Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Problem z serii tuning NA , a wyniki, auto po szeregu modyfikacji i brak oczekiwanych mocy
xero
post Sun, 31 Mar 2019 - 18:59
Post #1


User
Dołączył: Tue, 07 December 2010





Panowie

pewnie historia nie raz zasłyszana dotknęła tym razem mnie.

Auto Ford z 2.0 durateckiem, zakupiony zestaw znany i wykorzystywany w tych autach w szeregu projektach za naszymi granicami, czyli: wałki newman ph2, regulowane koła rozrządu, kolektor dolotowy Fusion Fabrications i EMU classic

auto przed modyfikacjami hamowane na 165/212

po modyfikacjach i wystrojone przez składającego 163/208...(fakt, że inna hamownia, ale bez jaj, musiałby ktoś ułomny to robić, a było 12 pomiarów w ciągu całego dnia tego auto) rolleyes.gif gdzie takie same projekty w UK i innych krajach uzyskują między 185-200bhp/220-240nm i jest to znany i zalecany zestaw, a nie jakieś fiu bzdziu. Wór kasy na to poszedł, a w mojej ocenie jest regres i to jest niemożliwe angry.gif
gdzie błąd? mechanik twierdzi , że jak by zrobił gdzieś błąd to już by tłoki były pod autem, a tak skoro wszystko działa to złożone jest prawidłowo...
ja w to nie wierzę, nie można założyć dedykowanego zestawu i uzyskać minus od wyjściowego stanu! chciałbym mieć jednak jakieś sensowne argumenty do rozmowy czy wskazówki - gdzie może być błąd?
źle ustawiony rozrząd? ale czy wtedy auto by jeździło bez objawów w namacalnej pracy?
ustawiał też luzy zaworowe i wymieniał szklanki - tutaj coś nie tak?

mam logi z EMU jak by ktoś raczył zerknąć chociaż nie wiem czy błąd mechaniczny będzie w nich widoczny jeżeli owy był


pomożecie coś, bo jestem załamany tą sytuacją


--------------------
Ford Fiesta ST150 Race Car
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 31 Mar 2019 - 18:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
moritz86
post Sun, 31 Mar 2019 - 19:50
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Wałki pewnie ujowo ustawione i tyle. Poka wykres z hamowni.


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 31 Mar 2019 - 19:51
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





nie widzę, żeby wałki tyle zjadły, chyba, że poprzestawiane do góry nogami.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 31 Mar 2019 - 19:57
Post #4


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Zamienił wydechowy z ssącym?


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Sun, 31 Mar 2019 - 19:57
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





W wolnossącym m54b25 przekręcasz vanosika i masz 30 koni więcej u góry.


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
berkut
post Sun, 31 Mar 2019 - 19:59
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Thu, 11 November 2004
Skąd: warszawa





Zacznij od podstaw.

Pokrywka glowicy w gore, 3 czujniki zegarowe, kolo na wal z stopniami i zmierzyc czy jest zgodnie z specyfikacja.

Lampa strobo czy zaplon jest tam gdzie trzeba.

AFR czy mieszanka jest tam gdzie trzeba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Sun, 31 Mar 2019 - 20:00
Post #7


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(moritz86 @ Sun, 31 Mar 2019 - 19:50) *
Wałki pewnie ujowo ustawione i tyle. Poka wykres z hamowni.

Najprawdopodobniej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Sun, 31 Mar 2019 - 20:16
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(piwo @ Sun, 31 Mar 2019 - 19:57) *
Zamienił wydechowy z ssącym?



Nie da się tego zrobić w tym silniku, z racji obecności wieńca dla czujnika położenia na wałku ssącym.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xero
post Sun, 31 Mar 2019 - 20:55
Post #9


User
Dołączył: Tue, 07 December 2010





przed
https://images91.fotosik.pl/153/c9f9e001e9d27de9.jpg


po
https://images89.fotosik.pl/153/730e71ab1809b52b.jpg



jestem załamany tym co zobaczyłem. Najgorsze jest to, że osoba składająca to twierdzi, że nie ma się do czego przyczepić i uważa, że wszystko jest jak najbardziej OK rolleyes.gif


myślicie , że to może być kwestia złego ustawienia wałków? aż takich różnic być nie powinno chyba :/
od czego zacząć weryfikację?


--------------------
Ford Fiesta ST150 Race Car
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Sun, 31 Mar 2019 - 23:02
Post #10


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





Najprawdopodobniej jest po prostu ujowo wystrojony


--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
freerider125
post Mon, 01 Apr 2019 - 07:41
Post #11


User
Dołączył: Mon, 16 September 2013
Skąd: Garaż





Wedlug mnie wyniki powinno porównywać się na tej samej hamowni, po drugie uważam że jeśli walki masz ustawione według danych producenta silnika lub wałków to pewne ich 'dopasowanie' pod silnik często daje fajne efekty, wątpię że da 20-30 koni ale około 10koni może dać ciężko powiedzieć jak zareaguje silnik


--------------------
Peugeot 306 1.8 16v turbo. @GT1752+EE3++LPG @0,5b
"Old Peugeot's Never Die, They Just Get Faster"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobson
post Mon, 01 Apr 2019 - 08:03
Post #12


Frequent User
Dołączył: Sun, 11 January 2009





Dzień dobry,

zacznijmy od kilku faktów:
- właściciel nie odebrał jeszcze samochodu, cały problem polega na tym że właściciel nie akceptuje kresek jakie są obecnie względem poprzedniego hamowania
- nie odebrał auta a więc nim nie jechał i totalnie nie wie jak auto się zachowuje
- kiedy otrzymałem samochód nie był w technicznym stanie dotrzeć na hamownie na której były ostatnie pomiary, tutaj błąd z mojej strony że nie poświęciłem 3-4 dni aby doprowadzić auto do takiego stanu aby dojechało jednak na hamownie...

- auto miało wymienione wałki, ssący z długimi runnerami, zrobione sprzęgło spiekowe, lekki zamach, skrzynia hybrydowa z dłuższym 1 i 2 biegiem (3,58 i 2,04 vs obecne 3,15 i 1,93) oraz krótsze główne (3,82 vs 4,25).
- silnik wymagał ustawienia luzów zaworowych, są ustawione zgodnie ze sztuką (Newman chciał na in 0,2mm a na ex 0,25mm, udało się ustawić luzy na +0,01-0,02mm), wałki pomimo że nowe miały braki w długości krzywki nawet pod 0,15mm - Ken Newman na reklamacje odpisał, że mamy je zamontować i jeździć... Wałki ustawione na zegarach, zgodnie z specyfikacją producenta
- z racji, że właściciel liczył na 180-200 koni dla bezpieczeństwa zasugerowałem większe wtryski bo seryjne pracowałby na granicy sprawności, wpadły 330ccm po regeneracji, do tego EMU ponieważ nie miałem możliwości ruszyć seryjnego ECU
- zapłon ustawiony lampą
- wszelkie prace mogę potwierdzić sporą ilością zdjęć i filmów

Auto na hamowni przyjęło zapłon od około 25 do 32, afr od 12,2 do 13 i w sumie różnice były marginalne (1-2ps). Dopiero przestawienie wałka ssącego dało efekt i poprawiła się troszkę góra. To co widać na wykresie to właśnie efekt przestawienia wałka ssącego.
Wydajność wtrysku 330cm, regulator 2,7b i 58% DC - wynik tego działania pokrywa się z wynikiem z hamowni.

Wiem, że filmy są nie miarodajne ale to w tym momencie jest to jedyna widoczna gołym okiem różnica sprzed modyfikacji i po.
Film właściciela z października 2018


film z wczoraj, na pokładzie względem filmu wyżej, aku w razie "wu" (samochód ma małe aku 700g pod maską), narzędzia, fotel pasażera, pasażer - jest około 180kg więcej w aucie


Moje pytanie brzmi czy tak przyśpiesza samochód w którym jest 180kg więcej i 2PS i 6nm mniej.

Przyjmuje na klatę wszelkie uwagi itd, zależy mi na konstruktywnym dialogu.


--------------------
Fiesta XR2i ITB
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xero
post Mon, 01 Apr 2019 - 08:40
Post #13


User
Dołączył: Tue, 07 December 2010





Właściciel - ja - nie odebrał, bo twierdzi, że gdzieś jest błąd, ma na to przykłady , że tak być nie powinno i szuka rozwiązania. Najnormalniej w świecie nie godzę się z tym, że wynikiem tego wszystkiego jest brak jakikolwiek wzrostów, a wręcz regres mocowy

Porównywanie 2 filmików na którym w jednym opierasz się na danych z gps, w drugim na danych z licznika jest raczej mało miarodajne. Dodatkowo po zmianach w skrzyni.

Auto przed modami było na 2 hamowniach - toma racing i rperformance, gdzie wypluły identyczne wyniki z różnicą 1,x bhp. i wynosił tak jak podałem 165/212

freerider125 auto może przyjąć więcej, praktycznie ciężko już coś więcej w nim dodać, 165 względem 150 w serii generowało na pełnym wydechu, kolektorze 4-1, większej przepustnicy, dolocie i strojeniu by vagtune na seryjnym sterowniku.

Teraz po wsadzeniu ostrzejszych wałków - mierzyła je osoba wkładająca i tak są ostrzejsze względem serii.
włożeniu kolektora, który jest dedykowany pod ten silnik i mogę sypnąć momentalnie wynikami i momentami jakie są na nim osiągane - nawet do 240-250 niuta w peaku
EMU
większych wtrysków
i jeszcze większej przepustnicy

mam wynik gorszy niż przed. Nie wierzę w to, że jak to zostało powiedziane przez składającego "taki setup, tak ma być".
Powtarzam, że to gotowy set, a nie jakieś wydumki - te wałki zaleca JamSport, PumaSpeed, DreamSience i kilku innych.

Piszę do Was, żeby usłyszeć gdzie może być błąd, co sprawdzić itd, szukam najnormalniej w świecie pomocy, żeby móc coś zasugerować, bo nie godzę się z stwierdzeniem tym, które podałem przed chwilą i spychologii, że wszystko inne jest zakłamane , a to jest prawda.


--------------------
Ford Fiesta ST150 Race Car
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Mon, 01 Apr 2019 - 09:10
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





CYTAT(Al Ed Upek @ Sun, 31 Mar 2019 - 23:02) *
Najprawdopodobniej jest po prostu ujowo wystrojony




--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomicobra
post Mon, 01 Apr 2019 - 09:28
Post #15


Frequent User
Dołączył: Wed, 20 July 2005
Skąd: Złotów





A ja bym wykonał pomiar jeszcze na innej hamowni .

A jeszcze mam pytanie Xero do tego 1 pomiaru, 148 vmax ??? to jest hamowane na 3 biegu ??? czy przełożenia juz z czapy ustawione. Zresztą kto normalny hamuje wolnossaka do 200 koni gdzie na 4 zapnie maks 180 na 3 biegu.... wynik tego też jest taki z kija równo. Jakby zrobił to na 4-5 zaraz by wyszło zupełnie co innego... więc ten 1 pomiar jest mało warty.


No i bazowanie na angolach to sory , oni mają konie ładne papierowe więc tym się akurat nie sugerował bo po założeniu ciut mocniejszych wałków i kolektora ssącego i strojeniu które w wolnossaku nie przynosi spektakularnych mocy poprawa ma wynieść 30 % ???z 150 na 200 ?? pod warunkiem ze silnik w serii tyle wypluje. Bez podniesienia spręzania obróbki głowicy takie cuda są dla mnie bardzo wątpliwe.


--------------------
Repliki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Mon, 01 Apr 2019 - 09:36
Post #16


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





Na wykresie po za to nawet nie ma prędkości maksymalnej, a co gorsza - strat. Trzeba zrobić kolejny pomiar na hamowni Dyno Project, bo w RPerformance taką mają i dopiero zestawić wyniki.
Czemu odcinka jest ustawiona niżej niż było w serii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xero
post Mon, 01 Apr 2019 - 09:39
Post #17


User
Dołączył: Tue, 07 December 2010





Tomicobra

auto odwiedziło 2 hamownie - toma racing i rperformance i na dwóch pokazało taki sam wynik. Wcześniej - przed zakupem - było strojone w vag tune gdzie pokazało 170/221 ale z innym układem dolotowym niż był przy tych 165/212.
165 było uzyskane na:
- strojenie
- kolektor 4-1
- pełny wydech z kwasu
- dolot
- duża przepustnica
Dodatkowo podkreślam - 165/212 było hamowane na dwóch hamowniach w Wwie z takimi samymi wynikami, a wcześniejszy pomiar z innym dolotem był robiony w vagtune z wynikiem 170/221.

To są fakty.

obecny zakres:
- wałki st2
- kolektor dedykowany do tego modelu
- większa przepustnica
- emu
- nowy airbox

i wynik taki jak podałem.

oczywiście zaraz może się skończyć na tym ciekawe czy pomiar został przeprowadzony prawidłowo, ale dostałem odpowiedź na początku, że tak, a że inne hamownie mogą kłamać - mimo to, że auto było na 2 - w sumie 3 - gdzie wyniki były porównywalne, jak nie identyczne.


żeby nikt teraz nie odebrał tego, że się przypierdalam specjalnie - ja szukam po prostu wskazówek i pomocy, bo w mojej ocenie jeżeli pomiar był wykonany prawidłowo, a wynik jest jaki jest to coś jest najnormalniej w świecie nie tak, a czuję się w tym wszystkim sam, bo jedyne co usłyszałem to, że wszystko jest dobrze. Chcę mieć pewność, zasięgnąć innej opinii niż tylko jednej osoby, która składała.


--------------------
Ford Fiesta ST150 Race Car
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunis
post Mon, 01 Apr 2019 - 09:41
Post #18


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 April 2009
Skąd: Legionowo





Jedzie jak na 160KM przystało smile.gif
Też kiedyś miałem podobną historię, wymiana ostrych wałków na inne ostre i odnalazło się 20KM wink.gif
To jest tuning, dwa takie same silniki z tymi samymi modyfikacjami pokażą inne kreski...
Współczuje tylko składającemu. Jeżeli nie jest to firma, która sama zaproponowała jakie części użyć i jakiego wyniku można się spodziewać - a tylko to składała, to czemu ma odpowiadać za wynik nie spełniający oczekiwań?
Tuning wolnossaka to trochę ciężki temat i nie zawsze działa na zasadzie 1+1 = 2....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KIVI
post Mon, 01 Apr 2019 - 09:48
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





Tu jest sprawa prosta jak obręcz.
Trzeba nastawic wałki. Skoro paliwo jest, zapłon jest a mocy nie ma to nie jest to prom kosmiczny zeby nie znaleźc przyczyny:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xero
post Mon, 01 Apr 2019 - 09:56
Post #20


User
Dołączył: Tue, 07 December 2010





chcę po prostu odebrać to auto mając świadomość, że zrobiłem wszystko co tylko mogłem i zostało wszystko sprawdzone i wszystkie sugestie przegadane, bo o to w tym wszystkim chodzi, żebym przede wszystkim ja był zadowolony , ale i druga strona też, a póki co nie jest żaden - jedno jest z drugim połączone. Ja jako klient jestem w tym przypadku sam i szukam pomocy u mądrzejszych w kwestii tego co ewentualnie należałoby sprawdzić.




--------------------
Ford Fiesta ST150 Race Car
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 06:00