Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Tani Van do 13 tyś. pln jest szansa?
jagus
post Fri, 25 May 2018 - 19:30
Post #21


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





307 SW 7 miejscowy po lifcie


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 25 May 2018 - 19:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kudlacz
post Fri, 25 May 2018 - 22:15
Post #22


User
Dołączył: Fri, 02 September 2005
Skąd: Świdnik





Scenic II jest koszmarnie awaryjny jeżeli chodzi o elektronikę. Sypie się dosłownie wszystko: moduły UPC i UCH (skrzynki bezpieczników pod maską i pod deską), liczniki, czytniki kart i same karty, hamulce ręczne, moduły sterowania silnikiem nawiewu, tragicznej jakości konektory. Czasem zdarzają się takie rodzynki jak brak możliwości włączenia świateł spowodowany pękniętym lutem na płytce manetki tempomatu... Książkę można o tym napisać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jankes6
post Fri, 25 May 2018 - 23:47
Post #23


Super User
Dołączył: Thu, 19 November 2009
Skąd: Warszawa





Ja bym zaczal od tego ze za 12 kola wszystko bedzie w stanie ze strach wsiqsc zeby kily nie dostac..chcialem wlasnie ostatnio tego typu auto do 13 kola ..no nie da rady..obejrzalem z 10 tego typu aut i w glowe zachodzilem.jak mozna az tak zdewastowac samochod...a ogladalem tylko auta pb.sam pakiet startowy we wszystkich na oko wynosil +/-3 4 kpln a nawet nimi nie jezdzilem bo sie balem..i niechcacy zakupilem 95aero w kombi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
streetu
post Sat, 26 May 2018 - 10:20
Post #24


User
Dołączył: Fri, 20 June 2014





CYTAT(jankes6 @ Fri, 25 May 2018 - 23:47) *
Ja bym zaczal od tego ze za 12 kola wszystko bedzie w stanie ze strach wsiqsc zeby kily nie dostac..chcialem wlasnie ostatnio tego typu auto do 13 kola ..no nie da rady..obejrzalem z 10 tego typu aut i w glowe zachodzilem.jak mozna az tak zdewastowac samochod...a ogladalem tylko auta pb.sam pakiet startowy we wszystkich na oko wynosil +/-3 4 kpln a nawet nimi nie jezdzilem bo sie balem..i niechcacy zakupilem 95aero w kombi


Czy ja wiem... Zależy czego się szuka. Za 5-6k idzie dostać auto w które włoży się z 1,5-2k i będzie w dobrym stanie. Mając 13 już spokojnie można kupić coś za 10 i włożyć te 2-3k na startowy. Tylko omijać szeroko handlarzy i nie szukać okazji. I nie zrażać się delikatną rdzą/obcierkami.
Dałem za swoje auto 6k (było najdroższe z tego rocznika na otomoto), włożyłem potem 1k, aczkolwiek miało delikatne obcierki. Przez 2,5 roku oprócz filtrów, hamulców itd.wymieniłem tylko sprzęgło i świece. Wszystko inne działa bez zgrzytów wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Sat, 26 May 2018 - 10:24
Post #25


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





CYTAT(HMP_inc @ Thu, 24 May 2018 - 09:16) *
Trzy foteliki z tyłu w minivanie? Powodzenia.
Logicznie to potrzebujesz trzy oddzielne fotele aby to miało sens.
Kazdy z tych staroci jest tani w utrzymaniu.. póki się coś nie sypnie.
Najsensowniejszy Scenic 2.0 lpg, ale podaz marna. 1.6 to mul przeokrutny. Tylko jak ty tam upchniesz te foteliki... Krótki Espace 2.0 jest sensowny o ile masz w pobliżu zakład specjalizujący się w Renault. PRzeciętny mechanik na widok Espace odesle Cię za bramę, bardzo upierdliwe auto w serwisowaniu.

Ja czasem wkładam 3 foteliki do tyłu w octavii 1 to może i w scenicu się zmieszczą. Choć faktycznie w takim sharanie i podobnych będzie łatwiej, ale wejść powinny chyba że pasy tak umieszczone że wypadają pod fotelikiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Artur100g
post Sat, 26 May 2018 - 10:39
Post #26


Rookie
Dołączył: Wed, 12 September 2012





Myślę,że idzie coś kupić w tych pieniądzach jak zaakceptuje się pewne wady.Chodzi mi bardziej o kwestie typowych bolączek danych modeli/wersji silnikowych,bo wiadomo jak jest z większością modeli.W tej kasie,po odrzuceniu na starcie typowych nieudanych wersji,kieruje sie stanem technicznym a nie kolorem czy wyposażeniem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jankes6
post Sat, 26 May 2018 - 15:19
Post #27


Super User
Dołączył: Thu, 19 November 2009
Skąd: Warszawa





CYTAT(streetu @ Sat, 26 May 2018 - 10:20) *
Czy ja wiem... Zależy czego się szuka. Za 5-6k idzie dostać auto w które włoży się z 1,5-2k i będzie w dobrym stanie. Mając 13 już spokojnie można kupić coś za 10 i włożyć te 2-3k na startowy. Tylko omijać szeroko handlarzy i nie szukać okazji. I nie zrażać się delikatną rdzą/obcierkami.
Dałem za swoje auto 6k (było najdroższe z tego rocznika na otomoto), włożyłem potem 1k, aczkolwiek miało delikatne obcierki. Przez 2,5 roku oprócz filtrów, hamulców itd.wymieniłem tylko sprzęgło i świece. Wszystko inne działa bez zgrzytów wink.gif
ogladalem.tylko auta od prywatnyvh wlascicieli ktorzy mieli je conajmniej 2-3 lata i te najdrozsze..aczkolwiek zycze autorowi owocnych poszukiwan;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nagly86
post Wed, 30 May 2018 - 20:08
Post #28


User
Dołączył: Wed, 16 April 2008
Skąd: Francja





Miałem C4 picasso, dziewczyna ma scenica 2 a do roboty jeżdżę Xsara Picasso i tak:
- do każdego wejdą 3 foteliki z tylu ale to zależy oczywiście od fotelikow
-scenic 1.9dci 130 jest w miarę ok, 2.0dci to wiadomo, benzyny są najpewniejsze, najlepiej 2,0T. Nigdy w scenicu ani ja ani nikt ze znajomych nie narzekał na elektryke ale może to kwestia klimatu. W tym budżecie trochę ciężko o ładnego polifta ale myslre, że jest to możliwe.
-c4 Picasso fajne auto ale w tym budżecie nierealne chyba, że z szarpakiem ale to dramat
- za te pieniądze można kupić idealna Xsarę Picasso ale nie wiem czy ci to pasuje. Nie mogłem patrzeć na to, aż przypadkiem kupiłem i używam do tyrania. Wygodne, nie ma się co psuc, duże wnętrze i naprawdę duży foremny bagaznik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 04 Jun 2018 - 23:49
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





A Opel Zafira B definitywnie odpada? Wielkość w sam raz (nie za duży ale 7 miejsc ma jak potrzeba). Technicznie nieskomplikowany i w miarę tani w naprawach ale jednocześnie w miarę nowoczesny. Najlepiej z 1.9 cdti ale lepiej do budżetu dołożyć 2-3 tysiące i wtedy można będzie znaleść ładny egzemplarz w dobrej wersji wyposażeniowej. Ja miałem 1.9 cdti 150 KM Cosmo i w tej wersji auto było naprawdę przyjemne (dobra jakość materiałów i dynamika). Wg. mnie bardzo solidne auto.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 05 Jun 2018 - 11:20
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(jankes6 @ Fri, 25 May 2018 - 23:47) *
Ja bym zaczal od tego ze za 12 kola wszystko bedzie w stanie ze strach wsiqsc zeby kily nie dostac..chcialem wlasnie ostatnio tego typu auto do 13 kola ..no nie da rady..obejrzalem z 10 tego typu aut i w glowe zachodzilem.jak mozna az tak zdewastowac samochod...a ogladalem tylko auta pb.sam pakiet startowy we wszystkich na oko wynosil +/-3 4 kpln a nawet nimi nie jezdzilem bo sie balem..i niechcacy zakupilem 95aero w kombi


Dziwnie szukasz.
Za 12 tys zł sprzedałem bardzo mocno doinwestowane e46 323i, 200 kola prawdziwego przebiegu, nie strach było nim jezdzic z prędkościami niemieckimi autostradowymi, waliłem nim trasy Wawa-Bruksela bez problemów i wygodnie.
Za 9 tys sprzedałem idealnie utrzymanego 100% bezwypadkowego peugeota 307 1.6 po rodzicach. Salon PL, 1 właściciel, 94 tys km, po wymianie rozrządu i sprzęgła, 2 komplety kół. Żaden element metalowy nie malowany od nowości, nawet mało rys, wnętrze zadbane.


Powiem Ci, że to raczej kupujący są jacys dziwni. Dobre auta w normalnej cenie. Ale długo zero telefonów i zero pytań. A jak dzwonili, to narzekania że e46 na małych kołach, bez M-pakietu, bez skóry. Albo że peugeot brzydki bo czerwony i 3-drzwi.
No niestety jak ktoś ma 10 koła i chce wybrzydzać co do kolorów czy wyposażenia, to gratuluje mu mądrości. Niech żyją marzyciele.

W sumie oba auta poszły za cene wywoławczą i wzięli pierwsi oglądający.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 05 Jun 2018 - 11:26
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Artur100g @ Thu, 24 May 2018 - 08:43) *
2. Citroen Picasso - 1.6 lub 2.0 hdi( tutaj większość jest z tym półautoamatem, raz jechałem tragedia)


Xsara Picasso będzie tez dobrym wyborem z silnikiem benzynowym 1.6 albo 1.8. Oczywiście manualne przekladnie. Dobre, trwale, praktyczne auto. Dużo tansze i trwalsze, w eksploatacji tańsze niż c8/807.
HDi w tych wszystkich autach będą miały mega przebiegi. 1.6HDi to dobry wybor, ale traf taką która nie ma 300 tys km - to jak 6 w totka.

Alhambra, galaxy, sharan w tych pieniądzach najczęściej są mocno zmęczone. no i gniją mocniej niż francuska konkurencja.

Nie napalaj się na 1 model i silnik, tylko oglądaj wszystko co dobrze rokuje w Twoim przedziale. To trafisz perełkę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:57