Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wykresik serii SC900
WASyL
post Wed, 16 Feb 2005 - 12:38
Post #41


Super User
Dołączył: Mon, 28 October 2002





CYTAT("RUfi":17308b3q)
Jakie wpisywanie przełożeń?????

NIe wiem, czy kiedys kolwiek byłeś przy hamowaniu jakiegos samochodu, ale, zadnych przełożen sie tam nie wpisuje.

Na hamowi V-techu jedyne co sie wpisuje to prędkość przy 2000obr/min na biegu na którym samochód sie hamuje.i robi sie do kazdorazowo dla każdego samochodu, wiec nie ma mowy o wpisaniu jakis przełożeń skrzyni biegow z 1,1.


Byłem na hamowaniu samochodu i to nie jednego, i odziwo wszystkie 9-setki shamowane u pana EX oraz pare u pana Grabowskiego legitymowały sie mocą zbliżoną do 1.1
a wykres tego malca z silnikiem 9-sety tylko to potwierdza

Potrafisz to jakoś logicznie wyjaśnić

pzdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 16 Feb 2005 - 12:38
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
AUTO-LIDER
post Wed, 16 Feb 2005 - 14:00
Post #42


Super User
Dołączył: Sat, 09 November 2002
Skąd: Poznań/Plewiska





Jak źle będą czytać obroty silnika np. z oryginalnego obrotomierza, który przekłamuje, to też wyjdzie nie Ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WASyL
post Wed, 16 Feb 2005 - 15:33
Post #43


Super User
Dołączył: Mon, 28 October 2002





Pamiętam że obroty były przez nich sprawdzane i dodatkowo porównywane z obrotkiem i ogólnie all było ok a wyniki i tak z du*y

pzdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AUTO-LIDER
post Wed, 16 Feb 2005 - 16:07
Post #44


Super User
Dołączył: Sat, 09 November 2002
Skąd: Poznań/Plewiska





OK że sprawdzane, tylko czy dobrze???, jak dobrze pamiętamm CC/SC 900 ma ukł zapł z traconą iskra, czyli na kazdy obrót wału ma iskrę na danym cylindrze (podwójna cewka), może z tąd jest jakiś błąd pomiaru,
niestety u mine na hamowni nie była nigdy 900-tka tak więc nie mam porównania i są to tylko moje domysły.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WASyL
post Wed, 16 Feb 2005 - 17:41
Post #45


Super User
Dołączył: Mon, 28 October 2002





Nio wszystko co piszesz to racja, tylko czemu ci wszyscy spece od hamowania i modów nie moga sobie poradzić z najprostszym silnikiem na rynku :wow:

Ja będe w okolicy to wpadne do ciebie na hamowanie, może wkońcu dostane żetelny wynik

pzdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzik
post Thu, 17 Feb 2005 - 12:59
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Wed, 08 December 2004
Skąd: Warszawa





Kilka osob napisalo tutaj glupoty. Mianowicie mozna zle odczytac obroty silnika ale efekt uboczny to bedzie zly moment, moc zawsze bedzie taka sama. Inna sprawa to ciezko zbudowac hamownie ktora bedzie dokladnie mierzyla moce od 40 do 400 koni. Im moc wikesza tym blad mniejszy.


--------------------
Dzik zawsze pozdrawia.
- Clio stage 0.5 = 172->161->166(ET14.9)->184(ET?)->??(ET14.3)-> seria
- R5 blue, 2.0 16 - 160KM
- R5 black 1.4t mpi
- R5 red 1.4t
- R5 silver 1.4t
Zycie jest za krotkie zeby jezdzic dieslem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AUTO-LIDER
post Thu, 17 Feb 2005 - 22:18
Post #47


Super User
Dołączył: Sat, 09 November 2002
Skąd: Poznań/Plewiska





Przeczytaj jeszcze raz swoją wypowiedź i się zastanów, kto napisał głupoty, niestety nie moge sie z Tobą zgodzić, a wiem to nie tylko z teorii, ale i z praktyki.
no offence.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FilipN
post Thu, 17 Feb 2005 - 23:39
Post #48


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 23 September 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("dzik":32q4qs4z)
Mianowicie mozna zle odczytac obroty silnika ale efekt uboczny to bedzie zly moment, moc zawsze bedzie taka sama.


no po prostu miszcz....
a wiesz, że MOC jest pochodną momentu?? i że oblicza się ją z prostego wzoru??
MOC=MOMENTxOBROTY/7120


--------------------
we ride together, we die together...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzik
post Fri, 18 Feb 2005 - 00:24
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Wed, 08 December 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("FilipN":225sc8p0)
no po prostu miszcz....
a wiesz, że MOC jest pochodną momentu?? i że oblicza się ją z prostego wzoru??
MOC=MOMENTxOBROTY/7120


Doskonale to wiem tylko ze hamownia musi wiedziec jakie sa wlasnie te obroty.
Mierzymy moment na kolach czy na silniku? Jesli na kolach to nie ma problemu, tylko ze nas zapewne interesuje na silniku. Wiec mozna albo poprzez urzadzenie wpinane w zapalniczke ktore robi to automagicznie albo tak jak na wiekoszosci wskazujesz kiedy jest 2krpm.
I nie mow do mnie MISZCZ bo dokladnie wiem jak dziala hamownia i teraz mi powiedz co bedzie zle zmierzone moc czy moment jesli te 2krpm zle wskazemy?


--------------------
Dzik zawsze pozdrawia.
- Clio stage 0.5 = 172->161->166(ET14.9)->184(ET?)->??(ET14.3)-> seria
- R5 blue, 2.0 16 - 160KM
- R5 black 1.4t mpi
- R5 red 1.4t
- R5 silver 1.4t
Zycie jest za krotkie zeby jezdzic dieslem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AUTO-LIDER
post Fri, 18 Feb 2005 - 00:41
Post #50


Super User
Dołączył: Sat, 09 November 2002
Skąd: Poznań/Plewiska





Hamownia mierzy moment na kołach-posrednio znajac masę rolek i ich czas rozpędzania wylicza moment, bynajmniej inercyjna i przy dostatecznie częstym próbkowaniu i odpowiedniej masie , jest tob ardzo dokładna metoda pomiaru, przynajmniej dla aut wolnossąch.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzik
post Fri, 18 Feb 2005 - 00:49
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Wed, 08 December 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("AUTO-LIDER":1mixn7c4)
Hamownia mierzy moment na kołach-posrednio znajac masę rolek i ich czas rozpędzania wylicza moment, bynajmniej inercyjna i przy dostatecznie częstym próbkowaniu i odpowiedniej masie , jest tob ardzo dokładna metoda pomiaru, przynajmniej dla aut wolnossąch.


No i idzie w tym kierunku, znajac moment na rolkach wylicza moc, moc jest taka sama na rolkach na silniku itd, ale jeszcze trzeba sie pochwalic jaki ja mam kosmiczny moment bo dla niektorych to parametr duzo waniejszy od mocy, wiec mozemy to sobie wyliczyc ale klient woli moment na silniku niz na rolkach wiec albo liczymy zabki w skrzyni i wyznaczamy przelozenie albo dajemy punkt odniesienia, tzn pokazujemy kiedy jest np 2krmp.
Obrotomierze sa dokladniejsze od predkosciomierzy wiec to maly problem ale pojawiaja sie problemy takie, podjezdza cc900 ktory nie ma obrotka, albo ktos kto jak moj kumpel zegary przekladal i obrotomierz wskazuje z "lekkim" bledem.


--------------------
Dzik zawsze pozdrawia.
- Clio stage 0.5 = 172->161->166(ET14.9)->184(ET?)->??(ET14.3)-> seria
- R5 blue, 2.0 16 - 160KM
- R5 black 1.4t mpi
- R5 red 1.4t
- R5 silver 1.4t
Zycie jest za krotkie zeby jezdzic dieslem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AUTO-LIDER
post Fri, 18 Feb 2005 - 01:05
Post #52


Super User
Dołączył: Sat, 09 November 2002
Skąd: Poznań/Plewiska





sposób określenia przełożenia jest bardzo dokładny, bo uwzglednia cały łańcuch skrzynia/przekł główna/ średnica koła itd., problemem jest właśnie właściwe określenie rzeczywistych obrotów silnika, ale generalnie dla mnie nie ma to większego znaczenia, ponieaz hamownia ma słuzyc do pokaznia róznicy/przyrostu a nie dokładnego pomiaru mocy silnika, przy wysokiej powtażalności pomiarów, oczywiście zakładając te same warunki pomiaru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzik
post Fri, 18 Feb 2005 - 01:11
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Wed, 08 December 2004
Skąd: Warszawa





Tak naprawde to hamownia nie bierze pod uwazge zadnych przelozen tylko sobie ustala ze przy 2krpm na silnku rolki kreca sie z taka predkoscia.
Odwiedzilem kilka hamowni i wyniki byly identyczne co do +/- 1KM, wlasnie tylko moment potrafil sie roznic delikatnie ale to zalezy od tego jak ktos trafil z obrotami. Warto na jednej hamowni przyjac. spisac sobie jakie ma sie te obroty i wklepywac recznie.


--------------------
Dzik zawsze pozdrawia.
- Clio stage 0.5 = 172->161->166(ET14.9)->184(ET?)->??(ET14.3)-> seria
- R5 blue, 2.0 16 - 160KM
- R5 black 1.4t mpi
- R5 red 1.4t
- R5 silver 1.4t
Zycie jest za krotkie zeby jezdzic dieslem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pele
post Fri, 18 Feb 2005 - 02:55
Post #54


Super User
Dołączył: Mon, 19 July 2004
Skąd: WWA





CYTAT("FilipN":2tt3hr2l)
CYTAT("dzik":2tt3hr2l)
Mianowicie mozna zle odczytac obroty silnika ale efekt uboczny to bedzie zly moment, moc zawsze bedzie taka sama.


no po prostu miszcz....
a wiesz, że MOC jest pochodną momentu?? i że oblicza się ją z prostego wzoru??
MOC=MOMENTxOBROTY/7120

OT a nie 7140 czy 713x

PS: inercja jest chyba najlepsza i mierzy moment jak juz zostalo wspomniane, a moc jest wyliczana zupelnie niezaleznie od jakichkolwiek przelozen, auta czy czegokolwiek...
Kwestia jest tylko masy rolek i dobrego wyliczenia momentu potrzebnego na rozpedzenie ich w danym czasie.
Rolki beda za ciezkie przy autach o niskiej mocy, albo za lekkie przy duzej to wynik bedzie z duzym bledem, proste.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomp
post Fri, 18 Feb 2005 - 13:55
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Katowice





CYTAT("Kuner":1un88kpe)


Jedno pytanie do tego wykresu - skąd w samochodzie przednionapędowym o mocy max 48 KM straty na poziomie 28 KM???


--------------------
"The smarter you play, the luckier you'll be"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Koniu
post Fri, 18 Feb 2005 - 16:08
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Sat, 19 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT("pele":3j1xrmfy)
OT a nie 7140 czy 713x

7120 dla SAE, ale w europie raczej używa się metrycznych (DIN) czyli 7025


--------------------
koniu.net | Gorechristmas.carbonmade.com | koniu.digart.pl | teksaschainsaw.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzik
post Fri, 18 Feb 2005 - 16:09
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Wed, 08 December 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("tomp":pmael8lp)
Jedno pytanie do tego wykresu - skąd w samochodzie przednionapędowym o mocy max 48 KM straty na poziomie 28 KM???


A co ma moc do strat w napedzie?
Wlasnie jesli u jakiegos tunera przejdziesz jakis magiczny zabieg na silniku po ktorym wzrosnie moc na silniku ale i straty w napedzie to jest zagadka dlaczego mialy niby wzrosnac.


--------------------
Dzik zawsze pozdrawia.
- Clio stage 0.5 = 172->161->166(ET14.9)->184(ET?)->??(ET14.3)-> seria
- R5 blue, 2.0 16 - 160KM
- R5 black 1.4t mpi
- R5 red 1.4t
- R5 silver 1.4t
Zycie jest za krotkie zeby jezdzic dieslem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AUTO-LIDER
post Fri, 18 Feb 2005 - 18:53
Post #58


Super User
Dołączył: Sat, 09 November 2002
Skąd: Poznań/Plewiska





CYTAT("tomp":13mdclk7)
CYTAT("Kuner":13mdclk7)



Jedno pytanie do tego wykresu - skąd w samochodzie przednionapędowym o mocy max 48 KM straty na poziomie 28 KM???


a co ma moc silnika do strat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomp
post Sat, 19 Feb 2005 - 14:13
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Katowice





OK, no to niech mnie ktos oświeci. Jaka będzie moc na kołach w CC 700? 2KM???
Moze sie niezbyt precyzyjnie wyraziłem wcześniej. Nie twierdzę, że moc na silniku jest ściśle powiązana ze stratami. Chodzło mi bardziej o sam fakt wysokich strat w stos. do mocy na silniku


--------------------
"The smarter you play, the luckier you'll be"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Koniu
post Sat, 19 Feb 2005 - 14:31
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Sat, 19 October 2002
Skąd: Kraków





Podejrzewam że w maluchu przy mocnym "spięciu" pasami na hamownii zawieszenie lekko traci geometrię i dlatego wszędzie są takie wysokie wyniki strat.

http://home.autocom.pl/126gtx/Hamownia.jpg - wykres kolejnego 126p i straty w okolicach 20KM.

dokladnie to samo w Fiacie 126 Maxi (silnik zastava 1100 turbo), gdzie straty są rzędu 50KM http://www.eko-car.com/images/gallery/f ... _turbo.jpg


--------------------
koniu.net | Gorechristmas.carbonmade.com | koniu.digart.pl | teksaschainsaw.blogspot.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 16:41