Shoutbox 0 nowych PW 


713 Stron V  « < 654 655 656 657 658 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Motoryzacyjne pytania i odpowiedzi...
moritz86
post Fri, 07 Aug 2020 - 20:09
Post #13101


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





CYTAT(Rudiger @ Sat, 30 May 2020 - 22:31) *
Panowie, czas na upgrade silnika w gokarcie syna smile.gif
Gdzie w PL lub u naszych sąsiadów można kupić np. twarde sprężyny zaworowe do silnika Honda GX?
Znalazłem tylko https://www.kart-schuette.de/karts_en/securecheckout/ może ktoś z Was coś jeszcze zna?
Może w PL ktoś takie części sprzedaje?



Jak poszly poszukiwania? Znalazles gdzies?


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 07 Aug 2020 - 20:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
dany_47
post Mon, 10 Aug 2020 - 10:17
Post #13102


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





pojedyncza rura 3" pod autem z jednym końcowym tłumikiem to chyba trochę mało do setupu R30T? nie zapcha się na wydechu? robić 3,5 albo 4" pod autem?


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 10 Aug 2020 - 17:59
Post #13103


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





1000+ planujesz?smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Mon, 10 Aug 2020 - 19:38
Post #13104


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Czy ktoś może polecić dobrą wulkanizacje w Lublinie lub okolicach która będzie w stanie jednoznacznie określić czy mam do dupy opony czy felgi? Felgi już prostowałem nic nie pomogło. Opony nowe. Fakt że źle postąpiłem bo nie będąc pewien felg które kiedyś tam dostałem do auta kupiłem chinole i teraz nie wiem czy do wymiany są felgi czy opony, czy po prostu wywalić to wszystko w cholere.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 10 Aug 2020 - 20:22
Post #13105


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(kylo @ Mon, 10 Aug 2020 - 19:38) *
Czy ktoś może polecić dobrą wulkanizacje w Lublinie lub okolicach która będzie w stanie jednoznacznie określić czy mam do dupy opony czy felgi? Felgi już prostowałem nic nie pomogło. Opony nowe. Fakt że źle postąpiłem bo nie będąc pewien felg które kiedyś tam dostałem do auta kupiłem chinole i teraz nie wiem czy do wymiany są felgi czy opony, czy po prostu wywalić to wszystko w cholere.

Interhold w swidniku
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Mon, 10 Aug 2020 - 20:23
Post #13106


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





CYTAT(MisioLBN @ Mon, 10 Aug 2020 - 17:59) *
1000+ planujesz?smile.gif


Niee. Między 600 a 800. Jak z setupu wyjdzie.


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil.k
post Mon, 10 Aug 2020 - 21:09
Post #13107


Forum Killer
Dołączył: Thu, 31 March 2005
Skąd: Piotrków Trybunalski





Szukam informacji o odchyłkach od płaszczyzny pracy dla paska i kół 6 pk napędzajacych osprzęt silnika.

Mam problem , bo po naprawie alternatora (wymiana komutatora, łożysk i sprzęgiełka) zaczęło drzeć paski . Od października podarło już 3 sztukę, która tym razem wkręciła się w rozrząd. Pasek średnio wytrzymuje ok 3 kkm . Wszystko nowe, paski 2x conti, 3 bosch, sprzęgiełko ori ina, napinacz ina, rolki, koło na wale wymieniane ok. 3 lata temu. Wszystko zaczęło się po naprawie alternatora, auto mam ponad 6 lat i jak je kupiłem też zaraz był robiony komutator i to w tej samej firmie co teraz - do tej pory bez problemów z paskami zrobiłem ok 90kkm. Silnik to renaultowskie 1.9 dci jakby to miało znaczenie ...

Udało mi się ustalić najpierw żyłką, że sprzęgiełko na alternatorze wystaje za bardzo. Spychając żyłkę po rowku koła pompy wspomagania żyłka trafiała w wierzchołek na sprzęgiełku. Po porównaniu z regenerowanym i używanym (nie ruszanym od nowości) alternatorem wyszło ok. 0,8mm różnicy, mierzone na kilka sposobów, jako odległość od powierzchni ucha do osi pierwszego rowka, albo szczelina między sprzęgiełkiem a obudową.

Jednak nikt nie potrafi odpowiedzieć ile może wynosić odchyłka od płaszczyzny pracy dla takich kół 6 pk. Obdzwoniłem serwisy renault, bosch itd. i nawet rzeczoznawca za bardzo nie wiedział co mi odpowiedzieć i jak się zabrać za sprawdzenie całości.


--------------------
Usunięto kontrowersyjne treści. Profil pod obserwacją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Mon, 10 Aug 2020 - 21:38
Post #13108


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





CYTAT(MisioLBN @ Mon, 10 Aug 2020 - 20:22) *
Interhold w swidniku

Dzięki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Mon, 10 Aug 2020 - 21:47
Post #13109


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(kompot @ Fri, 24 Jul 2020 - 21:00) *
DS7 - co zrobić z lampami ,żeby legalnie wjechać do UK?
Naklejka, przestawienie lampy spod maski, jakieś ukryte opcje, coś innego?

Dla potomnych, info z salonu, full LEDy podobno nie mają tej asymetrii co zwykłe lampy i można jeździć kontynent-UK bez majstrowania. Podobno ksenony mają przełącznik przy lampie. Czy to wszystko prawda, nie wiem rolleyes.gif


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
119
post Tue, 11 Aug 2020 - 06:24
Post #13110


User
Dołączył: Sat, 28 December 2013





CYTAT(kylo @ Mon, 10 Aug 2020 - 19:38) *
Czy ktoś może polecić dobrą wulkanizacje w Lublinie lub okolicach która będzie w stanie jednoznacznie określić czy mam do dupy opony czy felgi? Felgi już prostowałem nic nie pomogło. Opony nowe. Fakt że źle postąpiłem bo nie będąc pewien felg które kiedyś tam dostałem do auta kupiłem chinole i teraz nie wiem czy do wymiany są felgi czy opony, czy po prostu wywalić to wszystko w cholere.


Na pierwszym miejscu kiedyś był u mnie człowiek z wulaknizacji przy samochodówce na Popiełuszki (nie wiem czy dalej tam robi), drugie miejsce to na Rejtana, w sumie tylko u nich spotkałem się z tym, że wulkanizator wziął druciaka i perfekcyjnie oczyścił powierzchnie styku do piasty, otwór centrujący jak i powierzchnie kontaktu z felgą na samym samochodzie.

KOD
Jak bez tego chcesz stwierdzić czy felga się kołysze bo jest krzywa, czy wypchnął ją syf między nią a tarczą?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Tue, 11 Aug 2020 - 17:34
Post #13111


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Na razie umówiłem się w interhold. Zobaczymy co mi tam powiedzą. A druciakiem czy tam nawet piachem to sam sobie czyszcze jak zakładam, ale w tym przypadku nie pomaga. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Tue, 11 Aug 2020 - 20:13
Post #13112


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(kamil.k @ Mon, 10 Aug 2020 - 21:09) *
Szukam informacji o odchyłkach od płaszczyzny pracy dla paska i kół 6 pk napędzajacych osprzęt silnika.

Mam problem , bo po naprawie alternatora (wymiana komutatora, łożysk i sprzęgiełka) zaczęło drzeć paski . Od października podarło już 3 sztukę, która tym razem wkręciła się w rozrząd. Pasek średnio wytrzymuje ok 3 kkm . Wszystko nowe, paski 2x conti, 3 bosch, sprzęgiełko ori ina, napinacz ina, rolki, koło na wale wymieniane ok. 3 lata temu. Wszystko zaczęło się po naprawie alternatora, auto mam ponad 6 lat i jak je kupiłem też zaraz był robiony komutator i to w tej samej firmie co teraz - do tej pory bez problemów z paskami zrobiłem ok 90kkm. Silnik to renaultowskie 1.9 dci jakby to miało znaczenie ...

Udało mi się ustalić najpierw żyłką, że sprzęgiełko na alternatorze wystaje za bardzo. Spychając żyłkę po rowku koła pompy wspomagania żyłka trafiała w wierzchołek na sprzęgiełku. Po porównaniu z regenerowanym i używanym (nie ruszanym od nowości) alternatorem wyszło ok. 0,8mm różnicy, mierzone na kilka sposobów, jako odległość od powierzchni ucha do osi pierwszego rowka, albo szczelina między sprzęgiełkiem a obudową.

Jednak nikt nie potrafi odpowiedzieć ile może wynosić odchyłka od płaszczyzny pracy dla takich kół 6 pk. Obdzwoniłem serwisy renault, bosch itd. i nawet rzeczoznawca za bardzo nie wiedział co mi odpowiedzieć i jak się zabrać za sprawdzenie całości.


Pod sprzęgłem alternatora często są podkładki dystansujące. Odkręć sprzęgło i sprawdź czy jest. Jak będzie to możne poszukać takiej o 0,8mm węższej


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil.k
post Tue, 11 Aug 2020 - 20:34
Post #13113


Forum Killer
Dołączył: Thu, 31 March 2005
Skąd: Piotrków Trybunalski





CYTAT(mate96 @ Tue, 11 Aug 2020 - 20:13) *
Pod sprzęgłem alternatora często są podkładki dystansujące. Odkręć sprzęgło i sprawdź czy jest. Jak będzie to możne poszukać takiej o 0,8mm węższej



Tutaj nic nie ma, żadnych podkładek, a nawet jakby były to oddałem sprawny pod względem osiowości alternator, bo na ostatnim pasku miałem przejechane ok. 15 tys.km, a po naprawie od razu zaczęło ciąć paski po długości. Ewidentnie coś jest źle złożone w alternatorze, albo podczas roboty mieli na stanowisku podobny wirnik i zamienili przypadkiem. Zamieniałem różne sprzęgiełka i na moim każde odstaje za dużo o 0,8mm i szukam informacji ile dopuszczają normy.

Znalazłem gdzieś jakieś normy, ale dla przemysłu i większych rozstawów między kołami.


Nie ma tu żadnego studenta, który by nie dawno przerabiał temat napędów pasowych ??


--------------------
Usunięto kontrowersyjne treści. Profil pod obserwacją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Tue, 11 Aug 2020 - 22:11
Post #13114


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Obstawiam źle złożony alternator. U mnie wirnik przesunął się przy odcince. Spec nie wiedział, że w tym altku łożysko wkleja się. Zaniosłem w końcu gdzie indziej i jest ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil.k
post Wed, 12 Aug 2020 - 07:26
Post #13115


Forum Killer
Dołączył: Thu, 31 March 2005
Skąd: Piotrków Trybunalski





CYTAT(soltyk @ Tue, 11 Aug 2020 - 22:11) *
Obstawiam źle złożony alternator. U mnie wirnik przesunął się przy odcince. Spec nie wiedział, że w tym altku łożysko wkleja się. Zaniosłem w końcu gdzie indziej i jest ok.



A co to za alternator tak z ciekawości ??

U mnie podejrzewam, że leżały na stole inne alternatory i zamienili wirniki i stąd wyszła różnica, bo podobno tam nei ma nic do ustawiania ...



Tak czy siak szukam dalej informacji o dopuszczalnej odchyłce dla napędów wieloklinowych

Wszystkie inne propozycje jak ugryźć temat reklamacji również mile widziane, bo firma od alternatorów nie widzi swojego błędu, jak również nie mierzy przed i po naprawie czy sprzęgiełko jest w prawidłowej odległości od łapy


--------------------
Usunięto kontrowersyjne treści. Profil pod obserwacją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 12 Aug 2020 - 09:33
Post #13116


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Kup moze sprawna uzywke i olej ? Chyba ze wzieli 1k
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Wed, 12 Aug 2020 - 11:48
Post #13117


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(kamil.k @ Wed, 12 Aug 2020 - 07:26) *
Tak czy siak szukam dalej informacji o dopuszczalnej odchyłce dla napędów wieloklinowych

Wszystkie inne propozycje jak ugryźć temat reklamacji również mile widziane, bo firma od alternatorów nie widzi swojego błędu, jak również nie mierzy przed i po naprawie czy sprzęgiełko jest w prawidłowej odległości od łapy

Ale kombinatoryka... ja pierdzielę
Co Ci to da jak Ci ktoś napisze jaka może być odchyłka skoro rozwala Ci paski?
Przed naprawą alternatora było ok, po wymianie rozwala paski - to na co Ty jeszcze czekasz?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Wed, 12 Aug 2020 - 13:16
Post #13118


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Reklamuj, albo rozmontuj i zobacz czy lozyska sa na swoim miejscu.


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Wed, 12 Aug 2020 - 14:43
Post #13119


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(kamil.k @ Wed, 12 Aug 2020 - 07:26) *
A co to za alternator tak z ciekawości ??

Stary Opel, na zwykły pasek klinowy. Też nic nie ustawia się, ale podobno trzeba użyć kleju.

Po odcince, zewnętrzny wiatrak zaczął trzeć o korpus, bo wirnik wszedł głębiej. Spec nie widzi usterki, poszła podkładka pod koło pasowe i wiatrak. Po następnej odcince powtórka i kolejny demontaż altka w zimie.

Oczywiście nie ma mowy o reklamacji. Nawet nie zajrzał do środka, tak był pewny swojej roboty. To mechanik zepsuł go, bo pewnie za mocno naciągnął pasek (a zakładałem sam!). Do tego jeszcze wirnik jest krzywy. Pytam, dlaczego jest krzywy i dlaczego mówi o tym dopiero teraz. Może od za mocno naciągniętego paska, ale tak na prawdę podejrzewa, że to nie jest ten alternator, który mi zrobił !!!! A tak w ogóle to go tu nie ma, już nie robi elektryki. A to tylko auta jego kolegów. Taki to miszcz, z długimi tradycjami, polecany przez warsztaty!

Chciałem kupić używkę, ale były drogie i w kiepskim stanie. Nie miałem wyboru i poszedłem do innego speca. Dopiero okazało się, jakie kwiatki były w środku: łożysko nie wklejone i wyjebane, a szczotka prawie bez docisku. Trafiłeś prawie tak źle jak ja i tyle w temacie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil.k
post Wed, 12 Aug 2020 - 20:43
Post #13120


Forum Killer
Dołączył: Thu, 31 March 2005
Skąd: Piotrków Trybunalski





CYTAT(Misior @ Wed, 12 Aug 2020 - 11:48) *
Ale kombinatoryka... ja pierdzielę
Co Ci to da jak Ci ktoś napisze jaka może być odchyłka skoro rozwala Ci paski?
Przed naprawą alternatora było ok, po wymianie rozwala paski - to na co Ty jeszcze czekasz?



Po prostu potrzebuje te informacje do reklamacji. Alternator kupiłem kolejny używany, który nigdy nie miał serwisu, a mój po regeneracji chce zareklamować i do tego przyda mi się informacja zarówno o odchyłce dla paska, ile dopuszcza producent, jak i o odchyłkach przy regeneracji alternatora czy innych części ...

Temat prosty, ale ciężko otrzymać od producenta paska taką informacje, poza tym, że wszystkie koła mają być w osi


--------------------
Usunięto kontrowersyjne treści. Profil pod obserwacją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

713 Stron V  « < 654 655 656 657 658 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 19:18