od kolektora około 1 cm, wentylator poszedł do przodu. Najgorsza robota to elektryka, bez wiązek od corolli nie ma szans aby to poskladać, chyba,że się chce mieć problemy jak kuchcik. mój elektryk robił ją 2 tyg z przerwami ale dal sobie radę, jedno wiem bez dobrego elektryka nie radzę się dotykać, mój był bardzo dobry naprawdę najpierw ocenil robote na 4 dni ale jak się okazalo trzeba było wszystko zmieniać.
pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lucifuge
post Fri, 02 Feb 2007 - 21:13
Post #4


Frequent User
Dołączył: Wed, 10 March 2004





wiesz ile wazy twoje auto? powinno fajnie jezdzic z tymi 110 km.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latoruna
post Fri, 02 Feb 2007 - 22:07
Post #5


User
Dołączył: Tue, 26 September 2006





cóż ile waży nie wiem, sam z checią poznalbym wagę i na pewno to zrobię, auto ma slużyć na codzień więc nie planuję specjalnego odchudzania , jak jeździ, mam go 2 dni, balem sie jechać szybciej niż 200 chodzi o opony, mimo iż nowe zimowe ale ?????lepiej nie przesadzać przód jest trochę siadł ale nie bardzo stracil na amortyzacji( jak kupilem to auto z niemiec mialo wymienione wszystkie amortyzatory na utwardzane). z dodatków to : tylko brak katalizatora który zastąpila strumienica, jeden tylko końcowy sportowy przelotowy wydech rura przelotowa do wydechu zamiast 50 mm to 54 i dość sporych rozmiarów filtr stożkowy .to wszystko, nie wiem ile to dało, gdyz nie jeździłem bez tego ale dla mnie bomba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJasiek
post Mon, 05 Feb 2007 - 09:28
Post #6


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 May 2004
Skąd: Płock





Z którego rocznika był dawca silnika?? W starletce licznik masz na lince czy na elektronice?? Liczniki wrzucałeś z corolki czy zostały starletowe??


--------------------
JJasiek & RED SCOR(olla)PIO
(4agze na pokładzie --> było 180KM --> ??210KM??)

Galerie:
Moje autko http://www.forum.corollaclub.org/garage.ph...icle&CID=38
Go to the top of the page
 
+Quote Post
latoruna
post Tue, 06 Feb 2007 - 19:29
Post #7


User
Dołączył: Tue, 26 September 2006





witam
starlet jest z 94 a reszta z corolli 99 . Licznik w starlet jest na linke a corolla ma elektronikę. Zostało przerzucone wszystko z corolli, zegary tez.,mocowanie do zmiany biegów, linki do zmiany biegów itd
pozdrawiam, Proszę o email a prześlę kilka fotek
pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJasiek
post Wed, 07 Feb 2007 - 08:52
Post #8


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 May 2004
Skąd: Płock





Elektronika w corolli 99 ?? Dziwna sprawa. Do 97 ładowali licznik na eletronice a potem zazwyczaj była linka.
Podeślij zdjęcia:
JJasiek@wp.pl


--------------------
JJasiek & RED SCOR(olla)PIO
(4agze na pokładzie --> było 180KM --> ??210KM??)

Galerie:
Moje autko http://www.forum.corollaclub.org/garage.ph...icle&CID=38
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuchcik
post Tue, 13 Feb 2007 - 20:50
Post #9


Rookie
Dołączył: Fri, 22 September 2006
Skąd: gdynia





Witam
Super ze jestes zadowolony z swapu ze mocy wystarczylo by cie zadowolic tez tak ja myslalem ze bedzie umnie ale niestey nie mialem tyle szczescia z elektrykami. Teraz juz mi checi odeszly na kontynuacje tego swapu kasa jest ale nie ma chetnych na przerobienie elektryki no i nie moge znalesc elektryki od corolli czy awensis czy cariny bo z tego co wiem to to samo. Na dzien dzisiejszy autko stoi w garazu bo wstyd jezdzic wyglada agresywnie a jezdzi jak punto seryjne .
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fenix
post Fri, 06 Apr 2007 - 15:51
Post #10


Rookie
Dołączył: Thu, 28 December 2006





trochę odbiegne od tematu ale mam pytanko.

posiadam starlet z 92r. 1.3 12v... silnik jest zatarty.

czy 4e-fe od starlet z 97 roku będzie pasował? mówie o włożeniu samego takiego gołego silnika.

chodzi mi o ten:
http://moto.allegro.pl/item178946982_si ... _97_r.html

czy wogóle byście mi polecili jakieś inne wyjście z sytuacji, oczywiście najtańszym kosztem aby samochód sprawnie jeździł
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJasiek
post Mon, 09 Apr 2007 - 12:21
Post #11


Frequent User
Dołączył: Tue, 18 May 2004
Skąd: Płock





Jak dla mnie musisz przełożyć calość z wiązką żeby nie było problemu...
Remont starego nie kalkuluje się.


--------------------
JJasiek & RED SCOR(olla)PIO
(4agze na pokładzie --> było 180KM --> ??210KM??)

Galerie:
Moje autko http://www.forum.corollaclub.org/garage.ph...icle&CID=38
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2E-E
post Wed, 25 Jul 2007 - 22:34
Post #12


Frequent User
Dołączył: Tue, 03 July 2007





a żeby wsadzić zamiast 2E-E takie 4E-FE to trzeba zmieniać też skrzynie biegów czy stara będzie pasować?


--------------------
Skoda Octavia I 1.8T 20V 221 KM & 329 Nm by TuneUp Gdańsk
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 07:09