Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> bmw e30 - zawieszenie, na ulicę, niskie, działające.
perlik
post Sun, 26 Mar 2017 - 12:15
Post #1


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





Prosiłbym o pomoc w dobraniu zawieszenia do bmw e30, silnik 3.0d m57N, zawias 4x100, poliuretany, wszystkie końcówki nowe, koła 16" 245/45 tył, 225/45 przód, większe hamulce.

Przeznaczenie auta na ulicę, do sprawnego poruszania się, nie będzie latać na torze, musi siąść nisko, ale musi ten zawias działać, raczej kit, gwint średnio potrzebny, auto tylko na lato.

Z dostępnego zawiasu mam :
- ta tesco kit -- nawet nowy kupiony już z rok temu hehehe - 600 - 800 zł ??
- gwint ta tesco itp -- hmm coś ok 1200 zł
- amorki bilstein b8 przód tył + sprężyny eibach - mało to opuszcza auto, 2100 zł - opuszcza z 30 mm ?
- bilstein b12 - 2400 zł (nie wiem tylko na jakich to amorach i sprężynach jest) - opuszcza z 30 mm ?
- kit k.a.w - ok 2200 zł jest zestaw opuszczenia 65/50.

Czy może coś innego ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 26 Mar 2017 - 12:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Hudy
post Sun, 26 Mar 2017 - 15:03
Post #2


User
Dołączył: Sun, 16 August 2015
Skąd: Warszawa





B12 to b8 z eibachem pro kit.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perlik
post Sun, 26 Mar 2017 - 18:45
Post #3


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





CYTAT(Hudy @ Sun, 26 Mar 2017 - 14:03) *
B12 to b8 z eibachem pro kit.


Tak myślałem, że to właśnie tak działa, więc raczej słaby zawias bez skracania i utwardzania. Hmmm to co k.a.w ?
czy przeróbka bilsteina ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Sun, 26 Mar 2017 - 23:13
Post #4


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Bierz B8 _ markowa spręzyna. Jak będzie za miękko - zerkopol i poproś o zrobienie amorów "na równy asfalt".

Ta tesco czy to amor + sprężyna czy gwint odradzam, nie pojeździ długo.

KAW nie wypowiem się bo nie znam z praktyki.

Ogólnie większa gleba niż 30mm w e30 4x100 nie działa na ulicy przy jeździe innej niż do 70km/h (przy glebie typu - 60 czy -80mm). Chyba że znajdziesz krótszy wkład z serii B8 i skrócisz lagę. Wtedy można zawalczyć o jakiś zakres pracy zawiasu. Ale z kolei miska olejowa ....

Do tego silnika dołóż jeszcze sztywniejszy stab z przodu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perlik
post Mon, 27 Mar 2017 - 07:18
Post #5


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





Zakładałem b8 + eibach springi to e30 stało jak koza,
pomyślę nad kaw, poszukam info o nim więcej.

O stabi wiem temu o niego pytałem Kamil ciebie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Mon, 27 Mar 2017 - 15:33
Post #6


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





No do stania to można i kawałek rurki wstawić biggrin.gif Do jazdy po mieście (tej szybszej i dynamiczniejszej) to lepiej jak coś działa stabilnie i nie wygląda niż jakby miało wyglądać a być nerwowo.

Do tego Tobie podpowiem że bez przespawania tylnej belki w takim 325i start 0-100 był gorszy o 1 - 2s niż na seryjnym zawieszeniu. Tak się kąty zmieniają w tym bolidzie. To już nie chcę myśleć jak trakcyjnie wypadnie zglebiona e30 w zakręcie zwłaszcza z takim momentem z tego dyszla.

E30 to projekt lat 70tych a konstrukcyjnie lat 60tych (bo to rozwinięcie projektu "neue klasse") i żeby to dobrze jechało to biorąc pod uwagę rozkład mas i dynamikę zawiasu, to niestety ale tył musi byc stosunkowo mięciutki (spręzyny okolice 6 - 8kg i stabilizator oraz odbicie amora powolne) przód sztywny (jako całość z naciskiem na stabilizator, spręzyna 10 - 12kg może 14) , stać "wysoko" żeby dobrze wybierało.

Inaczej musisz zrobić taczkę, i o ile taczka jest bardzo ok jeśli chodzi o równy asfalt, to raczej w mieście działać nie będzie bo równego asfaltu jest może na 10 - 15% dróg.

Takie moje zdanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marsa
post Mon, 27 Mar 2017 - 20:07
Post #7


Rookie
Dołączył: Mon, 27 March 2017





gleba dobra jest jak sa dobre drogi i rowniutkie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Tue, 28 Mar 2017 - 09:58
Post #8


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(SAS Parts @ Sun, 26 Mar 2017 - 23:13) *
Ogólnie większa gleba niż 30mm w e30 4x100 nie działa na ulicy przy jeździe innej niż do 70km/h

Podpisuję się pod tym obydwiema rękami. Przetestowane długo i dokładnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Tue, 28 Mar 2017 - 15:06
Post #9


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





CYTAT(marsa @ Mon, 27 Mar 2017 - 20:07) *
gleba dobra jest jak sa dobre drogi i rowniutkie smile.gif


I jak są przespawane belki tył i przód żeby dynamika była jakaś sensowna. Ale i tak w e30 jest mało miejsca żeby zaszaleć jakoś znacząco i zrobić sensowną dynamikę żeby było na prawdę dobrze.

Jak będę miał taki czas w swoim życiu że znudzą mnie drifty na rzecz ulicy czy czasówek, na bank wylecą zwrotnice z e36, wpadną z e34, a to dlatego że dzięki temu można będzie zrobić sensowne roll center pod glebę i dynamikę przodu, czego na zwrotnicach e30 czy e36 nie da się zrobić (trzeba spawać od zera). Do tego wkłady b8 lub koni sport. I można będzie walczyć o jakąś glebę. Kupa rzeźby ale w relacji cena/możliwości wyjdzie lepiej niż kombinowanie z 4x100 czy 5x120 na zwrotnicach z e36.

I wtedy gleba - 50 - 70, w miarę miękko żeby nie było ping ponga i sztywny stab żeby w zakrętach było sztywno. Po tym regulacja tyłu żeby ustawić charakter prowadzenia jak najbardziej neutralnie i tyle.

Jeśli ma być dobre prowadzenie bez rzeźby to niestety - trzeba kupić e46 lub lepiej e90. Lepiej wyważone, lepszy rozstaw osi i ciężko tam coś zepsuć. E30 jest zepsute już fabrycznie a cudując z glebami tylko jest gorzej.

Ale oczywiście powyższe nie dotyczy "stęsowozów" czy "bulwarówek" smile.gif Tam prawa fizyki nie obowiązują bo jadąc >50km/h fizyki żadnej nie ma praktycznie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adamila021
post Tue, 28 Mar 2017 - 16:44
Post #10


Rookie
Dołączył: Tue, 21 February 2017





Piękniusie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sumas
post Tue, 28 Mar 2017 - 20:05
Post #11


Rookie
Dołączył: Tue, 28 March 2017





Tak myślałem, że to właśnie tak działa, więc raczej słaby zawias bez skracania i utwardzania. Hmmm to co k.a.w ?
czy przeróbka bilsteina ?


--------------------
_Zapaski z szelką
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Tue, 28 Mar 2017 - 23:57
Post #12


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





CYTAT(sumas @ Tue, 28 Mar 2017 - 20:05) *
Tak myślałem, że to właśnie tak działa, więc raczej słaby zawias bez skracania i utwardzania. Hmmm to co k.a.w ?
czy przeróbka bilsteina ?


Dla mnie osobiście, poprawiając E30 żeby szybko pojeździć to tylko rozsądne poprawienie fabryki - czyli m-technik lub coś w podobie i na prawdę dobry amortyzator (może to KAW jest dobre długo na rynku itd wszelkie MTS czy TA Technixy bym odpuścił) a jeśli ma być na prawdę dobrze to kierunek w stronę tego co zrobili w DTM. Z tyłu dożo nie jest porobione wbrew pozorom (oprócz regulacji na belce którą może zrobić każdy bo jakieś zestawy są dołozyli regulację roll center i napęd z podobny do tego który jest stosowany w e34 i pochodnych - piasty półosie i chyba dyfer 210) , ale z przodu w DTM jest już zwrotnica zrobiona od zera, jest pocięta belka, jest regulacja kąta pochylenia wahacza (anti dive/anti squat) jest inna geometria zwrotnicy zupełnie .... Jest poprawiona masa rzeczy.

I najłatwiej jest to (powiedzmy) w mojej opinii odtworzyć ,czy zbliżyć się, na podstawie zwrotnic od e34. Z prostego powodu. E34 ma przykręcaną na 3 śruby "zwrotniczkę" po jej odkręceniu można zrobić customową, i dowolny roll center (w przybliżeniu oczywiście bo ogranicza nas wewnętrzna średnica felgi). Do tego mały promień zataczania koła (zwrotnica e34 z tego co kieeedyś mierzyłem wymusza większe pochylenie koła więc rekompensując je wychodzi mały promień zataczania koła). Do tego bez gięcia wahacza wychodzi koło centralnie w nadkolu (ale to średnia opcja, lepiej dołożyć wahacz z e36 m3 evo bez gięcia i ten 1 czy 1,5cm przesunąć sworzeń zwrotnicy względem osi koła poprawi to prowadzenie).

Osobiście możliwości widzę w tym mariażu duże. Tylko muszę je sprawdzić dokładnie w realu jak to wyjdzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Fri, 21 Apr 2017 - 01:38
Post #13


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Brawo, znasz się na zawieszeniu e30. Nawet bardzo dobrze się znasz. Nawet lepiej niż połowa tego forum razem wzięta. Widać lubisz błyszczeć. Tylko po co dajesz mu takie bezsensowne porady? Przeczytaj:
CYTAT(perlik @ Sun, 26 Mar 2017 - 12:15) *
Przeznaczenie auta na ulicę, do sprawnego poruszania się, nie będzie latać na torze
Idąc twoim tokiem rozumowania, straci majątek i tygodnie, jeśli nie miesiące pracy, na wyprodukowanie od zera twojego super zawieszenia. W zamian dojedzie do pracy o 3 sekundy szybciej. Ale już jadąc na wioskę do dziewczyny będzie kilka minut w plecy, bo doradziłeś mu
CYTAT(SAS Parts @ Tue, 28 Mar 2017 - 15:06) *
I wtedy gleba - 50 - 70, w miarę miękko żeby nie było ping ponga i sztywny stab
a przy tej glebie na wielu drogach będzie krzesał iskry przy 60 km/h.

Perlik, nic nie kombinuj, tylko zapodaj sprężyny M-Technic. Fabrycznie (30 lat temu) miały -20, a u ciebie i tak wszystko siądzie niżej, bo masz cięższy silnik. Do tego B6 lub B8 i grubszy stab. Nic więcej nie kombinuj, tylko rozkoszuj się szybką jazdą. Na ulicę będzie ideał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Fri, 21 Apr 2017 - 09:15
Post #14


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Wiesz jak na mnie w rodzinie mówią ?? smile.gif GWIAZDA wink.gif

Perlik po wioskowych dziewojach wozić się nie będzie bo jest po prostu żonaty smile.gif

Wybacz sarkazm, ale na przyszlość czytaj więcej niż ostatni post, wtedy zauważysz że Twoją propozycję ("normalna" spręzyna + bilstein B6/b8) podałem jako pierwszą i spełniającą założenia autora wątku. Resztę dopisałem jako uzupełnienie/uzasadnienie dlaczego tak należy zrobić i tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perlik
post Thu, 22 Jun 2017 - 21:37
Post #15


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





Szukałem info o zawieszeniu k.a.w i nic nie znalazłem konkretnego, więc mamy plan by iść w B8 i oddać je do Zerkopolu na skrócenie i utwardzenie.
Teraz pytanie, co z nimi zrobić, ile skrócić by dało się e30 opuścić by wizualnie było w "miarę" nisko ale by zawias robił, no i jakie sprężyny do tego ? Eibachy dedykowane do b8, coś innego czy dorabiać na zamówienie ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chris320
post Sat, 24 Jun 2017 - 19:41
Post #16


Frequent User
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: Chojnice





W e30 z m20b25 miałem B8 z niebieskimi H&R - było super.Jeździłem tym na co dzień i nie było efektu taczki. Wcześniej robiłem próby z większą glebą i ustawieniami bardziej na tor.Przy czerwonych H&R i przerobionych B6 w Zerkopolu jeździła jak gokart ,ale tylko na gładkim torze/ulicy. Przy zwykłej drodze,koleinach itd był koszmar.


--------------------
E31
E36 w budowie
F150
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perlik
post Sun, 25 Jun 2017 - 12:13
Post #17


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





Pytałem w Zerkopolu to mogę przerobić b8 pod moje widzi misie, trzeba powiedzieć pod jakie sprężyny czyli jaka gleba i oni je przerobią pod taki zestaw. Najwięcej robią na -30 przód i tył, na więcej też robili ale nie wiedzą jak to działa, ale po to się je skraca i przerabia by niby działało i na niższej sprężynie.
Zastanawiamy się nad opuszczeniem przód -60 tył - 40 albo -80 / -50.


Widziałem na alledrogo amorki i sprężyny na przód z H&R - 60 mm niby zestaw, - warte to rozmyślania ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micubussi
post Fri, 04 Aug 2017 - 02:33
Post #18


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 June 2007





Mam u siebie e30 coupe m52b28(choć w sumie już poza budą, bo m62b44 się wsadza) na eibachu prokit i b6 z przodu i teraz chciałem b8 do tyłu. Jeździ to naprawdę stabilnie, a i w mieście idzie przeżyć.

B6 i B8 to te same twardości tylko, że B8 jest seryjnie krótsze - do krótszych sprężyn. Niby producent pisze, że b6 to twardszy standard do seryjnej sprężyny, ale da radę poprawnie działać do -30mm gleby, a B8 już do większej gleby musi być.
Jednak jakoś do b12 gdzie jest -30 gleby producent wsadza b8, a nie b6.
Rozmawiałem z Zerkopolem dziś i wg. nich przy takim obniżeniu 30mm bez różnicy czy b6 czy b8. Oba dadzą radę i będą działać tak samo.
Natomiast kupując amortyzator na tył, stwierdzili z cała pewnością, że trzeba kupić od e36 o srednicy ok 50mm i 14mm ramię, bo ten z e30 ma ok. 40mm i 11mm ramię.
Podobno nie sprawdza się, szybko się psuje, czy coś tam wyrywa i oni go nawet nie sprzedają, bo lipa straszna.
Jedyna różnica to, że komplet ori b8 do e30 na tył można mieć za ok 800zł, a modyfikowane od e36 takie jak oni wykonują żeby to działało w e30 to już 1200zł.

Patrząc na renomę Zerkopolu ciężko polemizować, ale czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia w temacie?
Auto nie jest torowe ani do KJS, ot zwykła streetowka z okazjonalnymi eventami, a żeby dokładać 400zł do amorów czyli połowę wartości.. to najpierw wolę posłuchać jeszcze praktyków czy warto.
Bo przecież b12 pewnie jest z tymi samymi amorami do e30 b8 co oddzielnie, a nie słyszałem, żeby ktoś narzekał?


--------------------
e30 Touring 2.8i
e30 Coupe 4.4i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perlik
post Fri, 04 Aug 2017 - 08:31
Post #19


Super User
Dołączył: Tue, 25 August 2009
Skąd: Łapy / Białystok





Ja też rozmawiałem z zerkopolem o tyle i doradzili by ładować z e36, a decyzja u nas padla na b8 plus przerobienie w zerkopolu ich na - 60.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
micubussi
post Fri, 04 Aug 2017 - 09:29
Post #20


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 June 2007





Plusy, ale od e30 czy od e36 finalnie zakładacie?


--------------------
e30 Touring 2.8i
e30 Coupe 4.4i
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 11:59