Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Chiptunig w wersji ECO
kompot
post Sun, 17 Apr 2016 - 00:12
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





W takim razie jedyne co przychodzi mi do glowy to aerodynamiczne felgi.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 17 Apr 2016 - 00:12
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jakub1t
post Tue, 19 Apr 2016 - 17:02
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Obniżenie zawieszenia też powinno pomóc . Może są jakieś dłuższe skrzynie do tego silnika . PSA chyba robiła też jakieś wersje eco na bazie tego silnika , może sprawdzić jakie są różnice względem zwykłej wersji .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Knutomaniak
post Wed, 20 Apr 2016 - 07:46
Post #23


Super User
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: Pd





Tez myslałem o gwincie, ale relacja wydatek/zyski jest kompletnie beznadziejna. Sprężyny odpadają, bo czasem muszę być wyżej, wiec musiałaby być regulacja. Po taniości dałem za to opony 195/60 zamiast homologowanych 215/60, co samo w sobie obniżyło go o 12 mm smile.gif

Ten silnik to już wersja 'e', PSA określa go jako E-hdi. Jest to silnik 8V, w przeciwieństwie do starszych 1.6, które miały głowice 16V.

Skrzynia jak na takiego gruźlika ma dość długie przełożenia, na VI przy 80 km/h mamy 1.5k rpm. 1.6 TDI CR VAGa ma wyraźnie dłuższą skrzynię, a VI bieg mega długi, a wcale nie jest oszczędniejszy.

Nic, na razie umówiłem sie na remap z delikatna korektą w góre mocy i momentu, zobaczymy jak to wpłynie na spalanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZiG
post Wed, 20 Apr 2016 - 13:11
Post #24


Frequent User
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: Szczecin





CYTAT(Knutomaniak @ Wed, 20 Apr 2016 - 07:46) *
Po taniości dałem za to opony 195/60 zamiast homologowanych 215/60, co samo w sobie obniżyło go o 12 mm smile.gif


Po taniości to sobie skróciłeś przy okazji przełożenie i nie wiem czy przez to spalanie nie wzrosło. Tak czy siak to marginalne różnice.


--------------------
Uzależniony od motoryzacji, techniki i rajdów :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 20 Apr 2016 - 13:37
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Teoria o TD mówi że czym wyższe ciśnienie doładowania tam sprawnośc silnika jest wyższa. Więc jeżeli ktoś w zakresach mapy są odpowiedzialne za przyspieszanie podniesie Ci ciśnienie doładowania to będzie finalnie bardziej ekonomiczny. A jak poczytacie jak jeżdżą mistrzowie o kropelce to bynajmniej nie stosują techniki "leniwej stopy" bo silnik benzynowy najlepszy przelicznik g/kW mają przy ok 75% TPS a TD bez doładowania jest również mało ekonomiczny.
Generalnie twoja 508 jest bardzo dopracowanym aerodynamicznie autkiem CX=0.25 do tego masz motor e-hdi z odzyskiem energii podczas hamowania co widać po Twoim spalaniu. Ale napewno da się jeszcze poprawić to i owo ;-) Np. na jakim oleju jeździsz ? ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Knutomaniak
post Wed, 20 Apr 2016 - 13:50
Post #26


Super User
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: Pd






A może ktoś mi napisze jaki jest fabryczne doładowanie dla tego silnika i jaka turbina tam siedzi? Czy tam jest garrett z serii GTB, czy jakiś staroć?

Zalewam mojego puga Fuchs Titan 0W30.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 20 Apr 2016 - 13:57
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



czyli olej-woda a to znaczy że tu dużo nie poprawisz ...


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zbichu
post Wed, 20 Apr 2016 - 16:57
Post #28


User
Dołączył: Wed, 28 August 2013





Ja myślę, że obniżenie doładowania i przyspieszenie czasu wtrysku w pożądanych zakresach powinno przynieść wymierne korzyści. Dobrze by było jednak wyłączyć egr.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Knutomaniak
post Wed, 20 Apr 2016 - 20:41
Post #29


Super User
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: Pd






Fajnie smile.gif Jeden proponuje podniesienie doladowania, drugi obnizenie... Pamietajmy, ze mam i chce dalej miec FAP. Dobrze byloby, zeby tez silnik za bardzo nie kopcil (teraz wypala mi sie co 600-800 km).

EGR zostaje z powodu ogrzewania - to ma byc funkcjonalne rodzinne kombi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zbichu
post Wed, 20 Apr 2016 - 21:05
Post #30


User
Dołączył: Wed, 28 August 2013





Kolega od podwyższenia pisze o teorii. Ja piszę z praktycznego punku widzenia tej sprawy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Knutomaniak
post Wed, 20 Apr 2016 - 21:35
Post #31


Super User
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: Pd





CYTAT(zbichu @ Wed, 20 Apr 2016 - 21:05) *
Kolega od podwyższenia pisze o teorii. Ja piszę z praktycznego punku widzenia tej sprawy.


A co z mocą przy takm podejściu do remapu - obniżenie doładowania i przyspieszenie czasu wtrysku?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zbichu
post Wed, 20 Apr 2016 - 21:55
Post #32


User
Dołączył: Wed, 28 August 2013





Tam gdzie ma być moc podnosimy doładowanie. Nie będzie to mod za którym przepadam, ale jakiś zgniły kompromis można uzyskać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Wed, 20 Apr 2016 - 22:09
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Proponuje przetestować dodatek do paliwa Archoil AR6200. Na prawdę działa - przetestowane na 2 wozach (lubię wiedzieć co ludziom sprzedaje ). Cudów nie ma się co spodziewać oczywiście ale w walce o każdą kroplę pomoże na pewno. Co ważne cenowo wychodzi nawet poniżej 0,10 zł na litr paliwa, więc powinno się zwrócić z nawiązką. Olej masz faktycznie woda ale dobry modyfikator tarcia też nie zaszkodzi (proponuje Archoila AR9200). Z mojego doświadczenia to trzeba zadbać o czysty układ wtryskowy, czysty filtr powietrza i dobić ciśnienie w kołach jak przy obciążeniu na max albo nawet ciut więcej. A potem wszystko w rękach i nogach kierowcy.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Knutomaniak
post Wed, 20 Apr 2016 - 22:27
Post #34


Super User
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: Pd





CYTAT(zbichu @ Wed, 20 Apr 2016 - 21:55) *
Tam gdzie ma być moc podnosimy doładowanie. Nie będzie to mod za którym przepadam, ale jakiś zgniły kompromis można uzyskać.


No dobra, ale podczas jazdy z różnymi uchyleniami 'przepustnicy' mamy różne mapy. Przy deptaniu niech jest extra boost, a przy spokojnej jezdzie to, o czym piszesz. Czy tak nie można?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porsz
post Thu, 21 Apr 2016 - 12:13
Post #35


User
Dołączył: Wed, 19 November 2008
Skąd: Kraków





Sprawdzony element wpywajacy zarowno na dynamike przyspieszenia, jak i spalanie to nie tylko szerokosc opony, ale takze cisnienie w oponach. Zawyzajac cisnienie (oczywiscie w jakichs rozsadnych granicach) opona robi sie bardziej sztywna, zmniejsza sie powierzchnia styku opony, a co za tym idzie opory toczenia.

Drugi temat, to ciezar felgi. Im lzejsza felga, tym lepsze przyspieszenie ale rowniez i lepsze spalanie, szczegolnie podczas przyspieszania, dlatego jesli masz mozliwosc zalozenia felg lzejszych niz masz obecnie to na pewno wyjdzie to na plus w spalaniu. W moim aucie roznica w spalaniu pomiedzy letnimi kolami 205/50 R17, a zimowymi 185/65 R15 to srednio 0,5 L/100km. Co zabawne, to roznice na lekkich felgach widac nawet w mojej rajdowce. Na oryginalnych 15sto calowych alu Speedline, ktore waza 9kg sztuka, auto pali okolo 1 L / 100 km wiecej niz na lekkich alu z Citroena C5 (4,9 kg), zarowno na dojazdowkach jak i na torze.

Temat nie jest w ogole racingowy, ale moze przydac sie nawet niektorym wyscigowcom, chociazby w wyscigach dlugodystansowych wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 21 Apr 2016 - 12:21
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



no ma właśnie możliwość wrzucenia alustalowych felg z C5 - czuć różnicę w osiągach...i spalaniu. DO tego jeszcze jakby opracował aero kołpak płaski i lekki to już wogóle miód.
edit: no nie ma - 4 śruby konta 5. Ciekawe czy były takie lekkie felgi np. 16 w wersji na 5 śrub.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Knutomaniak
post Thu, 21 Apr 2016 - 14:12
Post #37


Super User
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: Pd






Jak pisałem wcześniej, nie mam aż takiej korby, by likwidować relingi, lusterka, czy pakować kołpaki, to dla mnie nie do zaakceptowania.

Akurat felgi na lato dałem 7.5J, czyli dość szerokie. ET tak wybrałem, że wystają 16mm bardziej niż ori, które są mocno schowane w nadkolach. Wiem, spieprzyłem, ale przynajmniej lepiej sie prowadzi i wygląda. Ciśnienie w oponach mam 2.8b wszędzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 21 Apr 2016 - 14:25
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



czyli generalnie tuningujesz na sportowo a jezdzisz eko ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zbichu
post Thu, 21 Apr 2016 - 18:09
Post #39


User
Dołączył: Wed, 28 August 2013





CYTAT(Knutomaniak @ Wed, 20 Apr 2016 - 22:27) *
No dobra, ale podczas jazdy z różnymi uchyleniami 'przepustnicy' mamy różne mapy. Przy deptaniu niech jest extra boost, a przy spokojnej jezdzie to, o czym piszesz. Czy tak nie można?

Przepustnica w dieslu CR doładowanym, jeśli w ogóle jest, nie służy do tego o czym piszesz. Przy "deptaniu" czy nie, jak to nazwałeś nie ma różnych map. Korzystasz z różnych zakresów map i rzecz polega na tym, aby odpowiednio wyedytować te mapy. W zakresie niskich obrotów i małej dawki paliwa robimy eco, a wyżej podbijamy i masz eco sport mode. Jak nie umiesz tego sam robić to jedziesz do tak zwanych profi tunerów. Oni czarują Cię opowieściami jakich to cudów dokonali. Wręczają Ci "dyplom" w postaci wykresu, a Ty szczęśliwy i lżejszy o +- 1000 PLN wracasz do domu i nie możesz się nadziwić jak mało Ci spalił po trasie pomimo, że od czasu do czasu mu "podkładałeś", a ciągnął tak, że chciałeś się z motorami ścigać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Knutomaniak
post Thu, 21 Apr 2016 - 21:51
Post #40


Super User
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: Pd





CYTAT(zbichu @ Thu, 21 Apr 2016 - 18:09) *
Wręczają Ci "dyplom" w postaci wykresu, a Ty szczęśliwy i lżejszy o +- 1000 PLN wracasz do domu i nie możesz się nadziwić jak mało Ci spalił po trasie pomimo, że od czasu do czasu mu "podkładałeś", a ciągnął tak, że chciałeś się z motorami ścigać.


Bo wielu twierdzi, ze po remapie rozjeżdżają sie komputery spalania i pokazuja inne odchylki niz przed. Ciekawy jestem czemu tak sie dzieje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 05:49