Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> A4 c6 quattro 3.0 asn zmienna długość kolektora ssącego
kris4cars
post Wed, 14 Dec 2016 - 12:29
Post #1


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Witam, kuzynowi posypało się to urządzenie. Pytanie czy warto to reanimować, czy wywalenie że środka układu nie zepsuło charakterystyki silnika? Jeśli warto to czy trzeba szukać w Niemczech oryginału czy jest jakiś patent na to? Jeśli nie to czy wkładać klapkę do środka i blokować czy zostawić bez?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 14 Dec 2016 - 12:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
klakson89
post Wed, 14 Dec 2016 - 18:35
Post #2


User
Dołączył: Thu, 30 December 2010





nie podpowiem gdzie najlepiej kupic czesci lub jak zreainowac, ale wiem na pewno ze bez tego ustrojstwa samochod straci na dynamice
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Thu, 15 Dec 2016 - 13:26
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





a co dokładnie padło?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Thu, 15 Dec 2016 - 15:16
Post #4


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Dokładnie ie gruszki mają połamane uszy oraz samo sprzęgło łączące gruszki z klapkami, mielonka totalna więc raczej nie ma co ratować
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 15 Dec 2016 - 15:31
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Jak to naprawisz to sprzedaj ten samochód póki sprawny. ASN to lipa jakich mało, potwierdzone wielokrotnie.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Thu, 15 Dec 2016 - 22:32
Post #6


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





co dokładnie w nich zdycha? wszystko czy coś konkretnego? potwierdzone info to znaczy że kolega kuzyna od strony babci sąsiadki czy faktycznie organoleptycznie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 15 Dec 2016 - 22:50
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Miałem "przyjemność" dłubać w kilku ASNach. Pękające bloki, głowice, wydmuchujące UPG są na porządku dziennym. Względem 2.8 24V V6 od Audi to kibel, a nie silnik. Problem w głównej mierze to za mało mięsa pomiędzy cylindrami oraz pomiędzy cylindrami i kanałami wodnymi.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Thu, 15 Dec 2016 - 23:27
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Fakt połamanych klap w asn juz widzialem pare, przyczyna są odpadajace uszczelnienia bebna obrotowego, spadna, przyblokuja a gruszka ciagnie,iłamie. Reszte albo silnik przemiela albo obstaje gdzies na ssaku. W jednym, wymienialem kolektor na sprawny w drugim, braciak powypierniczal te uszczelnienia na cylindrach i zostaly tylko te pierscienie uszczelniajace miedzy cylindrami. Jedyna opcja tochyba wsadzenie sprawnego mechanizmu.
Po mimo wielu zluch opini to znam 2 ASN ktore jezdza juz dosc dlugo bezawaryjnie, jeden paredziesiat tysi w jednych rekach (teraz ma z 300) drugi ponad 130 tys. i 300 mial jak był kupiony. Ten co dluzej jezdzony czesto nie mial nawet zmienianego oleju na czas tylko dolewany a jedyna jego powazniejsza naprawa byla wymiana uszczelnien pompy oleju bo braklo cisnienia na rozgrzanym. Tez uwazam ze to nie udane silniki ale sa jak widac wyjatki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bloku
post Wed, 21 Dec 2016 - 18:39
Post #9


User
Dołączył: Wed, 12 August 2009
Skąd: Reda





Złe opinie ASNa są najczęściej od tych co kupili śmietniki albo bawili się sami w serwis. Nie jest prosty ale też nie jest aż taki awaryjny. UPG to najczęściej efekt nie pilnowania odmy i jej drożności. Pękające bloki to znów problem w tych autach gdzie ktoś nie dopilnował UPG i głowice puchły bo płyn spierdzielał do silnika - reakcja łańcuchowa.

Ja mam bardzo dobre wspomnienia po ASNie. Obecnie ma 375kkm nalotu bez zaglądania do silnika. Grunt to zrobić porządnie rozrząd od A do Z - włącznie ze sprężynami uszczelniającymi wałki, uszczelnienie nastawników, etc.

Co do problemu klap to od razu radzę szukać kompletnego kolektora ze sprawnymi klapami i gruszkami. Niestety przy dużych nalotach klapy lecą łącznie z bębnami. Nie ma co reanimować bo problem wróci szybciej niż się wydaje.


--------------------
Przewaga dzięki technice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubos21
post Thu, 22 Dec 2016 - 23:05
Post #10


Frequent User
Dołączył: Mon, 28 June 2010
Skąd: Mogilno





bloku widzę dzielnie walczysz w obronie ASNa niczym KOD na wiejskiej biggrin.gif tylko weź takiemu człowiekowi co kupił auto za 16k powiedz, że z czasem będzie trzeba wyłożyć 8000zł na nastawniki biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radekrp90
post Fri, 23 Dec 2016 - 09:23
Post #11


Frequent User
Dołączył: Fri, 27 March 2009





Nie da się ich uszczelnić tak jak w "łańcuchach", bo do VR-ek i 3.2/4.2 były chyba zestawy naprawcze?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bloku
post Fri, 23 Dec 2016 - 09:30
Post #12


User
Dołączył: Wed, 12 August 2009
Skąd: Reda





Do ASNów też są ale....to loteria czy się uda. Bronić będę...może nie jak kodowcy ale uznaje ten silnik za dobry choć ma swoje fochy. Konstrukcja jest przerostem formy na treścią dlatego po 4-5 latach dali sobie spokój z tego typu rozwiązaniem


--------------------
Przewaga dzięki technice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Fri, 23 Dec 2016 - 09:36
Post #13


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Czyli generalnie nie taki diabeł straszny, ktoś jest w stanie wyjaśnić mi dlaczego niedrozna odma morduje upg?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bloku
post Thu, 29 Dec 2016 - 20:48
Post #14


User
Dołączył: Wed, 12 August 2009
Skąd: Reda





Ciśnienie z układu korbowego szuka ujścia a że to aluminiowy silnik to uszczelki potrafią się poddać. Tak w uproszczeniu. Jest tam trochę przekombinowana odma.


--------------------
Przewaga dzięki technice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Sat, 31 Dec 2016 - 21:13
Post #15


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Okay, no dzięki wielkie wszystkim za info, wiadomo od czego muchy zdychają i czego szukać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tutusik
post Fri, 24 Feb 2017 - 10:24
Post #16


Rookie
Dołączył: Fri, 24 February 2017





Odkopię temat, żeby nie zasmiecac forum.
Siemanko,
Zbliża się wiosna i chcę cabriolecika kupić. Mój budżet to tak 20-25k.

Zastanawiam się nad tymi silnikami 1.8t(150km lub 163km), 2.4 v6(170km) lub 3.0 v6(220km). Czytałem dużo w necie. Miałem okazję przejechać się 1.8t 163km i 2.4 v6
Kultura pracy v6 mi się mega podobała. Niby różnica 7 kucyków ale lepsza jazda no i ten dźwięk biggrin.gif
Mi zależy bardziej na bezawaryjnej eksploatacji. Spalanie to pikuś bo i tak LPG będzie zamontowane
A bez modów + bez dachu mi się wydaje, że v6 będzie lepsze niż 1,8t. Przyjemniejszy dźwięk i cichsza praca silnika. Tylko w internetach piszą, że 2,4 jest mniej awaryjny a 3.0 ma parę bolączek.

Wczoraj w necie pojawiło się ogłoszenie a4 z silnikiem 3.0 v6. Opinie różne są w necie na temat tego silnika.
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-cabri...html#565bb91d80
Gościu ma niby wszystko porobione ale nie wiem czy bać się tego silnika i szukać 2.4 v6 biggrin.gif





Go to the top of the page
 
+Quote Post
bloku
post Fri, 24 Feb 2017 - 13:15
Post #17


User
Dołączył: Wed, 12 August 2009
Skąd: Reda





Posprawdzaj kompem ustawienia rozrządu (090, 091 i 093) potem kanały 025-032 i będziesz miał już pogląd czy dbał o auto czy nie. Wiele powie o tym jak został rozrząd poskładany bo to od niego wiele zależy w 3,0 30V.

Ja się tego silnika nie boję. Wymaga tylko więcej uwagi i dobrego mechanika co podchodzi do swojej pracy z głową a nie byle zrobić aby zarobić.


--------------------
Przewaga dzięki technice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Fri, 24 Feb 2017 - 19:29
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Na dzisiejszym przykladzie z pracy podziekuje ASN na dobre, po zakupie klient chcial zrobic rozrzad, pod oslonami mokro od oleju, wstepna diagnoza cieknace fazatory a jeden kosztuje 2500.

Kupuj 2.4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bloku
post Fri, 24 Feb 2017 - 19:34
Post #19


User
Dołączył: Wed, 12 August 2009
Skąd: Reda





Można zregenerować a koszt za 4 szt to 1,5k. Zabieg nie jest trudny a potrafi przedłużyć żywot nastawników o jakieś 50-80kkm. Przypuszczam, że jakbyś rozebrał nastawaniki to wystarczyło tylko 3 oringi na każdym zmienić - chyba, że już pokazywały odchył o ponad 12 stopni to już wiadomo, że tylko regeneracja.


--------------------
Przewaga dzięki technice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Fri, 24 Feb 2017 - 21:45
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





O tak myslalem ze juz ktos tansza opce wymyslil, nie mniej jednak trzeba przyznac ze im sie ten silnik nie udal
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 06:20