Shoutbox 0 nowych PW 

2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pomiar radarem Ultralyte LTI 20-20
MutoN
post Mon, 27 Jan 2020 - 08:14
Post #1

Rookie

Panowie

W weekend miałem wątpliwą przyjemność zostać zmierzonym przez policjantów radarem Ultralyte LTI 20-20. Niestety pomiar wykazał 106 km/h na 50 w terenie zabudowanym...

Plastik zabrany na 3 miesiące i oczywiście mandat. Mandatu nie przyjąłem bo uznałem że zbyt dużo niedociągnięć było ze strony policjantów:

Droga nie była prosta - były lekkie łuki

Pomiar był z dużej odległości ~ 300 m

Pomiar odbył się "z ręki"

Pomiar odbył się z dużego kąta względem drogi ( nawet nie z chodnika tylko z parkingu za chodnikiem )

Pomiar odbył się w miejscu gdzie było dużo znaków ustawionych "plecami" do policjantów

Z przeciwnej strony jechała kolumna samochodów ( oddzielona od mojej 2 pasmowej drogi pasem zieleni)

Niestety ja jechałem sam ( nie w kolumnie samochodów).

Pytanie do forumowiczów czy ktoś ma doświadczenie ( a na pewno macie , no bo gdzie jak nie tutaj smile.gif jakie są szanse na wybronienie się z takiej sytuacji?

Żeby była jasność nie uważam że jestem święty jechałem za szybko zostałem złapany i ukarany, mam po prostu wątpliwości co do sposobu pomiaru, i jeżeli jest szansa to zakwestionować to będe próbował.

--------------------
1987 520i
1999 M5
2019 Fiesta ST
Go to the top of the page

+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 27 Jan 2020 - 08:14
Post #

Dotacja

Dotacja na forum

Quote Post
As_
post Mon, 27 Jan 2020 - 09:19
Post #2

Forum Killer

Pomiar pod katem jest dla Ciebie "korzystniejszy"
Geometria na poziomie podstawowki sie klania

--------------------
m52b28 do zabawy
1.8tsi do jazdy

+Quote Post
dany_47
post Mon, 27 Jan 2020 - 09:52
Post #3

Super User

https://anuluj-mandat.pl/post/praktyczna-hi...alyte-lti-20-20

CYTAT
Urządzenie to, będące na wyposażeniu polskiej policji, jest laserowym miernikiem prędkości, którego pomiary bardzo często odbiegają od faktycznej prędkości, z jaką poruszał się kontrolowany pojazd. Największą jego wadą jest pośrednia metoda pomiaru - urządzenie dokonuje pomiaru odległości obliczając prędkość pojazdu na podstawie odstępów czasowych pomiędzy kolejnymi pomiarami odległości. Zafałszowane wyniki pomiaru mogą wynikać z kilku czynników: odbicia od lusterka tj. przy pomiarze od tyłu promień lasera może odbić się w lusterku mierzonego pojazdu, następnie od przeszkody drogowej, po czym wrócić do mierzącego lasera - przy kolejnym pomiarze taka sytuacja może nie mieć miejsca i odległość będzie inna; przemieszczanie promienia lasera po pojeździe może powodować błędne pomiary.

CYTAT
Głównym jednak zarzutem w stosunku do tego Lasera jest to, że pojazd widoczny na jego wizjerze niekoniecznie musi być pojazdem którego prędkość wiązką lasera jest mierzona. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj:

http://anuluj-mandat.pl/blog/post/punkt-ce...-sad-w-zamosciu

Urządzenie to jest najczęściej używane przez polskich funkcjonariuszy, możliwe że właśnie z powodu dużego prawdopodobieństwa zafałszowania pomiaru, które skutkuje wlepianiem mandatów karnych niewinnym kierowcom, którzy widząc na ekranie przekroczoną prędkość przyjmują mandat, którego wartość wpływa do budżetu państwa.

+Quote Post
soltyk
post Mon, 27 Jan 2020 - 10:25
Post #4

Frequent User

Kiedyś wyłapałem mandat z takiej odległości. Przy następnym pogadałem z gliniarzem o tym. Mówiłem, że jego kolega chyba mnie oszukał. Wytłumaczył mi, że tam jest jakaś lunetka, że nawet z 600 m, czy tam iluś, dobrze widzi które auto mierzy. Twój policjant powie to w sądzie + pokaże papiery na radar i tyle będzie.

+Quote Post
pinin
post Mon, 27 Jan 2020 - 10:35
Post #5

Forum Clubber

Przechodziłem to - anuluj mandat można sobie w buty wsadzić.

Odczekaj grzecznie 3 miesiące a potem jeździj wolniej. To jedyne co możesz zrobić.

--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace |
'00 Cento 1298ccm 8vt
'04 Crazy vacuum cleaner
www.facebook.com/dragracingsafety

+Quote Post
no_fear
post Mon, 27 Jan 2020 - 10:35
Post #6

Frequent User

Kąty srąty, znaki, zakręty, zbyt szorstki asfalt, strzał z lewej rączki (a funkcjonariusz nie mańkut !), itd - a ile wg swojego licznika jechałeś ?

było licznikowe ~110km/h ? wink.gif

--------------------
Sklep przeniesiony poza forum.

+Quote Post
MutoN
post Mon, 27 Jan 2020 - 10:41
Post #7

Rookie

Wiem o tym, że pomiar pod kątem zniża odczyt, chodziło mi bardziej o podważenie poprawności pomiaru...

Tak jak mówiłem niewinny nie jestem, i chciałem się tylko spytać was czy macie doświadczenia i jakieś rady. Jest to pierwszy mandat którego nie przyjąłem i pierwszy raz tak niemiła sytuacja z zabraniem prawka.

Nie będę mówił ile miałem na liczniku bo nie ma się czym chwalić

No nic dzięki , pozostaje przyjąć mandat rzeczywiście poczekać i potem jeździć wolniej.

--------------------
1987 520i
1999 M5
2019 Fiesta ST

+Quote Post
Maciek1234
Post #8

Forum Killer

Najbardziej kuriozalne jest, że nawet, jeśli sąd cię uniewinni, to i tak do tego czasu jesteś bez prawka. Możesz więc mieć rację, a i tak poniesiesz karę...

--------------------
Fiat Stilo Multiwagon Multijet 270KM

way?

+Quote Post
rwtnt
Post #9

Super User

Zanim dojdzie do rozprawy w wydziale karnym właściwego sądu rejonowego, to upłynie rzeczony okres 3mc kary administracyjnej smile.gif

+Quote Post
adamlass
post Mon, 27 Jan 2020 - 11:08
Post #10

Frequent User

Anuluj Mandat to stek bzdur.
Przechodziłem sprawę wykroczeniową i kwestionowałem pomiar urządzeniem LTI 20/20.
Dysponuję opinią biegłego, który jednoznacznie stwierdził (swoją drogą bardzo dobra merytorycznie opinia) że pomiar był prawidłowy, a urządzenie LTI jest jednym z lepszych tego typu.
Sprawa przez dwie instancje trwała prawie 2 lata.
Moim zdaniem szkoda czasu i nerwów na takie sprawy.

+Quote Post
deejey!
post Mon, 27 Jan 2020 - 14:31
Post #11

Forum Killer

Generalnie dużo zależy od sądu, ale wiadome jest, że od zawsze są po stronie policji. Jedna miska i te sprawy.

--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo

+Quote Post
Misior
post Mon, 27 Jan 2020 - 15:08
Post #12

Forum Homee

Jak jesteś pewny, że jechałeś ponad 100km/h to sam sobie tylko dokładasz problemów wink.gif
Jeśli jechałeś na pewno poniżej stówki to jest sens się spierać, a jak nie to tak jak wyżej napisane - sprawa pewnie będzie się ciągła dłużej niż masz prawko zatrzymane.

+Quote Post
scorpio_24
post Mon, 27 Jan 2020 - 16:22
Post #13

Frequent User

Jeżeli coś bym robił to wyciągał papiery od komendanta co do Twojej sprawy , a potem zażalał decyzję starosty o zatrzymaniu PJ do Samorządowego Kolegium Odwolawczego, w szczególności w zakresie natychmiastowej wykonalności. Można by też te materiały i swoje stanowisko wysłać wcześniej do starosty przed podjęciem decyzji.
Ale od razu mówię: tam spotkać można b.... i to lity. Więc potem pozostaje skarga do WSA. Co sprowadzi się do tego, że 3 miesiące miną.
Spróbować można, ale nie spodziewałbym się sukcesów.
Sprawa wykroczeniowa czyli mandat i punkty to osobny temat idący swoją drogą.

+Quote Post
Paweł#G
post Mon, 27 Jan 2020 - 17:01
Post #14

Frequent User

Nie zwiazane z tematem, ale mamy 21 wiek, a suszarka nie robi filmu ( byłby dla bieglego w sądzie do policzenia predkosci po "drzewkach") czy nawet zdjęcia, aby nie bylo wątpliwości czego to pomiar. Znajomy miał przypadek, gdzie jadąc w 1 strone jechał spokojnie i widział schowany radiowóz ( tam gdzie dobrze wiadomo, że się czają). Wracając za 10 minut w druga stronę jechal w 100% zgodnie z ograniczeniem. Oczywisci zatrzymali go policjanci twierdząc, że jechał o bodaj 22km/h za szybko.... skończyło sie na bardzo długiej dysksji i bez mandatu.

+Quote Post
As_
post Mon, 27 Jan 2020 - 17:37
Post #15

Forum Killer

W takiej sytuacji trzeba mowic ze masz tracker gps w samochodzie i idziemy do sadu.

--------------------
m52b28 do zabawy
1.8tsi do jazdy

+Quote Post
maaaad
post Mon, 27 Jan 2020 - 18:11
Post #16

Super User

CYTAT(scorpio_24 @ Mon, 27 Jan 2020 - 16:22) *
Można by też te materiały i swoje stanowisko wysłać wcześniej do starosty przed podjęciem decyzji.

To raczej nic nie da i nie ma to nic wspólnego z betonem - NSA jednoznacznie wskazał, że podstawą do wydania decyzji jest informacja od komendanta policji.
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1419...-wyrok-nsa.html

Z doświadczenia podpowiem, że SKO utrzymują decyzje starostów nawet, jeśli przekroczenie mieści się w granicach dopuszczalnego błędu pomiaru (przy 100 km/h to jest +/- 3 km/h).

+Quote Post
soltyk
post Mon, 27 Jan 2020 - 18:13
Post #17

Frequent User

CYTAT(As_ @ Mon, 27 Jan 2020 - 17:37) *
W takiej sytuacji trzeba mowic ze masz tracker gps w samochodzie i idziemy do sadu.
starczy wideorejestrator

+Quote Post
scorpio_24
post Mon, 27 Jan 2020 - 21:34
Post #18

Frequent User

CYTAT(maaaad @ Mon, 27 Jan 2020 - 18:11) *
To raczej nic nie da i nie ma to nic wspólnego z betonem - NSA jednoznacznie wskazał, że podstawą do wydania decyzji jest informacja od komendanta policji.
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1419...-wyrok-nsa.html

Z doświadczenia podpowiem, że SKO utrzymują decyzje starostów nawet, jeśli przekroczenie mieści się w granicach dopuszczalnego błędu pomiaru (przy 100 km/h to jest +/- 3 km/h).

Tak, to jest kwintesencja litości.
Po co komu w Państwie dodatkowy organ skoro on nie prowadzi samodzielnie postepowania? Jakieś obiektywne prowadzenie sprawy czy tam zasada dążenia do prawdy i inne zasady kpa?
A że to nasa klepała to mnie to nie dziwi. Dlatego napisałem, że żadnych szans nie ma.
W niezależne sądy jeszcze wierzę smile.gif

Co i tak nie zmienia, że szkoda życia.

+Quote Post
maaaad
post Tue, 28 Jan 2020 - 00:11
Post #19

Super User

A coś konkretnego chciałeś przekazać?
Skoro w niezależne sądy wierzysz, przeczytaj uzasadnienie wyroku NSA. To też sąd. Jak się dobrze wczytasz to wyłapiesz, w czym problem i jak to się ma do zasady prawdy obiektywnej (i innych).

+Quote Post
rwtnt
post Tue, 28 Jan 2020 - 10:31
Post #20

Super User

Sądy administracyjne to sądy tylko z nazwy, sądy prawa, a nie stanu faktycznego. Ja bym je zlikwidował ogółem to urząd, a nie sąd.

+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 17 February 2020 - 14:23