Shoutbox 0 nowych PW 


16 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nowe/tanie/słabe/nudne :), Coś na co dzień do 85k brutto
ledziu
post Fri, 07 May 2021 - 08:15
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(mihau_dst @ Fri, 07 May 2021 - 07:26) *
500L pewnie odrzucę jak piszesz... tam nawet tabelki nieco przerażają


Jeździłem dużo autami 1,4 tymi z prawdziwym 16v i udawanym 16v ale 1,4 95km jest ewenementem. Nawet knot 1,6mpi z vw wydaje się być wrc.

A nie myślałeś żeby coś przytargać ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 07 May 2021 - 08:15
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mihau_dst
post Fri, 07 May 2021 - 08:58
Post #22


Super User
Dołączył: Wed, 01 December 2004
Skąd: Suburbicon





Nie, nie. Ma być nowe z pakietem serwisowym. Wiesz mieszkam pod miastem, wszędzie autem (zakupy, szkoła dzieci, piłka, itp.) i nawet 1-2 dni postoju z powodu awarii są problemem. Do pracy mam kawałek, rodzina rozrzucona po Polsce i chciałbym mieć ten komfort na zasadzie wsiadam i jadę. Kiedyś mogłem iść na kompromisy, teraz niestety zasada „ma być” obowiązuje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 07 May 2021 - 09:29
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Nowe auta nie tyle drożeją, co wycofywane są słabsze wersje benzynowe, manuale, a wchodzą elektryki i hybrydy, wszystko w automacie - technologia kosztuje. 5 lat temu kupowałem Golfa VII 1,4/125KM Highline manual, w konfiguratorze 110 tysięcy. Dziś Golf VII 1,5/130KM manual w najwyższej wersji kosztuje 95k biggrin.gif Jak się kupuje normalny samochód, to te ceny są normalne. Jak chce się SUVa, albo SUVa hybrydowego, to koszty są koszmarne laugh.gif

Nowy samochód pozwala zapomnieć o mechanikach, raz na rok trzeba pamiętać o serwisie.

Acha, nie pakuj się w pakiety serwisowe. W 99% obejmują tylko naprawdę podstawowe czynności (olej, filtr) i to robione zgodnie z harmonogramem producenta - tzn. pierwszy przegląd po 30kkm, wymienią olej i do widzenia. Jak chcesz, żeby wymienili filtr kabinowy, klocki hamulcowe, albo wymienić olej po 15kkm, to normalnie płacisz. Trzeba dokładnie czytać (kluczowe jest słowo "czytać", a nie słuchać, co mówi sprzedawca), co pokrywa taki pakiet, a co nie, bo można się zdziwić, że np. za klocki trzeba płacić samemu. Moim zdaniem, pakiety są bez sensu, bo same przeglądy są rzadko i są tanie (500 do 1000 pln to maks.). Dawno skończyły się czasy, gdy w ramach rutynowych serwisów wymieniano "pół samochodu".


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Fri, 07 May 2021 - 09:32
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Słuchaj, żadne z tych aut nie jedzie z tymi silnikami a palą jak smok. No i małe.

Na stockach uchowały się nowe Astry 1.4T 125 KM za niecałe 70 tys. zł. Naprawdę, auto proste i godne polecenia. Motor super, zrywny i oszczędny. W porównaniu do Ceeda 1.6 to Astra świetnie spisuje się na trasach, Kia w ogóle nie przyspiesza. Ceedem robiłem trasę Wa-wa - Solina i to była totalna męczarnia. Astrą 1.4T Warszawa-Świdnica i bajka. Auto spore w środku na tle wspomnianych przez przez Ciebie, przyzwoite, fajnie wybierające dziury. Roczniki widzę 2019, ale sprzedawane jako nowe. Sam bym wziął z takimi wymaganiami..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihau_dst
post Fri, 07 May 2021 - 09:41
Post #25


Super User
Dołączył: Wed, 01 December 2004
Skąd: Suburbicon





Patrzyłem na takie Astry ale przynajmniej we Wrocku sprzedają(sprzedawali) je z gwarancją tylko do 2021... a walczyć z dealerem (w razie W) przez rękojmię to masakra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Fri, 07 May 2021 - 09:54
Post #26


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(mihau_dst @ Fri, 07 May 2021 - 08:58) *
Nie, nie. Ma być nowe z pakietem serwisowym. Wiesz mieszkam pod miastem, wszędzie autem (zakupy, szkoła dzieci, piłka, itp.) i nawet 1-2 dni postoju z powodu awarii są problemem. Do pracy mam kawałek, rodzina rozrzucona po Polsce i chciałbym mieć ten komfort na zasadzie wsiadam i jadę. Kiedyś mogłem iść na kompromisy, teraz niestety zasada „ma być” obowiązuje

W takim razie, nowe auto spełni twoje oczekiwania wyłącznie do pierwszej poważniejszej usterki. Miałem podobny problem, rozwiązałem go raz na zawsze w prozaiczny sposób: kupiłem gruza jako dodatkowe auto. Wystarczy wybrać coś taniego i sprawdzonego, mało usterkowego. Koszty utrzymania niemal zerowe, a nieraz uratował mi dupsko. Np. obecnie mam auto u blacharza po stłuczce, bez gruzika byłoby jak bez ręki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihau_dst
post Fri, 07 May 2021 - 09:59
Post #27


Super User
Dołączył: Wed, 01 December 2004
Skąd: Suburbicon





Gruz jest i ma dożywocie a raczej dordzewienie smile.gif ale teraz to mam już 3 auta a to nieco za dużo. Ja lubię mieć sprawne auta i nawet gruzy serwisuję regularnie a to jednak już za dużo kosztuje. Czasu i pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Fri, 07 May 2021 - 10:19
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Zadzwoniłem specjalnie dla Ciebie do salonu w Płocku i za 1500 zł będziesz miał wydłużoną na 3 lata gwarancję fabryczną. Astra kombi 1.4 125 KM (4 a nie 3 cylindry) za 71 tys. zł.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihau_dst
post Fri, 07 May 2021 - 10:37
Post #29


Super User
Dołączył: Wed, 01 December 2004
Skąd: Suburbicon





Wow, dzięki smile.gif

Skontaktuje się z nimi po południu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Fri, 07 May 2021 - 10:50
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Mitsubishi ASX 1.6, niedawno były po 69 tys zł.
Japończyk, 5 lat gwarancji. Wyjątkowo trwale i bezawaryjne auto. Chyba własnie czegoś takiego szukasz.
Rakieta to to nie jest, ale zrobiłem takim kilka długich międzynarodowych tras i da się jeździć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihau_dst
post Fri, 07 May 2021 - 11:21
Post #31


Super User
Dołączył: Wed, 01 December 2004
Skąd: Suburbicon





ASX 1.6 już wypadł z oferty niestety... Teraz tylko 2.0 zostało a i tu chyba nie ma opcji na szeroki wybór bo z tego co widzę w cenniku to rok produkcji 2020
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Batorer
post Fri, 07 May 2021 - 12:42
Post #32


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





Co do potrzeby posiadania auta cały czas: kup dwa używane. Wyjdzie taniej, a w nowych autach też się zdarzają usterki + jakbyś miał nieszczęśliwie stłuczkę to możliwe, że będziesz bez auta, bo ostatnio widziałem niezły cyrk, jeżeli chodzi o auto zastępcze i jego nieprzyznanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Fri, 07 May 2021 - 12:43
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Przecież producenci nadal mają w ofercie auta segmentu "game over" idealnie wpisujące się w oczekiwania.

Pierwszy z brzegu jest Peugeot Rifter 1,2 PureTech 110 M6 Allure+ za 82000 + 4750. Upokarza nie tylko logotypem ale i wyglądem, ma pakiety dla nie potrafiacych jezdzić i gwarantuje usmieszki politowania jakichkolwiek sensownych przedstawicielek plci pieknej przed menopauzą. #nolife

Ewentualnie 1,5 HDi 100 Active+ dostępny od ręki, jest sporo ofert tego typu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Fri, 07 May 2021 - 13:46
Post #34


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





Corolla 1.8 HSD - nówki nie trafisz, ale roczną używkę już tak, ale akurat w tym wypadku to bez większego znaczenia, bo te samochody raczej się nie sypią. No i w przeciwieństwie do Astry po kilku latach dalej weźmiesz za niego sensowne pieniądze. No i jest automat.
Jak ma być coś wyższego to można poszukać tfu CH-R, ale będzie pod każdym wzgledem gorszy i 2 lata starszy za te same pieniądze.

Względnie fajną opcją jest wymieniony wyżej Rifter.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihau_dst
post Fri, 07 May 2021 - 14:27
Post #35


Super User
Dołączył: Wed, 01 December 2004
Skąd: Suburbicon





CYTAT(kosmita @ Fri, 07 May 2021 - 13:46) *
Corolla 1.8 HSD - nówki nie trafisz, ale roczną używkę już tak, ale akurat w tym wypadku to bez większego znaczenia, bo te samochody raczej się nie sypią. No i w przeciwieństwie do Astry po kilku latach dalej weźmiesz za niego sensowne pieniądze. No i jest automat.
Jak ma być coś wyższego to można poszukać tfu CH-R, ale będzie pod każdym wzgledem gorszy i 2 lata starszy za te same pieniądze.

Względnie fajną opcją jest wymieniony wyżej Rifter.


Jako, że jedna z Astr z Płocka się sprzedała to faktycznie Corolla z 2019/2020 może być sensowną opcją

Za Riftera dziękuję, nie mam (póki co) warzywniaka wink.gif

Honada - raz jeszcze dzięki za PW i zaangażowanie w sprawę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Fri, 07 May 2021 - 14:38
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(Honada @ Fri, 07 May 2021 - 09:19) *
Zadzwoniłem specjalnie dla Ciebie do salonu w Płocku i za 1500 zł będziesz miał wydłużoną na 3 lata gwarancję fabryczną. Astra kombi 1.4 125 KM (4 a nie 3 cylindry) za 71 tys. zł.

Chyba sensowna opcja.
Masz jeszcze dwa takie, szutry im nie straszne chyba.
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia...html#596a1a7e3b
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia...html#596a1a7e3b
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Fri, 07 May 2021 - 17:22
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





No te Octavie chyba przebijają Astrę cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Fri, 07 May 2021 - 17:54
Post #38


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





ASX są 2020, Mitsu się wycofuje póki co (nie będzie już ASX i Outlandera nowego), ale za 2 lata podobno mają zacząć wprowadzać nowe modele (na pewno 2 nowe modele z francuskich fabryk już, niestety). Poszukaj może czegoś używanego z Miśka w ASO. U mnie w ASO Mitsu sprzedaje kumpel używki i czasami ma fajne auta (niedawno gośc kupił ASX 1.6 przez telefon, dosłownie. Samochód widział tylko na zdjęciach). Do tego masz w ASO gwarancję na używki. Wiadomo, że cena wyższa niż zazwyczaj, ale jak trafisz to ludzie sprzedają np 2-3 letnie wozy. ASX ma to do siebie, że ludzie zazwyczaj robią niskie przebiegi tym, taki miejski SUV.

Co do 1.6 to mam ten silnik w Lancerze i jest ok. W Lancerze to ma coś 10,5s do setki, z 3 osobową rodziną + pełny załadunek przy 150kmh na autostradzie jest owszem, głośno, ale spalanie to 7,5-8l jakoś. No i silnik praktycznie totalnie bezobsługowy. Co 100tys regulacja luzów zaworowych (szklanki tylko ASO po 60zł brutto sztuka) i to największy wydatek tego samochodu. Rozrząd na łańcuchu, nic się nie psuje w tym samochodzie. W ASX jak coś to tulejki tylnego stabilizatora i tyle. Auto nie porywa, ale ta japońska surowość wolnossaka jednak działa jeśli ktoś szuka niskich kosztów utrzymania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Sat, 08 May 2021 - 10:05
Post #39


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





CYTAT(mihau_dst @ Fri, 07 May 2021 - 09:59) *
Gruz jest i ma dożywocie a raczej dordzewienie smile.gif ale teraz to mam już 3 auta a to nieco za dużo. Ja lubię mieć sprawne auta i nawet gruzy serwisuję regularnie a to jednak już za dużo kosztuje. Czasu i pieniędzy


To jakim cudem, posiadając 3 regularnie serwisowane wozy, trzeba dokupywać 4 żeby było czym jeździć ? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Batorer
post Sat, 08 May 2021 - 10:22
Post #40


Frequent User
Dołączył: Fri, 29 January 2021





CYTAT(The Driver @ Sat, 08 May 2021 - 10:05) *
To jakim cudem, posiadając 3 regularnie serwisowane wozy, trzeba dokupywać 4 żeby było czym jeździć ? biggrin.gif

Właśnie też nie potrafię tego zrozumieć. Mam 3 auta. Jeden klasyk (ciągle naprawiany, więc nie można na nim polegać), jedno daily/projekt (ostatnio rozgrzebałem i stoi już ze 4 miesiące, bo chcę zrobić idealnie) i gruz ze spawem. Gruzem ze spawem jeżdżę już dłuższy czas i nie dość, że jest tańszy w utrzymaniu to się nie psuje.

Co to masz za 3 wozy, że musisz kupić kolejne auto?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

16 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 14:09