Shoutbox 0 nowych PW 


16 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nowe/tanie/słabe/nudne :), Coś na co dzień do 85k brutto
soltyk
post Sat, 08 May 2021 - 11:06
Post #41


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Dobrze prawi. Mihau zmień gruza, jeśli psuje ci się. Kup taki niepsujący i traktuj go jak gruz - nie rób na lalę, stosuj najtańsze zamienniki. Ja mam starego Opla, psuje się rzadziej, niż nowe auta z salonów. Oprócz odbudowy ham. ręcznego, koszty praktycznie zerowe. Nie działa mi tylny spryskiwacz i podobne pierdoły, ale to olewam, to ma być dupowóz i nic więcej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 08 May 2021 - 11:06
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ledziu
post Sat, 08 May 2021 - 13:41
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(mihau_dst @ Fri, 07 May 2021 - 08:58) *
Nie, nie. Ma być nowe z pakietem serwisowym. Wiesz mieszkam pod miastem, wszędzie autem (zakupy, szkoła dzieci, piłka, itp.) i nawet 1-2 dni postoju z powodu awarii są problemem. Do pracy mam kawałek, rodzina rozrzucona po Polsce i chciałbym mieć ten komfort na zasadzie wsiadam i jadę. Kiedyś mogłem iść na kompromisy, teraz niestety zasada „ma być” obowiązuje


Rozumiem wink.gif ale podejrzewam trudne doświadczenia z jakąś marką/modelem biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Sat, 08 May 2021 - 17:46
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(soltyk @ Sat, 08 May 2021 - 12:06) *
Ja mam starego Opla, psuje się rzadziej, niż nowe auta z salonów. Oprócz odbudowy ham. ręcznego, koszty praktycznie zerowe. Nie działa mi tylny spryskiwacz i podobne pierdoły, ale to olewam, to ma być dupowóz i nic więcej.
no to nie psuje się, czy psuje się, ale to olewasz, bo jakoś jeździ...

Nowe to nowe. Pilnujesz tylko, żeby co 15-30kkm podjechać do ASO i wymienić olej. Te mrożące krew w żyłach opowieści o psujących się nowych autach to jakiś promil całej produkcji.

A jak ktoś nie rozumie różnicy między autem nowym, a gruzem, to niech wypożyczy na miesiąc auto nowe, a potem wsiądzie w swojego gruza. Nagle wszystko zacznie irytować, o brzęczących plastków, poprzez zapach spalonego oleju.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sat, 08 May 2021 - 18:12
Post #44


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(Maciek1234 @ Sat, 08 May 2021 - 17:46) *
no to nie psuje się, czy psuje się, ale to olewasz, bo jakoś jeździ...

Duperele które olewam: spryskiwacz tylnej szyby i wskaźnik paliwa (może nie duperel, ale dostęp jest ciężki, a wóz ma duży bak i oszczędny silnik). A tak to średnio raz na 2 lata coś trzeba zrobić. Ale drobnostki, jak kopułka, tuleja wahacza, czujnik temperatury. Nie to co w nowych samochodach, gdzie coś potrafi jebnąć i ASO wymienia pół auta.

CYTAT
A jak ktoś nie rozumie różnicy między autem nowym, a gruzem, to niech wypożyczy na miesiąc auto nowe, a potem wsiądzie w swojego gruza. Nagle wszystko zacznie irytować, o brzęczących plastków, poprzez zapach spalonego oleju.

Jest jak mówisz, lecz tylko przez pierwsze kilometry. No ale to nie jest temat nowy samochód vs 30-letni. Mówimy tu o pojeździe, który ma stać w pogotowiu, nie robiąc kosztów. Mojemu wychodzi to wzorowo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihau_dst
post Sat, 08 May 2021 - 21:58
Post #45


Super User
Dołączył: Wed, 01 December 2004
Skąd: Suburbicon





Ale się wątek rozwinął... nie było mnie tu nieco z powodu choroby juniora...

Wracając do meritum... Co do argumentów o jakości/podejścia do gruzów/niegruzów. Może ciężko w to uwierzyć ale dla mnie auto sprawne musi być sprawne... wskaźnik paliwa i spryskiwacz szyby też. Taki już jestem.

A nawet mając 3 auta w domu w tym gruza, zawsze coś trzeba w którymś grzebać. Nawet teraz jedno auto w poniedziałek odbieram po poprawkach lakierniczych i potem od razu na kolejne zabawy z lampami (US spec). I po prostu mój czas i spokój jest więcej wart niż zabawy, które cieszyły jak miałem 2X lat. Ja od lat mam mało typowe auta i od jakiegoś czasu dawniej sprawdzone i zaufane serwisy nie chcą już robić nawet prostych napraw a nie będę się szkolił na mechanika przed 40. Zreszta podobne problemy maja moi sąsiedzi z bardziej popularnymi autami niż moje. Już mi starczy zabaw w stylu „który dzisiaj odpali”. Dlatego nie przekonacie mnie do kolejnych prób.

Przez pare lat miałem w korpo pod sobą flotę 30 aut. I każdy z tych niemiłosiernie katowanych samochodów, serwisowanych co 30kkm po prostu odpalał i jechał tam gdzie musiał. Jedyne przypadki gdzie wysyłałem lawety to dzwony. Kropka

Jutro się zbiorę na raport z dzisiejszych jaz próbnych i wizyt w salonach.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihau_dst
post Sat, 08 May 2021 - 22:05
Post #46


Super User
Dołączył: Wed, 01 December 2004
Skąd: Suburbicon





CYTAT(ledziu @ Sat, 08 May 2021 - 13:41) *
Rozumiem wink.gif ale podejrzewam trudne doświadczenia z jakąś marką/modelem biggrin.gif


Nie absolutnie nie, ja zmieniam auta co 12-18 miesięcy bo mi się nudzą i kiedyś chciałem mieć wszystkie auta świata

Po prostu z wiekiem zmieniła się perspektywa. Tak kosztowa jak i czasowa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 09 May 2021 - 08:42
Post #47


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(mihau_dst @ Sat, 08 May 2021 - 21:58) *
Jutro się zbiorę na raport z dzisiejszych jaz próbnych i wizyt w salonach.

Ciekaw jestem wnioskow


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Sun, 09 May 2021 - 12:17
Post #48


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





Do 90 kupisz ładnego nowego Captura. Fajny wóz, wydoroślał i urósł względem poprzedniego.
Miałem na tydzień na testach, super wozik i żona była zachwycona.


Kolega soltyk smile.gif, jak czytam forum, to w ogóle ma fajne podejście do życia wink.gif…gruz lepszy niż nowe-bo słyszał że nowe się psują a sam gruza nie naprawia wink.gif, boi się dysków ssd w laptopach i pisze że talerze lepsze, jeszcze będzie przekonywać że nokia 5110 jest lepsza niż nowy smartfon…

@mihau_dst - jak masz doświadczenie z flota nowych aut to wiesz jak jest - paliwo, przeglad i gaz w podłodze i auta 3-4 lata żyją bez problemów.


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sun, 09 May 2021 - 13:31
Post #49


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Piwo dla ciebie, Sarna! Ale powiem ci, że moje podejście nie jest zwykłym kaprysem. Np. od tygodnia, mam w domu ledwie letnią wodę. Spaliła mi się grzałka w 2,5-letnim podgrzewaczu przepływowym. Gdy go kupowałem, specjalnie wybrałem tego samego producenta, co był stary podgrzewacz. Miałem go ponad 30 lat. W końcu padła w nim membrana, ale wszystkie 3 grzałki działały do końca ...

Mihau, z ciekawością zajrzę, co ostatecznie wybrałeś Zdrówko!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Sun, 09 May 2021 - 14:10
Post #50


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Jak często zmieniasz rozważ abonament, nie interesuje Cię nic poza paliwem i płynem do spryskiwaczy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 09 May 2021 - 14:12
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Mam porównanie jedno auto niecałe 15 tys kilometrów 2 letnie tzn kupione jako nowe w 2019r., drugie 13 letnie kupione z przebiegiem 37tys obecnie 44, i powiem tak, ani jedno, ani drugie nie sprawiało problemów, obydw kupione w 2019r. Mimo dłuższych postojów wszystkie odpalają normalnie. Oczywiście jak kupisz starego gruza z 200-400tys na liczniku to będziesz się bawił + zaniedbania poprzednich właścicieli i luk w serwisie, czy niedbałe naprawy po wypadkach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Sun, 09 May 2021 - 17:59
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(rwtnt @ Sun, 09 May 2021 - 15:12) *
Mimo dłuższych postojów wszystkie odpalają normalnie.

ta są jakieś peerelowskie zabobony, że jak auto odpala normalnie, to jest sprawne. Duże Fiaty, Kaszlaki, Syrenki, Polonezy - tak, jak te samochody normalnie odpalały, to uważało się, że wszystko tam chodzi jak w zegarku. Tymczasem mamy 2021 roku i od samochodu oczekuje się nieco więcej niż żeby odpalał. Np. mógł jechać 2 godziny autostradą z paką czterdzieści na liczniku, a patrząc na pobocza autostrad i dróg szybkiego ruchu, nie jest to zadanie trywialne dla wielu aut.

CYTAT(Damzzii @ Sun, 09 May 2021 - 15:10) *
Jak często zmieniasz rozważ abonament, nie interesuje Cię nic poza paliwem i płynem do spryskiwaczy.
abonamenty dotyczą nowych samochodów - a banki to nie są instytucje charytatywne, więc wybierają auta tak, by te jeździły, a nie stały po mechanikach w czasie usuwania usterek. Jakby nowe auta masowo się psuły, na poziomie aut używanych, to po jednym sezonie, nikt by nie chciał abonamentu. A tak jest, jak piszesz - bierzesz nowe i cię nic nie interesuje poza paliwem i płynem do spryskiwaczy. I raz do roku wizytą w ASO na standardowy serwis za kilkaset złotych (o ile nie jest wliczony w ratę).



CYTAT(mihau_dst @ Sat, 08 May 2021 - 22:58) *
Jutro się zbiorę na raport z dzisiejszych jaz próbnych i wizyt w salonach.

no też jestem tego ciekaw dry.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 09 May 2021 - 18:19
Post #53


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





"ta są jakieś peerelowskie zabobony, że jak auto odpala normalnie, to jest sprawne. Duże Fiaty, Kaszlaki, Syrenki, Polonezy - tak, jak te samochody normalnie odpalały, to uważało się, że wszystko tam chodzi jak w zegarku. Tymczasem mamy 2021 roku i od samochodu oczekuje się nieco więcej niż żeby odpalał. Np. mógł jechać 2 godziny autostradą z paką czterdzieści na liczniku, a patrząc na pobocza autostrad i dróg szybkiego ruchu, nie jest to zadanie trywialne dla wielu aut." czytaj ze zrozumieniem jedno rocznik 2019r. z przebiegiem obecnie niecałe 15tys km i moca 300+ i automatem 7 biegów + 4x4 więc 140km/h sobie radzi nawet jak postoi 2 tygodnie w garażu, drugie 2008r. przebieg 44tys 250 koni też 4x4 i automat, również bez problemu robi trasy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Sun, 09 May 2021 - 18:54
Post #54


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





@rwtnt - z moich bogatych doświadczeń z nowymi samochodami - kluczem jest przebieg - to główny destruktor samochodów - wiek nie ma aż takiego znaczenia, więc jeszcze długo polatasz oboma autami.


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 09 May 2021 - 19:13
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Oczywiście, dlatego użytkuję samochody tak maks do przebiegu 60-90tys i sprzedaję.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihau_dst
post Sun, 09 May 2021 - 20:13
Post #56


Super User
Dołączył: Wed, 01 December 2004
Skąd: Suburbicon





Sorki za szarpaną obecność na forum ale dzieciaki nie wybaczają...

Raz jeszcze dzięki wszystkim za ożywioną dyskusję smile.gif nie spodziewałem się takiego odzewu happy.gif

Co do ogółu wypowiedzi najbliżej mi do Maćka i Sarny smile.gif nie wiem czemu, może długi staż życiowo-forumowy to powoduje cool.gif

Ale do meritum:

Ze względu na problemy zdrowotne juniora młodszego odwiedziłem tylko:

Jeep/Fiat:
1. Fiat 500L i Fiat 500X - naprawdę fajne i praktyczne (zwłaszcza 500L), jednak zarówno ja i lepsza połowa uznaliśmy, że jak będziemy szukać dla niej to wrócimy po 500... Jazd próbnych nie było
2. Jeep Renegade 1.0 - bardzo duże zaskoczenie na plus jeżeli chodzi o ilość miejsca w środku (nawet nad głową - kapelusz kowbojski bez problemu na głowie smile.gif). Dzięki bardziej pudełkowatemu nadwoziu ilość miejsca w środku większa od 500X i moim zdaniem porównywalna z 500L. Cała familia weszła bez problemu. Bagażnik ok - spełnia wymogi. Minus na za materiały w środku (ale czego się spodziewać po miksie Fiata i Chryslera biggrin.gif). Jazda próbna bez emocji - pali jeździ, skręca, hamuje. Dla mnie ok za znaczek, minus od starszego syna za podstawowe radio - 5 cali to dramat jest.

KIA:
1. Stonic - nie smile.gif
2. Xceed - tak ale za drogo sad.gif
3. Sportage - fajnie w środku, podstawowa wersja za 82k ma dużo w standardzie ale wolnossak w tym aucie to trochę dramat - nie jedzie a pali. Odpada raczej...

Zostało na ten tydzień do sprawdzenia:
- Skoda (Kamiq i ew. Scala)
- Suzuki z Vitarą
- Renault Captur i ew. Dacia Duster
- Rifter.... mocno się wzbraniam ale kto wie....

Będą update'y

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za pomysły
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Sun, 09 May 2021 - 22:52
Post #57


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(Maciek1234 @ Sun, 09 May 2021 - 17:59) *
abonamenty dotyczą nowych samochodów - a banki to nie są instytucje charytatywne, więc wybierają auta tak, by te jeździły, a nie stały po mechanikach w czasie usuwania usterek. Jakby nowe auta masowo się psuły, na poziomie aut używanych, to po jednym sezonie, nikt by nie chciał abonamentu. A tak jest, jak piszesz - bierzesz nowe i cię nic nie interesuje poza paliwem i płynem do spryskiwaczy. I raz do roku wizytą w ASO na standardowy serwis za kilkaset złotych (o ile nie jest wliczony w ratę).

Nowe samochody też potrafią się psuć, mają jakieś wady wrodzone etc. ale mają gwarancję, tym samym bank/firma która to obsługuje nie traci na tym finansowo. Druga sprawa że w zdecydowanej większości jeździ się tylko na zaplanowane czynności serwisowe, porównywanie do kilkunastoletnich używanych aut (jak bardzo "kochane" by nie były) nie ma sensu.
Wszystko w zależności od oferty, nawet opony często są wliczane w cenę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 10 May 2021 - 05:56
Post #58


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





niby jest jak piszecie. do 100tys 3 lat to praktycznie nic sie nie dzieje i tylko wymiana klockow oleju filtrow i wio. jedynie jakies losowe pprzypadki .ale co potem? ok osoby ktore kupuja nowe auta w leasing na 3 lata a potem odsprzedaja moga sie cieszyc bezawaryjnoscia i dobra tania obsluga klienta. a reszta? co kupuje takie bmw 3 f30/31 za 100tys zl 3 letnia i co benc na start 7tys na rozrzad bo sie wyciaga lancuch i ludzie zalecaja co 100tys km wymieniac?



no kuzwa. i gdzie te przeglady za 1500zl jak ktos pisal ze bmw w serwisowaniu nie takie drogie? moze i nie drogie jesli mowimy o przegladach do 100tys km. a potem bujaj sie i nie narzekaj. 7tys zl w ta czy we wta w praktycznie nowym 3 letnim aucie? co to za koszty. przeciez cie stac. masz bmw. i wez tu kupuj, polecane przez osoby ktore jezdza tylko nowymi salonowkami, auto. idzie sie wpieprzyc na niezla mine.


i tak kia? niby fajna piekna. ale jak popatrze na statystyki awaryjnosci to mina rzednie. tak samo jak pogadam z kolega ktory pracuja w serwisie. jak mowie kia sorento hybrid ze fajna to on kiwa glowa i mowi niee nie fajna. psuje sie. i tak to jest. pewnie do 100tys klient bedzie zadowolony a potem lawina kosztow.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Mon, 10 May 2021 - 08:05
Post #59


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





Oglądałeś uważnie ten film ?

Przedlift - do 2016 - serwis kibel ze względu na trudna robotę (rozrząd przy skrzyni)
Polift 2016 w górę - ceny normalne.

Wyolbrzymiasz cenę wymiany rozrządu BMW w ASO - ale kto serwisuje w aso 5 letnie BMW jeżeli nie ma rozszerzonej gwarancji - chyba tylko jakiś nieświadomy albo niezwracający uwagi na koszta. Normalny użytkownik tarabaniacy rozrząd wink.gif naprawi w „zwykłym warsztacie” za polowe ceny.

Z własnego doświadczenia - miałem wóz na rozszerzonej gwarancji ze śmigłem na masce i rozrząd zaczął dzwonić przy przebiegu 34 tys wink.gif - No wtopa i tyle - było to w 4 tym roku użytkowania auta - serwis ogarnął temat na gwarancji bez żadnych moich kosztów.

Także jak nowy wóz to tylko z pełnym pakietem serwisowym na okres użytkowania auta (czas i planowany jego przebieg). Trochę dopłacasz a masz święty spokój.

No a jak kupuje się używkę - ponosisz ryzyko, chyba że ogarniesz ofertę z trwająca jeszcze gwarancja - wtedy ryzyko maleje.



--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 10 May 2021 - 08:44
Post #60


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





czytalem tez komentarze. a tam jest sprostowanie ze rorzad w kazdym dieslu jest od strony skrzyni. a od strony chlodnicy to tylko w benzyniakach. co do wymiany rozrzadu w zwyklym warsztacie ok. to zamiast 7 zrobi sie 5tys zl i wieksza utrata wartosci auta przy dalszym odsprzedaniu bo nie serwisowany w aso.
no ale ludzie 100tys przebiegu auto. to prawie nowka sztuka. a koszty takie ze nie wiem co. to jak sie podliczy te koszty i cene jaka traci auto to wychodzi ze nowsze jest tansze niz 3 letnie uzywane plus koszty jakie trzeba poniesc na nowe opony, tarcze klocki czy inny serwis w zawis czy taki rozrzad. no cos tu nie halo.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 06:52