Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Utrata prawka za +50, Umorzenie kary/wcześniejszy zwrot
Rezor
post Wed, 15 Jul 2020 - 08:27
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Dopadło i mnie, stroilem gaz, koło północy, pusto, przeoczyłem fakt że odcinek jest w zabudowanym. Policjant poinformował mnie że mogę napisać wniosek do starosty o wcześniejszy zwrot prawa jazdy. Nie mogę jednak nic na ten temat znaleźć, ktoś przerabiał temat?


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 15 Jul 2020 - 08:27
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 15 Jul 2020 - 09:15
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Nagranie czy suszarka? Tak z ciekawosci


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mark2222
post Wed, 15 Jul 2020 - 09:32
Post #3


Frequent User
Dołączył: Thu, 30 June 2011
Skąd: Mielec





https://www.youtube.com/watch?v=-XaUMm8bs0g


--------------------
W245 B200T 07' Lpidżi
W126 280SE 82' MegaSquirted
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Wed, 15 Jul 2020 - 11:07
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Słynny ultralyte 2020.


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Wed, 15 Jul 2020 - 15:20
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Nic nie poradzisz ,trzeba przyjąć na klate i nauczyc sie żyć z tym pojeb... przepisem ,przerabialem to nie raz ...
Jak najmniej przepalowy samochod,jazda zgodnie z przepisam,"wtapiac sie w tlym i i trzy miechy przekulasz


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Wed, 15 Jul 2020 - 16:58
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Starosta nie ma podstaw, żeby wcześniej zwrócić prawko. Starosta wyda decyzję, w której formalnie zatrzyma prawko, od decyzji możesz się odwołać do SKO. Z mojego doświadczenia - mizerne szanse na to, żeby odwołanie uwzględniono (jakieś tam są, jeśli było blisko błędu pomiaru - dla 100 kmh to +/- 3 kmh. Pomijam już fakt, że zanim SKO odwołanie rozpatrzy, to pewnie już ze 2 miechy "kary" miną.

Policja wciska kit o staroście, bo pewnie nie chcą mieć roboty z pisaniem do sądu wniosku o ukaranie gdybyś zechciał odmówić przyjęcia mandatu biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Wed, 15 Jul 2020 - 21:58
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Opcje są dwie: mieć kierowcę i polecam to rozwiązanie

lub jak radzi 16vg60: nikomu się nie chwalić i pełne ryzyko, jakiś opel czy fiat w nudnym kolorze jakich pełno na drogach i grzecznie próbować się ślizgać - gorzej jak lokalna policja się zorientuje. Im mniejsza mieścina tym gorzej z tym.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Wed, 15 Jul 2020 - 22:09
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





a jak się ma brak uprawnien do OC?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Wed, 15 Jul 2020 - 22:39
Post #9


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





Od 1,5 miesiąca jestem w tej samej sytuacji smile.gif. Wesoły powrót z nad jeziora i strzał z 480 metrów wink.gif, niestety na drodze byłem sam.

Po mieście latam skuterem 50tką podstrojoną odpowiednio. Poza miasto jeżdżę z żoną.

Odwołania nie opłaca się pisać, nie ma możliwości anulowania kary.
W przypadku dzwona oc i AC nie obowiązują, info od mojego agenta smile.gif

Także odpoczynek od kierownicy na wakacje smile.gif


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zmoświ
post Thu, 16 Jul 2020 - 07:16
Post #10


Super User
Dołączył: Sun, 08 May 2005
Skąd: mam? Nie powiem





CYTAT(Sarna1 @ Wed, 15 Jul 2020 - 22:39) *
W przypadku dzwona oc i AC nie obowiązują, info od mojego agenta smile.gif


Ubezpieczenia działają z wyłączeniem odpowiedzialności, np. z OWU PZU: Ubezpieczeniem nie są objęte szkody powstałe podczas kierowania pojazdem przez ubezpieczo-nego, osobę uprawnioną do korzystania z pojazdu lub osobę, z którą ubezpieczony pozostaje we wspólnym gospodarstwie domowym: a) w stanie nietrzeźwości albo w stanie po użyciu alkoholu lub pod wpływem środków odurzających, substancji psycho-tropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepi-sów o przeciwdziałaniu narkomanii, chyba że nie miało to wpływu na zajście wypadku ubezpieczeniowego lub cool.gif nie posiadającego uprawnień do kierowania pojazdem, wymaganych prawem państwa, na terytorium którego zaszedł wypadek ubezpieczeniowy, chyba że nie miało to wpływu na zajście wypadku ubezpieczeniowego. wink.gif
Dalej, jeżeli nawet biegli stwierdzą, że brak uprawnień miał wpływ na zdarzenie drogowe to poszkodowany otrzyma odszkodowanie z twojej polisy OC, natomiast póżniej TU zwróci się do ciebie o zwrot wypłaconej kwoty tzw. regres.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trbman
post Thu, 16 Jul 2020 - 07:21
Post #11


User
Dołączył: Wed, 08 October 2003
Skąd: Augustów





Na rower się przesiądź, na zdrowie wyjdzie.
A poważnie to współczuję, nie kombinuj z jazdą bo będzie większa bieda w razie nawet najmniejszej stłuczki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Thu, 16 Jul 2020 - 08:32
Post #12


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





z duszą na ramieniu 3 miechy jeździłem, dwa razy lokalesi mnie w tym czasie capnęli, jak rzadko, w tym raz za 120/70. Powiem tylko, że głupi ma szczęście.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Thu, 16 Jul 2020 - 14:10
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





jak wyżej - motorower 50cm z garem wymienionym na 70 lub 80cm. Jest lato wiec nie ma dramatu a poruszać się można i pod górke nie stanie. Oczywiście zależy jak dalekie masz te wypady i co przy sobie musisz mieć (tzn czy sie zapakujesz na skuter, plecak i kuferek).

I jeżeli nie masz "A" jako osobnej kategorii tylko prawo jeżdżenia pojazdami 125cm wynikające z posiadania B odpowiednio długo a uprawnienia "B" masz zwieszone - to na 125 chyba wsiadać nie możesz. Wiec tylko motorowery.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Thu, 16 Jul 2020 - 14:25
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Tu było nieprzemyślane i głupie pytanie..


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Thu, 16 Jul 2020 - 17:17
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





CYTAT(As_ @ Wed, 15 Jul 2020 - 22:09) *
a jak się ma brak uprawnien do OC?

TU ma regres względem sprawcy, który kierował bez uprawnień.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Thu, 16 Jul 2020 - 19:36
Post #16


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





Temat do zrobienia, ale tylko przy przekroczeniu o max 53 km/h.

Najlepiej nie przyjąć mandatu, choć ja pozytywnie zakończyłem sprawę klienta który mandat przyjął.

U mnie było tak: Starosta wydał decyzje o zatrzymaniu PJ, SKO umorzyło.



Go to the top of the page
 
+Quote Post
JokaD
post Thu, 16 Jul 2020 - 20:44
Post #17


Rookie
Dołączył: Tue, 16 September 2014
Skąd: Jelenia Gora





O kierwa...serio, pojebanym przepisem? 50+ w zabudowanym?
To ja u niemca ostatnio oddawałem prawko za 2x w ciągu pół roku +28 w zabudowanym na miesiąc i sypię głowę popiołem, a Wy o podawaniu +50 w zabudowanym mówicie, że to pojebany przepis? blink.gif
Ja wiem, że rejsingforum i te sprawy, sam za gnoja nie raz podawałem przez miasto grubiej niż setę ale zabijcie mnie - ...mam 28 lat i uważam takie akcje za ostro pojebane i dziękuję Bogu, że nie skończyłem 10 lat temua w pierdlu za potencjalną rozjazdkę pieszego, Analogiczna sytuacja - "pusto na drodze. godzina 23" i wyszedł mi najebus (jak się potem okazało z zamiarem samobója) prosto przed koła. Coś mnie w tamtym dniu tknęło żeby nie zapierdalać i uratowało mi to dupę, bo wystarczyłoby 70 i bym już nie wyhamował...
Dlatego serio dziwi mnie wasze podejście..


--------------------
Cayenne '12
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Thu, 16 Jul 2020 - 21:05
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Jak byl naj... I chciał się odj... to trzeba było rozjechać,i cofnąć na wszelki wypadek żeby poprawić ...


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Thu, 16 Jul 2020 - 21:19
Post #19


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





@JokaD

Zdarza się, mnie ustrzelili w doskonale mi znanym miejscu smile.gif ponad 400 metrów na suszarce, tyle samo od znaku początku miejscowości do najbliższych zabudowań przy których stała władza smile.gif, jesteś w zabudowanym a tak naprawdę dookoła poza salonem ciężarówek nie ma.
mimo że robię średnio 70 tys rocznie po prostu się zagadałem z synem i zamiast hamować wyłączyłem tylko tempomat.
Jak mnie zatrzymali to wyszło że ostatni mandat miałem 4 lata temu a teraz od razu z grubej rury smile.gif, nic - stało się, 3 miesiące to niedługi okres.
Kupiłem skuter 50, stuningowałem i latam tam gdzie muszę.

Z władzą nie dyskutowałem bo nie warto, wytyczne maja jasne - karać karać i karać smile.gif, a że poleciałem dużo grubiej niż 53 Km/H więcej to normalnie było mi wstyd i cieszyłem się że zabierają mi tylko kwit na 3 miesiące a nie kierują sprawy do sądu.


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Thu, 16 Jul 2020 - 21:57
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(WLD_Wlodi @ Thu, 16 Jul 2020 - 19:36) *
Temat do zrobienia, ale tylko przy przekroczeniu o max 53 km/h.

Odpada, przekroczyłem grubo ponadto.
@JokaD Teraz dorosły wciąż nie jesteś, a nawet jakbyś miał 56 to nie czyni cie człowiekiem cnót. Każdemu się zdarza, mi się zdarzyło. smile.gif a skoro to racingforum to powiem więcej: nie zdarzyłoby się gdyby w pl były tory, drag stripy itp. Mógłbym pojechać na hamownie ale większość w PL nie ma 4x4, a z tych co mają garstka nadaje się do testów drogowych dla mocy powyżej 100kW. Zostaje droga i godziny z małym ruchem. Ja praktycznie miałem już wracać do domu zrobiłem ostatni przebieg od 0 na niemal pustej drodze i do znaku dojeżdżałem na hamulcu. Czy zmierzyli mnie za czy jeszcze przed, ciężko stwierdzić. Przedemna jechał też bus i wolno też nie jechał, przed znakiem zjechał pod estakadę, a ja prosto. Czy zmierzyli mnie czy jego też nie wiem. Blankiet poszedł w depozyt i facet pocieszył mnie że do odzyskania wcześniej. Teraz widzę że ściemniał.
To też kolejny problem: policjant może Ci wmówić wszystko, jak nie znasz prawa to płacisz. Mi chciał wpierniczyć 1000 zł za brak prawka przy dupie i prędkość. Żona przywiozła i problemu nie było ale powoływał się na art 9 §1 kw. Dopiero w domu doczytałem że coś sobie wymyślił. Tak samo widziałem że zmierzyli mnie ultralyte 2020. Dla zasady nie chciałem przyjąć mandatu bo nie miałem pewności kogo zmierzyli no ale promocja 400zl zamiast 1000 i straszak że sądu nie obowiązuje taryfikator. Do tego chciał przetrzepać wóz pod pretekstem sprawdzenia stanu technicznego do raportu sądowego(mam wydłubany kat bo się stopił) i dodatkowy bonus w postaci mandatu za blachę za szybą. 1sza w nocy, nie spieszyło mi się ale czekać na drugi patrol ze sprzętem i wizja jeszcze gorszego położenia skutecznie zmieniła moje zdanie... Już raz miałem chorą sytuację, że babka mi wymusila pierwszeństwo i niewiadomo skąd pojawił się patrol ale nie drogowy i zaczęli mi wmawiać że to moja wina i lepiej się rozejść zanim przyjedzie drogówka bo jeszcze mandat dostanę. Od tamtej pory wolę sądownie być karany.


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 11:27