Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Zmiana bpx na arl + dwumas czy jednomas, Zamiana silnika w cuprze na arl
SharinhaN
post Thu, 30 Jul 2020 - 12:07
Post #1


Rookie
Dołączył: Thu, 30 July 2020
Skąd: warszawa





Siemanko, posiadam Seata Ibiza Cupre 1.9 tdi z silnikiem BPX zrobioną na 250KM/480NM
-Turbo 2260vzk (pompuje mi 2.3/2.5 bara)
-Większy cooler FMIC
-wtryski al
- wydech 2.75 ,dolot itp.

Ogólnie rzecz biorąc ostatnio silnik padł, poszły tłoki + cylindry porysowane, głowica do roboty albo wymiany.
Jako że koszt regeneracji byłby duży planuje wstawić silnik 1.9tdi ARL od leona cupry zrobiony od zera/zregenerowany.
Z tego co słyszałem to dół jest mocny w ARL, ale chciałem zapytać co o tym sądzicie (wymiana bpx na arl) jakie wady/zalety, wymieniać czy nie, i na co zwrócić uwagę przy wymianie.
Przy okazji wyjmując już silnik planuje nową dłuższą skrzynie FJW, a w tym zastanawiam się nad kołem jednomasowym, znam różnice miedzy jedno a dwumasem, chciałem poznać wasze zdanie na ten temat.
Jeżeli jednomas to jaki polecacie (link do oferty, firma, nazwa), oczywiscie sprzeglo na starcie będzie obite w kevlar.

Planowana moc to w końcowym etapie okolice 300KM będę potrzebował do tego tylko wtrysków firada, Ale mniejsza. Po wymianie silnika(o ile dojdzie do wymiany) moc jaka będzie to 250KM.

Jak macie jakieś pytania to śmiało, czekam na odopowiedz do moich pytań i wasze opinie na ten temat.
PZDR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 30 Jul 2020 - 12:07
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MS13
post Thu, 20 Aug 2020 - 16:29
Post #2


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 March 2009
Skąd: Łuków





Asz tak samo pancerny jak arl i połowę tańszy. Miałem w golfie 4 sprzęgło Valeo 4k do takiej skrzyni jak twoja. Trzeba wyważyć i obić kevlarem. Trzymało przez 130 tyś km 220 km i 430 Nm, nie zdarzyło mi się żeby puściło.( Nigdy nie strzelałem że sprzęgła)


--------------------
Mk4 asz gtb2260vk
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 07:43