Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Semi-slick kiedy zużyty
burski
post Wed, 28 Jul 2021 - 15:14
Post #1


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





Właśnie kończą się moje pierwsze semi slicki - tj. Toyo R888R - choć w sumie nie wiem, czy kończą, ale dojechały do ogranicznika.
Czy z Waszego doświadczania to jest koniec tej opony, czy ten ogranicznik to tylko jakieś wymaganie E i można latać do końca bieżnika?

EDIT: nie wiem ,czemu wpadło do tego działu - miała być technika jazdy po zakrętach - prośba o przeniesienie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 28 Jul 2021 - 15:14
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mystek
post Wed, 28 Jul 2021 - 15:52
Post #2


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





Też mam ten sam problem. Extreme VR2 już zjechane do łysego i szczerze nie czuję różnicy w postaci utraconej przyczepności (na suchym oczywiście tongue.gif) i pytanie - czy jest sens dociąć je jeszcze i jeździć dalej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 28 Jul 2021 - 16:09
Post #3


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(mystek @ Wed, 28 Jul 2021 - 15:52) *
Też mam ten sam problem. Extreme VR2 już zjechane do łysego i szczerze nie czuję różnicy w postaci utraconej przyczepności (na suchym oczywiście tongue.gif) i pytanie - czy jest sens dociąć je jeszcze i jeździć dalej?

Jeśli nie czuć pogorszenia przyczepności, to nie nacinaj i jeździj, aż opona przestanie działać.
Każdy producent ma inną konstrukcję, ciężko powiedzieć, gdzie jest granica.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Wed, 28 Jul 2021 - 16:28
Post #4


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





#Jack - ale dojeżdżam samochodem na kołach i spoko byłoby mieć ten bieżnik jednak smile.gif wbrew pozorom VR2 mimo tak niewielkich nacięć (bieżnika) jest spora różnica na nawet lekko wilgotnym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 28 Jul 2021 - 16:35
Post #5


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(mystek @ Wed, 28 Jul 2021 - 16:28) *
#Jack - ale dojeżdżam samochodem na kołach i spoko byłoby mieć ten bieżnik jednak smile.gif wbrew pozorom VR2 mimo tak niewielkich nacięć (bieżnika) jest spora różnica na nawet lekko wilgotnym.

Zawsze ale to zawsze na dojazd na tor miej zapasowe 2 koła. Albo wóz na lawecie smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Wed, 28 Jul 2021 - 17:25
Post #6


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Według przepisów prawa, minimalną wysokość bieżnika reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Mówi ono o tym, że minimalna wysokość określana jest za pomocą granicznego wskaźnika zużycia opony (TWI) lub, jeżeli go nie wyznaczono, to wartość ta powinna wynosić co najmniej 1,6 mm (z wyjątkiem autobusów, które muszą mieć min. 3 mm).
Więc jak się boisz policji nacinaj. Jak się nie boisz nie nacinaj.
U mnie np toyo r888 robiło się śliskie jeszcze zanim się zużyło ale to różne opony różnie się starzeją. Pewnie dużo zależy od stylu bo przegrzać też łatwo i szybko.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Tue, 03 Aug 2021 - 09:42
Post #7


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





Szkoda, ze nie udało się przenieść tematu w odpowiednie miejsce.

Dojechałem te Toyo do końca. Strata ok. 2 sekund na okrążeniu Silesii względem poprzednich przejazdów przy głębokości bieżnika <1 mm, więc uważam, że spokojnie można jeździć daleko za ogranicznik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
B4ndit1
post Wed, 25 Aug 2021 - 17:53
Post #8


Rookie
Dołączył: Sun, 19 December 2010





Pal licho ten mandata. A nie boisz się że w razie wypadku ubezpieczyciel zakwestionuje stan techniczny samochodu? Szansa że będziesz miał wypadek mała. Szansa że ubezpieczyciel się przyczepi jeszcze mniejsza. Że udowodni że opony bez bieżnika były przyczyną wypadku znowu jeszcze mniejsza. Ale pytanie, czy na prawdę chcesz ryzykować, że możesz mieć takiego niefarta, że będziesz musiał z własnej kieszeni wypłacać miliony złotych za jakiś pechowy wypadek? Nawet nie z swojej winy, bo ktoś z drugiej strony zwali winę na Ciebie z uwagi na wydłużoną drogę hamowania np?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 07:25