Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Kombiak LPG 15-30 tys
jagus
post Wed, 12 Sep 2018 - 12:02
Post #1


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





Panowie, mam nie mały problem z wyborem kolejnego auta.
Poprzednio miałem:
- 406 sedan 2.0 LPG. Najlepszy ale za słaby motor i za mały bagażnik.
- passat b5FL - nie chcę.
- superb 1 1.8t lpg - sedan bez możliwości położenia siedzeń, oraz wygląd deski rozdzielczej.... nie chcę.

Obecnie 407 SW 2.0 Hdi automat 6b z maksymalnym wyposażeniem jakie mogło być.
Ogólnie, to fajne auto, ale za mało miejsca w drugim rzędzie siedzeń, oraz diesel do którego nie mogę się przekonać. I spalanie 8-9/100

Czego szukam:
Na pewno kombi, benzyna z LPG NA lub T. Dużo miejsca w drugim rzędzie siedzeń (195 cm wzrostu, żona i dziecko z tyłu)
Bardzo chętnie automat.
Nie musi być demonem prędkości, ale musi jakoś jechać (150-250 koni). Niektóre auta jak np ST220, którym jeździłem kilka miesięcy to jakiś dramat. Mocy sporo, a nie jedzie. Gdyby tak jechało 2.0 NA, to spoko, ale nie 3.0 v6 (palił od groma)
Dobrze wspominam 328i E46. Mega małe spalanie jak na 2.8. Charakterystyka silnika dla mnie idealna. No ale auto za małe.
Jeśli chodzi o większe pojemności niż 2.0 to skłaniam się ku BMW bo mało palą. M54b25/b30.
Tyle, że tylko seria 5 wchodzi w grę. E39 to juz dość stare auto i boję się korozji (mam samych partaczy na około od spraw blacharskich).
E60 - musiałbym szukać okazji, więc raczej odpada. Dodatkowo serwis "podobno" drogi. Wady M54 znam i jestem w stanie się z nimi pogodzić.
Volvo v70. Trochę kanciaty, ale jeśli by się znalazł z pewnych rąk, to bym się skusił. Nie wiem jaki silnik
C5III. Idealny, ale na ogłoszeniach jest tylko jeden z silnikiem 3.0v6 LPG. Dodatkowo zakładam, że będzie palił więcej niż M54b30.
Mondeo IV 2.5t. Chyba poza budżetem? Silnik od volvo więc zakładam, że gaz przyjmuje dobrze. Gabarytowo idealny samochód dla mnie, nie zagłębiałem się w bolączki modelu, ale np silnik do niego kosztuje jakieś chore pieniądze (a może podejdzie od volvo w razie W?)
Vectra C kombi 2.0T. Niby ok, ale boję się korozji. Trochę taki caravan....
Signum 2.0T. Spoko, ale Opel i korozja, No i ten mini bagażnik....
A6C5 1.8t. Nie mogę namierzyć żadnego wartego oglądania egzemplarza (który się trzyma w jednym kawałku), w kombiaku koroduje dach przy relingach?
A6C6 nie ma żadnego silnika do LPG poza 2.4. A z tego co wiem, to coś tam się czasem dzieje z rozrządem. Poza tym trochę za drogie.
W211. Musiałbym szukać okazji... 2.6?
Accord 2.0. Żona mówi, że można tym trumny wozić (w sumie podobnie jak Vectra i V70)

Ogólnie szukam auta uchodzącego za w miarę bezawaryjne. Może być jakaś wada fabryczna, którą robi się raz i zapomina o temacie (tylko aby nie kosztowało 50% wartości auta). Duże kombi z LPG. Budżet nie jest jakoś mocno ważny. Chciałbym się zmieścić w 20 tys na samo auto (chętnie mniej). Kasa na serwis jest, ale nie lubię wydawać ponad podstawowe rzeczy jak oleje, hamulce, rozrządy itp jak padające czujniki, elektronika, moduły komfortu czy inne rzeczy.
Coś jak 407 SW tylko odrobinę większe i z silnikiem do LPG

Ktoś ma jakiś pomysł?


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 12 Sep 2018 - 12:02
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Rezor
post Wed, 12 Sep 2018 - 13:49
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Miałem 300C AWD w kombi przez 2 lata, woziłem dużo, nie psuł się, płakałem jak sprzedawałem ale poszedł za 24k PLN. Taniej idzie wyrwać bliźnika dodge magnum. Na zakup szykowałbym z 28k i jakbyś miał rezerwę 6k spokojnie starczy na ewentualne bolączki z zawieszeniem czy silnikiem.
Jedyna wada jak dla mnie to spalanie, bo niestety AWD mimo silnika 3.5 v6 pali tyle co e60 z V8 :/


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Malisz
post Wed, 12 Sep 2018 - 17:37
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 November 2013
Skąd: Warszawa





Vectra C jest bardzo dobrze zabezpieczona przed korozją jeśli jest bezwypadkowa smile.gif Koroduje tylko układ wydechowy. Silnik 2.0t i nadwozie kombi to fajne połączenie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Wed, 12 Sep 2018 - 18:04
Post #4


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(Malisz @ Wed, 12 Sep 2018 - 17:37) *
Vectra C jest bardzo dobrze zabezpieczona przed korozją jeśli jest bezwypadkowa smile.gif Koroduje tylko układ wydechowy. Silnik 2.0t i nadwozie kombi to fajne połączenie

I kielichy, już kilka sztuk z dziurami widziałem.
W211 z 3.2 benzyną m112 byłby fajny, ale znów korozja i sbc. Głos na V70 z turbo benzyną, ewentualnie mondeo mk4 (ta sama płyta co v70 III).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patee
post Wed, 12 Sep 2018 - 20:31
Post #5


Super User
Dołączył: Thu, 23 October 2003
Skąd: Białystok





W211 miałem w kombiaku. Na tylnej kanapie nie jest jakoś tak wiele miejsca jakby wskazywaly gabaryty auta


--------------------
Renault Talisman Grandtour TCe200 EDC
Honda S2000 AP1 - płakałem jak sprzedawałem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Wed, 12 Sep 2018 - 21:22
Post #6


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





CYTAT(Damzzii @ Wed, 12 Sep 2018 - 18:04) *
I kielichy, już kilka sztuk z dziurami widziałem.
W211 z 3.2 benzyną m112 byłby fajny, ale znów korozja i sbc. Głos na V70 z turbo benzyną, ewentualnie mondeo mk4 (ta sama płyta co v70 III).



EEEEEE, no w w211 raczej problemu z korozją nie ma.
A sbc to dzisiaj nie jakieś astronomiczne pieniądze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Wed, 12 Sep 2018 - 21:48
Post #7


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(lemur @ Wed, 12 Sep 2018 - 21:22) *
EEEEEE, no w w211 raczej problemu z korozją nie ma.

Miałem kilka sztuk, żadna nie była zdrowa, ostatnia z 2004r którą sprzedałem dwa tygodnie temu miała do roboty tylną klapę, dwa tylne błotniki (po oszlifowaniu purchelków dziury) i teraz hit... kupiłem z uszkodzonym silnikiem, po wyjęciu korozja na zgrzewach podłużnicy (wszystko oryginalne, nie walone), cała komora była malowana... Zwykle wychodzi jeszcze na dołach drzwi, ale poprzedni właściciel wymienił 4 drzwi pod kolor z auta z 2008r biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jagus
post Wed, 12 Sep 2018 - 22:37
Post #8


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





300C i pochodne odpadają. Nie chcę egzotyków. Poza tym z dużych pojemności chyba tylko M54 mnie przekonuje. M52TU tym bardziej ale już niedostępne w młodszych rocznikach.
AWD też do niczego nie potrzebne. Średnie spalanie LPG chciałbym zamknąć w 14l/100. 30/70 miasto/trasa.
Więc jak z tymi opalmi? Korodują czy nie? O co chodzi z tymi kielichami (przednie/tylne)?
Skoro VC ma dobre opinie to może jednak ten Signum? Tam podobno jest opcja przesuwania foteli w drugim rzędzie? Silnik 2.0T to z saaba 9-3 czy 9-5? Z tego co kojarzę, to Coobcio coś kombinował z przełożeniem wału z 9-3 do 9-5, bo tam jakiś problem z panewkami jest?
Mocno zastanawiałem się nad lexem GS300, ale... i tu ciekawostka - nigdzie nie znalazłem do niego haka do ciągania przyczep. A to też jest wymóg, że musi być. Bez szału bo potrzebuję tylko 500kg DMC, ale jednak.
W211 o SBC coś tam czytałem i do ogarnięcia jeśli padnie. Oczywiście jeśli reszta się będzie trzymała jako taki (głównie brak rudej)


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Wed, 12 Sep 2018 - 22:59
Post #9


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(jagus @ Wed, 12 Sep 2018 - 22:37) *
Więc jak z tymi opalmi? Korodują czy nie? O co chodzi z tymi kielichami (przednie/tylne)?
Skoro VC ma dobre opinie to może jednak ten Signum? Tam podobno jest opcja przesuwania foteli w drugim rzędzie? Silnik 2.0T to z saaba 9-3 czy 9-5? Z tego co kojarzę, to Coobcio coś kombinował z przełożeniem wału z 9-3 do 9-5, bo tam jakiś problem z panewkami jest?

Przednie kielichy, na tym filmie jeszcze są ładne, rdza atakuje od strony koła, jak już są purchle od strony komory to po oczyszczeniu będą dziury. 2.0t w vectrze i signumie to ten sam silnik co w saabie 9-3, problem panewkowy to inna rodzina silników z poprzedniej generacji 9-3 czy 9-5.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jagus
post Wed, 12 Sep 2018 - 23:42
Post #10


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





Te kielichy poprawili może w poliftach?


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Thu, 13 Sep 2018 - 00:05
Post #11


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Nie, jedynie z racji młodszego rocznika będą w lepszym stanie i może wystarczyć solidne oczyszczenie i zabezpieczenie (tylko nie hammerite jak na filmie;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Thu, 13 Sep 2018 - 07:49
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





9-3 nie ma problemów z korozją, ale jest sporo ciaśniejszy od VC w Kombi.
B207/Z20NET - tani, prawie bezawaryjny, dobrze znosi gaz i moce do 350ps, a jak na Opla to nawet nie lubi oleju (jako zwolennik Opla aż chory jestem że raz w tygodniu oleju nie muszę sprawdzać i w ogóle pod maskę zaglądać tongue.gif
)
Jeśli C5 wchodzi w grę, to e39 nie powinno być odrzucane, to bardzo porównywalne auta (Audi lepiej zabezpieczone i przestronniejsze, a 5er dużo lepsze silniki i zawias i fajda z jazdy - brałbym 535i)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jagus
post Thu, 13 Sep 2018 - 09:58
Post #13


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





9-3 nie wchodzi w ogóle w grę właśnie ze względu na ciasnotę.
C5 mam na myśli model po 2007 roku więc wizualnie trochę odstaje od e39.
Kiedyś Raceboy sprzedawał fajne e39 touring. Tylko tam był silnik 170 KM. Dzisiaj żałuje że się nie skusiłem.
Jeśli ktoś ma coś ciekawego na sprzedaż, to śmiało może dać info na PW.


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Thu, 13 Sep 2018 - 10:14
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(jagus @ Wed, 12 Sep 2018 - 22:37) *
Mocno zastanawiałem się nad lexem GS300, ale... i tu ciekawostka - nigdzie nie znalazłem do niego haka do ciągania przyczep.


Przejedź się gs430 bo spokojnie kasy Ci starczy a haka szukaj bo jest ich mało ale się trafiają.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Thu, 13 Sep 2018 - 10:48
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





A6 C5 oczywiście miałem na myśli.
Z ciasnotą bym nie przesadzał, ciasno to było w e46 wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 13 Sep 2018 - 12:49
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Nie wydziwiaj, tylko weź 407 SW z 3.0 v6 pod maską.
Najmłodsze, najzdrowsze auto w tym budżecie, trwałe proste i bezawaryjne.
Za 15 tys kupisz zdrową max dopasioną sztukę. Młodą z org. przebiegiem.

Jasne ze audi c5 ma więcej miejsca, ale co z tego skoro to stary kapec jak e39.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 13 Sep 2018 - 12:57
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(jagus @ Wed, 12 Sep 2018 - 12:02) *
C5III. Idealny, ale na ogłoszeniach jest tylko jeden z silnikiem 3.0v6 LPG. Dodatkowo zakładam, że będzie palił więcej niż M54b30.


Bardzo dobry samochód. Doskonały wybór. Miałem cos takiego i kilka innych aut z grupy PSA z tym silnikiem.
Miałem tez BMW z m54b30.
Nie zauważyłem żeby Citroen/Peugeot palił więcej jak e39 z m54b30. Bardzo podobne ilości.
W Citroenie C5 v6 nigdy w miescie nie przekroczyłem 14 litrów, a na trasie to srednia to było 9-10 litrów. Chyba ze bardzo szybko autostradą, to więcej.
W nowszych C5, 407 i 607 po lifcie masz automat 6-biegowy Aisin Warner. Dobrze pasuje do tego typu aut. Trwały i bezawaryjny.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Thu, 13 Sep 2018 - 12:58
Post #18


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Autor w tej chwili jeździ 407 SW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 13 Sep 2018 - 13:03
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Blaid @ Thu, 13 Sep 2018 - 12:58) *
Autor w tej chwili jeździ 407 SW

Wiem czytałem i najbardziej mu tam nie pasuje diesel. Poza tym z auta bardzo zadowolony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jagus
post Thu, 13 Sep 2018 - 13:44
Post #20


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





Mam 407SW 2.0 Hdi 6 bieg Aisin.
Silnik jako diesel (pierwszy w życiu) mi nie podchodzi. Ja chyba nie jestem stworzony do tych silników.
A chcę zmienić z dwóch powodów.
Po pierwsze, nie chcę diesla. Nic złego nie powiem na ten silnik, bo się nie psuje, ale po prostu nie chcę diesla.
Przy okazji zmiany chciałbym coś co ma więcej miejsca w drugim rzędzie i jako taki bagażnik.
Citroen C5 x7 spełnia wszystkie moje wymagania. Ma silnik 3.0v6, lubi LPG, ma automat, jest większy od 407sw, młody rocznikiem, normalna cena, nie koroduje, itd itp.
Jedynie podaż na rynku tych samochodów jest tragiczna, dlatego szukam alternatywy


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 12:58