Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Samochód dla żony do wożenia dzieci do przedszkola/szkoły, Przebieg 1500 km rocznie i musi być klimatronic
Honada
post Sun, 04 Aug 2019 - 21:21
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(rwtnt @ Sun, 04 Aug 2019 - 21:10) *
a4/passat/golf IV/ bora to stare paździerze to nie będzie jeździć, trzeba być masochistą by proponować takie auta. To auta dla ludzi, których nie stać na auto, ale muszą je mieć bo bilet miesięczny to obciach smile.gif E34 to nie youngtimer tylko stary trup. W tym budżecie może jeszcze clio? w miarę ładnie wygląda.

to auto mam przejeżdzać 4 km dziennie...Ale fakt, Clio jest ladne i dzięki temu to bardzo racjonalny zakup laugh.gif Masakra....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 04 Aug 2019 - 21:21
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
candy81
post Sun, 04 Aug 2019 - 21:29
Post #22


Frequent User
Dołączył: Sun, 04 January 2009





CYTAT(Rexsio @ Sun, 04 Aug 2019 - 20:33) *
HDI na przebiegi 1-2 km wytrzyma parę lat? Rozsuwane drzwi mega sprawa smile.gif

PS na takie komentarze czekam smile.gif

Auto mamy kilka miesiecy. Kompletnie nic sie nie dzieje. Kupilismy uzywane z 2012 za 2 dychy na FV 23%. Zrobilem pakiet startowy za ok 3 tys. i lejemy tylko paliwo. Spalanie male nie jest, bo w miescie wychodzi ok 8l/100km z racji krotkich dystansow. W trasie tez wychodzi ok 8l bo przy ok 140km/h wlasnie tyle pali:) Mamy zime za soba i pomimo nalotu powyzej 200tys zapalalo bez problemow i szybko sie nagrzewalo:)
Poza tym. Moja mama ma nissana micre z 2015r i tutaj nie ma co porownywac. Zupełnie inna klasa samochodu na korzysc peugeota
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sun, 04 Aug 2019 - 21:29
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Ja bym wszedł do koreańskiego salonu.
7 lat gwarancji i niesamowity progress przez ostatnie 10-15 lat. Można się mile zaskoczyć.
Dopłacanie do hybrydy imo bez sensu. Jak często to będzie tankowane? Raz w miesiącu?

Edit: Nowa KIA Stonic L 67tys. minus rabaty, albo jakaś demówka
Edit2: Venga L 62 tys. więc bez sensu ...


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Sun, 04 Aug 2019 - 21:47
Post #24


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





CYTAT(rwtnt @ Sun, 04 Aug 2019 - 21:10) *
a4/passat/golf IV/ bora to stare paździerze to nie będzie jeździć, trzeba być masochistą by proponować takie auta. To auta dla ludzi, których nie stać na auto, ale muszą je mieć bo bilet miesięczny to obciach smile.gif E34 to nie youngtimer tylko stary trup. W tym budżecie może jeszcze clio? w miarę ładnie wygląda.


+1 smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Sun, 04 Aug 2019 - 23:18
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





jak dla żony z dziećmi to moim priorytetem byłoby bezpieczeństwo. Każde auto z lat 90 będzie starą wypracowaną puszką która poskłada się jak scyzoryk zamykając wszystkich w środku w razie w. Może mam spaczone myślenie ale przeżyłem kilka wypadków nie miłych, cecha wspólna, że się ich nie spodziewasz i (w moim przypadku) zawsze były nie z mojej winy. Świeży partner to dobry trop. Będzie bezpieczny, wygodny, łatwo się parkuje (duże lusterka i widać gdzie się kończy). W nowe z salonu chyba bym się nie pchał, szkoda tracić kasę na kawałek użytkowej blachy na aż tak krótkie podjazdy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Sun, 04 Aug 2019 - 23:42
Post #26


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(rwtnt @ Sun, 04 Aug 2019 - 21:10) *
a4/passat/golf IV/ bora to stare paździerze to nie będzie jeździć, trzeba być masochistą by proponować takie auta. To auta dla ludzi, których nie stać na auto, ale muszą je mieć bo bilet miesięczny to obciach smile.gif E34 to nie youngtimer tylko stary trup. W tym budżecie może jeszcze clio? w miarę ładnie wygląda.


To się dopiero uśmiałem. Zapomniałeś jeszcze o jednej grupie ludzi - tych, którzy mają wywalone na to, co sądzą o nich tacy jak ty. wink.gif
Opowiem to jutro znajomemu, który mógłby "kupić" pewnie z połowę tego forum i na koncie nie zauważyłby ruchu, a jeździ starym Focusem pierwszej generacji.
Natomiast co do kryteriów żona&dzieci, to rzeczywiście może coś młodszego. Ode mnie - Civic IXgen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Mon, 05 Aug 2019 - 05:01
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Pierd... jak potluczony

Dziwne ze nie zaproponował s3 8p albo golfa 6r laugh.gif


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Mon, 05 Aug 2019 - 06:43
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





E36 uturbione wink.gif


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 05 Aug 2019 - 06:59
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Jak już zbaczacie w tą stronę to moja najbardziej lubi jeździć z synem w203 V8 i namawia na zakup V12 s klasy w wersji long.
Nie wiem jak do małych samochodów wchodzą foteliki, bo w c klasie ledwo się mieszczą. Chyba, że ktoś dotyka klatką kierownicy i kolanami kolumny.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 05 Aug 2019 - 07:37
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Honada ja to sobie tak wyobrażam biggrin.gif

-Cześć kochanie! Kupiłem w końcu samochód, będziesz nim wozić dzieci do szkoły.

- O to super, co to za auto?

-Koledzy doradzili mi BMW e34. No wiesz super limuzyna z czasów "Wściekłych wilków", "Psów" Pasikowskiego...pamiętasz? Byliśmy w kinie na tym. Młodzi gniewni go kochali!

-Ale to było 30 lat temu...??

-No tak ale nie martw się oddam go do naprawy...do ASO może nie ale pan Zbyszek ogarnie na pewno...spokojnie jeszcze powinnaś pojeździć kilka latek.

-A Isofix jest?

-Eeeyyyggghhh… co dziś mamy na kolację?


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 05 Aug 2019 - 08:24
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Tommo, youngtimer to opcja na zamrozenie kapitału i to tylko propozycja (niepierwszego wyboru przeciez). Nie pasuje to skreśla i idzie dalej. Po drugie ja się skłaniam ku zwyklemu autu z grupy VAG, ktore nie zgnije i nie bedzie kosztowalo majątku w utrzymaniu. Przejrzalem pobieżnie gieldy internetowe, za 15-18 tys. są A4 B6 1.6 z przebiegami 70 tys. km od I właścicieli z climatronikami. Nie sądzę, ze takie auto nie wytrzyma TRUDU eksploatacji na dystansie 4 km dziennie, ani że będzie oferować gorszy komfrot jazdy niż nowy Up!. Po trzecie o wymogu ISOFIX nie doczytałem w poście (bo go nie ma). Mam auto z ISOFIX i drugie bez ISOFIX. Wydaje mi się, że można bez niego się obejść, ale jak komuś zależy to do A4 B6 mozna zamontować ISOFIX, kosztuje to grosze, są gotowe zestawy do zamocowania. Oczywiście każdy ma swój punkt widzenia. Dla jednego bezsensem jest kupno "starego grata" z przebiegiem 3-letniego auta, dla drugiego kupno nowego auta by rocznie pokonywać nim 1000 km.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 05 Aug 2019 - 08:37
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Rexsio @ Sun, 04 Aug 2019 - 04:56) *
Cześć,

Stoję przed wyzwaniem dogodzenia żonie i zakupienia jej kolejnego auta, którym będzie woziła dzieci do przedszkola czyli całe 4km dziennie (2 km x 2). Auto powinno spełniać wymagania:
1) musi mieć klimatronic (bo żona delikatnie mówiąc średnio ogarnia obsługę manualnej klimy i samochód bez klimatronica grozi tym że dzieciaki zostaną zahartowane powiewem extremalnie zimnego powietrza i skończę przymusowym siedzeniem z nimi w domu bo się rozchoruja).
2) z racji na przewidywany mały przebieg i chęć żeby auto posłużyło z 6-7 lat chyba jedynym słusznym silnikiem który będzie w aucie musi być jakaś prosta, wolnossąca, mała, bezawaryjna benzyna
3) Z uwagi na 2ke dzieci musi mieć 4 drzwi
4) budżet - do 60 tys. - aczkolwiek krew mnie zalewa na myśl utraty wartości w przyszłości tego auta więc najchętniej bliżej 40 tys.
5) w grę wchodzi auto nowe jak i używane aczkolwiek Mirki-handlarze i Janusze biznesu mocno działają mi na nerwy więc wolałbym chyba nowy żeby oszczędzić sobie nerwów

Obecnie wytypowałem:
1) Nowe Suzuki Baleno 1,2 - tu jedyny problem to fakt, że żeby mieć klimatronic to trzeba dopłacić z 15-20 tyś do golasa co jest słabe
2) Nowa Skoda Citigo 1.0 MPI - model z klimatronic można skonfigurować tanio bo w okolicy 40k, ten silnik jest zakładam sprawdzony i prosty jak konstrukcja cepa (?).
3) używana Toyota Yaris hybrid - w hybrydach klimatronic jest, zastanawiam się tylko czy napęd hybrydowy przy takich małych przebiegach ma rację bytu i nie będzie się degradował jakoś?

Ma ktoś może jakieś ciekawe pomysły jeszcze? Uwagi do moich typów również z przyjemnością przeczytam. Obecnie żona dojeżdża nasz stary rodzinny dupowoz (Mazdę 6 2007 Kombi 2,0) - jednak czas leci temu autu, jest za duże dla żony żeby się palowac z parkowaniem w ciasnych miejscach pod przedszkolem/sklepem i zajmuje mi za dużo miejsca na podjeździe przed domem więc czas na zmiany.
heh, miałem identyczny dylemat - auto dla żony, w trybie jazdy 1km do przedszkola/szkoły, 2km do pracy. Co prawda klimatronik nie był obowiązkowy, ale budżet podobny.
Nie wiem, do czego jesteś przyzwyczajony, ale te 60k to na dzisiejsze standardy mała kwota. Obejrzałem C4 Cactusa w tej kwocie i sobie podarowałem. Silnik 82KM, szara tapicerka, dramat.

Żona sobie upatrzyła Guliettę, ja wypatrzyłem 3x poleasingowe Gulietty 2,0Multijet (przebiegi 60-100km, 3-letnie), w sumie chyba nawet nie przekroczyło 40kpln. Auto bezwypadkowe, z pewną historią i opieką - po miesiącu wypadł check-engine, okazało się, że czujnik położenia biegu, diler wziął na klatę.

Odnośnie tego, o co najwięcej jest lamentu - DPF/FAP. To już nie jest to badziewie, typowe dla niemieckich limuzyn, które się zapycha i rozwala silnik. Co jakiś czas (około 2-3 miesiące), włącza się kontrolka filtra, z komunikatem o wypalaniu - nie wolno wtedy gasić silnika, trzeba pojeździć w koło trzepaka. Przy czym komputer stosuje tu 'jakąś' logikę i nie ma tak, że podjeżdżasz z dzieciakiem pod przedszkole i wyskakuje komunikat. W 100% przypadków, następuje to wieczorem - nie wiem, czy to przypadek.
Poza tym, taka Gulietta ma zaletę, że można nią komfortowo ruszyć w trasę, przewietrzyć nieco podzespoły. I nie odbywa się to za karę. Oczywiście jest klimatronik, dzieciaki się mieszczą. Czujniki parkowania na tył są, przód nie ma i to chyba jeden z problemów.

Yaris Hybrydowy też jest świetnym wyborem (mamy taki w rodzinie), do miasta idealny, natomiast jazda po trasie odbywa się 'za karę'. Ale chyba nie trzeba przepalać tego auta biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 05 Aug 2019 - 08:48
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Ale ja doskonale rozumiem Twój racjonalny punkt widzenia. Tylko spróbuj wyjaśnić żonie, że ma jeździć starym struclem mimo, że stać jest coś znacznie nowszego. To będzie znacznie trudniejsze od znalezienia ładnego egzemplarza.
Sprawa druga. Codziennie 4 km jazdy, to nie jest łatwa dal samochodu eksploatacja.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 05 Aug 2019 - 09:07
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Megane III 1.6 16v ? Nie jest to może jakiś wypasiony samochód ale za grosze kupujesz w miare świeże auto i nie szkoda jak sie coś stanie. DO tego nie rdzewieje i psuć też się nie chce (mama ma nówke z salonu 2008r w tej chwili coś 100 kkm przelotu i w sumie wymiany to tarcze klocki i teraz ostatnio w zawiasie jakieś bzdury i poduszka silnika).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 05 Aug 2019 - 10:15
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(16vg60 @ Mon, 05 Aug 2019 - 05:01) *
Pierd... jak potluczony Dziwne ze nie zaproponował s3 8p albo golfa 6r laugh.gif


Przez chwilę myślałem, że to do mnie aluzja. Ale z drugiej strony, takie A3 1.6 8P .... laugh.gif wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Silver400
post Mon, 05 Aug 2019 - 11:53
Post #36


User
Dołączył: Wed, 10 July 2013





A ja podbije pomysł UP!a, mam takie na służbówkę do miasta, właśnie 1.0MPI. Generalnie byłem lekko przerażony do momentu pierwszego przejazdu przez miasto i pierwszego parkowania na zatłoczonym parkingu. Auto jest naprawdę zaskakująco pojemne i z tyłu jest dość miejsca na dwójkę dorosłych normalnego wzrostu. Nie trzeba żadnych czujników parkowania, chłodzi i nagrzewa się błyskawicznie, pali poniżej 6 litrów przy klimie i ciągłej jeździe 2-5km.
Polecam się przejechać, zaparkować i nawrócić w mieście, gwarantuje, że nie jesteście bardziej sceptycznie nastawieni niż ja byłem wink.gif

Tak z innej bajki, co to znaczy komfort na dystansie 2 km w mieście? Ciepło/zimno, wygodne parkowanie i otwieranie drzwi, nic więcej wink.gif


--------------------
Clio 2 Sport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Mon, 05 Aug 2019 - 12:12
Post #37


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





CYTAT(MisioLBN @ Mon, 05 Aug 2019 - 09:07) *
Megane III 1.6 16v ? Nie jest to może jakiś wypasiony samochód ale za grosze kupujesz w miare świeże auto i nie szkoda jak sie coś stanie. DO tego nie rdzewieje i psuć też się nie chce (mama ma nówke z salonu 2008r w tej chwili coś 100 kkm przelotu i w sumie wymiany to tarcze klocki i teraz ostatnio w zawiasie jakieś bzdury i poduszka silnika).


Tak jak napisałem w poście żona obija teraz nasze stare wozidlo - Mazdę 6 2007 2,0 kombi w LPG (LPG to pozostałość gdy Madzia robila po 20-30 tyś km miesięcznie, żeby nie było że jestem koneserem zapachu LPG i zamontowałem jej na te 2km wink.gif ). Chcę jej ułatwić życie i kupić coś mniejszego bo np ostatnio patrzę a zderzak przedni ciągnie się prawie po ziemii bo gdzieś zahaczyła ale niezmącona jeździ dalej smile.gif

Także dziękuję za propozycje youngtimerow, oldtimerów i innych inwestycji ponad 10 letnich bo mam obecnie coś takiego smile.gif lubię i umiem coś tam ogarnąć przy aucie ale wystarczy że swojego trackday funcara (Rx8 1JZ) ogarniam co nieco.

Kia Stonic idzie na celownik:
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-stonic-l-...a-ID6C6vJs.html

Niestety za 60k wersji wyposażenia L (która ma klimatronik) nie dostanę od dilera nowej czy nawet demo także pozostaje świeża używka. Kia Venga 1,6 w rodzinie lata (kupiona za zasadzie kryterium taniego, niedużego ale wysokiego auta do którego łatwo wsiąść starszej osobie ) i w zasadzie poza skrzypiącymi wszystko jest z nią ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Mon, 05 Aug 2019 - 12:16
Post #38


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





CYTAT(Silver400 @ Mon, 05 Aug 2019 - 11:53) *
A ja podbije pomysł UP!a, mam takie na służbówkę do miasta, właśnie 1.0MPI. Generalnie byłem lekko przerażony do momentu pierwszego przejazdu przez miasto i pierwszego parkowania na zatłoczonym parkingu. Auto jest naprawdę zaskakująco pojemne i z tyłu jest dość miejsca na dwójkę dorosłych normalnego wzrostu. Nie trzeba żadnych czujników parkowania, chłodzi i nagrzewa się błyskawicznie, pali poniżej 6 litrów przy klimie i ciągłej jeździe 2-5km.
Polecam się przejechać, zaparkować i nawrócić w mieście, gwarantuje, że nie jesteście bardziej sceptycznie nastawieni niż ja byłem wink.gif

Tak z innej bajki, co to znaczy komfort na dystansie 2 km w mieście? Ciepło/zimno, wygodne parkowanie i otwieranie drzwi, nic więcej wink.gif


Wytypowałem bliźniacza Skodę Citigo - myślę dokładnie jak Ty w kwestii czego w takim aucie potrzeba smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 05 Aug 2019 - 12:40
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(Rexsio @ Mon, 05 Aug 2019 - 12:12) *
Kia Stonic idzie na celownik:
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-stonic-l-...a-ID6C6vJs.html

Niestety za 60k wersji wyposażenia L (która ma klimatronik) nie dostanę od dilera nowej czy nawet demo


ze 3-4tys rabatu powinieneś dostać więc robi się bardzo blisko budżetu
Ja dostałem koło 8tys. ale to było z rabatem noworocznym

z drugiej strony przy tanich samochodach za używką przemawia to że można zamortyzować w 2,5 roku zamiast pieprzyć się z leasingiem i wszystkimi z tym związanymi niedogodnosciami.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Mon, 05 Aug 2019 - 13:49
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





"To się dopiero uśmiałem. Zapomniałeś jeszcze o jednej grupie ludzi - tych, którzy mają wywalone na to, co sądzą o nich tacy jak ty.
Opowiem to jutro znajomemu, który mógłby "kupić" pewnie z połowę tego forum i na koncie nie zauważyłby ruchu, a jeździ starym Focusem pierwszej generacji."

Pokaż mu ten crash test https://www.youtube.com/watch?v=4oPVESVlhPU

Zapewne połamane nogi zmiażdżone żebra, ewentualny zgon to powód by oszczędzać przy wyborze auta skoro ma tyle pieniędzy wink.gif Wypadki zdarzają się losowo.

Rozumiem nie afiszować się ok, nie każdy zamożny musi kupić a8 czy bentleya. Ja swojego jednego "bogatego" posiadacza kilkunastoletniej alfy 147, przekonałem jednym crash testem do zmiany na nowe audi a7. Jak zobaczył jaka puszką jeździł z rodziną.... Też uważał, że to zbytek, a dla bezpieczeństwa przesiadł się z auta wartego 5tys zł do a7 doposażonego w okolice 500tys.

Rozumiem kupić nowego compacta, czy auto klasy średniej np passat, ale jeżdżenie starym śmietnikiem to żart i igranie ze swoim zdrowiem/życiem, jeżeli nie mamy wyboru to trudno, ale trzeba być ignorantem by świadomie jeździć takim trupem, gdy możemy kupić coś bezpiecznego.

Buty używane też kupujesz 20 letnie wynoszone? Jak facet ma budżet na nowe auto lub kilkuletnie świeże, to proponowanie kilkunastoletnich wraków nie jest na miejscu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:54