Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mercedes w211 E500 lift, Szybki holownik wygodniejszy od S4 B5
skandaloo
post Tue, 10 Nov 2015 - 18:53
Post #41


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(Driftman @ Tue, 10 Nov 2015 - 18:31) *
Fakt pomyliłem się z rozbiegu. Znam oba systemy. Awaryjność airmatic i ABC jest i będzie. Nawet 2 poprawiona wersja może sypnąć się za gruby hajs. Jednak jak ktoś lubi przepłacać-pojedzie do ASO i np za pompę płynu ABC zapłaci powiedzmy 8 tyś podczas gdy regenerowana pompa przez firme która robi to dla mercedesa kosztuje w detalu 2700. Jak mówisz zawory to inna bajka.

Made in pytałeś o listwy zapłonowe. Występują one w 600etach są 2 i kosztują po 5000zł. W 63 są normalne cewki.

zregenerować można jedną tylko sekcje i tak to jest dyskusyjne bo dużo klientów bardzo narzeka na regeneracje pompy ABC . Dla Mercedesa nikt w Polsce pomp ABC nie regeneruje ,pewnie masz na myśli firme z Dąbrowy Górniczej ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 10 Nov 2015 - 18:53
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Driftman
post Tue, 10 Nov 2015 - 19:10
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Lekko 6000zł wiadomo że może być dużo więcej. Zwłaszcza jeżeli ktoś wyznaje tylko ASO. Zamienniki czyli tarcze klocki czy oleje itd. Koszty robocizny to znowu oddzielny temat.
Co do firmy regenerującej nie pamiętam ale jak chcesz zapytam kolegę bo to on się z nimi kontaktuje. Regenerują całość i dają gwarancje. Zaskoczyłeś mnie. Nie zaglądałem do środka a pompy są jak totalnie nowe i dźiałają. To jednak nie temat o ABC więc nie róbmy offa.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Tue, 10 Nov 2015 - 19:16
Post #43


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(Driftman @ Tue, 10 Nov 2015 - 19:10) *
Lekko 6000zł wiadomo że może być dużo więcej. Zwłaszcza jeżeli ktoś wyznaje tylko ASO. Zamienniki czyli tarcze kkocki czy oleje itd. Koszty robocizny o znowu oddzielny temat.
Co do firmy regenerującej nie pamiętam ale jak chcesz zapytam kolegę bo
to on się z nimi kontaktuje. Regenerują całość i dają gwarancje. To jednak nie temat o ABC więc nie róbmy offa.

jeden przedni amortyzator do W211 55AMG kosztuje w ASO 5000 brutto , do tego tylne poduszki - 3500 zł za 1 szt brutto , tylny amortyzator 1 sztuka brutto - 2800 . Zamienników brak pozostaje nam tylko ASO lub używki tak ale przebieg okolice 200 tys km... Tarcze przednie bardzo tanie : 650 zł za sztuke i klocki przednie 1400 zł
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dobrus
post Tue, 10 Nov 2015 - 19:28
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 July 2008





skandaloo dobrze prawi o ABC, do tego bloki zaworowe 7000 x2, strzelające przewody (w ukladzie cisnienia dochodzą do 140bar), kilkadziesiąt czujników, a jak ci siądzie to jeszcze dolicz sobie wymiane blotników biggrin.gif auto ciężko nawet na lawete wciągnąć. obsługa tego zawiasu to jakiś koszmar. Ale biorąc pod uwagę że to auto jako nowe kosztowalo ponad pół bańki to nie jest tak źle. problem w tym że teraz można to kupić za czape drobnych a koszty serwisu pozostają na tym samym poziomie co przed laty. Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. Generalnie kupując c215 od razu trzeba sobie doliczyc +30k na serwis zawiasu. Oglądałem w życiu kilka egzemplarzy - przed i polifty, tanie i drogie - w każdym zawias niedomagał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Tue, 10 Nov 2015 - 19:54
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Pisałem że chodzi mi o tarcze klocki do tego dodam wachacze, tuleje czy filtry. nie amory czy poduszki. Niestety trzeba się orientować w cenach i warto to robić przed każdym kupnem nowego używanego auta. Ceny w ASO są chore, ale nie zawsze ! Są tanie rzeczy jak np zawór klimy do CL/S 160zł czy osłona amora 200zł ( rozmiar ciężarówki )Niema jednak co liczyć na cuda. Końcówka kierownicza zamiennik Lemforder 900zł do S/CL 216


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Tue, 10 Nov 2015 - 19:59
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





Nie chciałbym tu strzelić jakiejś wielkiej gafy, ale są firmy oferujące części oparte o zwykłe amortyzatory i sprężyny jako zamienniki. Może ktoś powiedzieć, jak wygląda taka przesiadka z zawieszenia hydraulicznego na tradycyjne. Czy auto "dużo na tym traci" jeśli chodzi o komfort i prowadzenie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Tue, 10 Nov 2015 - 20:01
Post #47


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(Maxim555 @ Tue, 10 Nov 2015 - 19:59) *
Nie chciałbym tu strzelić jakiejś wielkiej gafy, ale są firmy oferujące części oparte o zwykłe amortyzatory i sprężyny jako zamienniki. Może ktoś powiedzieć, jak wygląda taka przesiadka z zawieszenia hydraulicznego na tradycyjne. Czy auto "dużo na tym traci" jeśli chodzi o komfort i prowadzenie?

masz na myśli te chińskie zestawy ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 10 Nov 2015 - 20:02
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Dzięki jeszcze raz wszystkim.
Czyli wychodzi na to, że w E500 388 nie ma ABC tylko airmatic i te fazatory są również do bani w e63.
Czy są poprawione fazatory i ile kosztują? I czy ich wymiana załatwia temat rozrządu?
Czy można się spodziewać, że zostały już wymienione (samochód na 99% kupię w D) i po jakim przebiegu zwykle to wykonywały serwisy?

Skandaloo te tarcze oryginalne takie tanie? Klocki znikają szybko, coś jak np ds3000 czy wolniej? Za dobre klocki do każdego wozu trzeba dać ok 1000PLN na przód więc jeżeli te hamulce w ASO w tej cenie do AMG to wygląda mi na promocję.
Czy mercedes R500 388 w kwestii zawieszenia prezentuje te same wady?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dobrus
post Tue, 10 Nov 2015 - 20:03
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 July 2008





No traci praktycznie wszystko. To tak jakbyś kupił M5 i zmienił silnik na m50. W pełni sprawne ABC to super sprawa, bez porównania do konwencjonalnego zawiasu. Zresztą z tego co słyszałem ta konwersja to nie jest takie hop-siup.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Tue, 10 Nov 2015 - 20:08
Post #50


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(dobrus @ Tue, 10 Nov 2015 - 20:03) *
No traci praktycznie wszystko. To tak jakbyś kupił M5 i zmienił silnik na m50. W pełni sprawne ABC to super sprawa, bez porównania do konwencjonalnego zawiasu. Zresztą z tego co słyszałem ta konwersja to nie jest takie hop-siup.

mylisz airmatic z systemem ABC którego nie można zdemontować . Pompa wspomagania ABC jest dwusekcyjna - jedna część daje ciśnienie do układu zawieszenia , druga do układu wspomagania kierownicy . ABC występuje tylko i wyłącznie w CL oraz S-klasie i jest dużo bardziej skomplikowane od systemu airmatic .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Tue, 10 Nov 2015 - 20:13
Post #51


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 10 Nov 2015 - 20:02) *
Dzięki jeszcze raz wszystkim.
Czyli wychodzi na to, że w E500 388 nie ma ABC tylko airmatic i te fazatory są również do bani w e63.
Czy są poprawione fazatory i ile kosztują? I czy ich wymiana załatwia temat rozrządu?
Czy można się spodziewać, że zostały już wymienione (samochód na 99% kupię w D) i po jakim przebiegu zwykle to wykonywały serwisy?

Skandaloo te tarcze oryginalne takie tanie? Klocki znikają szybko, coś jak np ds3000 czy wolniej? Za dobre klocki do każdego wozu trzeba dać ok 1000PLN na przód więc jeżeli te hamulce w ASO w tej cenie do AMG to wygląda mi na promocję.
Czy mercedes R500 388 w kwestii zawieszenia prezentuje te same wady?

ceny które podałem to ceny oryginałów z ASO wink.gif

W211 E500 ma takie same zawieszenie airmatic tyle że części do niego są do kupienia w zamienniku Bilsteina .

SBC wymieniali w DE za darmo ,samochód o który mnie pytał znajomy miał pompe SBC wymienianą przy 60 tys km , teraz niby ma przebieg 190 tyś km - SBC wytrzymuje około 150-200 tyś km
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dobrus
post Tue, 10 Nov 2015 - 20:14
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 July 2008





cały czas mówię o hydraulicznym ABC smile.gif gdzieś widziałem, chyba w us zestawy zamieniające to na zwykle amory i springi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 10 Nov 2015 - 20:15
Post #53


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Dzięki, w sprawie cen amortyzatorów w ASO to do LS430 też są podobne ceny w ASO (o ile nie wyższe) więc wychodzi, że merc nie zdziera na częściach jakoś szczególnie.

Jak to jest z tym 4maticiem i skrzynią biegów? Piotrk pisał o 5 biegach, a tutaj gość pisze o 7:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details....p;pageNumber=1#


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Tue, 10 Nov 2015 - 20:23
Post #54


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(dobrus @ Tue, 10 Nov 2015 - 20:14) *
cały czas mówię o hydraulicznym ABC smile.gif gdzieś widziałem, chyba w us zestawy zamieniające to na zwykle amory i springi.

masz na myśli cos takiego : http://allegro.pl/konwersja-komplet-amorty...5119063852.html

Niema możliwości założenia zwykłego zawieszenia do samochodu z zawieszeniem hydraulicznym ABC wink.gif . ARNOTT = Chiny
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Tue, 10 Nov 2015 - 20:24
Post #55


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(MadeInPoland @ Tue, 10 Nov 2015 - 20:15) *
Dzięki, w sprawie cen amortyzatorów w ASO to do LS430 też są podobne ceny w ASO (o ile nie wyższe) więc wychodzi, że merc nie zdziera na częściach jakoś szczególnie.

Jak to jest z tym 4maticiem i skrzynią biegów? Piotrk pisał o 5 biegach, a tutaj gość pisze o 7:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details....p;pageNumber=1#

podaj numer VIN nadwozia to zaraz sprawdze wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dobrus
post Tue, 10 Nov 2015 - 20:28
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 July 2008





Nie, widziałem to bodaj na ebay'u. Było dedykowane tylko do CLa, miało masę elementów i było chyba 2x droższe niż to co podlinkowałeś wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Tue, 10 Nov 2015 - 20:31
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





CYTAT(dobrus @ Tue, 10 Nov 2015 - 20:03) *
No traci praktycznie wszystko. To tak jakbyś kupił M5 i zmienił silnik na m50. W pełni sprawne ABC to super sprawa, bez porównania do konwencjonalnego zawiasu. Zresztą z tego co słyszałem ta konwersja to nie jest takie hop-siup.

Czyli to nie ma żadnego sensu. Do tego Skandaloo napisał że to pochodzi z chin.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Tue, 10 Nov 2015 - 20:33
Post #58


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(Młody-Bydgoszcz @ Tue, 10 Nov 2015 - 15:50) *
07 nie było 55amg

E55 AMG był produkowany do 2006r
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Tue, 10 Nov 2015 - 20:41
Post #59


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(dobrus @ Tue, 10 Nov 2015 - 20:28) *
Nie, widziałem to bodaj na ebay'u. Było dedykowane tylko do CLa, miało masę elementów i było chyba 2x droższe niż to co podlinkowałeś wink.gif

mogę się założyć , że się pomyliłeś smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dobrus
post Tue, 10 Nov 2015 - 20:59
Post #60


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 July 2008





http://www.strutmasters.com/products/2000-...ght-fix-mb14fm/

Strutmasters 2000-2006 Mercedes Benz CL-500 4 Wheel Hydraulic Suspension To Coil Spring Conversion Kit is the perfect solution to your hydraulic suspension problems. Designed to be very affordable, you can convert your suspension to use standard shocks/struts and coil springs for less than the price of replacing one air strut.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:13